Дисграфія: лікування під крилами слова
Здатності людини безмежні від природи, вони можуть захоплювати та дивувати. Але іноді ми стикаємося з незвичайними ситуаціями, коли здібності навпаки не дотягують до загальноприйнятих понять і потребують пояснення. Одним із таких явищ є дисграфія – це неврологічний термін, що означає порушення здатностей людини до письма/писемної мови. Друга назва – специфічний розлад письма.
Дисграфія: причини, види, особливості
Труднощі з письмом можуть мати не тільки діти. Для багатьох дорослих людей з високим рівнем освіти й інтелектом письмо викликає багато складнощів, особливо виснажує перекладання думок у письмовий вигляд. Дисграфія – це проблема суто неврологічного характеру.
Вважається, що спровокувати розлади письма можуть:
- деякі відмінності структури та функцій мозку;
- розлади центральної нервової системи;
- порушення когнітивних функцій, моторики, координації;
- проблеми мовлення та дислексія (нездатність розуміння/розрізнення літер/слів).
У медичній практиці зустрічаються випадки генетичної спадковості.
Дисграфія може мати різні прояви:
- нерівномірний за розмірами літер або нерозбірливий почерк;
- зайві літери у словах, їх пропуски;
- перестановка літер/слів, що призводить до нечитабельності тексту;
- повільне письмо, пов'язане із труднощами викладання думок або м'язовою слабкістю;
- проблеми вирівнювання тексту, оцінки простору та розмірів розміщення.
Діагностування дисграфії роблять неврологи. Вони проводять комплексну оцінку порушень з різних ракурсів із застосуванням апаратних методів і спеціально розроблених тестів, завдяки чому встановлюють тип дисграфії.
Види дисграфій за виявленням проблем нездатності можуть бути різних форм і напрямків:
- аналітичного типу;
- акустичного (фонетичного) й артикуляційно-акустичного;
- аграматичного;
- оптичного;
- змішаного типу.
Після визначення причин дисграфії та встановлення її виду лікуванням можуть займатися вузькопрофільні фахівці: психотерапевти, нейропсихологи, логопеди та дефектологи.
Дисграфія у дітей: подолання бар'єрів у Києві
Під час розвитку та зростання малечі ознаки дисграфії можуть бути не очевидними. На перших етапах навчання часто батьки та вчителі сприймають «каракулі» як даність новачків, які роблять свої невпевнені кроки, чи схиляються до лінощів своїх чад. Але якщо своєчасно не звернути на це увагу, незначна проблемка може перерости в серйозні труднощі для дитини, підірвати її психологічний стан. Наявність дисграфії та невдач, пов'язаних із нею, можуть спровокувати:
- зниження самооцінки;
- важкість стосунків з однолітками;
- втрату мотивації до письма та навчання загалом.
Завдання батьків – звернення до фахівців за перших сумнівів/проявів дисграфії.
Клініка ЦСМ у Києві – профільний неврологічний медичний заклад, що надає комплексну допомогу дітям і дорослим із проблемами дисграфії. Це єдина клініка, яка може виявити дійсні причини розладів завдяки найсучаснішому обладнанню та передовим світовим методикам.
Висококваліфіковані досвідчені неврологи знайдуть правильні шляхи до виявлення першопричини дисграфії та подолання її викликів, побудують ефективну корекційну програму, а головне – забезпечать дитині підтримку та розуміння.
Одна з переваг «ЦСМ» у боротьбі з дисграфією – комплексний підхід. Малечею будуть займатися найкращі фахівці: психолог, фізіотерапевт, дефектолог, дитячий логопед у Києві, які володіють мистецтвом слова для відкриття та розв'язання проблеми в контексті навчання та розвитку.