icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лабораторні аналізи

Лабораторні аналізи дозволяють за допомогою дослідження зразків крові, сечі, калу, зішкрібів та мазків, сперми, тканин для гістології тощо на спеціалізованому устаткуванні точно та своєчасно визначити наявність захворювань та загальний стан організму.

Лабораторні аналізи

Лабораторні аналізи у Києві

Лабораторна діагностика — найважливіша галузь медицини, без якої неможливо було б точно, а головне —  вчасно визначити наявність багатьох захворювань. Лабораторні аналізи — це способи дослідження зразків крові, сечі, калу, зішкрібів та мазків, сперми, тканин для гістології тощо на спеціалізованому устаткуванні. За даними ВООЗ, 75-90 % від загальної кількості різних видів досліджень, що призначаються та проводяться пацієнтам, припадає саме на лабораторні аналізи.

Знаєте це, але досі зі скепсисом відноситеся до важливості лабораторних методів досліджень у своєчасній діагностиці хвороб? Настав час відкинути в бік стереотип про те, що лабораторна діагностика в Україні — «довго, болісно, ​​дорого, недостатньо якісно». Адже, ви таке правда чули, а можливо навіть думаєте так? У багатопрофільній клініці повного циклу ЦСМ у Києві допоможуть розвінчати цей міф. Наші фахівці виконають аналізи швидко, за розумною ціною та обов'язково з достовірним результатом. Також у нас у клініці ви зможете отримати професійну інтерпретацію аналізів досвідченим лікарем.

Коли може знадобитися здати аналізи

Пройти лабораторну діагностику може знадобитися у трьох випадках:

для моніторингу вже виявленого захворювання з метою контролю за призначеною терапією або перед операцією.

Види аналізів

Також лабораторія Клініки ЦСМ надає комплексні пакети, в які входять кілька методів лабораторної діагностики.

Як підготуватися до здачі аналізів

Підготовка до аналізів під час здійснення різних методів лабораторної діагностики може включати різні вимоги. Від виконання чи невиконання рекомендацій щодо підготовки до лабораторних досліджень залежить достовірність їх результатів.

Аналіз крові

Строго на голодний шлунок здаються: біохімія крові (зокрема аналіз рівня глюкози), дослідження системи гемостазу, гормональна панель, онкомаркери, маркери аутоімунних захворювань, панель алергологічних досліджень. Тригодинний поріг між забором крові та останнім прийомом їжі допускається для таких досліджень, як ЗАК, визначення групи крові та Rh, ПЛР на інфекційні захворювання, серологія.

Існують окремі правила підготовки під кожний показник крові.

Аналіз сечі

ЗАС, визначення в сечі глюкози, йоду та білка, аналізи сечі за Нечипоренком, Зимницьким, проба Реберга тощо — всі ці дослідження також мають специфічні правила проведення, з якими пацієнта ознайомлює лікар при призначенні дослідження.

Аналіз калу

При призначенні дослідження лікар ознайомлює пацієнта з його специфічними правилами підготовки. 

ПЛР-дослідження

На COVID-19 

Інші види полімеразної цепної реакції

Існують окремі правила підготовки, залежно від того, який показник потрібно визначити. Про них краще розпитати лікаря.

Спермограма

Зішкріб на ентеробіоз

Забір матеріалу проводиться в ранковий час (обов'язково до дефекації та до проведення гігієни статевих органів). Специфіку проведення буде описано пацієнтові лікарем при призначенні цього дослідження. 

Аналіз на Demodex

З правилами забору вій, волосків з брів та проведення епітеліального зішкрібу пацієнта ознайомлює лікар при призначенні дослідження.

Урогенітальні мазки у жінок

Бактеріологічні дослідження

Усі види бактеріологічних досліджень проводяться на початок антибактеріальної терапії чи в інтервалах між курсами лікування.

Протипоказання до здачі медичних аналізів

Протипоказанням до проведення лабораторної діагностики можуть стати такі фактори, як:

І це далеко не вичерпний перелік протипоказань.

Докладніше про нюанси здачі лабораторних аналізів можна дізнатися у лікаря.

Як відбувається здача аналізів

Для забору біологічного матеріалу в Клініці ЦСМ використовуються тільки якісні витратні матеріали з високим рівнем інфекційної безпеки (одноразові автоматичні скарифікатори, вакуумні системи з двосторонніми голками, стерильні контейнери для сечі та калу, стерильні предметні стекла, стерильні одноразові інструменти — ватні палички, скальпелі, спеціальні щітки).

Забір капілярної та венозної крові здійснюється в маніпуляційному.

Сечу та кал пацієнт збирає самостійно у стерильні контейнери, після чого доставляє їх у клініку на дослідження у zip-пакетах.

Забір мазків та зішкрібів, у більшості випадків здійснюється безпосередньо лікарем у консультаційному кабінеті. Для цього фахівець проводить по поверхні слизової стерильним інструментом, який призначений для певного виду дослідження; для зішкрібу шкіри використовується скальпель (шкіра залишається цілою, зішкрібають лусочки епітелію). Після цього отриманий зразок переноситься на предметне скло та/або разом з інструментом поміщається у спеціальний контейнер або пробірку.

Забір біологічного матеріалу для аналізу займає трохи більше 10 хвилин.

Практично всі процедури безболісні, хоча при високій чутливості вони можуть супроводжуватися легким дискомфортом. 

У разі, коли процедура передбачає невеликий біль, використовується місцеве знеболювання. Залежно від області забору матеріалу це може бути або заморожування, або краплі з лідокаїном.

Після забору та прийому матеріалу його максимально швидко відправляють до лабораторії для проведення дослідження.

Результати аналізів та їх розшифровка

Завдяки наявності власної сучасної лабораторії аналізи в Клініці ЦСМ виконуються максимально швидко (деякі з них будуть готові вже через 1-2 години). Біоматеріали після забору швидко доставляються до лабораторії, оснащеної високопродуктивним обладнанням. 

Навіть за наявності у результатах аналізів референс-значень за статтю та віком, якісну інтерпретацію результатів може здійснити лише лікар. Від правильності розшифрування аналізів залежить точність поставленого діагнозу та ефективність призначеного лікування (якщо таке потрібно за результатами проходження лабораторної діагностики).

Отримати консультацію лікаря можна у нашій клініці повного циклу.

Питання-Відповідь

Які аналізи треба здавати при плановому огляді?

За відсутності будь-яких скарг до списку планових обстежень входять такі методи лабораторної діагностики, як: загальний аналіз крові (іноді з лейкоцитарною формулою), загальний аналіз сечі, аналіз крові на рівень глюкози. У випадках, коли є скарги на самопочуття або обтяжена спадковість, додаткові дослідження визначаються лікарем.

Як часто потрібно здавати планові аналізи?

Якщо немає проблем зі здоров'ям, в Україні аналізи здаються планово 1 раз на 12 місяців, європейці більш ретельно ставляться до свого здоров'я і можуть перевіряти загальні показники крові та сечі кожні 3-6 місяців. За наявності скарги чи підозри на наявність будь-яких порушень лікар обов'язково призначає позачергове обстеження.

Чи потрібне направлення для здачі аналізів?

Щоб здати лабораторні аналізи у Клініці ЦСМ, не потрібне направлення від лікаря. Але важливо знати, які саме аналізи потрібні, а не витрачати гроші та час на непотрібне обстеження, здаючи все поспільм.

Який аналіз показує, яких вітамінів не вистачає в організмі?

Аналіз крові на мікроелементи та вітаміни входить до панелі біохімічних досліджень. Для діагностики причин поганого самопочуття може бути потрібним визначення концентрації в крові основних вітамінів — A, D, E, K, C, B1, B5, B6, дефіцит яких, як правило, може свідчити про наявність у пацієнта того чи іншого захворювання.

Що входить до базового аналізу крові на біохімію?

До базового комплексу біохімічного лабораторного обстеження можуть входити такі показники крові, як: ALT, AST та білірубін загальний (контроль функцій печінки), сечовина та креатинін (оцінка функцій нирок, серця, наявність системних захворювань сполучної тканини), глюкоза (контроль обміну вуглеводів), холестерин загальний (оцінка ліпідного обміну); загальний білок (контроль білкового обміну).

Переваги лабораторної діагностики у клініці

  1. Клініка ЦСМ — багатопрофільний медичний центр повного циклу з власною лабораторією, яка виконує понад 1000 видів лабораторних досліджень. Забір біологічних матеріалів на аналізи проводиться у всіх філіях клініки, без черги.
  2. Забір крові проводиться тільки у спеціальні вакуумні тест-системи для покращення якості лабораторних тестів. Одночасно такий вид забору виключає інфікування як пацієнта, так і персоналу.
  3. Лабораторні дослідження виконуються на високоточному устаткуванні від провідних світових виробників.
  4. Кожне дослідження проходить контроль лікарем-лаборантом.
  5. Більшість аналізів готові протягом 1 години (якщо це дозволяє методика проведення дослідження).
  6. Швидкі терміни виконання лабораторних досліджень у режимі Cito. 
  7. Високий рівень конфіденційності медичної інформації.
  8. Демократичні ціни на аналізи у медичній лабораторії.

Бажаєте за 15 хвилин дізнатися максимально багато про своє здоров'я? Чи плануєте пройти щорічний check-up, але не знаєте, де здати аналізи, щоб отримати результати, яким можна довіряти на 99,9 %? Записатися на проведення лабораторних аналізів у Києві в Клініці ЦСМ у зручний для вас час можна за телефоном контакт-центру або через форму зворотного зв'язку на сайті. (Забір біологічних матеріалів ведеться у всіх філіях клініки.) Звертайтеся: 80% успішності лікування — якісна діагностика.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті