
Проведення баротерапії
Повітря, яким ми дихаємо, складається з 78 % азоту, 21 % кисню, а також аргону, неону та гелію. На відміну від цієї природної повітряної суміші, гіпербарична киснева терапія використовує чистий 100-відсотковий кисень, який вдихається під тиском від 0,7 до 1,3 бар (еквівалентний тиск на глибині 10-20 м нижче рівня моря) у гіпербаричній кисневій камері.
Під час лікування кисень під тиском заповнює барокамеру. Відчуття під час декомпресії та рекомпресії аналогічні до відчуттів у літаку під час зльоту чи посадки. Концентрація кисню в організмі на клітинному рівні збільшується у 15-20 разів від норми, викликаючи каскад терапевтичних переваг.
В процесі того, як більша кількість крові та кисню циркулює у мозку, утворюються нові клітини, і нейрони, які, як кажуть, «не діють», стимулюються, щоб повернутися до функцій. При цьому активізується утворення нових кровоносних судин, що уможливлює відновлення певних функцій мозку.
Лікування в барокамері займає в середньому 45–60 хвилин (але не більше). Киснева барокамера сприяє насиченню клітин організму пацієнта киснем, дає змогу розслабитися і відпочити.
Зазвичай призначають 10–25 процедур ГБО. Лікар під час і після проведення перших сеансів оцінює стан пацієнта й коригує їхню тривалість і кількість.
Лікування киснем у барокамері в Центрі стимуляції мозку проводиться на новітньому обладнанні.