icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Остеопороз в Києві

Дізнайтеся більше про профілактику, діагностику та ефективне лікування остеопорозу в Києві з найвисокоякіснішою медичною допомогою від ЦСМ. Наші досвідчені фахівці використовують сучасні методи та технології, щоб забезпечити вам оптимальний догляд для зміцнення кісток та підтримання вашого здоров'я. Звертайтеся до нас для особистого підходу та професійного лікування остеопорозу.

Остеопороз в Киеве

Остеопороз: що ховається у ваших кістках?

Остеопороз – це повільний процес руйнування кісткової тканини. Через порушення у структурі вона стоншується та стає крихкою, що значно підвищує ризик переломів за невеликого навантаження на кістку. Захворювання поступається за кількістю клінічних випадків лише серцево-судинним хворобам, онкопатологіям і діабету. Найчастіше воно діагностується в людей похилого віку та жінок у період постменопаузи.

Форми остеопорозу

Остеопороз буває первинним і вторинним. Перший діагностується у 86% пацієнтів і має системні прояви. Другий виявляється набагато рідше та класифікується за ступенем поширення (локалізований, системний).

Остеопороз: причини розвитку

Причини остеопорозу розрізняють за формами захворювання. Первинний провокують процеси старіння організму (сенільний), гормональний дисбаланс на останній стадії менопаузи (постменопаузальний), вроджені патології (ювенільний) або невизначені чинники (ідіопатичний). Вторинна форма розвивається на фоні генетичних порушень, ревматичних патологій, захворювань нирок, ШКТ, крові чи ендокринної системи, дефіциту вітаміну D чи надлишку А, лікування глюкокортикоїдами.

Остеопороз: симптоми

Головна небезпека захворювання – безсимптомний розвиток аж до першого перелому. Хоча іноді навіть травми бувають неочевидними для пацієнта, наприклад, тріщини ребер або «сплющення» хребців, які вже не здатні витримувати вагу тіла.

Головні симптоми остеопорозу:

Переломи різної локалізації – симптом пізньої стадії захворювання. Особливо тяжкі з них можуть призводити до втрати мобільності та настання інвалідності. У пацієнтів похилого віку найскладніші випадки – переломи шийки стегна.

Остеопороз: діагностика

Клініка ЦСМ у Києві пропонує комплексний підхід до діагностики остеопорозу. Лікар збирає анамнез, оглядає пацієнта, призначає аналізи крові (загальний, біохімічний, на гормони та специфічні маркери ремоделювання кісткової тканини), УЗД щитоподібної та паращитоподібних залоз, рентген і денситометрію (дослідження щільності кісток).

Остеопороз: лікування

Спершу розберімося, хто лікує остеопороз. Зазвичай специфіка хвороби потребує мультидисциплінарного підходу. Залежно від етіології захворювання до процесу терапії може залучатися ревматолог, ортопед, ендокринолог, сімейний лікар, гематолог та інші фахівці. Якщо клінічним випадком займаються кілька лікарів, спосіб, як лікувати остеопороз, визначається спільно. Це може бути консервативна терапія (приймання медикаментів, лазеротерапія, електрофорез, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, дієта при остеопорозі) чи хірургічне втручання (остеосинтез, ендопротезування).

Реабілітація

Після лікування остеопорозу важливе проходження реабілітації. Лікар фізіотерапевт у Києві допоможе з відновленням опорно-рухових функцій.

Що таке остеопороз і чому він виникає?

Остеопороз - це захворювання, при якому кості стають крихкими та втрачають щільність через втрату мінералів, таких як кальцій.

Які фактори ризику сприяють розвитку остеопорозу?

Ризик остеопорозу збільшується з віком, низькою масою тіла, недостатньою фізичною активністю, дефіцитом кальцію та вітаміну D, а також генетичними факторами.

Як можна запобігти розвитку остеопорозу?

Дотримуйтеся збалансованої дієти, багатої кальцієм та вітаміном D, ведіть активний спосіб життя, уникайте зловживання алкоголю та відмовтеся від куріння.

Які симптоми можуть свідчити про наявність остеопорозу?

Остеопороз може протікати без симптомів протягом тривалого часу. Однак при з'яві болю в костях, зменшенні зросту або частих переломах кісток слід звернутися до лікаря.

Як встановлюється діагноз остеопорозу?

Діагноз остеопорозу встановлюється за допомогою кількох методів, таких як денситометрія (DXA), лабораторні аналізи крові та клінічні оцінки ризику. Лікар визначить найбільш ефективний метод на основі індивідуальних характеристик пацієнта.

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті