icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Енурез

Енурезом називають мимовільне сечовипускання під час сну у дитини, яка вже здатна контролювати свої фізіологічні потреби вдень.

Лікування нетримання сечі у дітей

Кожному другому сучасному дорослому в дитинстві доводилось прокидатися в мокрому ліжку. Але раз на кілька років замочити ліжко та хворіти на енурез – не одне й те саме. Нетримання сечі у дитини або енурез – це патологічний стан, який спостерігають у дитини старшої 5 років. Про енурез в меншому віці не говорять тому, що малюки до 3-х років переважно не здатні зусиллям волі контролювати процес сечовипускання  через несформовану нервову систему.

Вирізняють наступні характеристики патології:

Часто на допомогу приходять фахівці Центра стимуляції мозку.

Як лікувати дитячий нічний енурез?

Тактика лікування залежить від причин, що викликали нетримання сечі. Якщо причини дитячого енурезу – це захворювання сечовивідної та статевої системи (запалювальні процеси, хронічні хвороби нирок, сечового міхура та ін..), то після діагностики та призначення медикаментозного лікування настає одужання. Іноді цей стан виникає через порушення виділення антидіуретичного гормону, стискання сечоводу.

Важливу роль має спадковість – якщо обидва з батьків в дитинстві хворіли на енурез, в 75% випадків їхня дитина теж потребуватиме лікування енурезу в дітей.

Часто енурез є наслідком перинатального ураження ЦНС, є симптомом неврозів та неврозоподібних станів. Може виникати навіть у первісно здорових дітей через перенавантаження на незміцнілу нервову систему, яка виникає через постійні конфлікти в дитячому колективі, завелике розумове навантаження, негаразди в сім’ї. У всіх перерахованих випадках не обмежитись антибактеріальною терапією та фізіологічними процедурами – хоча вони теж потрібні та застосовуються комплексно. Якщо захворювання має неврологічний характер, необхідне лікування енурезу у дітей в Києві в Центрі стимуляції мозку – одній з найкращих неврологічних клінік в Україні.

Симптоми і причини дитячого енурезу

Загальні симптоми енурезу у дітей схожі:

Перший крок – комплексне урологічне обстеження (рентгенографія, урофлоуметрія, УЗО сечового міхура та ін.) для визначення причини нетримання. Якщо після проведених досліджень діагностовано повне здоров’я урологічної системи та статевих органів дитини, скоріш за все їй необхідне лікування дитячого нічного енурезу в Центрі стимуляції, який пропонує послуги лікування неврологічних захворювань різної складності.

Причинами нічного енурезу у дітей можуть бути:

Методи лікування енурезу у дітей в нашій клініці

Фахівці Центра стимуляції мозку постійно акцентують на тому, що неврологічні захворювання не минають самі по собі: в кращому випадку стан може значно покращитись під час дорослішання дитини. Але насправді невеликі проблеми дитини, залишені на самоплив, перетворюються на великі проблеми дорослого, які вилікувати значно складніше.

З енурезом та сама історія – існують данні, що відсутність лікування енурезу в дитячому віці може стати причиною дисфункції сечового міхура дорослого. До того ж, постійний страх дитини осоромитись на людях – це великий стрес, що спричиняє серйозний невроз. Тому варто почати лікування нічного нетримання сечі у дітей у 8 років, щоб не лікувати дорослого з купою урологічних хвороб та психологічних проблем – ці послуги вартуватимуть значно дорожче.

Кожного маленького пацієнта в нашій клініці обстежують кілька фахівців – невролог, психолог. Лікування починається з ретельної діагностики для визначення справжньої причини захворювання – перинатальної травми, неврозу, інших станів.

На основі зібраного анамнезу фахівець Центру:

Приблизно так виглядає комплексний підхід фахівців Центра стимуляції мозку до лікування енурезу у дітей в Україні. Ймовірно, саме цей підхід ще й максимально ефективний тому, що абсолютна більшість пацієнтів клініки після послуг лікування йдуть від нас у стані стійкої ремісії.

Енурез може суттєво зіпсувати життя вашій дитині, перетворивши щасливого радісного малюка на похмурого підлітка з купою психологічних проблем. Не чекайте доки буде пізно, звертайтесь до Центру стимуляції мозку за лікуванням енурезу вже зараз!

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC12. Консультація психолога Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті