icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Синдром хронічної втоми

Синдром хронічної втоми - стан постійного стомлення, зниження розумової та фізичної працездатності, яке не припиняється після відпочинку і триває більше півроку.

Синдром хронічної втоми

Лікування синдрому хронічної втоми в Києві

Назву синдрому дали не дарма - він вважається одним з найбільш поширених захворювань нашого часу. У групі ризику знаходяться жителі великих міст, забезпечені представники середнього класу, менеджери середньої ланки, жінки у віці від 25 до 45 років, які ведуть активну соціальну і трудову діяльність. Нерідко у людини з встановленим синдромом хронічної втоми спостерігаються супутні неврологічні захворювання різного ступеня тяжкості - від мігрені і панічних атак до неврозів і депресивних розладів.

Саме відчуття втоми - тотальне, безпричинне і яке не проходить - є основним діагностичним критерієм у випадку з даними станом. Чому воно виникає?

Синдром хронічної втоми або коротко СХВ - це відносно молоде захворювання, яке в сучасному світі стає чимось на кшталт епідемії. Назва цього синдрому було сформульовано в 1998 році в зв'язку з високою частотою виявлення схожих симптомів у дорослих - в 1990 році в США більше 100 тисячам пацієнтів був поставлений діагноз, який зараз називається синдромом хронічної втоми.

Причини синдрому хронічної втоми

Фахівці всього світу, в тому числі і лікарі Центру стимуляції мозку, пов'язують розвиток стану хронічної втоми з несприятливими життєвими обставинами, з якими стикається сучасна людина незалежно від його віку, статі, соціального статусу. Це і надзвичайно високі емоційно-психічні навантаження, і несприятлива екологічна обстановка, і незбалансоване харчування. Ще - перенасиченість інформацією і трудоголізм.

Це основний, але не єдиний підхід у визначенні причин підступного сучасного недугу. Також він може розвиватися з причин абсолютно далеких від психо-емоційної сфери. Хронічні захворювання, приховані запальні процеси, гормональні зміни, інфекції і навіть найпростіші можуть стати причиною постійної втоми, відчуття якої не пропадає навіть після тривалого відпочинку і якісного сну.

Симптоми синдрому хронічної втоми

Нерідко пацієнти на своє питання про те, що таке синдром хронічної втоми, отримують коротку і абсолютно не вичерпну відповідь - постійне стомлення, неминуще відчуття втоми. Тому що крім цієї, безумовно, ключової ознаки у людини, якій необхідно лікування СХВ в Україні та Києві, можуть спостерігатися такі клінічні прояви:

Прояви, які зустрічаються рідше:

Зрозуміти, що пора починати лікування синдрому хронічної втоми, можна з того, що перераховані симптоми не зникають після тривалого відпочинку і у конкретного пацієнта спостерігається не менше 6 із зазначених проявів. Фахівці Центру стимуляції мозку допоможуть вам впоратися з цією проблемою.

Як боротися з синдромом хронічної втоми та які лікувальні ефекти ви отримаєте у Клініці ЦСМ?

По-перше, звернутися до лікарів для діагностики і постановки діагнозу в разі, якщо ви спостерігаєте у себе кілька з перерахованих вище проявів, і вони однаково виражені, незалежно від навантаження протягом дня.

По-друге, не затягувати зі зверненням і не намагатися лікувати втому самостійно - при відсутності адекватного лікування цей нешкідливий синдром може перерости в невроз або депресію.

Лікувальні ефекти, які можна отримати у Клініці ЦСМ:

Фахівці Центру стимуляції мозку надають послуги лікування СХВ в Україні сотням пацієнтів з різних міст, різного віку з відмінним набором симптомів. Вони складають індивідуальну і комплексну програму лікування: її компоненти залежать від ступеня тяжкості стану. У наших клініках вам запропонують пройти сеанси біоакустичної корекції, ГБО (барокамери) та, для активізації нервово-м'язової системи, лазерну рефлексотерапію та магнітотерапію. Також проводяться заняття з психотерапевтом, застосовуються сучасні апаратні технології, які є в арсеналі лікарів Клініки ЦСМ, але часто відсутні в інших клініках у Києві та Україні.

Якщо вам набридло постійне відчуття втоми, відсутність бажання працювати, рухатися і жити, просто телефонуйте в клініку - з нашою допомогою виправити ситуацію можна швидше і простіше, ніж може здатися!

Джерела

Фахівці

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Ліцензії та сертифікати

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

 • O1. Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • O2. Оксигенотерапія

  20 хвилин

 • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

  30 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті