Невралгія – це ураження периферичних нервів, яке характеризується больовими нападами в зоні порушення будь-якого нерва.
Київ
Адреси клінік
+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59
Пн.-Нд. 08:30 - 20:00
+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)
Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00
Невралгія – це ураження периферичних нервів, яке характеризується больовими нападами в зоні порушення будь-якого нерва.
Невралгія – це ураження периферичних нервів, яке характеризується больовими нападами в зоні порушення будь-якого нерва. На відміну від хворих, що мають діагноз «неврит», у пацієнтів з невралгією немає рухових порушень та проблем з чутливістю, а в проблемному нерві відсутні трансформації в структурі. Невралгія може торкнутися будь-якого нерва, але найбільш часто, з’являється в нервах, які проходять у вузьких каналах.
Існує кілька класифікацій невралгії. Найпростіша з них поділяє ураження периферичних нервів за осередком проблеми:
Найбільш поширений вид патологічного процесу - ураження трійчастого нерва. Трохи рідше зустрічається невралгія великого чи малого потиличних, язикоглоткового нервів та ін. види медичної проблеми.
Також, невралгію поділяють на:
Існує блукаюча невралгія, що порушує важливі процеси життєдіяльності організму – мовна функція, рефлекси ковтання, жування, кашлю, робота органів травлення й серцево-судинної системи.
Як правило, невралгія проявляється як ускладнення різних травм (навіть самих незначних), інфекцій, важких форм простудних захворювань. Також, причини невралгії можуть критися в переохолодженні, вікових змінах, інтоксикації, порушенні обмінних процесів. Також, існує підрозділ причин невралгії за локалізацією.
Ознаки невралгії залежать від того, яка частина нерва була пошкоджена. Специфічний біль проявляється як при пошкодженні стовбура нерва, так і при зосередженні неприродного процесу в нервових волокнах, зонах виходу нерва з хребетного каналу та м'яких тканинах, які оточують нерв.
Закінчення нервових волокон забезпечені рецепторами, в завдання яких входить передача інформації спинному та головному мозку про органи та системи життєзабезпечення. При стисненні або подразненні будь-якого відділу нерва відбувається спотворення інформації і виникнення болю. Якщо в організмі є хвороботворний процес, то на його тлі захворювання (невралгія) починає прогресувати набагато швидше.
Загальні симптоми невралгії – нападоподібний біль, паралельно з яким виявляються вегетативно-судинні порушення (почервоніння шкіри, сльозотеча та ін.). Рідше, невралгія проявляється больовим тиком або болями, що мають безперервний характер та відступають тільки після прийому знеболювального.
У вагітних невралгію, найчастіше, діагностують на 2 або 3 триместрі. Пояснюється це процесами, які відбуваються в цей період в організмі у майбутньої мами - збільшення кількості рідини (набряклість, здавлювання нервових закінчень), матка збільшується в розмірах, діафрагма піднімається. Наслідок останніх двох процесів - зменшення простору між ребрами, збільшення ризику розвитку міжреберної невралгії. Також, невралгію при вагітності можуть спровокувати: ослаблений імунітет, шкідливі звички (навіть, якщо вони були тільки перед зачаттям дитини), пізніше лікування / нехтування лікуванням при інфекціях, переохолодження, стреси, інтенсивні фізичні навантаження.
Невралгія при вагітності вимагає госпіталізації в стаціонар.
При своєчасному виявленні невралгії у дітей, лікування проходить легко, без болісних процедур та подальших небажаних наслідків. Але, щоб призначити якісне лікування, лікарю потрібна повна картина захворювання, інформація про спосіб життя мами в період вагітності та дитини з моменту народження. Нелікована / невиявлена невралгія може негативно позначитись на розвитку і житті дитини. Тому, при появі симптомів невралгії у дитини, потрібно відразу ж звернутися до лікаря.
Наслідки невралгії відрізняються в залежності від віку хворого.
Діагностика невралгії складається з декількох етапів - огляд, збір анамнезу, вивчення історії хвороби, лабораторні аналізи (клінічні аналізи сечі й крові, біохімічний аналіз крові), інструментальна діагностика.
Інструментальна діагностика невралгії може включати:
Поряд з цими дослідженнями можуть бути призначені й інші види діагностики, якщо лікар вважатиме за необхідне.
Лікування невралгії можна починати тільки після підтвердження діагнозу. Оскільки, воно повинно бути спрямоване не тільки на усунення симптомів ураження периферичного нерва, але й на боротьбу з основною хворобою (при вторинному типі). При первинних болях може бути усунена ін'єкцією знеболювального (найчастіше, використовується новокаїн) та вітамінами групи В. Але, якщо мова йде про лікування невралгії у дітей, алергіків, пацієнтів з вторинною невралгією або у людей, які з якоїсь причини не сприймають медикаментозну терапію або вона їм не допомогла, сучасна медицина використовує фізіотерапію та масажі.
Лікування невралгії в клініці «Центр стимуляції мозку» здійснюється немедикаментозними методами, без операції, на якісній фізіотерапевтичній апаратурі від світових лідерів виробництва медичної техніки, унікальній для України.
Профілактика невралгії не має особливої специфічності. Серед порад:
Постало питання: «Який лікар лікує невралгію?» – при наявності такої проблеми вам знадобиться консультація невролога. Також, вас можуть направити на додаткові консультації до інструктора з масажу, мануального терапевта, лікаря ЛФК, рентгенолога. Лікування невралгії в Києві, на Подолі, пропонує клініка «Центр стимуляції мозку». Звернувшись до нас, ви отримаєте дієву допомогу без операції, без медикаментозної терапії (по можливості), із застосуванням найсучаснішого обладнання унікального для України та новітніх перевірених протоколів лікування.
Завідувач відділенням неврології ЦСМ, лікар-невролог, дитячий невролог, психіатр, канд. мед. наук
Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог
CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)
739 грн
45 хвилин
CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)
589 грн
30 хвилин
CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)
789 грн
45 хвилин
CC7. Консультація епілептолога Дитячий
1289 грн
90 хвилин
CC8. Консультація епілептолога (повторна) Дитячий
1089 грн
45 хвилин
CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)
689 грн
30 хвилин
Анастасия 27.10.2021
Невралгия
У отца на фоне возрастных изменений началась блуждающая невралгия, которая лишила нормального качества жизни. Нарушилась речь, стало трудно глотать, жевать и т.д. В центре стимуляции мозга, отец начал получать физиотерапевтическое лечение, массаж, ЛФК. Массаж ему делал Василенко Михаил Васильевич, после сеанса становилось намного легче. Отец продолжает наблюдаться у невролога в ЦСМ.
Анна 13.09.2021
Невралгія
Я з дитиною була на консультації у дитячого невролога Козубенко Ольги Геннадіївна, дуже сподобався лікар. Дитина не соромилася, змогла пояснити, що його турбує. Після дослідження, виявилася невралгія, наслідки раніше перенесеної хвороби. Доктор призначила курс масажу і фізіотерапію. Дитина здорова, спасибі!
Віктор Осипов 20.07.2021
Невралгія
Поряд з медикаментозним лікуванням невралгії міжреберних нервів, допомагав боротися з недугою реабілітолог Паламарчук Сергій Андрійович. Його масажі дуже здорово допомагали.
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті