icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Комп'ютерна ігроманія

Комп'ютерна ігроманія (кибераддикція) - це психологічна залежність, яка проявляється в патологічному потязі до азартних ігор. Залежність від комп'ютерних ігор виражається в нав'язливому і непереборному бажанні якомога довше грати в комп'ютерні онлайн-ігри на шкоду всім сферам життя людини.

Як лікувати комп’ютерну ігроманію

Більшість сучасних дітей з самого дитинства завантажено розвиваючими заняттями і кружками, а вільний час проводить за іграми на планшеті або переглядом телебачення. Згодом присутність гаджетів в життя підлітка збільшується і з'являється ризик виникнення психологічної залежності від гри (комп'ютерної або азартної).

Комп'ютерна ігроманія у підлітків (кибераддикція) - це психологічна залежність, яка проявляється в патологічному потязі до азартних ігор. Залежність від комп'ютерних ігор виражається в нав'язливому і непереборному бажанні якомога довше грати в комп'ютерні онлайн-ігри на шкоду всім сферам життя людини. Діти поступово стають замкнутими і нетовариськими, ховаються від реальності в вигаданому світі.

Розрізняють два типи ігор:

Негативні наслідки ігроманії у підлітків:

Стан ігромана не є фізичною залежністю, як при алкоголізмі, але вимушені перерви нагадують похмілля. Комп'ютерні ігри провокують підвищене навантаження на незміцнілу нервову систему, і коли в мозок припиняють надходити збуджуючі імпульси, людина відчуває дискомфорт. Залежність швидше формується у хлопчиків, і чим молодша дитина, тим швидше вона звикає до ґаджетів.

Як визначити, що дитина страждає на ігроманію

Спочатку захоплення іграми виглядає як хобі: людина поспішає додому, щоб зайнятися улюбленою справою. Але поступово з'являється неадекватність поведінки, з'являються проблеми зі здоров'ям, погіршується сон і апетит, людина «випадає» з реального життя.

Поради батькам, як розпізнати ігроманію у підлітків:

Перераховані симптоми можуть говорити, про те, що дитина в зоні ризику і йому слід приділяти підвищену увагу. Думаючи, як відучити підлітка від ігроманії, не варто погрожувати і відбирати комп'ютер. Лаяти і карати - це не вихід, залежній людині потрібна допомога. Віртуальна реальність ламає психіку дітей і підлітків, тому звернення до фахівця стане правильним рішенням.

Чим небезпечна підліткова ігроманія

Дитинство і підлітковий вік - це важливі етапи розвитку і формування особистості. Якщо дитина стає залежною від ігор, то порушується природний хід в її розвитку:

Залежна людина не здатна працювати, будувати відносини, створювати сім'ю і обслуговувати себе самостійно - йому це не потрібно і не цікаво.

Мерехтіння картинок на екрані, різкі звуки, які супроводжують гру, впливають на біоелектричні потенціали мозку. Якщо у дитини в дитинстві була гіпоксія, то багатогодинні гри можуть спровокувати епілептичний напад.

На тлі ігроманії може виникнути психоз, психоемоційне збудження, коли діти можуть битися з батьками, руйнувати все навколо, створюючи загрозу собі і оточуючим.

Як не допустити хвороби

У сучасному світі важко уявити людину, позбавлену доступу в інтернет і до ґаджетів. Для дітей з незміцнілої психікою повна заборона їх використання може стати справжньою трагедією. Але батьки цілком можуть домовитися, наприклад, дозволити грати тільки 30 хвилин в день за умови виконаних домашніх завдань.

Причини розвитку ігрової залежності:

 

Що потрібно робити

Чого робити не можна

Підтримувати підлітка, слухати і чути його проблеми. Вчити долати життєві труднощі, стимулювати його комунікацію і звернення за допомогою. Намагатися знайти спільні захоплення. Заохочувати реальні успіхи.

Карати. Забирати комп'ютер і вимикати інтернет - це викличе протест. Лаяти і провокувати його на втечу з дому.

Щоб віртуальна реальність не поглинула дитину, варто походити з нею по різних гуртках, знайти той, який дійсно її зацікавить, стежити, щоб вона не пропускала заняття, не маніпулювала.

Як лікувати ігроманію

Важливою умовою успішного лікування комп'ютерної залежності у дітей є усвідомлення проблеми і бажання впоратися з нею. Тому першим кроком є мотивація залежного повернутися до нормального життя і звернення в центр реабілітації ігроманії в Києві.

Етапи лікування:

У 70% випадків ігроманія виникає у дітей, що мають явні чи приховані проблеми зі здоров'ям. Тому батькам не варто заперечувати діагнозів фахівців і відмовлятися від лікування. Фахівці нашої клініки в Києві успішно лікують залежність від комп'ютерних ігор у дітей і підлітків. Запишіться на консультацію до психолога вже сьогодні, щоб допомогти своїй близькій людині знайти вихід зі складній ситуації і повернутися в реальне життя.

Джерела

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті