Ми проводимо ефективне лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Україні, працюючи з усіма віковими групами.
Ми проводимо ефективне лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Україні, працюючи з усіма віковими групами.
Затримка психомовленнєвого розвитку (скорочено ЗПМР) - це не окреме захворювання. ЗПМР можна описати як недостатній темп розвитку психіки та мовлення внаслідок розладів функціонування центральної нервової системи. Лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Києві спрямоване на покращення психічних функцій (таких як пам’ять, увага, мислення тощо), розвиток яких відстає від норм для даного віку. ЗМПР є неврологічною проблемою, яку можна виправити. Проте якщо не звернутися за допомогою якомога раніше, це може перейти у більш складний стан - недорозвиток психіки, когнітивну недостатність чи розумову відсталість.
Міжнародний класифікатор хвороб відносить ЗПМР до основного діагнозу затримки психічного розвитку (ЗПР):
Існує багато причин, які призводять до затримки психомовленнєвого розвитку у дітей. Основними є:
Іноді ЗПМР виникає як самостійний симптом органічно-резидуального генезу.
Часто патогенез затримки психомовленнєвого розвитку пов’язаний з кисневим голодуванням клітин головного мозку (гіпоксія, асфіксія) під час внутрішньоутробного розвитку. В результаті внутрішньоутробної гіпоксії уражаються нейрони головного мозку і випадає функція тих ділянок центральної нервової системи, за які вони відповідали функціонально.
Затримка психічного і мовленнєвого розвитку - це стан, при якому в дитини спостерігається недостатність логічного мислення та активного словника, порушення мови та звуковимови. Їй складно сприймати й аналізувати інформацію (через недостатню пам’ять та увагу), важко спілкуватися з іншими людьми. Зазвичай, ознаки затримки психомовленнєвого розвитку проявляються вже в чотиримісячному віці.
Симптоми ЗПМР. Дитині ставлять діагноз ЗПМР, коли вона:
У дитини із ЗПМР в будь-якому віці може спостерігатися посилене слиновиділення, у неї майже завжди привідкритий рот. Затримка психомовленнєвого розвитку у дітей проявляється також в неуважності, поганій пам’яті, повільному мисленні, відсутності широкого спектра емоцій, складнощах у спілкуванні з однолітками.
Затримка психічного і мовленнєвого розвитку помітно ускладнює соціальну адаптацію як в дитячому, так і дорослому віці, іноді спричиняє порушення поведінки. Проблеми з логічним мисленням чи засвоєнням інформації часто призводять до замкнутості, відчуття неповноцінності та, відповідно, ізоляції дитини. Як наслідок, можуть виникнути труднощі у засвоєнні шкільних навичок, спілкуванні в колективі та пошуку роботи.
Для того, щоб виявити проблему психічного і мовленнєвого розвитку, необхідно піти на консультацію невролога. Він зможе віддиференціювати ЗПМР як окремий синдром або в складі патології (ВВР головного мозку, генетичної хвороби, дитячого аутизму, сенсорно-моторної алалії тощо) та іноді виявити епілептичні приступи.
Затримка психомовленнєвого розвитку існує як самостійний синдром або в складі якоїсь патології. Для того, щоб поставити дитині діагноз «затримка психомовленнєвого розвитку» використовують тести на увагу, мислення, зорову та слухову пам'ять; проводять обстеження, електроенцефалографію (ЕЕГ), отоакустичну емісію та аудіограму (ОЕА), досліджують викликані зорові потенціали (ВЗП), викликані слухові потенціали (ВСП).
Дітям до трьох років важливо виявляти ознаки ЗПМР, щоб уникнути формування загального недорозвинення мовлення (ЗНМ), системного недорозвинення мовлення (СНМ), алалії (сенсорної, моторної, сенсомоторної), когнітивної недостатності, недорозвитку психіки та розумової відсталості. В переважній більшості випадків при ранньому діагностуванні ознак ЗПМР є висока ймовірність повного усунення проблеми.
Для швидшого подолання затримки психомовленнєвого розвитку дитина оглядається неврологом, який складає індивідуальний комплекс реабілітаційних заходів: соціально-педагогічна служба (заняття з психологом, логопедична корекція, логопедичний масаж, заняття з корекційним педагогом, тифлопедагогом), апаратні методики, рефлексо- та фізіотерапія (стимуляція рефлексогенних мовних зон).
В Центрі Стимуляції Мозку ми використовуємо сучасне обладнання провідних виробників. До прикладу, апарати «Реамед-поляріс» (для процедури ТКМП), «Синхро-С» (для процедуры БАК), енцефалограф «Braintest», барокамера, кисневі концентратори «Біомед» 7F-5 тощо.
Якщо лікування ЗПМР відбувалося вчасно та якісно, то в більшості випадків буде спостерігатися покращення багатьох функцій організму. Зокрема, в дитини покращиться сприйняття навколишнього світу та підвищиться інтерес до соціального життя, розшириться словниковий запас, в мові з’являться повні речення, покращиться м’язовий тонус в артикуляційному апараті, збільшиться розуміння зверненого мовлення, збагатиться активний словник, покращиться фразове мовлення та звуковимова.
Важливим є дотримання графіку огляду фахівців за віком (особливо важливо в перший рік життя та до трьох років). Профілактика затримки психомовленнєвого розвитку у дітей спрямована на перешкоджання розвитку захворювання протягом першого року життя або на полегшення тяжкості перебігу хвороби. В систему профілактики входить формування правильного психічного і фізичного розвитку, виявлення і корекція порушень у стані здоров’я дитини, здоровий спосіб життя сім'ї та правильне харчування.
Таким чином, профілактика затримки психомовленнєвого розвитку у дітей полягає у створенні максимально сприятливих умов для протікання вагітності і пологів, і особливо, - пильна увага до розвитку малюка з перших днів його життя. Важливим є ведення щоденника розвитку дитини. Це дає можливість вчасно розпізнати й скорегувати відхилення в розвитку.
Багато батьків вважає, що затримку розвитку можуть вилікувати логопеди. Але фактично, логопед - це вчитель. Він лише вчить дитину правильно вимовляти звуки. Саме тому більшість логопедів чекають свідомого віку (4-5 років) і лише потім починають займатися з дитиною.
Але при відсутності вчасної соціально-педагогічної корекції наслідком ЗПМР у дітей може стати розумова відсталість - стабільне зниження інтелекту. Тому очікування 4-річного віку без корекції та занять часто призводить до вираженого відставання від однолітків. Важливо не ігнорувати проблему і звернутися за допомогою до фахівця.
Лікування ЗПМР у дітей комплексне і являє собою командну роботу батьків і спеціалістів - невролога, дефектолога, логопеда, психолога, рефлексотерапевта.
Пам’ятайте: чим раніше виявиться захворювання і чим раніше почнеться корекція, тим більше шансів у Вашої дитини повернутися до повноцінного життя.
У нашому Центрі кваліфіковані фахівці поставлять Вашій дитині точний діагноз та проведуть ефективне лікування ЗПМР в Києві, на Подолі, знайшовши індивідуальний підхід до кожного пацієнта.Таким чином, Ви отримаєте найшвидший та якісний результат.
CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)
739 грн
45 хвилин
DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий
789 грн
30 хвилин
CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)
789 грн
60 хвилин
CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий
539 грн
30 хвилин
EC2. Заняття з корекційним педагогом Дитячий
489 грн
30 хвилин
LC1. Заняття з логопедом Дитячий
489 грн
30 хвилин
LC5. Логопедичний масаж Дитячий
489 грн
20 хвилин
AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий
639 грн
20 хвилин
AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий
589 грн
20 хвилин
AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий
11250 грн
O2. Оксигенотерапія
439 грн
20 хвилин
Виктория 07.10.2020
Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка
Огромная благодарность логопеду Анищенко Виктории Николаевне. Обратились с задержкой речевого развития. Моему ребенку 5 лет разговаривает,. но очень плохо половина звуков не произносит. Виктория Николаевна сразу сумела расположить к себе. Индивидуальный подход в лечении, проводятся не только логопедическая зарядка, также развивающие игры, рисовалки и многое другое. Если ребенок что-то не воспринимает, сразу находят альтернативу и заменяют процедуру. Ребенок ждет встречи с доктором, все занятия проходят в игровой форме, выполнения задания стимулируются призами наклейками и добрым словом. Уже после недели занятий мы увидели результаты, я заметила у Кати не только улучшение речи , но проявление любознательности, хотя до этого она была достаточно инфантильным ребенком. Теперь мы рисуем и читаем с удовольствием, пока по чуть-чуть, но это только начало пути. Мы научились выговаривать новые буквы, выучили первые стихи. Катя среди детей стала чувствовать себя уверенней. Очень понравилось, как Виктория Николаевна занимается с ребенком, она - специалист с большой буквы и замечательный человек, всегда дает рекомендации после занятий. Рекомендую!
Мандрыкина Людмила 21.08.2020
Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка
Обратились в клинику с прически эмоциональным расстройством ребенка. Бесконечные истерики, манипуляции. Изначально все списывали на переходный возраст в 3 года, но и в 5 это не прекратилось и стало заметно отставание в развитии. Нам друзья посоветовали Центр Стимуляции мозга - команда профессиональных специалистов, любящие свою работу. Наш врач-невролог Козубенко Ольга Геннадиевна, с первых минут расположила к себе. Богдан сразу пошел с ней на контакт. Все занятия проходят в игровой форме, кабинеты оборудованы так, что дети приходят туда, как в развивающий центр, к доброй тете - учительнице. Раньше мы не могли ездить в общественном транспорте, из-за истерик. Спустя неделю мы первый раз спустились в метро. Спасибо вам за все!.
Леонид 29.07.2020
Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка
Хочу выразить огромную благодарность, специалисту с большой буквы, и просто замечательному человеку Селезневой Ольге Ивановне. Спустя полгода занятий наш сын разговаривает на уровне сверстников, сейчас уже догоняем и в развитии и все это стало возможно благодаря этой замечательной женщине.