icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування аутизму

Лікування дитячого аутизму базується на розумінні індивідуальності, комплексності та безперервності терапевтичного підходу. Ми використовуємо різні методики лікування аутизму у дітей, складаємо індивідуальні схеми лікувальних впливів і залучаємо до процесу лікування батьків, навчаючи їх спеціальними методиками роботи.

Лікування аутизму у дітей в Києві

Лікування аутизму у дітей в Києві

Аутизм - це стан, який з’являється в результаті порушень розвитку нервової системи і являє собою розлад комунікативної та емоційної сфери. Аутизм входить в широко поширену групу станів, яка характеризується дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування, - розлади аутичного спектру (РАС). Лікування аутизму у дітей в Києві в нашій клініці допоможе скорегувати поведінку дитини й адаптувати її до соціального життя.

Класифікація аутизму

У світі існує 2 типи класифікацій захворювань:

Форми аутизму умовно поділяють на легку і важку.

Причини аутизму. Етіологія і патогенез

Точних науково доведених причин виникнення аутизму у дітей на сьогодні немає, однак дослідження показують, що цей розлад генетичний. Проте його розвиток залежить від соціальних чинників, екології, інфекційних захворювань тощо. Таким чином, можна виділити деякі основні негенетичні причини появи аутизму у дітей:

Найчастіше до появи РАС призводить поєднання різних факторів, наприклад, генетична схильність і дія будь-якого мікроорганізму під час внутрішньоутробного розвитку.

Симптоми і ознаки аутизму

Діти з аутизмом зовні нічим не відрізняються від інших дітей. Але їм важче йти на контакт, вони можуть довгий час взагалі не розмовляти.

У більшості дітей симптоми аутизму проявляються до 3 років. Найчастіше про аутизм можна говорити, якщо дитина:

Описати типову поведінку дитини з аутизмом майже неможливо, оскільки в кожному конкретному випадку захворювання проявляється по-різному. Але можна виділити кілька ознак, які вказують на необхідність звернутися до лікаря:

Ускладнення, які можуть бути викликані аутизмом

Аутизм у дитини може призвести до деяких труднощів у її дорослому житті. Наслідки аутизму можуть проявлятися в навчанні, соціальному житті, створенні сім'ї, виборі професії.

В деяких випадках при яскраво виражених симптомах аутизму і при відсутності терапії, результатом може стати соціальна ізоляція і депресія.

Діагностика аутизму

Діагностика аутизму у дітей є комплексом досліджень, який включає в себе шкалу спостереження для діагностики аутизму (ADOS), опитувальники для діагностики аутизму ADI-R і ABC, тест на аутизм у маленьких дітей (CHAT), шкала рейтингу дитячого аутизму (CARS), контрольний список оцінки показників аутизму (ATEC).

Крім згаданих опитувальників необхідно провести інструментальне обстеження. Його метою є виключення супутньої патології та проведення диференціальної діагностики. Електроенцефалографія (ЕЕГ) дозволяє виявити судомну активність - епілепсія може супроводжуватися симптомами, схожими з аутичними, судоми характерні для синдрому Ретта і деяких інших форм аутизму. Візуалізуючі методи (УЗД, МРТ) потрібні для виявлення органічних змін головного мозку, які можуть бути причиною наявних симптомів. Для виключення інших захворювань призначаються консультації вузьких спеціалістів (сурдолога, невролога, психіатра).

Лікування аутизму у дітей

На сьогодні способу повністю вилікувати аутизм не існує. Але розвиток дитини з аутизмом і якість її життя можна значно поліпшити, якщо вчасно провести корекцію і правильно організувати життєвий простір.

Корекція дитячого аутизму передбачає роботу над поведінкою і навичками спілкування, медикаментозне лікування, біомедичний підхід (здорове харчування, вживання корисних речовин).

У Центрі Стимуляції Мозку ми використовуємо сучасне обладнання провідних виробників. Наприклад, апарати «Реамед-Поляріс» (для процедури ТКМП), «Синхро-С» (для процедури БАК), Tomatis Besson, Tomatis Besson «Interacoustics» (Данія) (для діагностики Томатіс), енцефалограф «Braintest», барокамера, кисневі концентратори «Біомед» 7F-5 (Україна) і «ReOxy» (Німеччина) та ін.

Методи лікування аутизму

Сучасна медицина не має панацеї у боротьбі з розладами аутистичного спектра (РАС). Проте ера високих технологій надала унікальні можливості у дослідженнях РАС, виявленні причин його виникнення та визначенні ефективних рішень лікування захворювання.

Сьогодні для дітей з аутизмом існують системи сучасних методик та технік реабілітації. Вони вчать дитину правильним сценаріям поведінки, розвивають її адаптаційні та багато інших навичок.

У ЦСМ з дитиною працює злагоджена команда експертів у сфері РАС та профільних фахівців. Серед них дитячий психіатр та психолог, логопед та дефектолог, невролог та фізіотерапевт, корекційні педагоги.

Комплексні програми лікування в ЦСМ розробляються індивідуально, вони формуються згідно з результатами обстеження та рівнем розвитку дитини. Програми можуть містити кілька прийомів, методик та технік одночасно, кожна з яких має власні переваги та впливи:

  1. Для відновлення кровообігу уражених ділянок мозку, поліпшення фокусування уваги, мови, контактності, пізнавальних та інших здібностей, а також з метою інтоксикації використовується гіпербарична оксигенація
  2. Для стабілізації роботи ЦНС, зниження зацикленості, активізації мовного/поведінкового розвитку, а також загального поліпшення обмінних процесів та імунних функцій, психічного та фізичного стану – біоакустична корекція (БАК).
  3. Для стабілізації процесів збудження/гальмування, покращення мовних навичок та психічного розвитку – транскраніальна мікрополяризація (ТКМП).
  4. Для покращення психоемоційного стану, мови, творчих навичок, комунікації, уважності та здатності до навчання – томатіс-терапія.
  5. Для стимуляції розумових здібностей, активізації мови та її сприйняття, розвитку самоконтролю з вирівнюванням емоційного фону – мозочкова стимуляція.
  6. Для розвитку координації рухів, моторики, логіки, соціальної активності – різні методи нейрокорекції (тактильні тренажери, сенсорні іграшки та гойдалки, пісочниця, соціально-емоційний конструктор та ін.).
  7. Для зниження збудливості та агресії, стабілізації психоемоційного стану – рефлексотерапія.
  8. Для підвищення концентрації уваги та пізнавальних здібностей, комунікабельності та адаптації – метод inTime.
  9. Для покращення дрібної моторики та мови – метод сенсорної інтеграції.
  10. Для поліпшення мовних функцій та уважності застосовуються навушники ForBrain.

До корекційної роботи, спрямованої на набуття мовних, академічних, комунікативних, ігрових та адаптаційно-соціальних навичок, підключають медикаментозну терапію, іноді приймання БАДів. Організація правильного раціонального та збалансованого харчування, апаратна фізіотерапія, фізичне виховання – складові програми, які працюють на посилення ефекту.

Використання стовбурових клітин при лікуванні аутизму

Клініка ЦСМ – інтегратор найсучасніших унікальних та інноваційних технологій. Одна з них – лікування стовбуровими клітинами, які мають високу імуномодулювальну активність, регенеративні, протизапальні, захисні, стимулювальні властивості.

У разі лікування аутизму у дітей стовбурові клітини безпосередньо впливають на основні зони, уражені РАС, та сприяють:

Використання стовбурових клітин при аутизмі дає відмінні результати: значно покращується соціальна поведінка дитини, збагачується словниковий запас та мовні навички.

Центр стимуляції мозку має всі можливі та необхідні ресурси для надання допомоги дітям з аутизмом: команда висококваліфікованих фахівців, надточна діагностика, ефективне лікування з максимально можливим результатом.

Гіпоксітерапія та лікування стовбуровими клітинами

Гіпоксітерапія – це лікування гірським повітрям. Точніше – газовою сумішшю, що за своїм складом наближена до повітря в гірській місцевості. Такий метод насичує мозок киснем, стимулює роботу нервової системи, що, своєю чергою, знижує прояви симптомів аутизму. Особливо ефективний цей метод у поєднанні з лікуванням стовбуровими клітинами.

Стовбурові клітини – це ті, з яких утворюються всі інші клітини. Багато їх міститься в пуповинній крові. Якщо ж ви не зберегли пуповинну кров дитини, стовбурові клітини беруть із кісткового мозку. Процедура проходить під наркозом і є абсолютно безпечною. Такий метод:

Після такої терапії дитина-аутист краще соціалізується, стабілізується її психоемоційний стан, покращуються мовні навички.

Результати лікування аутизму

Ефект від лікування аутизму багато в чому залежить від ступеня прояву цього стану. Зрозуміло, що чим менше інтенсивність симптоматики, тим простіше домогтися хороших результатів. Але в будь-якому випадку, чим раніше звернутися за допомогою, тим більша ймовірність в найкоротші терміни домогтися повного одужання.

Профілактика аутизму

Аутизм профілактиці не піддається.

Поради та рекомендації

Перш за все потрібно вибрати центр лікування аутизму, де кваліфіковані фахівці пояснять, що дитячий аутизм повністю не вилікується, але за умови правильного підходу успішно скоригується.

Запорукою успішної реабілітації дітей з аутизмом є комплексний підхід до лікування, супровід дефектолога, психолога, турботливі і терплячі батьки. Фахівці радять батькам запам'ятати кілька простих правил, які допоможуть скоригувати аутизм у їхньої дитини:

  1. Створіть для своєї дитини чіткий розпорядок дня і не порушуйте його.
  2. Не міняйте різко обстановку і звички дитини.
  3. Не сваріть і не карайте дитину.
  4. Переконайтеся, що дитина регулярно робить фізичні вправи.
  5. Не дозволяйте дитині перевтомлюватися.
  6. Будьте терплячі і не квапте дитину, коли вона щось робить.
  7. Спілкуйтеся з дитиною і проводите з нею час якомога частіше.
  8. Щоб прищепити дитині необхідні навички, постійно повторюйте певну дію (наприклад, постійно повторюйте з нею, як чистити зуби).
  9. Щоб встановити контакт з дитиною, часто звертайтеся до неї. У ранньому віці беріть дитину на руки, обіймайте.

Хто лікує аутизм у дітей?

Аутизм у дитини лікує психотерапевт і психіатр. При необхідності лікар може призначити додаткову консультацію у фізіотерапевта, масажиста, невролога або логопеда.

Найсучасніші ефективні методи лікування в «Центрі стимуляції мозку»

Є такі хвороби, які не можна вилікувати лише медикаментами. Особливо це стосується психічних і неврологічних розладів, які потребують комплексного підходу з використанням індивідуальних схем реабілітації та терапії. Такої допомоги потребують дорослі та діти, тому фахівці «Центру реабілітації мозку» виберуть техніку лікування, яка підійде саме вам.

Допомога наймолодшим

До центру можуть звертатися батьки, діти яких хворіють на аутизм, ДЦП, мають затримку в розвитку. Для таких малюків фахівці розробили спеціальну унікальну програму реабілітації, що забезпечує правильне харчування, фізичні навантаження, котрі дитина може подужати, та ще з десяток інших ефективних методик лікування, підтверджених клінічними дослідженнями.

Терапія відбувається під контролем лікарів і виконується з урахуванням індивідуальних особливостей кожного маленького пацієнта. Програма лікування розрахована на 15 місяців і складається з понад 1 400 годин роботи з однією дитиною.

Терапія, що дарує здоров’я

У «Центрі реабілітації мозку» широко використовується клітинна терапія, в ході якої в організм вводяться препарати на основі живих нативних (натуральних) клітин людини. Водночас із клітинною терапією використовуються інші методи, що відновлюють різні системи організму – нервову, травну, опорно-рухову, серцево-судинну, кровотворну. Також лікування нормалізує обмін речовин, активізує внутрішні резерви організму.

Усі методики, що застосовуються в нашому центрі, базуються на клінічних показниках світової спільноти та мають велику доказову базу. Результати лікування вражають ефективністю, адже у пацієнтів:

У центрі зібрані в одне ціле найкращі у світі методики та технології лікування.

Лікування з комфортом

У «Центрі реабілітації мозку» під час проходження курсу терапії перебувати дуже зручно. Адже наша клініка пропонує наявність комфортного стаціонару та бази відпочинку в Київській області, стоянку для автівок, кімнати для приймання їжі, інтерактивну ігрову кімнату.

Переваги лікування аутизму в ЦСМ

У нашому центрі проводиться лікування всіх різновидів аутизму: синдрому Каннера, хвороби Аспергера, синдрому Ретта.

Ефективне лікування аутизму у дітей передбачає визначення типу розладу, оскільки саме це дозволяє визначити необхідний вид корекції. Компетентні фахівці нашого Центру мають багатий досвід роботи з розладами і зможуть поставити Вашій дитині правильний діагноз.

Лікування аутизму в Києві, на Подолі, ґрунтується на індивідуальному підході, комплексності та безперервності. Ми використовуємо різні методики лікування аутизму у дітей, складаємо індивідуальні схеми і залучаємо до процесу лікування батьків, навчаючи їх спеціальним методикам роботи.

Питання-Відповідь

У якому віці дитині ставлять діагноз аутизм?

Перші симптоми помітні у дітей однорічного віку. Приблизно у півтора року досвідчений дитячий психіатр зможе впевнено поставити такий діагноз. Однак деякі форми аутичних розладів можуть виявитися пізніше: синдром Аспергера діагностують у 6-7 років.

Чи можна вилікувати аутизм у легкій формі?

На жаль, хвороба невиліковна. Навіть легкі форми аутизму. Проте своєчасне виявлення та сучасні методи корекції поведінки дають змогу суттєво покращити стан дитини та допомогти їй адаптуватися до навколишнього світу. Комплексний підхід охоплює різні інноваційні методики:
Активна співпраця батьків із лікарями значно покращує результати.

Чи можна лаяти дитину-аутиста?

Фахівці радять боротися з небажаною поведінкою дітей-аутистів заохоченням добрих вчинків. Навіть якщо малюк дуже погано поводиться, не можна підвищувати голос, кричати. Спроби грубо контролювати, лаяти, карати спричинять ефект, протилежний бажаному. Важливо встановити контакт із дитиною, налагодити позитивний емоційний зв'язок. Консультація психолога з виховання дитини допоможе впоратися із ситуацією.

Чи можна розпізнати аутизм під час вагітності?

Сучасна медицина поки що не має однозначних методів, щоб достовірно діагностувати наявність аутизму під час вагітності. Хоча, незважаючи на те, що поставити абсолютно точний діагноз плоду неможливо, за метаболічним профілем вагітної можна приблизно встановити, наскільки великий ризик народження дитини-аутиста.

Як успадковується аутизм?

Спадкова схильність до аутизму досить складна. Передається патологія за аутосомно-рецесивною ознакою. Проте не лише генетичні фактори провокують хворобу. Причини аутизму криються також у порушеннях мозкової діяльності (зокрема внаслідок хромосомних захворювань) та в деяких зовнішніх факторах.

Джерела

Відео

Фахівці

Коваль Оксана Василівна
Коваль Оксана Василівна

Корекційний педагог, спеціальний психолог

Сертифікати

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

    30 хвилин

  • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

    60 хвилин

  • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

    60 хвилин

  • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

    30 хвилин

  • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

    30 хвилин

  • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

    20 хвилин

  • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

    20 хвилин

  • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

    20 хвилин

  • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

    11250 грн

  • AC3. Томатис-терапія (2-й курс, 8 занять) Дитячий

    11200 грн

  • AC3. Томатис-терапія (3-8 курси, 8 занятть) Дитячий

    11200 грн

  • O1. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

    60 хвилин

  • O2. Оксигенотерапія

    20 хвилин

  • DC5. Рейтингова шкала дитячого аутизму CARS (від 2-х років)

    1089 грн

    60 хвилин

  • DC7. Модифікований скринінг - тест на аутизм M-CHAT (від 16 до 30 місяців) Дитячий

    60 хвилин

  • DC6. Тест CASD (Скринінгова Шкала розладів аутистичного спектра) з консультацією психолога Дитячий

    1189 грн

    60 хвилин

  • EC8. Терапія сенсорної інтеграції (індивідуальне заняття) Дитячий

    45 хвилин

Вiдгуки

Морозова Ольга 09.09.2020

5.0
5.0

Лечение аутизма у детей

Хочу выразить благодарность Халевич Юлии Александровне! Очень доступно объяснила особенность нашей ситуации с ребенком - аутистом. Оказала максимальную поддержку. Дала четкие рекомендации, как нам теперь с этим жить и какие у нас перспективы. Вызвала доверие и дала надежду.

Татьяна 29.07.2020

4.0
4.0

Лечение аутизма у детей

Спасибо доктору Черновой Оксане Васильевне, замечательный специалист, доктор от бога. Но к сожалению услуги клиники стоят не мало... не всем по карману.

Перова Алина 22.05.2020

5.0
5.0

Лечение аутизма у детей

Наблюдаемся у коррекционного педагога, врача дефектолога Довгань Марии Викторовны уже три месяца. Каждым визитом очень довольны. Только положительные эмоции от посещения. Мария Викторовна - очень внимательный, грамотный врач, профессионал своего дела. Ситуация с аутизмом у ребенка очень тяжелая. Но мы не сдаемся! Мария Викторовна располагает к себе и вызывает доверие. Занятие с ребенком проводит всегда с особенной аккуратностью, периодически проводит специальное тестирование и по результатам корректирует лечение. Очень быстро нашла подход к нашему сыну. К нашей ситуации всегда относится с пониманием, оказывает нам максимальную поддержку и дает дельные советы, как нам реагировать на различные ситуации с ребенком. Кроме того, Мария Викторовна - просто душевный и приятный человек в общении. Не знаю, как бы смогла сохранить спокойствие без постоянного общения с нашим доктором. Будем наблюдаться только у нее и рекомендовать своим знакомым.

Катя 15.03.2020

5.0
5.0

Лечение аутизма у детей

Хочу сказать огромное спасибо Черновой Оксане Васильевне за чуткость, профессионализм, внимательное отношение и заботу! Спасибо Вам за Вашу помощь и сочувствие!!!

Арина 17.02.2020

5.0
5.0

Лечение аутизма у детей

Хочу выразить благодарность клинике "Центр Стимуляции Мозга", особенно прекрасному специалисту Слабоденюк Олегу Викторовичу. Очень внимательный, чуткий и опытный врач. Всегда может поддержать пациента и родителей даже в очень сложных ситуациях, чем настраивает на положительный настрой в лечении. Все подробно объясняет сразу чувствуется большой опыт и профессионализм! Большое спасибо!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті