icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Ерготерапія

Ерготерапія направлена на розвиток та відновлення на максимально можливому рівні не тільки рухових, а й — когнітивних та емоційних здібностей, що, своєю чергою, допомагає підвищити якість життя пацієнта, повернути його до звичних справ, самостійного обслуговування себе тощо.

Ерготерапія

Ерготерапія у Києві

Ерготерапія — це комплекс методів клінічної медицини, які спрямовані на відновлення втраченої рухової активності (в основному це розвиток практичних рухових функцій рук), розвиток, відновлення та підтримання навичок (зокрема побутових), які необхідні у повсякденному житті, та адаптація пацієнтів з обмеженими можливостями до максимально нормального життя з формуванням самостійності та незалежності у побуті (наскільки це можливо).

Ерготерапевт — це не просто фахівець, який займатиметься зі своїм підопічним лікувальною гімнастикою для тренування дрібної моторики та координації. Його спеціалізація включає знання та навички в галузі психології, педагогіки, соціології, біомеханіки та фізичної терапії, що робить можливим реалізувати основні завдання ерготерапії — розвиток та відновлення на максимально можливому рівні не тільки рухових, а й — когнітивних та емоційних здібностей, що, своєю чергою, допомагає підвищити якість життя пацієнта, повернути його до звичних справ, самостійного обслуговування себе тощо.

Ерготерапевт допомагає вирішити конкретні проблеми, які виникають у певного пацієнта у процесі виконання будь-яких дій. Навіть у тому випадку, коли повна реабілітація неможлива, методи ерготерапії допоможуть знайти відповідний спосіб вирішення поставлених завдань. Цей підхід закладено і в основні засади діяльності ерготерапевтів:

  • злагодженість дій фахівця та пацієнта;
  • врахування потреб та побажань пацієнта у складанні плану дій;
  • формування мотивації пацієнта до занять ерготерапією;
  • особлива увага фахівця на діях, що мають найбільше значення для пацієнта (наприклад, відновлення функцій рук для швачки або написання/набору на клавіатурі для автора текстів);
  • використання новітніх профільних методик та дотримання європейських стандартів реабілітації.

Також ерготерапевт може проконсультувати родичів щодо правильного догляду за хворим, щоб зберегти своє здоров'я і самим не опинитися в лікарняному ліжку зі зривом поперекового відділу спини або іншою проблемою.

Якісна ерготерапія з позитивним результатом доступна в Клініці ЦСМ. Наші фахівці допоможуть розвинути, відновити та підтримати навички, необхідні для комфортного та максимально самостійного повсякденного життя, нададуть психологічну допомогу не лише пацієнтам, а і їхнім родичам, адаптують та навчать жити новим життям. Крім того, у нашому медичному центрі повного циклу ви зможете пройти якісну діагностику на обладнанні експертного класу, консультацію та необхідне лікування у досвідчених вузькопрофільних спеціалістів.

Для чого потрібна ерготерапія

Показання до ерготерапії різнопланові. Вони належать до різних галузей медицини — неврологія, ортопедія і травматологія, психіатрія, кардіологія, комбустіологія (опікова медицина) тощо. Але, незалежно від цього, робота ерготерапевта завжди зосереджена на конкретному пацієнті та його проблемі, обмеженнях та бажанні жити повноцінним життям.

Стани, при яких потрібна консультація ерготерапевта

І це лише частина патологічних станів, при яких може знадобитися професійна допомога та консультація ерготерапевта.

Також дуже часто методи ерготерапії застосовуються у спортивній медицині.

Основні етапи та методи ерготерапії

Ерготерапевт у Києві в Клініці ЦСМ будує свою роботу з підопічним поступово, поділяючи її на такі етапи, як:

  • оцінка рухової активності та здібностей до самообслуговування (при цьому лікар враховує обмеження та ресурси): аналіз стану хворого проводиться за допомогою стандартизованих методик (зокрема перевірка сенсорної функції, обсягу рухів, пам'яті, можливості маніпуляцій з предметами, здібностей концентрації уваги) — тести-опитувальники для пацієнта та його родичів, шкали Бартела, Вейса, Френчай та Ашворт, методики спостереження тощо;
  • направлення на інструментальне обстеження (за показаннями);
  • складання програми реабілітації;
  • проведення занять з ерготерапевтом для корекції та компенсації;
  • розвиток дрібної та великої моторики;
  • відновлення чи розвиток соціально-побутових навичок.

За потреби до процесу реабілітації залучаються близькі хворого.

Протягом усього курсу відновлення, розвитку та/або підтримки навичок фахівець проводить роботу з мотивування пацієнта на досягнення мети.

У своїй роботі ерготерапевт використовує методи, спрямовані на:

  • розвиток та тренування функцій кінцівок;
  • відновлення рухової активності (в межах максимально можливих при захворюванні, травмі пацієнта);
  • адаптацію до повсякденного життя та навколишнього світу;
  • мотивацію до виконання поставлених завдань та реалізацію плану;
  • навчання людей, які доглядають хворого (зокрема переміщення пацієнта та допомоги йому при здійсненні щоденних дій);
  • навчання використанню допоміжних технічних пристроїв;
  • навчання пацієнта самообслуговуванню, незалежності тощо.

Для досягнення мети ерготерапевт застосовує спеціальні конструкції (ерготерапевтичний стіл, модель кухонної зони), арт-терапію тощо.

У тих випадках, коли відновлення втрачених функцій неможливе або відкладене в часі, ерготерапія передбачає застосування компенсаторної стратегії, яка полягає у заміщенні навичок новими.

Результати ерготерапії

Заняття з ерготерапевтом можуть позитивно вплинути на:

  • внутрішньом'язову напругу, необхідну для їх швидкого включення до робочого стану;
  • рухові функції;
  • силу м'язів;
  • синергічність рухів рук;
  • здатність виконувати послідовні комплекси рухів та вчиняти цілеспрямовані дії за планом;
  • техніку письма;
  • амплітуду, швидкість, координацію та енерговитратність рухів;
  • тактильну, температурну та больову чутливість;
  • когнітивні (психічні) здібності — мислення, просторова орієнтація, розуміння, обчислення, навчання, мова, здатність міркувати тощо.

Застосовувати ерготерапію у разі набутого стану потрібно відразу після проходження лікування в реанімації, а іноді вже і під час нього (тобто тут діє правило: чим раніше, тим краще), а у випадку з вродженими патологіями — у рамках комплексної програми реабілітації захворювання.

Також варто звернути увагу на те, що для отримання найкращого результату заняття з ерготерапії обов'язково повинні бути регулярними.

Питання-Відповідь

Чи допоможе ерготерапія після інсульту?

Інсульт дійсно є одним із показань до ерготерапії. Але треба врахувати: найбільша ймовірність повного відновлення існує в перші 3-4 місяці після гострого порушення мозкового кровообігу, пізніше — заняття з ерготерапевтом вже можуть не мати такого ефекту.

Як допомагає ерготерапія дітям із СДУГ?

Ерготерапія при СДУГ спрямована на те, щоб розвинути у дітей терпіння, розуміння концепції кордонів та заборон (наприклад, вчить просити дозволу та не брати чужі речі без нього), уважність, уміння концентруватися на завданні (мовчати та не відволікатися під час його виконання) та слухати, навички дрібної та великої моторики, вміння виражати емоції вербально тощо.

Яка освіта має бути в ерготерапевта?

Ерготерапевт — це окрема спеціалізація в реабілітології, фахівці, які мають вищу медичну освіту. Щоб здобути освіту ерготерапевт, треба завершити магістратуру.

Переваги ерготерапії у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — приватний медичний центр повного циклу, в якому ви зможете пройти експертну діагностику з інтерпретацією результатів досвідченими фахівцями, отримати якісне лікування, відновитися після тривалої та/або тяжкої хвороби, травми.
  2. Лікарі з великим клінічним досвідом та високим рівнем емпатії, які вміють мотивувати пацієнта до роботи на результат.
  3. Міжнародний сертифікат стандарту якості медичних послуг ISO 9001:2015.
  4. Використання передових методик реабілітації, лікувального та діагностичного обладнання експертного рівня.
  5. Наявність успішних кейсів з реабілітації різновікових пацієнтів з різними діагнозами та тяжкістю стану.
  6. Персональний підхід до проблеми кожного пацієнта.
  7. Попередній запис на консультацію до ерготерапевта.
  8. Демократична вартість курсу терапії.

Бажаєте записатися до ерготерапевта? Шукаєте грамотного фахівця? Клініка ЦСМ готова надати вам якісну допомогу у реабілітації. Щоб записатись на консультацію до ерготерапевта або будь-якого іншого фахівця нашого центру, зв'яжіться з нашим контакт-центром або заповніть форму зворотного зв'язку на сайті — наш оператор зв'яжеться з вами найближчим часом. Дбайте про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких людей, довіряючи його в руки професіоналів: ми не підведемо!

Фахівці

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

    Залишити відгук:

    Ваша оцінка:

    Ваша оцінка:

    Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

    Запишіться на прийом

    Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

    Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті