icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Дитячий психіатр

Центр Стимуляції Мозку спеціалізується на дитячій психіатрії та дитячій неврології. Консультація дитячого психіатра вищої категорії. Працюємо з дітьми від року до повноліття. Діагностика психічного і неврологічного стану. Якщо далеко їхати, замовте онлайн-консультацію та знайдіть відповіді на свої питання.

Консультація дитячого психіатра в Києві

Дитяча психіатрія в Києві

Дитяча психіатрія - це окрема галузь медицини, яка займається вивченням психічного розвитку дітей від народження до повноліття. Оскільки психіка дорослої людини і дитини сильно відрізняються, дитяча психіатрія Київа вивчає особливості проявів, перебігу, причин і механізмів розвитку психічних порушень саме в дитячому та підлітковому віці (як при психотичних, так і при непсихотичних розладах), а також їх лікування і попередження.

Дитяча психіатрія має ряд особливостей, до яких можна віднести її тісний зв'язок із суміжними дисциплінами: неврологією, педіатрією і педагогікою. Таким чином, основна своєрідність дитячої психіатрії - це те, що об'єктом її розгляду є зростаючий організм.

Дитячий психіатр - це лікар, який отримав спеціалізацію з дитячої психіатрії та має відповідний сертифікат. До дитячого психіатра батьки можуть звертатися як самостійно, так і за направленням фахівця, що працює з дітьми (наприклад, педіатра, логопеда, психолога, дитячого невролога).

Коли варто звернутися до дитячого психіатра?

За консультацією до дитячого психіатра необхідно звернутися для отримання правильного діагнозу, підтвердження чи спростування уже існуючого діагнозу та призначення лікування. Зазвичай основним, на що потрібно звернути увагу батькам, є відповідність розвитку дитини її віку.

Проте психіатричну допомогу не варто виключати при наступних симптомах:

  • розумова відсталість;
  • порушення сну;
  • енурез, енкопрез;
  • синдром Жиль де ля Туретта;
  • психосоматичні розлади;
  • розлади спектру аутизму (РСА);
  • затримка психічного розвитку;
  • порушення соціальної адаптації дитини;
  • неуважність, непосидючість, гіперактивність;
  • агресія, конфліктність, непослух;
  • емоційна нестабільність, дратівливість, запальність;
  • підвищена тривожність, панічні стани, нав'язливі думки і дії;
  • порушення харчової поведінки - нервова анорексія і булімія;
  • психози - біполярні розлади, дитяча шизофренія і шизотиповий розлад;
  • тики - моторні (пов'язані з рухом) та вокальні (пов'язані з диханням);
  • затримка мовного розвитку, проблеми спілкування, комунікативної поведінки.

Захворювання, які лікують в нашому Центрі:

  • Заїкання
  • Порушення поведінки і емоційні розлади
  • Порушення інтелектуального розвитку
  • Патологія мислення і сприйняття
  • Порушення функцій тазових органів (енурез, енкопрез)
  • Порушення психологічного розвитку у дітей з ДЦП, епілепсією
  • Розлади загального розвитку у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
  • Синдром порушення активності та уваги - СПАУ (відсутність уваги до деталей, труднощі з концентрацією уваги, уникання активностей, які вимагають постійних розумових зусиль протягом довгого періоду часу, легке відволікання, забудькуватість)
  • Розлади рецептивної та експресивної мови (мова дитини розвинена набагато гірше її психосоціальних вікових можливостей або практично відсутня; дитина не розуміє або зазнає труднощів у розумінні зверненої до неї мови)
  • Аутизм (не спостерігається белькотіння протягом першого року життя, відсутність жестів у віці одного року, відсутність зрозумілих одиничних слів у віці півтора року, відсутність простих фраз до дворічного віку, втрата мовних чи соціальних навичок в будь-якому віці, недостатній інтерес до оточуючих людей та іграшок, слабка емоційна реакція, відсутність реакції на власне ім'я, одноманітні рухи (махання руками, стрибки на місці, кружляння навколо) або одноманітні ігри (розстановка іграшок в ряд, закривання і відкривання дверей, вмикання і вимикання світла тощо))

Як підготуватися до прийому дитячого лікаря-психіатра?

Постарайтеся не загострювати увагу дитини на майбутній консультації дитячого психіатра, забезпечивши таким чином її спокійну та впевнену поведінку під час огляду. Якщо в дитини є проблеми в школі / дитячому садку, бажано мати при собі характеристику з цієї установи, в якій вчитель (вихователь) описує ситуацію, що склалася. Якщо раніше дитина відвідувала дитячого невролога, психолога або логопеда, слід мати при собі письмовий висновок конкретного спеціаліста. Якщо є якісь проблеми з фізичним здоров'ям дитини, слід мати при собі виписки дитячого лікаря, фахівців і результати досліджень.

Водночас поясніть дітям молодшого віку, що під час прийому у психіатра не буде болючих процедур, тому боятися немає чого.

Як проходить прийом дитячого психіатра?

Відвідуючи дитячого психіатра в Києві, на Подолі, спочатку батьки разом з дитиною розповідають про те, що їх турбує, а потім психіатр починає збирати необхідні дані про сім’ю та ставити запитання, наприклад, про перенесені захворювання та спосіб життя.

Після цього лікар розмовляє з дитиною, обстежує її, а також аналізує стан дитини, розвиток хвороби та можливі причини її появи.

Які додаткові обстеження може призначити дитячий психіатр?

Для повноцінного обстеження може знадобитися консультація вузькопрофільних спеціалістів. В таких випадках дитячий психіатр може направити дитину до іншого фахівця та призначити електроенцефалографію (ЕЕГ), ультразвукове обстеження мозку, комп’ютерну томографію мозку (ТГ).

Методи лікування психічних захворювань у дітей

Після консультації дитячий лікар-психіатр призначає медикаментозне лікування або направляє до клінічного психолога для проведення психокорекційної роботи та дає рекомендації щодо способу життя. Зазвичай лікувально-реабілітаційні заходи включають комунікативно-мовленнєву терапію, поведінкову терапію, сенсорно-інтеграційну терапію, тренінг батьківської компетенції.

В деяких випадках дитячий психіатр (Київ) дає рекомендації щодо вирішення певних соціальних питань, зокрема, стосовно отримання соціальної допомоги та форми навчання. Також лікар-психіатр надає висновки.

Важливо пам’ятати, що психіатр, психотерапевт і психолог - це не одне й те саме.

Психолог - не лікар. Він займається психодіагностикою та психокорекцією, але не назначає лікування. Психологи в школах - це, як правило, педагоги-психологи, які працюють зі здоровими дітьми. І тільки клінічні психологи, які здобули освіту в медичних навчальних закладах, мають уявлення про психічні патології і про те, як з ними працювати. Психіатр - це лікар, який виявляє наявності психічного розладу, вирішує питання діагностики психічного та неврологічного стану, призначає необхідне додаткове обстеження і лікування. Психотерапевт - це лікар-психіатр, який пройшов спеціалізацію з психотерапії. Він займається немедикаментозним лікуванням психічної патології - спеціальними методами впливає на психіку, а через психіку - на весь організм.

Питання-Відповідь

Чи обов'язкове використання медикаментозного лікування при психіатричних порушеннях?

Необхідність медикаментозного лікування при психіатричних порушеннях визначає лікар після безпосередньої консультації та огляду. У ряді випадків достатньо таких методів, як комунікативно-мовленнєва терапія, поведінкова терапія, тренінг батьківської компетенції або сенсорно-інтегративна терапія. Також можливо знадобиться консультація вузькопрофільних фахівців, наприклад, логопеда.

Чи потрібне направлення від іншого лікаря, щоб прийти на прийом до психіатра?

Для початку варто звернутися до терапевта (педіатра) або психолога, який за потреби випише направлення до психіатра. Але можна записатися на прийом без направлення. Первинний візит до психолога рекомендується, якщо у вашої дитини є проблеми спілкування та комунікативної поведінки, порушення соціальної адаптації, емоційна нестабільність тощо. За підсумком консультації психолог визначить, чи є об'єктивна потреба у зверненні до психіатра.

Чи завжди візит до психіатра означає, що дитину ставлять на облік у психоневрологічний диспансер?

Рішення про постановку на психіатричний облік приймається лише тоді, коли готові результати обстежень. Діагностика призначається лікарем після огляду пацієнта. Дитячий психіатр направляє на обстеження після збирання анамнезу, ознайомлення зі скаргами батьків та оцінки наявних відхилень за допомогою первинних діагностичних методів у кабінеті.

Чи передають психіатри інформацію про поставлений діагноз у поліклініку чи якусь іншу організацію?

Звернення до клініки не означає, що інформація, зібрана на консультації, буде передана третім особам. Крім того, ми дотримуємося принципу конфіденційності. Зазвичай рекомендується відвідування одного лікаря-психіатра. Якщо дитину поставили на облік, прийом вестиметься за заздалегідь складеним графіком або за потребою.

Переваги нашого Центру:

Якщо Ви помітили у Вашої дитини будь-які з перелічених симптомів, Вам потрібен висновок дитячого психіатра або ж просто консультація дитячого психіатра, рекомендуємо скористатися послугами нашої клініки та записати дитину до психіатра. Якісний результат гарантуємо.

Фахівці

Кашура Алла В'ячеславівна
Кашура Алла В'ячеславівна

Завідуюча відділення психіатрії клініки ЦСМ, дитячий психіатр

Чернова Оксана Василівна
Чернова Оксана Василівна

Дитячий психіатр

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

  • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

    30 хвилин

  • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

    60 хвилин

  • CC6. Консультація лікаря психіатра дитячого (заключна)

    30 хвилин

Вiдгуки

Евгения Петровна 14.10.2020

5.0
5.0

Детский психиатр

Хочется выразить огромную благодарность Врачу - психиатру Черновой Оксане Васильевне за ее его труд. После тщательного осмотра, трудоемкого тестирования и др анализов. Объяснила все мудреные ответы анализов предложила план лечения, после чего дала рекомендации как нам - родителям себя вести в различных ситуациях. Матвей с удовольствием приходит на занятия и все благодаря нашему доктору. Сын очень отстает в развитии, комплексует из-за заикания. Но уже после первых сеансов мы стали приобретать спокойствие, а и иногда получается контролировать эмоции. Он трудно идет на контакт с чужими людьми, но нам врач сразу понравилась сыну, она очень чуткий и заботливый человек, Человек с большой буквы. Спасибо Вам за веру в наш успех, вы нам подарили огромную надежду, на выздоровление. Также хочу отметить весь персонал клиники, и сказать СПАСИБО! За ваш подвиг и самоотверженность, с которой вы выполняете свою работу, сегодня это дорогого стоит. Всем рекомендую!

Николай Васильевич 28.07.2020

5.0
5.0

Детская психиатрия

Обратился в клинику по пр-ту Васили Порика за консультацией, по поводу наследственной эпилепсии у ребенка. Детский психолог Чернова Васильевна очень грамотный врач. Я сам много лет живу с этим диагнозом, не думал, что существуют специалисты. Спасибо за помощь!

Раиса Николаевна 10.06.2020

4.0
4.0

Детский психиатр

Благодарю Чернову О.В за оказанную помощь, и профессионализм, но к сожалению ребенок 10 с отсутствием концентрации, наотрез отказался проходить до конца лечение. Просто нам очень далеко ездить.

Альбина 30.03.2020

5.0
5.0

Детский психиатр

Хочу поблагодарить Оксану Васильевну Чернову за чуткость, индивидуальный подход к нашей проблеме, за огромную помощь.

Дарья Алексеева 13.02.2020

5.0
5.0

Детский психиатр

Хочу выразить бесконечную благодарность психиатру Черновой О.В. за профессионализм, чуткость, сопереживание. Ольга Васильевна не только хороший врач, а просто добрейшей души человек. Мы не первый год консультируемся у Ольги Васильевны.У ребенка ДЦП, и иногда помощь, поддержка больше нужна нам, чем ребенку. Спасибо Вам, что не позволяете отчаяться, и всегда поддерживаете нашу семью.

Вероника 26.12.2019

5.0
5.0

Детский психиатр

Выражаю огромною благодарность Черновой Ольге Васильевне за помощь, которую невозможно переоценить. В связи со сложными родами, ребенок стал отставать в развитии и рос очень нервным, обратили на это внимание, только в 4 года. Благодаря правильно подобранному лечению, уже через месяц, были заметны значительные успехи, ребенок стал говорить. Нам еще предстоит проделать нелегкий путь, но с таким специалистом успех гарантирован. Спасибо Вам огромное!

Валерия Игоревна 31.10.2019

5.0
5.0

Детский психиатр

Обратились с диагнозом энурез у ребенка 8 лет. Не верила, в результат, но профессионализм Ольги Васильевны Черновой, убедил в обратном. Соблюдая все рекомендации мы очень быстро решили свою проблему. Спасибо Вам огромное!!!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті