icon

Адреси клінік

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Геміпарез

Спастичний геміпарез - це синдром, при якому підвищений тонус м'язів в руці і нозі на одній стороні призводить до обмежень активних рухів зі зниженням сили рухової активності уражених кінцівок.

Геміпарез

Геміпарез у дитини: причини, симптоми та лікування

Геміпарез — це стійке рухове порушення, що добре піддається комплексній реабілітації. Чим раніше розпочата реабілітація, тим вище буде реабілітаційний потенціал. Сучасні методики та клінічний досвід дають змогу фахівцям ЦСМ успішно реабілітувати геміпарез у дитини. Лікарі «Центру Стимуляції Мозку» складуть індивідуальну програму реабілітації, яка максимально запустить процеси нейропластичності та нейрорегенерації.

Як оцінюють вираженість проблеми?

Існує всесвітньо відома оцінка великих моторних функцій виходячи з віку та можливостей дитини GMFCS, а також оцінка роботи кисті MACS, які містяться у відкритому доступі.

Геміпарез у дітей проявляється як розлад верхнього або нижнього типу. Тоді ураження поширюється на одну ногу або руку. Також розрізняють спастичний геміпарез, коли зачіпаються тільки кінцівки половини тіла.

Геміпарез: причини й умови появи

Геміпарез може спричинятися у дітей порушенням структур головного мозку, при вроджених аномоліях розвитку головного мозку, травмах голови та хребта, перенесеному ГПМК. Якщо розвивається захворювання внаслідок пошкодження коркових мотонейронів однієї з півкуль і шляхів, які проводять сигнали. Водночас рухові та чутливі функції певної зони тіла починають згасати.

Успішність лікування геміпарезу залежить від визначення причини, що спричинила стан:

Симптоми й ознаки геміпарезу

Часто дитина починає ігнорувати уражену частину тіла.

Серед найчастіших проявів геміпарезу у дитини виокремлюють:

Найчастіше хода при геміпарезі має скошений характер і називається геміпаретична, коли нога описує півколо.

Що буде, якщо геміпарез не лікувати?

При недостатній реабілітації дітей з геміпарезом погіршується якість життя: більш виражена спастичність приводить до виражених обмежень рухів в руці та нозі. Контрактури в гомілково-стопних суглобах не дають можливість наступати стопі на повний носок, в колінних суглобах формується рекурвація, в тазостегнових суглобах привідні контрактури, в коропо-радіальному суглобі контрактура блокує правильний захват предметів рукою.

Діагностика геміпарезу

Під час діагностики геміпарезу необхідно не тільки визначити в складі якого захворювання та які супутні патології, але й диференціювати її з іншими захворюваннями. Лікарі високої кваліфікації «Центру Стимуляції Мозку» складуть індивідуальний план обстеження для уточнення діагнозу. Крім опитування представників дитини, діагностичні заходи охоплюють:

Також консультації супутніх спеціалістів:

Після ретельного обстеження на консультації невролога будуть озвучені рекомендації батькам і підхід до реабілітації дитини.

Лікування геміпарезу у дітей

Ефективність лікування залежить від багатьох факторів. Усі вони враховуються та підсумовуються фахівцями ЦСМ для призначення комплексної реабілітації. Дуже важлива фізична реабілітація: масаж, ЛФК, розробка суглобів, плавання.

Фізіопроцедури: низькочастотна магнітотерапія, ударно-хвильова терапія, лазеропунктура, електротерапія.

РТ (рефлексотерапія) - це метод, який стимулює рефлексогенні зони, тим самим активує внутрішні резерви організму, сприяючи активації зон пам'яті, рухів, мови та покращуючи роботи системи сприйняття та обробки сигналів, а також формування свідомих відповідальних дій. Розрізняють голкорефлексотерапію, лазеропунктуру.

Лікування геміпарезу методом ТКМП неінвазивно, без дискомфорту, з широким спектром дії.

Також реабілітація повинна бути направлена на попередження та усунення ускладнень. Апаратні альтернативні методики показують високий результат в реабілітації. В Центрі Стимуляції Мозку проводять такі ефективні процедури як:

Крім того, не варто упускати заняття з соціально-педагогічною службою:

Профілактика геміпарезу

Запобігання формуванню геміпарезу у дітей полягає в ранній діагностиці та постановці діагнозу.

Який лікар лікує геміпарез?

Встановленням діагнозу та лікуванням геміпарезу займається невролог. Водночас оптимальним варіантом для отримання допомоги для вас буде звернення до «Центру Стимуляції Мозку», де пацієнтів приймають кваліфіковані та досвідчені лікарі.

Ми працюємо на результат, застосовуючи немедикаментозні методи лікування. У клініці ЦСМ борються з причиною, а не просто знімають симптоматику. Діти — це особливі пацієнти, тому велике значення приділяється психологічному та емоційному комфорту. Лікування в такому форматі скорочує час і витрати всіх ресурсів сім’ї.

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

  • CC7. Консультація епілептолога on-line Дитячий

    1300 грн

    60 хвилин

  • CC8. Консультація епілептолога (повторна) Дитячий

    1100 грн

    60 хвилин

  • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

    30 хвилин

  • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

    30 хвилин

  • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

    20 хвилин

Вiдгуки

Ирина Ворошилова 19.06.2021

5.0
5.0

Лечение гемипареза

Мой сынок только учится ходить и первые движения у него неуверенные, нечеткие. Но меня смутило, то что одной ножкой получается немного хуже. Это был сигнал к обследованию Записалась с сынулей на консультацию к неврологу Стеценко Татьяне Ивановне. После подробного изучения анамнеза, поведения ребенка, тестов и пр.Доктор направила нас на курс микрополяризации. Ребенок после нескольких процедур мне кажется начал ходить более уверенно, стал опираться на ножку и не боится на нее наступать. Рада, что обратилась в клинику.

Люда 21.05.2021

5.0
5.0

Лікування геміпарезу

У нашої дівчинки вроженний геміпарез, внутрішньоутробна патологія. Тому ми були напоготові. І помітили убогість словникового запасу в чотири роки. В "Центрі Стимуляції Мозку", записалися до логопеда- дефектолога, потім до невролога і вони разом призначили реабілітаційні заходи. Сподобалося, що в клініці використовують світову практику в лікуванні геміпарезу, всі сучасні технології тут є. Впевнена нам тут допоможуть.

Галина Петрівна 14.04.2021

5.0
5.0

Лікування геміпарезу

Мій хлопчик лівша, їсть лівою рукою. Одного разу я звернула увагу, що він гірше став нею користуватися, а потім і зовсім почав брати ложку правою. Думала забився або пробує нову навичку, через пару днів пройде. Але не пройшло само нічого! Тільки після консультації з неврологом в Центрі стимуляції мозку, поставили діагноз - Геміпарез. Після першого сеансу мікрополярізаціі, робота ручки значно покращилася, залишилося ще кілька процедур і все відновиться. Не зволікайте, коли побачите зміни в поведінці дитини. Звертайтеся до лікарів!

Анна 11.03.2021

5.0
5.0

Лечение гемипареза

После травмы головы у ребенка образовалась внутримозговая гематома. Это привело к тому, то ножка начала терять чувствительность. Так как мы уже были пациентами Центра стимуляции мозга, знали что нужно действовать сразу при видимых изменениях в состоянии ребенка. Наш врач назначила прием препаратов и микрополяризацию. Спасибо большое, что вы помогли вернуть ножке чувствительность! Так радостно видеть ребенка здоровым!!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті