icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Дисграфія

Дисграфія – це порушення оволодіння письмовою мовою, яке характеризується однаковими помилками, що постійно повторюються при написанні через недостатню сформованість вищої психічної діяльності.

Дисграфія

Лікування дисграфії у дітей в Києві

Багато клінік в Києві пропонують послугу лікування дисграфії у дітей, але в Центрі стимуляції мозку лікування не обмежують заняттями у логопеда. Тому, що цей розлад завжди має неврологічну причину – спершу ми шукаємо причину, а потім вирішуємо, як лікувати дисграфію в клініці у кожного окремого маленького пацієнта.

Результати сучасних нейродосліджень певно свідчать про те, що у всіх дітей зі складнощами в навчанні є порушення в роботі трьох відділів мозку – мозочку, стовбурі мозку, базальних гангліїв. Звичайними логопедичними методами вилікувати ці порушення неможливо, але Центр стимуляції мозку використовує сучасні апаратні методики, які допомагають відновити функції вказаних структур та зміцнити їхній зв’язок з корою головного мозку. Що й пояснює високу ефективність лікування в Центрі.

Дисграфія у дитини – як лікувати?

Основний принцип лікування в Центрі стимуляції мозку – раннє звернення. Він дозволяє гарантувати високу ефективність корекції дисграфії у дітей дошкільного віку: навіть лікування дисграфії у молодших школярів вже вимагає більших часових витрат. Зрозуміло, що діагностика дисграфії в Україні в Центрі стимуляції мозку можлива лише після того, як дитина починає опановувати навички письмової мови, тобто – навчатись писати.

Про дисграфію свідчать:

Але у дисграфії існує ще немовна симптоматика – погіршення слуху, розлад емоційно-вольової сфери (дитині складно змусити себе щось робити, окрім гри), погана мова та пам’ять, розлад уваги. Ці симптоми повинні змусити батьків шукати спеціалізований центр в Києві чи Україні, де дитину добре обстежать, визначать причину дисграфії, її тип та розроблять індивідуальну схему лікування.

Види дисграфії

Вирізняють кілька форм даного розладу:

Тактика лікування дисграфії в Центрі стимуляції мозку обирається на підставі причин, форми та складності порушень. Ми використовуємо апаратну терапію щоб відновити функціональність уражених ділянок мозку, а потім залучаємо психолога, логопеда, дефектолога. Не усунувши проблему не можливо досягнути швидкої та стійкої корекції.

Тактика лікування дисграфії в Центрі стимуляції мозку дозволяє назавжди забути про проблеми з письмовим мовленням, мовою, пам’яттю, успішністю – потрібно лише не зволікати зі зверненням до нас.

Діагноз «дисграфія» у дитини – чи можливо обійтися без лікування?

Дисграфія – це порушення оволодіння письмовою мовою, яке характеризується однаковими помилками, що постійно повторюються при написанні через недостатню сформованість вищої психічної діяльності. Що заважає формуванню ВПД та навичок письма? Неможливість мозку впоратися з обробленням сенсорної інформації, що надходить ззовні, занадто великі витрати на втримання рівноваги дитини, через що мозку просто не вистачає ресурсів на опанування навичок письма.

Причини цих порушень часто полягають у тій самій площині, що й причини більшості порушень роботі ЦНС:

Окрім біологічних факторів, існують соціальні фактори, що підвищують ризик виникнення дисграфії:

Якщо дисграфія викликана переважно соціальними факторами, навіть звичайні диктанти для дітей с дисграфією допоможуть суттєво покращити ситуацію. Якщо переважають біологічні фактори, то вправи для виправлення дисграфії необхідно доповнювати апаратними методиками, підібраними відповідно до специфіки та важкості стану дитини.

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Юлия 18.04.2021

5.0
5.0

Дисграфия

Очень хорошая клиника, внимательный персонал, узнала о ней от подруги. Ребенку не дается письмо в школе. На приеме логопед-дефектолог Анищенко Виктория Николаевна сразу подобрала ключик к моей хитрюле. Занятия проходили в игре - без напрягу. А главное, мы достигли положительного результата, за что огромное спасибо.

Вера Петровна 12.03.2021

5.0
5.0

Лечение дисграфии

Моему ребенку 6 лет. Сама владею 5 языками, и с детства начала ребенка обучать иностранным языкам. Каждый день мы разговаривали на разных языках. Но когда он пошел в школу и там понадобилось писать, у нас начались проблемы. Обратившись в ЦСМ, нам поставили дисграфию. Занималась с дочерью Виктория Николаевна - врач от бога. Ребенок на занятия просто бежал. После двух посещений я и учитель в школе заметили прогресс. Поэтому продолжаем лечение. Рекомендую специалистов ЦСМ.

Наталья Михайленко 06.02.2021

4.0
4.0

Лечение дисграфии

Хочу поблагодарить весь персонал Центра Стимуляции Мозга, который помог нашей семье. Мы обращались с лечением дисграфии у ребенка 14 лет. Наблюдались у Боровецкой Ирины Ярославны, хороший врач, очень внимательный, профессионал своего дела. Она назначила курс лечения, мы выполняли все задания старательно. Сейчас дочка заканчивает 9 класс и пишет диктанты на “хорошо” и “удовлетворительно”. Думаю, что к ВНО точно успеем хорошо подготовиться. Ставлю 4 только потому, что долговато тянулся процесс лечения.

Евгения 21.01.2021

5.0
5.0

Лечение дисграфии

Хочу сказать огромное спасибо Полтавской Виктории Владимировне за лечение детей. Обратились в центр с младшим, с задержкой развития речи, узнала, в разговоре, что есть такой диагноз дисграфия. Старший сын учится в 5 классе, часто путает буквы на письме. После курса реабилитации, Саша подтянулся в учебе, улучшилась память. С младшим еще продолжаем заниматься, прогресс на лицо. Буду обязательно рекомендовать всем знакомым обращаться в ЦСМ.

Аліна 19.12.2020

5.0
5.0

Дисграфія

Вдячна долі, що звернулася в клініку ЦСМ. У сина дисграфія, весь час плутає “б” з “д”, “з” з “с”. У початкових класах вчителька увійшла в становище, бо в старших вже не пояснити. Наш лікар Чухліб Ірина Михайлівна, підібрала нам спеціальний курс, який ми проходили близько місяця. І хочу зауважити, ми позбулися не лише від своєї проблеми, а й підвищили успішність. Спасибі велике, Ірина Михайлівна, за вашу чуйність, індивідуальний підхід.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті