icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Інсульт

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу, що викликає загибель мозкової тканини. Це важке і дуже небезпечне судинне ураження центральної нервової системи.

Інсульт – лікування і реабілітація

Інсульт – лікування і реабілітація

В цій статті ми торкнемося такої життєвої теми, як інсульт та спробуємо розтлумачити причини його виникнення, навчимося розпізнавати перші симптоми, можливі наслідки, а також методи профілактики.

Тож, сама назва, як і інші медичні терміни, походить від латинського слова insult, що перекладається як «стрибати». Також зустрічається абревіатура ГПМК, яка розшифровується як гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого відбувається кисневе голодування головного мозку (ішемія) та загибель клітин. Критичний проміжок часу, за якого тканини мозку здатні виконувати свої функції, складає не більше 5 годин, після чого починаються незворотні процеси. Наслідками є такі порушення, як втрата мови, зниження гостроти зору, розлад координації рухів та інші. Така картина може спостерігатися більше доби й обов'язково потребує медичної допомоги.

В деяких випадках досить складно визначити, чи був інсульт, адже якщо вищеперераховані ознаки тривали не більше кількох годин, то вірогідно, що була ішемічна атака (короткочасне порушення кровообігу в головному мозку). В будь-якому випадку це досить тривожний сигнал та варто звернутися до фахівця та пройти комплексне обстеження.

Види інсульту

Залежно від того, яка ділянка тіла втратила функціональність, інсульт поділяють на лівобічний та правобічний як противага пошкодженим півкулям мозку. Це зумовлено тим, що нервові імпульси до органів та тканин надходять в перехресному напрямку. Тобто якщо лівий бік втратив рухливість (рука чи нога), пошкоджена права півкуля.

Також гостре порушення мозкового кровообігу поділяється на види відповідно класифікації за причинами, що викликали кисневе голодування та важкість інсульту. Існують два основних типи нападу – ішемічний та геморагічний. В першому випадку відбуваються перешкоджання кровоплину до головного мозку внаслідок блокування тромбом чи холестериновою бляшанкою. Це тип, що зустрічається найчастіше, на нього припадає більше 80% випадків відповідно статистиці. Причиною геморагічного інсульту є пошкодження кровоносної судини, що спричинює внутрішньо мозковий крововилив і як наслідок, відбувається утворення гематоми.

Реабілітація після інсульту

Інсульт, незалежно від його виду та важкості (широкий чи мікроінсульт) в будь-якому випадку потребує пильної уваги та спостереження в медичному закладі. Попри те, що повинне бути призначене лікування, варто переглянути режим харчування та дотримуватися певної дієти. Окрім цього, необхідно суворо дотримуватися усіх настанов лікаря, регулярно приймати виписані препарати та не перенапружуватися, оскільки недотримання приписів в деяких випадках може спричинити повторний напад та навіть летальний кінець. Процес реабілітації в домашніх умовах не менш важливий, ніж лікування. В окремих випадках рекомендується відновлення в санаторії чи в іншому спеціалізованому закладі, де реабілітація буде відбуватися за комплексною програмою під наглядом кваліфікованого персоналу.

Головною метою хорошої реабілітації є повне відновлення працездатності організму, включно м'язові рефлекси та мову. В результаті терапії за дотриманням усіх умов пацієнт повертається до повноцінного життя.

Причини інсульту

Як свідчить статистика, найбільша частина людей, що надходять з ознаками перенесеного інсульту гострої недостатності мозкового кровообігу страждають на гіпертонію. Критичний момент настає через те, що пацієнт раніше не робив ніяких спроб лікування підвищеного тиску або просто ігнорував поради медиків.

Хоча медицина прогресує, проблема інсульту сьогодні як і раніше постає досить гостро. В першу чергу питання полягає в наданні оперативної допомоги, а це не завжди є можливим. Саме оперативність надання допомоги та швидкість транспортування пацієнта до стаціонару відіграє головну роль в запобіганні можливих критичних наслідків. Адже незворотні зміни в мозку відбуваються через кілька годин, і за цей час необхідно надати першу невідкладну допомогу. Як у чоловіків, так і у жінок гостра недостатність мозкового кровообігу може проходити однаково важко, оскільки вирішальними факторами є вік та стан здоров'я.

Як ми допомагаємо Вам

«Центр стимуляції мозку» серед інших напрямів спеціалізується на лікуванні та реабілітації пацієнтів, що перенесли інсульт.

Вчасна та грамотна діагностика у наших фахівців з найвищим рівнем кваліфікації є запорукою максимального відновлення всіх функцій організму. Відновлення пошкодженої матерії відбувається шляхом мікрополяризації. Відновлення відбувається комплексно, шляхом поєднання екзо- та ендогенних методик. Окрім того, з пацієнтами працюють кваліфіковані психологи, логопеди, терапевти та інші професіонали. Програма реабілітації складається індивідуально з урахуванням стану пацієнта на момент звернення.

Фахівці

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • CA13. Консультація фізіотерапевта-ерготерапевта

  45 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • O1. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • PC5. Магнитотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000)* Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Антонина 12.05.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Хочу выразить огромную благодарность Ворошилову Евгению Александровичу за лечение, за то что поставил меня на ноги после инсульта. Ваша клиника просто находка, меня сюда привез сын. Все новое современное оборудовании, вежливый и внимательный персонал. Доктор Ворошилов, просто душевный человек, преданный своей профессии, к пациентам относится как к родным. Я поступила с полной парализацией левой стороны, еще не полностью восстановилась, но теперь я знаю, что это возможно. Рекомендую, обращаться в ЦСМ, здесь вам обязательно помогут.

Алексей 07.04.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Спасибо огромное Ворошилову Е.А., проходил у него курс восстановления после инсульта. Результат налицо. Само лечение на высшем уровне. Кроме небольшой парализации левой руки, был перекос лица и деформация речи. Спустя три месяца, благодаря профессионализму Евгения Александровича, все осталось позади. Спасибо вам большое!

Сергій 25.02.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

У дружини стався інсульт у 30 років - спадкова судинна хвороба. Я був у відчаї, у нас 1,5-річний малюк. Дружина майже не ворушилася. Колеги порадили звернутися в ЦСМ на п-кті Василя Порика. Дружині одразу призначили діагностику та інтенсивну терапію. Щодня, коли я приїжджав до дружини в палату, бачив прогрес. Через півроку дружина ще кульгувала, але ходила, почала говорити. Правда, ліва рука німіє інколи, але рухова активність повернулася на 100 %. Спасибі величезне нейрореабілітологу Ворошилову Є.О. Для нашої сім'ї ви створили диво. Також хочу розповісти про саму клініку. Тут дуже затишна атмосфера, вся необхідна сучасна апаратура як для діагностики, так і для лікування. Якщо в нашій родині, хтось захворіє ми будемо звертатися тільки сюди.

Юлія Волошина 08.02.2021

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

У мами стався інсульт в 45 років. Паралізація лівої сторони, особливо постраждала рука. Трохи рухливість нам вдалося повернути в місцевих профілакторіях. Але останні три місяці позитивних змін не було зовсім. В інтернеті знайшла інформацію про ЦСМ, записала маму на прийом. Дуже зручно, що все в одному місці - обстеження і лікування. Тут є все - барокамера, масаж, ультразвук, монотерапія. Не потрібно їздити по всьому місту та шукати потрібні кабінети. За півроку ми пройшли три курси, які індивідуально розробляв для нас Ворошлов Є.О. За цей час моя мама повністю відносила здатність рухатися. Спасибі Євгену Олександровичу, низький вам уклін, і довгих років життя.

Владимир 10.12.2020

4.0
4.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Уже второй год, наблюдаюсь в ЦСМ у Ворошилова Е.А. В свое время он вернул меня к полноценной жизни после инсульта, теперь я периодически прохожу поддерживающую терапию. Спасибо, Евгений Александрович, за лечение и помощь. Побольше б было таких врачей. Единственное замечание, это парковка. Очень трудно найти место куда поставить машину, оставлял за квартал.

Марія 17.11.2020

5.0
5.0

Інсульт - лікування і реабілітація

Проходила в клініці відновлення після мкроінсульту, курс тривав 10 днів, кожен раз лікар Ворошилов Євген Олександрович розробляє нову схему лікування. Залежно від позитивної динаміки відновлення, рухової активності або чутливості. Чутливість рук та ніг повернулася, я вже почала самостійно ходити, хоча і з підтримкою. Дай Вам Бог здоров'я!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті