Ультразвукова терапія: можливості та принципи дії
Ультразвук – звукові хвилі з високою частотою та інтенсивністю. У медицині широко використовують його фізичні властивості. Це невидимий помічник у діагностиці та лікуванні низки захворювань. Основна галузь застосування – фізіотерапія.
Ультразвук: терапевтичний потенціал процедури
Багаторічний досвід використання ультразвуку підтверджує його ефективність у лікуванні різних захворювань. Ультразвукова терапія – це конгломерат механічних, теплових і хімічних ефектів, які направлені на зцілення та відновлення тканин/м'язів організму. Хвильовий ультразвук здатний проникати в глиб тканин, досягати місця запалення/травми, проводити ряд дій з лікувальним направленням.
Основні можливості:
- стимуляція кровообігу для посилення регенерації тканин;
- покращення роботи лімфатичної системи;
- зняття спазмів, болю, набряків;
- відновлення рухливості суглобів.
Для проведення процедури використовується апарат, який здатний генерувати ультразвукові хвилі різних частот для певних дій і досягнення очікуваних результатів. Для кращого проведення та впливу ультразвуку застосовується спеціальний гель, який наноситься на відповідну ділянку шкіри.
Ультразвукова терапія: показання та переваги
Терапія ультразвуком має широкий спектр показань для застосування в різних сферах медицини. Процедуру призначають при:
- болях у м'язах, спині та суглобах (артрит, артроз тощо);
- травмах (пошкодження зв'язок, гематома, забиття, перелом);
- невралгії, радикуліті, невропатії;
- захворюваннях дихальної системи та ЛОР-органів (пневмонія, бронхіт, синусит, гайморит).
Іноді ультразвукову терапію використовують за частого сильного головного болю чи під час менструальних циклів.
Широке застосування ультразвук має у сучасній дерматології при шкірних захворюваннях (акне, екзема, псоріаз) або для проведення косметологічних процедур (омолодження та ліфтинг шкіри, видалення зморшок).
Ультразвукова терапія має протипоказання:
- наявність пухлин, у т. ч. онкоутворень (ультразвук може впливати на їх зростання);
- загострення запальних процесів, у т. ч. інфекційних;
- іноді пошкодження шкіри чи кісткової тканини;
- часті кровотечі;
- наявність імплантів з металевими частинами;
- інші причини.
Ультразвук не рекомендується вагітним жінкам. Він може вплинути на розвиток плода.
Перш ніж розпочинати проходження курсу ультразвукової терапії, треба отримати консультацію лікаря ФРМ щодо протипоказань.
Загалом ультразвукова терапія у фізіотерапії – абсолютно безболісна та безпечна процедура, яка триває кілька хвилин залежно від її призначення та спрямованості дії. Це ефективна методика лікування з високим терапевтичним потенціалом.
Де пройти якісну ультразвукову терапію в Києві?
Клініка ЦСМ у Києві – медичний заклад передових технологій і високоефективного обладнання. Це стосується й відділення фізіотерапії, що має комплектацію сучасними пристроями для проведення якісних процедур ультразвукової терапії та інших. У закладі консультують лікарі вищих категорій, у т. ч. лікар ФРМ.
У ЦСМ працює досвідчений невролог у Києві, де можна пройти обстеження, лікування із застосуванням інноваційних методик та отримати консультаційні послуги високого рівня.