icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування затримки мовного та психічного розвитку у дитини

Ми проводимо ефективне лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Україні, працюючи з усіма віковими групами.

Лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Києві

Лікування затримки психомовленнєвого розвитку у дітей в Києві

Затримка психомовленнєвого розвитку (скорочено ЗПМР) - це не окреме захворювання. ЗПМР можна описати як недостатній темп розвитку психіки та мовлення внаслідок розладів функціонування центральної нервової системи. Лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Києві спрямоване на покращення психічних функцій (таких як пам’ять, увага, мислення тощо), розвиток яких відстає від норм для даного віку. ЗМПР є неврологічною проблемою, яку можна виправити. Проте якщо не звернутися за допомогою якомога раніше, це може перейти у більш складний стан - недорозвиток психіки, когнітивну недостатність чи розумову відсталість. 

Класифікація ЗПМР

Міжнародний класифікатор хвороб відносить ЗПМР до основного діагнозу затримки психічного розвитку (ЗПР):

Причини ЗПМР у дітей

Існує багато причин, які призводять до затримки психомовленнєвого розвитку у дітей. Основними є:

Іноді ЗПМР виникає як самостійний симптом органічно-резидуального генезу.

Патогенез ЗПМР. Чому і як виникає захворювання?

Часто патогенез затримки психомовленнєвого розвитку пов’язаний з кисневим голодуванням клітин головного мозку (гіпоксія, асфіксія) під час внутрішньоутробного розвитку. В результаті внутрішньоутробної гіпоксії уражаються нейрони головного мозку і випадає функція тих ділянок центральної нервової системи, за які вони відповідали функціонально. 

Ознаки та симптоми ЗПМР

Затримка психічного і мовленнєвого розвитку - це стан, при якому в дитини спостерігається недостатність логічного мислення та активного словника, порушення мови та звуковимови. Їй складно сприймати й аналізувати інформацію (через недостатню пам’ять та увагу), важко спілкуватися з іншими людьми. Зазвичай, ознаки затримки психомовленнєвого розвитку проявляються вже в чотиримісячному віці.

Симптоми ЗПМР. Дитині ставлять діагноз ЗПМР, коли вона:

У дитини із ЗПМР в будь-якому віці може спостерігатися посилене слиновиділення, у неї майже завжди привідкритий рот. Затримка психомовленнєвого розвитку у дітей проявляється також в неуважності, поганій пам’яті, повільному мисленні, відсутності широкого спектра емоцій, складнощах у спілкуванні з однолітками. 

Ускладнення від затримки психомовленнєвого розвитку

Затримка психічного і мовленнєвого розвитку помітно ускладнює соціальну адаптацію як в дитячому, так і дорослому віці, іноді спричиняє порушення поведінки. Проблеми з логічним мисленням чи засвоєнням інформації часто призводять до замкнутості, відчуття неповноцінності та, відповідно, ізоляції дитини. Як наслідок, можуть виникнути труднощі у засвоєнні шкільних навичок, спілкуванні в колективі та пошуку роботи.

Діагностика ЗПМР

Для того, щоб виявити проблему психічного і мовленнєвого розвитку, необхідно піти на консультацію невролога. Він зможе віддиференціювати ЗПМР як окремий синдром або в складі патології (ВВР головного мозку, генетичної хвороби, дитячого аутизму, сенсорно-моторної алалії тощо) та іноді виявити епілептичні приступи.

Затримка психомовленнєвого розвитку існує як самостійний синдром або в складі якоїсь патології. Для того, щоб поставити дитині діагноз «затримка психомовленнєвого розвитку» використовують тести на увагу, мислення, зорову та слухову пам'ять; проводять обстеження, електроенцефалографію (ЕЕГ), отоакустичну емісію та аудіограму (ОЕА), досліджують викликані зорові потенціали (ВЗП), викликані слухові потенціали (ВСП).

Дітям до трьох років важливо виявляти ознаки ЗПМР, щоб уникнути формування загального недорозвинення мовлення (ЗНМ), системного недорозвинення мовлення (СНМ), алалії (сенсорної, моторної, сенсомоторної), когнітивної недостатності, недорозвитку психіки та розумової відсталості. В переважній більшості випадків при ранньому діагностуванні ознак ЗПМР є висока ймовірність повного усунення проблеми.

Лікування затримки психомовленнєвого розвитку

Для швидшого подолання затримки психомовленнєвого розвитку дитина оглядається неврологом, який складає індивідуальний комплекс реабілітаційних заходів: соціально-педагогічна служба (заняття з психологом, логопедична корекція, логопедичний масаж, заняття з корекційним педагогом, тифлопедагогом), апаратні методики, рефлексо- та фізіотерапія (стимуляція рефлексогенних мовних зон).

В Центрі Стимуляції Мозку ми використовуємо сучасне обладнання провідних виробників. До прикладу, апарати «Реамед-поляріс» (для процедури ТКМП), «Синхро-С» (для процедуры БАК), енцефалограф «Braintest», барокамера, кисневі концентратори «Біомед» 7F-5 тощо.

Ефекти від лікування

Якщо лікування ЗПМР відбувалося вчасно та якісно, то в більшості випадків буде спостерігатися покращення багатьох функцій організму. Зокрема, в дитини покращиться сприйняття навколишнього світу та підвищиться інтерес до соціального життя, розшириться словниковий запас, в мові з’являться повні речення, покращиться м’язовий тонус в артикуляційному апараті, збільшиться розуміння зверненого мовлення, збагатиться активний словник, покращиться фразове мовлення та звуковимова.

Профілактика ЗПМР

Важливим є дотримання графіку огляду фахівців за віком (особливо важливо в перший рік життя та до трьох років). Профілактика затримки психомовленнєвого розвитку у дітей спрямована на перешкоджання розвитку захворювання протягом першого року життя або на полегшення тяжкості перебігу хвороби. В систему профілактики входить формування правильного психічного і фізичного розвитку, виявлення і корекція порушень у стані здоров’я дитини, здоровий спосіб життя сім'ї та правильне харчування.

Таким чином, профілактика затримки психомовленнєвого розвитку у дітей полягає у створенні максимально сприятливих умов для протікання вагітності і пологів, і особливо, - пильна увага до розвитку малюка з перших днів його життя. Важливим є ведення щоденника розвитку дитини. Це дає можливість вчасно розпізнати й скорегувати відхилення в розвитку.

Рекомендації батькам

Багато батьків вважає, що затримку розвитку можуть вилікувати логопеди. Але фактично, логопед - це вчитель. Він лише вчить дитину правильно вимовляти звуки. Саме тому більшість логопедів чекають свідомого віку (4-5 років) і лише потім починають займатися з дитиною.

Але при відсутності вчасної соціально-педагогічної корекції наслідком ЗПМР у дітей може стати розумова відсталість - стабільне зниження інтелекту. Тому очікування 4-річного віку без корекції та занять часто призводить до вираженого відставання від однолітків. Важливо не ігнорувати проблему і звернутися за допомогою до фахівця.

Який лікар лікує ЗПМР?

Лікування ЗПМР у дітей комплексне і являє собою командну роботу батьків і спеціалістів - невролога, дефектолога, логопеда, психолога, рефлексотерапевта. 

Переваги лікування ЗПМР в Центрі Стимуляції Мозку

Пам’ятайте: чим раніше виявиться захворювання і чим раніше почнеться корекція, тим більше шансів у Вашої дитини повернутися до повноцінного життя.

У нашому Центрі кваліфіковані фахівці поставлять Вашій дитині точний діагноз та проведуть ефективне лікування ЗПМР в Києві, на Подолі, знайшовши індивідуальний підхід до кожного пацієнта.Таким чином, Ви отримаєте найшвидший та якісний результат.

Питання-Відповідь

Чи можна повністю вилікувати ЗПМР?

На результативність терапії впливає багато факторів. Рання діагностика дає змогу розпочати своєчасне лікування, коли ступінь відставання від ровесників ще невеликий. Успішності сприяє мультидисциплінарний підхід до проблеми та сучасні методи корекції: транскраніальна мікрополяризація, біоакустична корекція, аудіотерапія за методом Альфреда Томатіса, гіпербарична оксигенація (Баротерапія), сенсорна інтеграція, аудіотерапія за методом InTime, мозочкова стимуляція, фізіотерапія, голкорефлексотерапія, заняття з логопедом-дефектологом, логопедичний масаж. А також — альтернативні способи лікування (остеопатія, арт-терапія).

Чи потрібно робити МРТ при ЗПМР?

Діагностика патології охоплює не лише всілякі тести, але й комплексне обстеження. Зазвичай роблять ЕЕГ (електренцефалографію), досліджують зорові та слухові потенціали. МРТ мозку призначають за показаннями виявлення органічних порушень.

Чим відрізняється ЗПМР від ЗПР?

ЗПМР та ЗПР — це взаємопов'язані діагнози. Затримка психічного розвитку незмінно призводить до гальмування мовного, і навпаки. Сукупність цих станів без належної медичної допомоги фахівців приводить дитину старше 4-5 років до діагнозу ЗПМР.

Коли знімають діагноз ЗПМР?

ЗПМР діагностують у 1-3 роки. Після підтвердження діагнозу дитячим неврологом призначаються корекційні заходи. Зазвичай ЗПМР знімають у 5-6 років, коли в результаті вжитих заходів відбувається компенсація інтелектуальних та мовленнєвих порушень.

Джерела

Відео

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • EC2. Заняття з корекційним педагогом Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

  20 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

  11250 грн

 • O2. Оксигенотерапія

  20 хвилин

Вiдгуки

Виктория 07.10.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Огромная благодарность логопеду Анищенко Виктории Николаевне. Обратились с задержкой речевого развития. Моему ребенку 5 лет разговаривает,. но очень плохо половина звуков не произносит. Виктория Николаевна сразу сумела расположить к себе. Индивидуальный подход в лечении, проводятся не только логопедическая зарядка, также развивающие игры, рисовалки и многое другое. Если ребенок что-то не воспринимает, сразу находят альтернативу и заменяют процедуру. Ребенок ждет встречи с доктором, все занятия проходят в игровой форме, выполнения задания стимулируются призами наклейками и добрым словом. Уже после недели занятий мы увидели результаты, я заметила у Кати не только улучшение речи , но проявление любознательности, хотя до этого она была достаточно инфантильным ребенком. Теперь мы рисуем и читаем с удовольствием, пока по чуть-чуть, но это только начало пути. Мы научились выговаривать новые буквы, выучили первые стихи. Катя среди детей стала чувствовать себя уверенней. Очень понравилось, как Виктория Николаевна занимается с ребенком, она - специалист с большой буквы и замечательный человек, всегда дает рекомендации после занятий. Рекомендую!

Мандрыкина Людмила 21.08.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Обратились в клинику с прически эмоциональным расстройством ребенка. Бесконечные истерики, манипуляции. Изначально все списывали на переходный возраст в 3 года, но и в 5 это не прекратилось и стало заметно отставание в развитии. Нам друзья посоветовали Центр Стимуляции мозга - команда профессиональных специалистов, любящие свою работу. Наш врач-невролог Козубенко Ольга Геннадиевна, с первых минут расположила к себе. Богдан сразу пошел с ней на контакт. Все занятия проходят в игровой форме, кабинеты оборудованы так, что дети приходят туда, как в развивающий центр, к доброй тете - учительнице. Раньше мы не могли ездить в общественном транспорте, из-за истерик. Спустя неделю мы первый раз спустились в метро. Спасибо вам за все!.

Леонид 29.07.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Хочу выразить огромную благодарность, специалисту с большой буквы, и просто замечательному человеку Селезневой Ольге Ивановне. Спустя полгода занятий наш сын разговаривает на уровне сверстников, сейчас уже догоняем и в развитии и все это стало возможно благодаря этой замечательной женщине.

Дарья 13.05.2020

4.0
4.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Персонал, внимательный, деликатный, хорошие специалисты. Особенно нам понравилась Чернова Оксана Васильевна. Мы проходим лечение, вторую неделю сдвиги, конечно, есть, но не те на которые я рассчитывала, может мало времени прошло, хотелось бы быстрее. В целом ребенок очень доволен и прям, бежит на занятия.

Тамара Леонидовна 01.05.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Низкий поклон, всем специалистам Центра развития мозга, это слаженная команда просто творит чудеса. Особенное спасибо Анищенко Виктории Николаевне после пройденного специального курса развития речи, и других наших проблем. Наш Артем парирует стихами, ему стало интересно читать книги, а затем их обсуждать, и всех достижений просто не перечесть. Еще раз спасибо! Рекомендую, вы не пожалеете если обратитесь в этот цент.

Валентина 19.02.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Хочу сказать спасибо Черновой Оксане Васильевне, за ее чуткость, внимание, и помощь. Спасибо огромное!

Елена 10.01.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Хочу выразить благодарность Анищенко Виктории Николаевне, за ее вклад развитие нашего ребенка, за добросовестное отношение к пациентам, доброту и индивидуальный подход.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті