icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Нервові тикі у дітей

Нервові тикі у дітей позначають будь-які надлишкові і незрозумілі рухи обличчя або кінцівок. Зазвичай тикі поділяють на симптоматичні, які виникають при різних неврологічних захворюваннях, і психогенні, викликані стресами або травмами.

Лікування нервових тиків у дітей в Києві

Уважні батьки легко помічають будь-які зміни в поведінці та самопочутті дитини, особливо якщо вони очевидні – наприклад, вона почала часто кліпати, періодично смикає плечима та здригається, іноді важко дихає чи дивно ходить. Якщо такі прояви ви помітили у своєї дитини, імовірно, що ви маєте справу з нервовими тиками – одним із поширених психоневрологічних розладів, що виникає в дитячому віці. Настільки поширений, що кожна п’ята дитина віком до 5 років має ознаки тикозного гіперкінеза. Дитина мружиться, часто кліпає, постійно витирає рукою ніс за відсутності нежитю, щулиться чи здригається від голосних звуків – всі це симптоми нервових тиків у дітей не виглядають небезпечними та страшними. З цієї причини батьки відкладають звернення до неврологічної клініки для отримання діагнозу та кваліфікованої допомоги. І даремно, тому, що невинні на перший погляд тики у дитини:

 1. Можуть бути ознакою серйознішого захворювання нервової системи – СДУГ, депресії.
 2. Можуть посилюватися та призвести до ізоляції дитини, яка соромиться спілкуватися з однолітками через невміння контролювати власне тіло.
 3. Часто супроводжуються порушенням уваги та сприйняття, проблемами з координацією та просторовим сприйняттям, сповільненим темпом виконання дій.

Попри фізичний дискомфорт, тики змушують дитину почувати себе незручно, особливо якщо вони вокальні чи помітно зачіпають м’язи обличчя. Все це не сприяє упевненості та успішності, тому ми все ж радимо починати лікування моторних тиків у дітей в Києві, не відкладати на потім. Тим більше, що в Центрі стимуляції мозку лікування подібних розладів займає не багато часу, дозволяє усунути причини явищ та назавжди позбавитися зовнішніх проявів. Головне – не проґавити час тому, що в половині випадків тики не минають із віком.

Тики у дітей: з чим довелося зіткнутися?

Тики – це не судоми, вони мають зовсім іншу природу. За необхідності дитина може їх відтворити, а в деяких випадках – і пригнічувати, хоча це й надзвичайно складно. Тики не виникають при виконанні довільних рухів , тобто коли дитина зосереджена, мають наступні характерні ознаки:

Залежно від того, які системи організму задіяні, виокремлюють тики:

Залежно від складності та тривалості симптомів вирізняють тики:

Причини тиків у дітей дуже різноманітні. Фахівці пов’язують їх з порушенням розвитку мозку в перинатальний період, спадковою схильністю, підвищеною тривожністю, несприятливими обставинами в сім’ї та великою кількістю стресових ситуацій в житті дитини.

Лікування нервових тиків у дітей в Центрі стимуляції мозку усуває симптоми та соціалізує дитину

Центр стимуляції мозку надає послуги лікування нервових тиків у дітей різного віку – від дошкільного до підліткового. Лікування нервових тиків у дітей в Києві починається з діагностики: неврологу необхідно розуміти глибину проблеми та причини, що призвели до цього, щоб розробити індивідуальну схему корекції для вашої дитини.

Лікування нервових тиків у дітей в Центрі стимуляції мозку спрямоване на вирішення двох головних завдань – прибрати фізичні прояви тиків та навчити соціальній адаптації. Перша частина завдання вирішується за допомогою сучасних апаратних методик лікування. Томатіс-терапія, inTime, транскраніальна мікрополяризація, інтерактивний метроном та інші методики допомагають мозку «навчитися» справлятися зі стресами, відновлюють функціональність певних структур мозку. Для покращення навичок соціальної адаптації пацієнти Центра стимуляції мозку працюють з психологом, головне завдання якого – допомогти дитині впоратися з негативним ставленням до тиків, знайти впевненість в собі, навчитися справлятися з тривожністю та напругою.

Ефективність лікування моторних тиків у дітей в клініці багато в чому залежить від батьків, тому в комплекс терапевтичних заходів входить робота з батьками – ми пояснимо яким чином ви зможете допомогти своїй дитині.

Вчасне звернення до Центру стимуляції мозку дозволить уникнути лікування тиків у дітей препаратами з великою кількість побічних дій. Доки ви маєте можливість виправити ситуацію за допомогою неінвазивних методик та психотерапії, телефонуйте та приходьте до клініки.

Джерела

Відео

Сертифікати

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Сертифікат Чернова Оксана Василівна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

Вiдгуки

Рита Мартыненко 19.04.2021

5.0
5.0

Лечение нервных тиков

Проходили лечение в центре стимуляции мозга, лечили заикание и тик. Спасибо огромное Черновой О.В. и всему персоналу. Это профессиональная команда врачей, что в наше время редкость, спасибо вам огромное.

Татьяна 30.03.2021

5.0
5.0

Лечение нервных тиков

Хочу выразить огромную благодарность всему персоналу ЦМС. Мучилась нервным тиком всю жизнь, по совету коллег обратилась в центр. Прошла курс лечения, и болезнь отступила. Я давно уже смирилась со своей особенностью и любопытными взглядами. Но вот спустя три месяца я стала новым человеком. Особая благодарность Черновой О.В. за поддержку и правильные советы.

Елла Філіпова 21.02.2021

5.0
5.0

Лікування нервових тиків

Так сталося в моєму житті, я залишилася одна на руках з немовлям. З самого народження Саша був примхливим малюком. Коли йому виповнилося 6 років, його істерики я вже не могла контролювати, він нервував, весь час трясся. В інтернеті знайшла інформацію про ЦСМ, подзвонила записалася на прийом до психолога Оксани Василівні Чернової. Син відразу відгукнувся до лікаря на контакт, хоча взагалі людей не любить. Нам призначили лікування звуками, і іншими штуками, які коригують його нервовий тік. Оксана Василівна не тільки допомогла мені впорається з проблемою Саші, вона навчила мене спілкуватися з сином, знаходити до нього підхід. Дякую вам від нашої маленької щасливої родини.

Марина 04.01.2021

5.0
5.0

Лікування нервових тиків у дітей

Звернулися в ЦСМ з нервовим тіком у 12-річного підлітка за порадою подруги. Вона зараз з сином теж тут - реабілітація ДЦП. Чесно кажучи, довго опиралася, тому, що не вірила. Моя ж дитина не інвалід, а раптом зроблять ще гірше. Потрапили на прийом до невролога Аніщенко Ольги Іванівни. Нам призначили таматіс та інтайм, а ще фізіотерапію. Протягом трьох місяців проходило лікування. Катя не тільки навчилася контролювати своє тіло, але і свої емоції. Зникла підліткова агресія і запальність. Величезна подяка всьому персоналу центру, ви творите чудо.

Ольга Даниловна 18.12.2020

4.0
4.0

Лечение нервных тиков

Проходили лечение под наблюдением невролога Козубенко О.Г., хочу выразить ей огромную благодарность, это врач высшей категории, и просто замечательный человек. Спасибо Вам огромное, за колоссальную поддержку, эффективное, быстрое лечение. К сожалению, не прошли курс до конца, не хватило средств.

Андрей Петрович 29.10.2020

5.0
5.0

Нервные тики

У ребенка, в года три, заметил странное открывание рта и одновременное сжимание тела, думал пройдет, маленькая еще, просто кривляется. Через год это усугубилось, поход по местным поликлиникам, результата не дал, предложили подождать "может перерастет". В интернете попалась информация о ЦСМ В Киеве, это конечно далековато от нас, но мы позвонили, записались. Там нам поставили диагноз "нервный тик". Принимала нас, Козубенко Ольга Геннадиевна. Врач с первых минут вызвала доверие, сразу заметила проблему, объяснила для чего, какой анализ сдаем. Подробно рассказала о методике лечения. Пока о результате говорить рано, мы только начали лечение. Но очень верим, что именно здесь нам помогут избавиться от нашей проблемы.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті