Лікування аутизму у дітей
На сьогодні способу повністю вилікувати аутизм не існує. Але розвиток дитини з аутизмом і якість її життя можна значно поліпшити, якщо вчасно провести корекцію і правильно організувати життєвий простір.
Корекція дитячого аутизму передбачає роботу над поведінкою і навичками спілкування, медикаментозне лікування, біомедичний підхід (здорове харчування, вживання корисних речовин).
У Центрі Стимуляції Мозку ми використовуємо сучасне обладнання провідних виробників. Наприклад, апарати «Реамед-Поляріс» (для процедури ТКМП), «Синхро-С» (для процедури БАК), Tomatis Besson, Tomatis Besson «Interacoustics» (Данія) (для діагностики Томатіс), енцефалограф «Braintest», барокамера, кисневі концентратори «Біомед» 7F-5 (Україна) і «ReOxy» (Німеччина) та ін.
Методи лікування аутизму
Сучасна медицина не має панацеї у боротьбі з розладами аутистичного спектра (РАС). Проте ера високих технологій надала унікальні можливості у дослідженнях РАС, виявленні причин його виникнення та визначенні ефективних рішень лікування захворювання.
Сьогодні для дітей з аутизмом існують системи сучасних методик та технік реабілітації. Вони вчать дитину правильним сценаріям поведінки, розвивають її адаптаційні та багато інших навичок.
У ЦСМ з дитиною працює злагоджена команда експертів у сфері РАС та профільних фахівців. Серед них дитячий психіатр та психолог, логопед та дефектолог, невролог та фізіотерапевт, корекційні педагоги.
Комплексні програми лікування в ЦСМ розробляються індивідуально, вони формуються згідно з результатами обстеження та рівнем розвитку дитини. Програми можуть містити кілька прийомів, методик та технік одночасно, кожна з яких має власні переваги та впливи:
- Для відновлення кровообігу уражених ділянок мозку, поліпшення фокусування уваги, мови, контактності, пізнавальних та інших здібностей, а також з метою інтоксикації використовується гіпербарична оксигенація.
- Для стабілізації роботи ЦНС, зниження зацикленості, активізації мовного/поведінкового розвитку, а також загального поліпшення обмінних процесів та імунних функцій, психічного та фізичного стану – біоакустична корекція (БАК).
- Для стабілізації процесів збудження/гальмування, покращення мовних навичок та психічного розвитку – транскраніальна мікрополяризація (ТКМП).
- Для покращення психоемоційного стану, мови, творчих навичок, комунікації, уважності та здатності до навчання – томатіс-терапія.
- Для стимуляції розумових здібностей, активізації мови та її сприйняття, розвитку самоконтролю з вирівнюванням емоційного фону – мозочкова стимуляція.
- Для розвитку координації рухів, моторики, логіки, соціальної активності – різні методи нейрокорекції (тактильні тренажери, сенсорні іграшки та гойдалки, пісочниця, соціально-емоційний конструктор та ін.).
- Для зниження збудливості та агресії, стабілізації психоемоційного стану – рефлексотерапія.
- Для підвищення концентрації уваги та пізнавальних здібностей, комунікабельності та адаптації – метод inTime.
- Для покращення дрібної моторики та мови – метод сенсорної інтеграції.
- Для поліпшення мовних функцій та уважності застосовуються навушники ForBrain.
До корекційної роботи, спрямованої на набуття мовних, академічних, комунікативних, ігрових та адаптаційно-соціальних навичок, підключають медикаментозну терапію, іноді приймання БАДів. Організація правильного раціонального та збалансованого харчування, апаратна фізіотерапія, фізичне виховання – складові програми, які працюють на посилення ефекту.
Використання стовбурових клітин при лікуванні аутизму
Клініка ЦСМ – інтегратор найсучасніших унікальних та інноваційних технологій. Одна з них – лікування стовбуровими клітинами, які мають високу імуномодулювальну активність, регенеративні, протизапальні, захисні, стимулювальні властивості.
У разі лікування аутизму у дітей стовбурові клітини безпосередньо впливають на основні зони, уражені РАС, та сприяють:
- поліпшенню циркуляції кровотоку та надходженню кисню/глюкози до головного мозку;
- регенерації ушкоджених ділянок нервової системи;
- активізації імунних процесів;
- покращенню метаболізму мозку;
- зменшенню аутоімунних атак та їх наслідків.
Використання стовбурових клітин при аутизмі дає відмінні результати: значно покращується соціальна поведінка дитини, збагачується словниковий запас та мовні навички.
Центр стимуляції мозку має всі можливі та необхідні ресурси для надання допомоги дітям з аутизмом: команда висококваліфікованих фахівців, надточна діагностика, ефективне лікування з максимально можливим результатом.
Гіпоксітерапія та лікування стовбуровими клітинами
Гіпоксітерапія – це лікування гірським повітрям. Точніше – газовою сумішшю, що за своїм складом наближена до повітря в гірській місцевості. Такий метод насичує мозок киснем, стимулює роботу нервової системи, що, своєю чергою, знижує прояви симптомів аутизму. Особливо ефективний цей метод у поєднанні з лікуванням стовбуровими клітинами.
Стовбурові клітини – це ті, з яких утворюються всі інші клітини. Багато їх міститься в пуповинній крові. Якщо ж ви не зберегли пуповинну кров дитини, стовбурові клітини беруть із кісткового мозку. Процедура проходить під наркозом і є абсолютно безпечною. Такий метод:
- регенерує нервові клітини, тканини;
- покращує кровопостачання в мозок;
- відновлює неврологічну функцію мозку, що, своєю чергою, підвищує когнітивні здатності дитини.
Після такої терапії дитина-аутист краще соціалізується, стабілізується її психоемоційний стан, покращуються мовні навички.
Результати лікування аутизму
Ефект від лікування аутизму багато в чому залежить від ступеня прояву цього стану. Зрозуміло, що чим менше інтенсивність симптоматики, тим простіше домогтися хороших результатів. Але в будь-якому випадку, чим раніше звернутися за допомогою, тим більша ймовірність в найкоротші терміни домогтися повного одужання.
Профілактика аутизму
Аутизм профілактиці не піддається.