icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Виправлення дефектів мови

Порушення мовлення у дітей - це проблема, яка може виникнути в будь-якому віці та заборонити дитині належним чином спілкуватися з іншими людьми. У деяких випадках порушення мовлення може бути результатом розвиткових порушень, а в інших - може виникнути після травми або хвороби. Незалежно від причин, порушення мовлення може значно ускладнити життя дитини, знизити її самооцінку та погіршити соціальну адаптацію. Щоб допомогти дітям з порушенням мовлення, існують різні методики та програми розвитку мовлення, які можуть бути проведені дитячими лікарями-логопедами та іншими спеціалістами. У даній статті ми розглянемо основні види порушення мовлення, причини та симптоми, а також методи діагностики та лікування.

исправление дефектов речи у детей

Порушення мовлення у дітей

Корекція порушень мовлення у дітей – важливий напрямок логопедії, який спрямований на допомогу пацієнтам у подоланні різних мовленнєвих порушень. Розлади мовлення можуть варіюватися від легких до серйозних. Вони можуть бути спричинені низкою факторів, включаючи затримку розвитку, неврологічні захворювання та втрату слуху. Діти з розладами мовлення можуть мати труднощі з артикуляцією, вимовою, плавністю та якістю голосу. Ці проблеми можуть вплинути на їхні навички спілкування та соціальної взаємодії, що часто призводить до ізоляції.

Види порушень мовлення у дітей

Говорячи про основні види порушень мовлення у дітей, умовно їх розділяють на три категорії:

Серед найбільш розповсюджених захворювань варто виділити брадилалію та тахілалію, діслалію та алалію, заїкання.

Причини порушень мовлення

Причини порушення вимови чи повної відсутності можливості говорити можуть бути пов’язані з різними факторами. Часто джерелом патології виступає неправильне формування апарату артикуляції. Іноді причиною стає наявність неврологічної хвороби або ж ураження головного мозку, що може бути наслідком перенесеного інфекційного захворювання. Можна виділити й інші причини – стреси, травми, вроджені дефекти.

Симптоми порушень мовлення

Симптоматика порушень мовлення може бути різною. Якщо мова йде про брадилалію, то головною ознакою стає значне зниження темпу вимови. При тахілалії, навпаки, мовлення буде значно прискореним. Також зміна темпу вимови притаманна заїканню. Але в цьому випадку дитина робить тривалі паузи або повторює окремі звуки.

Є дефекти, при наявності яких дитина взагалі втрачає можливість розмовляти, або її вимова не має логіки та сенсу. Наприклад, при діслалії спостерігається некоректне промовляння звуків. Якщо ж у дитини виявлена алалія, то функція мовлення буде повністю відсутньою через ураження певних зон головного мозку.

Діагностика порушень мовлення у дітей

Першим кроком у виправленні дефектів мовлення у дітей є проведення ретельного обстеження. Цей огляд може включати оцінку мовлення та мовних навичок дитини, а також перевірку її слуху та неврологічних функцій. На основі результатів такого обстеження логопед може розробити індивідуальний план лікування, який відповідає конкретним потребам і цілям.

Лікування порушень мовлення у дітей

Лікування порушень мовлення у дітей може включати індивідуальні терапевтичні заняття з логопедом, а також групові заняття з іншими дітьми, які мають подібні дефекти. Терапевтичні сеанси зазвичай складаються з ряду заходів і вправ, спрямованих на покращення мовленнєвих навичок, а також соціальних навичок і самооцінки. Важливо, щоб батьки та вихователі брали активну участь у логопедичній роботі. Мова йде виконання вправ вдома, відвідування сеансів терапії та надання емоційної підтримки та заохочення.

Профілактика порушень мовлення у дітей

Зараз існує багато програм і вправ, які допомагають дітям з ФФНМ (фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення). Зазвичай вони спрямовані на певні мовні м’язи та покращення їх роботи, нормалізацію артикуляції, вимови та плавності, а також якості голосу та дихання. Такі програми адаптовані під конкретні потреби та здібності дітей. Вправи створені так, щоб вони були веселими та захоплюючими, допомагаючи дітям залишатися мотивованими та зосередженими. Програми також включають регулярне оцінювання прогресу дитини. Це дозволяє за необхідності коригувати набір вправ.

Отримати якісну терапію порушень мовлення у дітей пропонує клініка ЦСМ. За допомогою програм і вправ, адаптованих до потреб кожної дитини з ФФНМ, їм вдається значно покращити свої комунікативні навички та соціальну взаємодію. Це, в свою чергу, веде до кращої якості життя.

Часті запитання при порушенні мовлення у дітей

Які причини можуть призвести до порушень мовлення у дітей?

Порушення мовлення можуть мати різні причини, такі як генетичні та неврологічні порушення, слухові проблеми, психологічні аспекти та недостатня комунікативна взаємодія в родині.

Як можна діагностувати порушення мовлення у дитини?

Для діагностики порушень мовлення у дитини необхідно звернутися до логопеда або педіатра, який може провести необхідні тести та дослідження.

Чи можна вилікувати порушення мовлення у дітей?

Так, порушення мовлення можна вилікувати за допомогою логопедичної терапії, яка будується на індивідуальному підході до кожної дитини.

Які методи логопедичної терапії можуть допомогти у лікуванні порушень мовлення у дітей?

Логопедична терапія може включати в себе різні методи, такі як вправи на поліпшення артикуляції та фонематичного сприйняття, роботу з лексико-граматичними навичками, тренування слухової пам'яті та розвиток мовленнєвої моторики.

Як часто потрібно займатися логопедичною терапією?

Частота логопедичної терапії залежить від типу та ступеня порушень мовлення, а також від індивідуальних потреб кожної дитини. Зазвичай логопедичні заняття проводяться регулярно, наприклад, дві-три рази на тиждень.

Чи можна запобігти порушенням мовлення у дитини?

Є деякі заходи, які можуть допомогти запобігти порушенням мовлення у дитини. Найважливішим з них є забезпечення належного розвитку мовлення в ранньому дитинстві. Для цього важливо забезпечити дитині належні умови для спілкування з дорослими та ровесниками, часто розмовляти з нею, читати книги, співати пісні та виконувати рухливі ігри з мовленнєвим компонентом. Також важливо не допускати використання дитиною засобів масової інформації, які можуть негативно впливати на розвиток мовлення.

Відео

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • EC2. Заняття з корекційним педагогом Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

  20 хвилин

 • LC7. Логопедичний комплекс №1 (заняття + логопедичний масаж) Дитячий

  50 хвилин

 • LC3. Логопедичне заняття з апаратом ForBrain Дитячий

  25-30 хвилин

 • CC12. Консультація психолога Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Тамара 12.06.2021

5.0
5.0

Виправлення дефектів мови

Миколі 5 років. Інколи в нього ми спостерігали заїкання, але не надавали глобального значення, адже коли він заспокоювався, то і воно проходило. Заїкання почало розвиватися і в повсякденному спілкуванні, не тільки коли дитина була на емоціях. Тому вирішили звернутися до ЦСМ. За лікування взялась Вікторія Полтавська - спеціаліст з виправлення дефектів мови у дітей. Спочатку Вікторія Володимирівна провела консультацію для мене та чоловіка, а далі почала працювати з сином. Лікар провела постановку звуків, начебто вчила дитину заново спілкуванню та чіткому вимовлянню кожного слова. Були домашні завдання які необхідно щоденно виконувати. Наразі заїкання все ще є, але вже не так помітне. Продовжуємо лікуватися та виконувати рекомендації логопеда-дефектолога Полтавської.

Олег 01.05.2021

5.0
5.0

Исправление дефектов речи

Моя дочь Вика начала говорить практически в полтора года. Как и все дети поначалу путала буквы местами и не выговаривала некоторые звуки. Но, даже в возрасте 4 лет речь так и не стала нормальной. Жена записала Вику в Центр Стимуляции Мозга где и началось лечение. Нас проконсультировала Оксана Владимировна Коза, которая подтвердила, что у нас дизартрия. Через 3-4 занятия я заметил, что голос Виктории был уже не таким слабым как ранее, слюнотечение не беспокоило. Мы прошли рефлексотерапию, а также ряд логопедических занятий. Продолжаем заниматься дома как подсказала нам логопед, а также посещяем ЦСМ на проспекте Порика для закрепления эффекта. Уверен, что когда дело дойдет до школы, то голос дочки будет уверенным и все слова будут произносится четко. Спасибо Центру за помощь в исправлении дефектов речи нашей доченьки.

Віра Сергіївна 10.04.2021

5.0
5.0

Виправлення дефектів мови

Моя падчерка мала проблеми з вживанням закінчень. Майже всі вони були неузгодженими. Хоча словарний запас досить великий. При написані та читанні слів помилок майже не було, але під час усного мовлення їх було безліч. Для коригування дефектів мови дитини ми з чоловіком вирішили записати її на консультацію до ЦСМ, де з нами співпрацювала Вікторія Аніщенко. Сподобалось, що майже всі заняття проходили в ігровій формі, дитина з радістю відвідувала їх. Окрім основних завдань, ми ще займались з ForBrain навушниками. В малої з'явився ще більший інтерес до читання та вивчення чогось нового. Перестала плутати закінчення, тембр голосу став більш впевненим. Дякую спеціалісту Вікторії та Центру за вчасно надану допомогу. Якщо в подальшому дитині знову знадобиться допомога, то будемо звертатися лише до вас.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті