icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Інсульт

Експертне лікування інсульту в клініці ЦСМ у Києві. Ми пропонуємо вам індивідуальний підхід, передові технології та дбайливий персонал. Наші команда яка складається з неврологів, лікарів ФРМ, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, спеціалістів з мовлення (логопеди/дефектологіи) та інших фахівців з реабілітації здійснюють комплексний підхід до діагностики та лікування, забезпечуючи найвищий стандарт медичної допомоги. Звертайтеся до нас для надійного та ефективного лікування інсульту в Києві. Ваше здоров’я - наша першочергова турбота!

Фахівці

Бандріна Катерина

Лікар кардіолог, лікар функціональної діагностики, терапевт

Веклов Герман Юрійович

Лікар-кардіолог, арітмолог, інвазивна кардіологія

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Інсульт: симптоматика та лікування

Інсульт – це захворювання, пов'язане з порушенням кровообігу в певній ділянці мозку. Воно викликане кисневим голодуванням або внутрішньомозковим крововиливом. Як свідчить статистика, інсульт займає друге місце у світі серед летальних захворювань. Оскільки кровопостачання частини мозку зупиняється чи суттєво знижується, допомога має бути невідкладною – протягом декількох годин людину, в якої помітили ознаки інсульту, потрібно доставити в лікарню. Нехтування цим правилом підвищує ймовірність смертності та знижує ефективність лікування захворювання.

Що таке інсульт і його симптоми? Це має знати кожен!

Головна причина інсульту – це порушення нормального кров'яного просування внаслідок звуження, закупорювання чи розриву артерії. Подібні стани провокує погане згортання крові, атеросклероз судин, миготлива аритмія, малоактивний спосіб життя, погані звички тощо. Хто лікує інсульт? Головне лікування призначає невролог, Лікар ФРМ які працюють в складі мультидисциплінарної команди, але до терапії підключаються й інші вузькі фахівці залежно від стану хворого.

Головні симптоми інсульту:

Ви вже знаєте, що таке інсульт, але потрібно розділяти ще і його різновиди. Визначення типу безпосередньо залежить від того, яка ділянка не функціонує – ліва чи права. Крім того, класифікують захворювання, спираючись на причину виникнення кисневого голодування: ішемічний (блокування кровотоку тромбом або бляшкою холестерину) та геморагічний (утворення гематоми внаслідок крововиливу через пошкодження судини).

Якщо вчасно не зорієнтуватися, як лікувати інсульт, і не викликати швидку допомогу, шанси на одужання мінімальні. В середньому є 5 годин, щоб здійснити кваліфікований огляд та почати лікування. На ефективність терапії впливає не лише професіоналізм медиків, а й вік людини, її стан здоров'я та наявність хронічних захворювань.

Гострий стан інсульту супроводжується повною чи частковою втратою мовлення, зниженням гостроти зору, порушенням координації тіла. Його тривалість залежить від важкості перебігу захворювання. Лікування хвороби – це лише початок, адже практично кожна людина, яка пережила інсульт, потребує відновлення. Спеціальна реабілітаційна програма є обов'язковою для «важких» пацієнтів, у яких спостерігаються такі наслідки захворювання:

Кожен випадок є унікальним, тому звернення в медичний центр – це гарантія здоров'я, повноцінного життя та швидкого одужання.

Лікування інсульту та процес реабілітації в Києві у клініці «ЦСМ»

Клініка «ЦСМ» у Києві спеціалізується саме на реабілітації, а не на лікуванні гострого стану. Фахівці медичного центру приймають пацієнтів не раніше 1 місяця після ішемічного інсульту та 2 місяці після геморагічного. Стаціонар медичного центру знаходиться в Білій Церкві. В команді працює фізіотерапевт, невролог, кардіолог та інші фахівці, які складають індивідуальну реабілітаційну програму після детального дослідження причини інсульту й обстеження пацієнта.

На базі клініки в Києві є все потрібне обладнання для комплексного відновлення та власна клінічна лабораторія. Методи реабілітації підбираються в індивідуальному порядку. Це може бути: фізіотерапія, масажі, заняття з логопедом, голкорефлексотерапія, ГБО тощо. Лікарі використовують інноваційні технології та передові схеми відновлювальної програми після лікування інсульту.

Реабилитация в Киеве   

Основні методи, які використовуються у процесі реабілітації після інсульту:

Щоб записатися на консультацію, заповніть онлайн-форму чи скористайтесь контактним номером телефону. Вартість реабілітації встановлюється індивідуально після вивчення медичної картини.

Види інсульту

Залежно від того, яка ділянка тіла втратила функціональність, інсульт поділяють на лівобічний і правобічний на противагу пошкодженій півкулі мозку. Це зумовлено тим, що нервові імпульси до органів і тканин надходять у перехресному напрямку. Тобто, якщо знерухомлений лівий бік (рука чи нога), пошкоджено праву півкулю.

Також гостре порушення мозкового кровообігу ділиться на види згідно з класифікацією причин, які спричинили кисневе голодування, та тяжкості інсульту.

Існують два основні типи нападу:

У першому випадку (у разі ішемічного інсульту) відбувається перешкоджання кровотоку до головного мозку внаслідок блокування тромбом або бляшкою холестерину. Це найпоширеніший тип, на який, згідно зі статистикою, припадає понад 80 % випадків.

У разі геморагічного інсульту відбувається пошкодження кровоносної судини, що супроводжується внутрішньомозковим крововиливом та подальшим утворенням гематоми.

Причини інсульту

Причиною інсульту стає будь-яке порушення нормального струму крові в будь-якій зоні мозку через стеноз (звуження), емболію (закупорювання) або розрив мозкової артерії.

Цей стан може спровокувати декілька факторів:

Незважаючи на прогресивний розвиток медицини, проблема інсульту нині, як і раніше, залишається досить гострою. Насамперед питання полягає в оперативності надання першої допомоги, запобіганні можливим наслідкам, а також лікуванні наслідків інсульту та відновленні після перенесеного інсульту.

Наслідки інсульту

Критичний проміжок часу, коли тканини мозку здатні виконувати свої функції, становить трохи більше 5 годин. Після цього починаються незворотні процеси. Протягом цих кількох годин пацієнту потрібно обов'язково надати першу невідкладну допомогу. І краще, якщо вона буде професійною. У чоловіків і жінок гостра недостатність мозкового кровообігу може протікати однаково тяжко. Вирішальними факторами у разі інсульту є вік та загальний стан здоров'я.

Наслідками гострого стану у разі інсульту можуть стати такі порушення:

Така клінічна картина може спостерігатися понад добу і потребує обов'язкового порядку медичної допомоги.

У деяких випадках досить складно визначити, чи мав місце інсульт. Але, здебільшого, якщо вищезазначені ознаки тривали не більше кількох годин, то найімовірніше мала місце ішемічна атака (короткочасне порушення кровообігу в головному мозку). У будь-якому випадку, це досить тривожний сигнал. Слід звернутися до спеціаліста та пройти обстеження.

Спеціальної реабілітації після інсульту потребують пацієнти, у яких в анамнезі присутні такі наслідки:

Реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту

Клініка ЦСМ не займається лікуванням гострих станів. Наші фахівці проводять реабілітацію, яка потрібна після основного лікування.

Фахівці Клініки ЦСМ приймають на реабілітацію пацієнтів:

До стаціонару Клініки ЦСМ пацієнти приймаються лише за умови можливості їх самостійного пересування (зокрема на колясці). Реабілітацією лежачих пацієнтів клініка не займається.

Курс відновлення після інсульту у нашій клініці спрямований на реабілітацію таких патологічних станів:

У разі компетентної реабілітації, здебільшого, відбувається повне відновлення працездатності організму, включаючи м'язові рефлекси та мовлення, у пацієнта з'являється можливість повернутися до повноцінного життя.

Тривалість реабілітації після інсульту – 14 днів.

Вартість програми відновлення після інсульту може змінюватись в залежності від призначених процедур.

Як Клініка ЦСМ допомагає своїм пацієнтам

Пройти реабілітацію після інсульту можна лише у підрозділі Клініки ЦСМ у Білій Церкві. На базі білоцерківського медичного центру працює сучасний стаціонар із усім необхідним для реабілітації обладнанням та власна клінічна лабораторія. Також для приїжджих клініка пропонує проживання у готелі на території центру. Постояльцям готелю доступна можливість переміщення із зони з номерами до приміщень клініки, не виходячи на вулицю. Особливо зручним таке розміщення буде для тих, хто приїжджає на відновлення здалеку та з супроводом.

Наші фахівці використовують такі методи відновлення після інсульту:

Також проводиться консультація невролога, а за показаннями — психіатра, нейрохірурга, а також інших профільних фахівців.

Програма реабілітації складається індивідуально з урахуванням стану та скарг пацієнта на момент звернення. У нашій клініці використовується міждисциплінарний підхід та лише методики, дія яких доведена.

Реабілітація після інсульту у Білій Церкві — це грамотна діагностика стану пацієнта з використанням обладнання експертного класу, комплексний підхід до проблеми, передові методи відновлення функцій організму, найкращий результат реабілітації із можливих. Звернувшись в Клініку ЦСМ, ви можете бути впевнені, що наші фахівці докладуть максимум зусиль для того, щоб повернути вас або вашого близького, який переніс інсульт, до звичного, максимально повноцінного, життя.

Джерела

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • O1. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • PC5. Магнитотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000)* Дитячий

  30 хвилин

Які основні симптоми інсульту?

Основні симптоми інсульту включають втрату чутливості або параліч у руках, ногах або обличчі, труднощі з мовленням, різке головокружіння та втрата координації.

Як дізнатися, чи має людина інсульт?

Використовуйте тест FAST: F – перевірте обличчя на скошеність, A – перевірте руки на слабкість, S – перевірте мовлення на нечіткість, T – час. Якщо виявлено хоча б один із цих симптомів, терміново викликайте швидку допомогу.

Які фактори ризику інсульту?

Фактори ризику інсульту включають в себе високий кров'яний тиск, діабет, куріння, високий рівень холестерину, надмірну вагу, недостатню фізичну активність та сімейну схильність до інсультів.

Які можливості лікування інсульту?

Лікування інсульту включає ацетилсаліцилову кислоту для попередження тромбозу, антикоагулянти, фізичну реабілітацію, та в деяких випадках, хірургічні втручання.

Як можна запобігти інсульту?

Зменшуйте фактори ризику, такі як здорове харчування, фізична активність, відмова від куріння, контроль кров'яного тиску та цукрового діабету. Регулярно перевіряйте ваше здоров'я та звертайте увагу на симптоми, які можуть вказувати на інсульт.

Вiдгуки

Антонина 12.05.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Хочу выразить огромную благодарность Ворошилову Евгению Александровичу за лечение, за то что поставил меня на ноги после инсульта. Ваша клиника просто находка, меня сюда привез сын. Все новое современное оборудовании, вежливый и внимательный персонал. Доктор Ворошилов, просто душевный человек, преданный своей профессии, к пациентам относится как к родным. Я поступила с полной парализацией левой стороны, еще не полностью восстановилась, но теперь я знаю, что это возможно. Рекомендую, обращаться в ЦСМ, здесь вам обязательно помогут.

Алексей 07.04.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Спасибо огромное Ворошилову Е.А., проходил у него курс восстановления после инсульта. Результат налицо. Само лечение на высшем уровне. Кроме небольшой парализации левой руки, был перекос лица и деформация речи. Спустя три месяца, благодаря профессионализму Евгения Александровича, все осталось позади. Спасибо вам большое!

Сергій 25.02.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

У дружини стався інсульт у 30 років - спадкова судинна хвороба. Я був у відчаї, у нас 1,5-річний малюк. Дружина майже не ворушилася. Колеги порадили звернутися в ЦСМ на п-кті Василя Порика. Дружині одразу призначили діагностику та інтенсивну терапію. Щодня, коли я приїжджав до дружини в палату, бачив прогрес. Через півроку дружина ще кульгувала, але ходила, почала говорити. Правда, ліва рука німіє інколи, але рухова активність повернулася на 100 %. Спасибі величезне нейрореабілітологу Ворошилову Є.О. Для нашої сім'ї ви створили диво. Також хочу розповісти про саму клініку. Тут дуже затишна атмосфера, вся необхідна сучасна апаратура як для діагностики, так і для лікування. Якщо в нашій родині, хтось захворіє ми будемо звертатися тільки сюди.

Юлія Волошина 08.02.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

У мами стався інсульт в 45 років. Паралізація лівої сторони, особливо постраждала рука. Трохи рухливість нам вдалося повернути в місцевих профілакторіях. Але останні три місяці позитивних змін не було зовсім. В інтернеті знайшла інформацію про ЦСМ, записала маму на прийом. Дуже зручно, що все в одному місці - обстеження і лікування. Тут є все - барокамера, масаж, ультразвук, монотерапія. Не потрібно їздити по всьому місту та шукати потрібні кабінети. За півроку ми пройшли три курси, які індивідуально розробляв для нас Ворошлов Є.О. За цей час моя мама повністю відносила здатність рухатися. Спасибі Євгену Олександровичу, низький вам уклін, і довгих років життя.

Владимир 10.12.2020

4.0
4.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Уже второй год, наблюдаюсь в ЦСМ у Ворошилова Е.А. В свое время он вернул меня к полноценной жизни после инсульта, теперь я периодически прохожу поддерживающую терапию. Спасибо, Евгений Александрович, за лечение и помощь. Побольше б было таких врачей. Единственное замечание, это парковка. Очень трудно найти место куда поставить машину, оставлял за квартал.

Марія 17.11.2020

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Проходила в клініці відновлення після мкроінсульту, курс тривав 10 днів, кожен раз лікар Ворошилов Євген Олександрович розробляє нову схему лікування. Залежно від позитивної динаміки відновлення, рухової активності або чутливості. Чутливість рук та ніг повернулася, я вже почала самостійно ходити, хоча і з підтримкою. Дай Вам Бог здоров'я!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті