icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Виправлення дефектів мови

Формування нормативної звуковимови у дітей відбувається поступово до чотирьох років. Якщо в у дитини після чотирьох років спостерігаються дефекти звуковимови, необхідно звернутися до логопеда. Однак спеціальну роботу з розвитку звуковимови при її порушенні можна починати і раніше.

Виправлення дефектів мови у дітей

Фахівці Центра стимуляції мозку, що надає послуги лікування неврологічних та логопедичних порушень у дітей з Києва та України, зазначають, що за останнє десятиріччя кількість дітей з проблемами вимови помітно зросла.

Найчастіше діагностика дефекту мови у дитини відбувається у віці 5-6 років, коли можна певно визначити, чи справді вона неправильно вимовляє звуки та складає речення, чи незвичайна мова, якою вона розмовляє – вікове, перехідне явище. В деяких ситуаціях дефекти справді мають тимчасовий характер, пов’язані з розвитком мовного апарата та самостійно компенсуються до 6 років.

Але якщо ваша дитина в 6 років розмовляє настільки нерозбірливо, що навіть ви її не завжди розумієте, вона потребує допомоги фахівця – поспішайте в клініку для лікування дефектів мови у дітей у Києві.

Виправити дикцію дитини простіше, ніж може здаватися

Часто батьки вважають, що мовний дефект – не суттєва проблема. Це відсутність професійних знань та досвіду. Невже може такий дефект мови, як гаркавість бути серйозною проблемою? А деяким він взагалі здається милим. Але батьки забувають про два важливі моменти:

 • якщо проблема з мовою існує, значить щось працює неправильно – можливо порушена функціональність деяких зон головного мозку або є вроджена патологія мовного апарата. Ви не дізнаєтесь, чому у дитини погана дикція, доки не відвідаєте невролога, логопеда чи психолога в клініці Києва;
 • діти можуть буту дуже жорстокими – те, що вам здається милим, може стати причиною глузувань в дитячому садку чи школі. Якщо доросла людина вміє давати відсіч агресії збоку, то дитині це не під силу. Не всі діти розповідають вдома про проблеми з однолітками – вони ховаються в собі, стають мовчазними, не компанійськими, починають гірше навчатися.

Здається неймовірним, що порушення мови здатне зіпсувати дитині життя. Не ризикуйте її майбутнім у сподіваннях, що «мила» гаркавість або легке заїкування минуть самі по собі та ніяк не вплинуть на особистість та успіх. Скористуйтесь послугою діагностики та лікування дефектів мови в Центрі стимуляції мозку (Київ).

Як виправити мову?

Те, які методики та вправи для виправлення дефектів мови у дітей обере лікар клініки залежить від виду мовного порушення та його причини. Основні види дефектів мови:

 1. Логоневроз чи заїкування – мова переривчаста, із запинками, звуки вимовляються розтягнуто, не вдається з першого разу вимовити потрібне слово.
 2. Алалія – не відображається на розумовому розвитку, тому дитина чудово чує, непогано розвивається, володіє достатнім словниковим запасом, але не може правильно вимовляти слова.
 3. Дизартрія – коли через незрілість нервової системи дитина не здатна правильно вимовляти слова чи звуки.
 4. Ринолалія – зміни тембру голосу через дефекти в розвитку чи травми мовного апарата (носа, губи).
 5. Дисфонія – порушена фонація через патології в розвитку голосового апарата.
 6. Афазія – повна втрата мови через ураження мозку.
 7. Мутизм – тимчасове або повне припинення спілкування дитини з оточенням.

Це найпоширеніші, але не єдині види дефектів мови у дітей. Причини дефекту мови лежать в різних площинах. Часом в цьому винні самі батьки, які неправильно спілкуються з дитиною: сюсюкають, перекручують слова, знаходять заміну словам складним для сприйняття. Дитина вчиться розмовляти наслідуючи мову дорослих – якій мові вона навчиться в такому випадку? Це, мабуть, найкраща з усіх можливих причин – щоб виправити вимову, батькам достатньо припинити сюсюкати й виконувати з дитиною дикційні вправи для дітей, які підбере фахівець клініки.

Інші причини менш безвинні – неврологічні захворювання та вроджені патології мовного апарата, наслідки важких інфекційних захворювань та стресу, нездорова атмосфера дому, коли дитину постійно перебивають, не дослуховують до кінця. Але на щастя, лікарі лікувально-діагностичного Центра стимуляції мозку успішно працюють з пацієнтами зі всієї України, незалежно від причин, що викликали проблеми з мовою.

Основні принципи організації лікування

Послуги корекції дефектів мови в Центрі стимуляції мозку доступні всім дітям з дефектами в Україні. З маленьким пацієнтом спілкуються лікарі різних спеціалізацій – логопеди, неврологи, психологи щоб віднайти причину змін та зрозуміти, як виправити ситуацію.

Ваш лікар підбере індивідуальну систему корекції з комплексним впливом, різноманітними терапевтичними методиками, заняттями з логопедом та вправами для розвитку дикції в домашніх умовах. Все, що потрібно для успішного лікування – просто дотримуватися цієї системи та не порушувати загальних рекомендацій фахівців. Приходьте, телефонуйте, залишайте заяви на сайті нашої клініки – але не залишайте дитину на самоті зі своєю проблемою. Дозвольте нам допомогти!

Фахівці

Слободенюк Олег Юрійович
Слободенюк Олег Юрійович

Сенсорний педагог

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • EC2. Заняття з корекційним педагогом Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

  20 хвилин

 • LC7. Логопедичний комплекс №1 (заняття + логопедичний масаж) Дитячий

  50 хвилин

 • LC3. Логопедичне заняття з апаратом ForBrain Дитячий

  25-30 хвилин

 • CC12. Консультація психолога Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Тамара 12.06.2021

5.0
5.0

Виправлення дефектів мови

Миколі 5 років. Інколи в нього ми спостерігали заїкання, але не надавали глобального значення, адже коли він заспокоювався, то і воно проходило. Заїкання почало розвиватися і в повсякденному спілкуванні, не тільки коли дитина була на емоціях. Тому вирішили звернутися до ЦСМ. За лікування взялась Вікторія Полтавська - спеціаліст з виправлення дефектів мови у дітей. Спочатку Вікторія Володимирівна провела консультацію для мене та чоловіка, а далі почала працювати з сином. Лікар провела постановку звуків, начебто вчила дитину заново спілкуванню та чіткому вимовлянню кожного слова. Були домашні завдання які необхідно щоденно виконувати. Наразі заїкання все ще є, але вже не так помітне. Продовжуємо лікуватися та виконувати рекомендації логопеда-дефектолога Полтавської.

Олег 01.05.2021

5.0
5.0

Исправление дефектов речи

Моя дочь Вика начала говорить практически в полтора года. Как и все дети поначалу путала буквы местами и не выговаривала некоторые звуки. Но, даже в возрасте 4 лет речь так и не стала нормальной. Жена записала Вику в Центр Стимуляции Мозга где и началось лечение. Нас проконсультировала Оксана Владимировна Коза, которая подтвердила, что у нас дизартрия. Через 3-4 занятия я заметил, что голос Виктории был уже не таким слабым как ранее, слюнотечение не беспокоило. Мы прошли рефлексотерапию, а также ряд логопедических занятий. Продолжаем заниматься дома как подсказала нам логопед, а также посещяем ЦСМ на проспекте Порика для закрепления эффекта. Уверен, что когда дело дойдет до школы, то голос дочки будет уверенным и все слова будут произносится четко. Спасибо Центру за помощь в исправлении дефектов речи нашей доченьки.

Віра Сергіївна 10.04.2021

5.0
5.0

Виправлення дефектів мови

Моя падчерка мала проблеми з вживанням закінчень. Майже всі вони були неузгодженими. Хоча словарний запас досить великий. При написані та читанні слів помилок майже не було, але під час усного мовлення їх було безліч. Для коригування дефектів мови дитини ми з чоловіком вирішили записати її на консультацію до ЦСМ, де з нами співпрацювала Вікторія Аніщенко. Сподобалось, що майже всі заняття проходили в ігровій формі, дитина з радістю відвідувала їх. Окрім основних завдань, ми ще займались з ForBrain навушниками. В малої з'явився ще більший інтерес до читання та вивчення чогось нового. Перестала плутати закінчення, тембр голосу став більш впевненим. Дякую спеціалісту Вікторії та Центру за вчасно надану допомогу. Якщо в подальшому дитині знову знадобиться допомога, то будемо звертатися лише до вас.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті