icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Набряк

Набряк — це накопичення рідини в органах та тканинах.

Чи можна зменшити набряки?

Набряк — це накопичення рідини в органах та тканинах. Така одутлість, припухлість, що надає шкірі блиск, розтягує її, та посилюється під силою гравітації в нижніх частинах тіла. Тому набряк нижньої частини ноги може бути дуже помітним після тривалого сидіння, стояння чи ввечері. Якщо швидко доторкнутися пальцем до набряку, утвориться невелика ямочка на шкірі.

Якщо людина хворіє на асцит, набряк утворюється на животі (збільшується у розмірах талія), набрякають груди, і стає важко дихати.

Вивести набряки можна не тільки за допомогою пігулок. Сьогодні є більш дієвий інноваційний метод — високоінтенсивна магнітотерапія. Лікувальний курс можна пройти в нашій клініці, де ми пропонуємо сучасне професійне обладнання та послуги кваліфікованого персоналу. Вже після першого сеансу є видимі покращення.

Чим небезпечні набряки та звідки вони беруться?

 • Недостатня кількість вправ.
 • Різноманітні травми, забої, переломи тощо.
 • Передменструальний і постменструальний синдром.
 • Вагітність і зміни в організмі, які супроводжують її.
 • Захворювання нирок, органів кровообігу і травлення, порушення обміну речовин, ряд інших захворювань.
 • Серцева недостатність може проявлятися набряком ніг і живота, а також стати причиною набряку легенів, який ускладнює дихання. Такий стан може бути дуже небезпечним і вимагає термінового лікування.
 • Лімфедема. Хірургічне видалення лімфатичних вузлів при лікуванні раку (переважно, молочної залози) може призвести до набряку на одній або обох кінцівках з потовщенням шкіри під час процедури. Існує також спадкова патологія, яка вражає лімфатичну систему, що зазвичай виникає в дитячому чи підлітковому віці та проявляється в набряку двох нижніх кінцівок.
 • Звичка закидати одну ногу на іншу. Сидяча або, переважно, стояча робота, втома ніг і спека, тісне та незручне взуття — все це призводить до порушення кровообігу в ногах.
 • Прийом певних протизаплідних засобів і ліків. Набряк може виникати в результаті побічних ефектів багатьох медикаментів, включаючи естрогенні та безрецептурні болезаспокійливі засоби (наприклад, ібупрофен), ліки від діабету та високий кров'яний тиск.
 • Надмірне вживання алкоголю та інших рідин, коли споживання перевищує екскрецію.
 • Неправильне харчування, що призводить до дисбалансу в електролітах: іонів натрію, калію та хлору.
 • Хронічна венозна хвороба, коли кров застоюється в судинах. Це може призвести до затримки рідини в нижній частині ніг, потоншення шкіри та, в деяких випадках, виразки. Набряк також може розвиватися через тромби в глибоких венах гомілок. У таких випадках набряк зазвичай обмежується стопою та кісточками і має односторонній характер. Набряк, пов'язаний з іншими захворюваннями, зазвичай вражає обидві ноги.
 • Ангіоневротичний набряк. Прояви можуть включати хрипкий голос, здавлювання у горлі та труднощі з ковтанням. Горловий набряк небезпечний для життя.
 • Цироз печінки — процес заміни тканини печінки рубцевою тканиною — може порушити кровообіг через печінку. У людей з цією недугою може спостерігатися значне збільшення живота та гомілок через набряк.
 • Менструація. Регулярні місячні набряки у жінок можуть виникати в результаті природних гормональних змін під час менструального циклу, які потім зникають самостійно.
 • Подорожі. Після тривалого сидіння ноги можуть набрякати, наприклад, під час польоту. Це звичайне явище, а не симптом захворювання. Однак набряк, який зберігається декілька діб після польоту, вимагає медичного обстеження. В цьому випадку набряк і біль можуть бути ознакою венозного тромбозу.

Як позбутися набряків?

Як же зменшити набряк, якщо ви його відчуваєте? Насамперед, зверніться до лікаря, який призначить вам повне обстеження. Адже сам набряк може бути «нешкідливим», проте сигналізуватиме про серйозне захворювання. Це можна з’ясувати тільки з лікуючим лікарем.

Якщо ви раптово відчуваєте набряк губ, язика або ротової порожнини, особливо якщо у вас виникають проблеми з мовленням або диханням, вам слід негайно звернутися за допомогою. У таких випадках ми рекомендуємо використовувати високоінтенсивну магнітотерапію, результати після якої можна помітити вже після одного-єдиного сеансу.

Апарат високоінтенсивної терапії Super Inductive System може застосовуватися на конкретній частині тіла, і для проведення лікування пацієнту не потрібно роздягатися. Аплікатор поміщається поруч з хворою ділянкою, не торкаючись її. Апарат швидко усуває біль на будь-яких стадіях хронічних і гострих захворювань, сприяє загоєнню переломів, релаксації і стимуляції м'язів, підвищенню рухливості суглобів. Пацієнт може сидіти або лежати, в залежності від розташування проблемної частини тіла, Super Inductive System може навіть не торкатися шкіри людини, а працювати через одяг.

Високоінтенсивна магнітотерапія — це інноваційний метод лікування, при якому використовується інтенсивне електромагнітне поле, що надає позитивний терапевтичний вплив на людські ткані.

В нашій клініці працюють найкращі лікарі, які мають великий досвід в лікуванні гематом. Методика використовується нами з моменту її появи, і ми й досі задоволені тим результатом, який щоразу отримуємо. Ця фізіотерапія майже не має протипоказань, поліпшує циркуляцію та трофіку, має знеболюючий ефект.

Запишіться на курс високоінтенсивної магнітотерапії та переконайтеся в результаті вже після першого сеансу.

Джерела

Фахівці

Кадук Євген Григорович
Кадук Євген Григорович

Завідувач відділенням неврології ЦСМ, лікар-невролог, дитячий невролог, психіатр, канд. мед. наук

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • PC5. Магнитотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000)* Дитячий

  30 хвилин

 • PC6. Направлена контактна діатермия (TR-терапія, апарат БТЛ-6000) Дитячий

  30 хвилин

 • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

  30 хвилин

 • PA5. Магнітотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000) 1 зона*

  30 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті