Як підготуватися до прийому дитячого лікаря-психіатра?
Постарайтеся не загострювати увагу дитини на майбутній консультації дитячого психіатра, забезпечивши таким чином її спокійну та впевнену поведінку під час огляду. Якщо в дитини є проблеми в школі / дитячому садку, бажано мати при собі характеристику з цієї установи, в якій вчитель (вихователь) описує ситуацію, що склалася. Якщо раніше дитина відвідувала дитячого невролога, психолога або логопеда, слід мати при собі письмовий висновок конкретного спеціаліста. Якщо є якісь проблеми з фізичним здоров'ям дитини, слід мати при собі виписки дитячого лікаря, фахівців і результати досліджень.
Водночас поясніть дітям молодшого віку, що під час прийому у психіатра не буде болючих процедур, тому боятися немає чого.
Як проходить прийом дитячого психіатра?
Відвідуючи дитячого психіатра в Києві, на Подолі, спочатку батьки разом з дитиною розповідають про те, що їх турбує, а потім психіатр починає збирати необхідні дані про сім’ю та ставити запитання, наприклад, про перенесені захворювання та спосіб життя.
Після цього лікар розмовляє з дитиною, обстежує її, а також аналізує стан дитини, розвиток хвороби та можливі причини її появи.
Які додаткові обстеження може призначити дитячий психіатр?
Для повноцінного обстеження може знадобитися консультація вузькопрофільних спеціалістів. В таких випадках дитячий психіатр може направити дитину до іншого фахівця та призначити електроенцефалографію (ЕЕГ), ультразвукове обстеження мозку, комп’ютерну томографію мозку (ТГ).