icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Синдром Аспергера

Синдром Аспергера — один з найбільш поширених розладів у розвитку психіки, що характеризується наявністю серйозних труднощів в соціальній взаємодії.

Синдром Аспергера: особливості діагностики та лікування

У вашої дитини помітні прояви синдрому Аспергера, і ви збентежено не знаєте, куди звернутися за допомогою? Головне в цьому випадку — не панікувати! А спокійно оцінити рівень психічного порушення у дитини та розглянути варіанти якісного лікування. У цьому вам допоможуть досвідчені фахівці Центру Стимуляції Мозку, які працюють за ефективними сучасними протоколами.

Лікування синдрому Аспергера

Синдром Аспергера — це легка форма аутизму. Оскільки симптоми патології нечітко виражені, іноді остаточний діагноз ставиться в пізнішому віці.

Під час лікування синдрому Аспергера використовується безліч методик, які успішно зарекомендували себе у світовій спільноті. Їхній вибір безпосередньо залежить від особливостей пацієнта. А особливість нашої клініки полягає в тому, що для корекції синдрому Аспергера ми використовуємо всі методи, які задіяні в підвищенні ефективності терапії згідно з науковими дослідженнями.

Лікування синдрому Аспергера проводиться лише комплексною терапією, яка спрямована на відкриття потенціалу пізнавальних функцій та вербальних здібностей. Насамперед лікарі полегшують дитині можливість сприймати інформацію та надалі проводять корекційну роботу. Успіх лікування досягається завдяки правильно підібраній послідовності взаємодій із дитиною. У такому випадку діти стають краще навчатися та сприймати терапію.

Серед методів лікування варто зазначити:

Для підвищення ефективності лікування синдрому Аспергера часто використовуються сеанси в барокамері. Гіпербарична оксигенація забезпечує значну стимуляцію імунної системи, що призводить до активнішої дії медикаментів та підвищення загальної ефективності використаного лікування. Так, у дітей із синдромом Аспергера, як і з різними розладами аутистичного спектру, після сеансів гіпербаричної оксигенації фіксуються значні покращення стану, такі як:

У США проводилося окреме дослідження, у якому взяли участь діти із діагностованими психічними порушеннями. Суть його зводилася до того, що пацієнти приймали курс лікування за допомогою барокамери. При цьому у дітей після завершення курсу відзначалися явні поліпшення показників у функціонуванні систем організму, зокрема і психічного здоров’я.

Після проходження основного лікування нашими методами до роботи з дитиною долучаються корекційні педагоги, психологи та логопеди. Це дає змогу отримувати кращі результати для таких занять, як:

Синдром Аспергера не потребує фармакологічної корекції. Ліки використовуються тільки для лікування депресії, стурбованості, безсоння, спричиненого труднощами у повсякденному житті та відчуженням.

Класифікація синдрому Аспергера

Ця патологія належить до розладів аутистичного спектра. Остання класифікація, що використовується для діагностики (DSM-V), не виділяє патологію як окреме захворювання, але розглядає його як частину спектра аутизму. Це означає, що згідно з класифікацією розладів аутистичного спектру фахівці використовують у діагностиці не термін синдром Аспергера, а термін спектр аутизму. На думку інших клініцистів, захворювання є відокремленим діагнозом із характерними ознаками.

Етіологія захворювання

Точні причини синдрому Аспергера невідомі. Однак можливо, що причиною цього захворювання є неврологічні дефекти невідомої етіології. Синдром Аспергера стосується не тільки дітей, він часто зустрічається і в підлітків, і в дорослих. Водночас не є спадковим, але можна успадкувати певну схильність до розладу аутистичного спектра.

До найчастіше згадуваних потенційних причин синдрому Аспергера належать:

Якщо батько дитини старше 40 років, можлива поява психічного розладу Аспергера в підлітковому віці.

Патогенез

Внаслідок відсутності однозначної відповіді на питання щодо походження синдрому Аспергера, нині він вважається багатофакторним розладом психічного розвитку. Появу ознак синдрому Аспергера часто пов’язують із порушенням вироблення серотоніну. Певний негативний вплив надають розлади мозочка. Якщо під час народження виникла невдала комбінація спадкових факторів та негативного впливу навколишнього середовища, це могло спровокувати розлад аутистичного спектру. Наслідком є порушення діяльності нейрональних шляхів у мозку, відповідальних за мислення та поведінку.

Сприятливий прогноз можливий за умови відповідної зміни навколишніх умов. Ознаки синдрому Аспергера поступово згладжуються, якщо ставитись до такого пацієнта терпляче і з розумінням.

Клінічні прояви синдрому Аспергера

Цей легкий аутистичний розлад не завжди діагностується у дитинстві. Особливо, якщо в минулому клінічна картина ігнорувалась, а хвороба часто не розпізнавалася. Діагноз синдрому Аспергера у дорослого може бути проблематичним внаслідок збігу певних симптомів з іншими захворюваннями.

Найчастіші симптоми синдрому Аспергера:

Серед додаткових симптомів синдрому Аспергера трапляються:

Особливості захворювання у дітей

При синдромі Аспергера у дітей розвиток та перебіг хвороби відрізняється меншою тяжкістю, ніж симптоми раннього дитячого аутизму. Захворювання зазвичай діагностується у віці від 3 до 8 років.

Клінічна картина синдрому Аспергера у дітей охоплює:

Синдром Аспергера у дітей — неоднорідний стан, і перераховані вище симптоми необов’язково можуть бути наявними у кожного пацієнта з цим розладом.

Ускладнення

Пацієнти з цим захворюванням можуть страждати від різних психічних та психологічних розладів.

Серед наслідків синдрому Аспергера трапляються:

Щоби не допустити прояви ускладнень, потрібно своєчасно відвідувати психолога або психіатра.

Діагностика синдрому Аспергера

Тестування та інструментальна діагностика призначаються фахівцем залежно від стану пацієнта. Діагностика захворювання зазвичай проводиться спільно педіатром, неврологом, психіатром та психологом.

Один із найпопулярніших тестів на синдром Аспергера призначений для полегшення діагностики розладів аутистичного спектру. Це тест визначення фактора AQ (коефіцієнт аутистичного спектра). Він складається з 50 пунктів, а його обсяг охоплює питання в галузі соціальних навичок, вміння вільно змінювати увагу, звертати увагу на деталі, спілкування та уяву. Дорослі та діти старшого віку роблять тест на синдром Аспергера самостійно, а маленьким дітям допомагають батьки.

Діагностика синдрому Аспергера потребує диференціації патології з іншими поведінковими розладами з аналогічними симптомами. Тому лікар може застосувати й інші опитувальники, що міститимуть шкалу спостереження для діагностики аутизму та контрольний перелік оцінювання показників захворювання.

У ЦСМ використовується широкий перелік методик, сертифікованих українським законодавством, для діагностики аутизму (розладів аутистичного спектру), зокрема синдрому Аспергера, серед яких: ADOS-2, Leiter-3, Conners-3, тест Casd, PEP-3, WISC-4.

Мета інструментальної діагностики синдрому Аспергера — виключення супутньої патології:

 

Контроль результатів корекції

Правильно підібрана та проведена терапія допомагає вирішити проблеми синдрому Аспергера. Чим раніше буде поставлено діагноз і розпочато лікування, тим вищим буде успіх терапії. У процесі дорослішання та розвитку особистості окремі симптоми хвороби можуть слабшати, а в деяких випадках повністю зникати. Але відвідувати лікаря потрібно постійно, щоб уникнути рецидивів.

Профілактика синдрому Аспергера

Специфічної профілактики захворювання внаслідок невизначеного етіологічного фактору не існує. Ключовим моментом стає рання діагностика синдрому Аспергера, що може призвести до повного зникнення симптомів за умови правильного підходу в лікуванні. Окремо рекомендується відповідальна поведінка вагітної жінки під час виношування плода.

Поради та рекомендації

Найважливіше для дитини із синдромом Аспергера — це відчуття безпеки та розуміння, яке можуть створити батьки. Їхня підтримка та безмежне прийняття — основа покращень дитини. Особливо важливо розуміти мову тіла, вирази обличчя та жести пацієнта. Варто навчити починати, підтримувати та закінчувати діалоги, як поводитися в різних місцях тощо. Тренування соціальних навичок може значно зменшити симптоми захворювання. Синдром Аспергера дає змогу пацієнтам реалізовувати себе у тих професіях, де контакт з іншими людьми обмежений. У разі правильного керівництва в дитинстві ці люди зможуть працювати, забезпечувати себе та жити самостійно.

Який лікар лікує синдром Аспергера?

Клініка «Центр Стимуляції Мозку» — це сучасний медичний заклад повного циклу, у якому працюють висококваліфіковані фахівці, які мають багатий досвід роботи із цим захворюванням. Лікування дитячого аутизму та РАС у нашому центрі базується на розумінні індивідуальності, комплексності та безперервності терапевтичного підходу. У процесі консультації психолога, невролога та психіатра пацієнт не тільки зможе пройти тест на синдром Аспергера, але й отримати індивідуальну схему лікування. Звертайтеся до «Центру Стимуляції Мозку», щоби покращити стан або повністю позбутися симптомів патології.

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)

    60 хвилин

  • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

    20 хвилин

  • AC6. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) + оксигенотерапія (комплекс) Дитячий

    20 хвилин

  • PRC3. ЛФК Дитячий

    30 хвилин

  • EC8. Терапія сенсорної інтеграції (індивідуальне заняття) Дитячий

    45 хвилин

  • EC9. Терапія сенсорної інтеграції групові заняття Дитячий

    45 хвилин

Вiдгуки

Наталья П 11.05.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу відзначити лікарів клініки Козубенко О.Г. та Чернову О. І за індивідуальний підхід до моєї дитини при діагностиці синдрому Аспергера. Лікарі розробили ефективну схему лікування. Вже пройшли третій курс реабілітації, і я дуже задоволена результатом. Ваня став потроху пробувати розмовляти, став спокійнішим, нарешті ми можемо їздити в громадському транспорті.

Светлана Николаевна 18.04.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу выразить огромную благодарность всем специалистам ЦСМ по п-ту Василия Порика. Ваша поддержка и неравнодушие дорогого стоит. Хочу также поблагодарить Чернову Оксану Юрьевну, очень хороший психолог. В течении курса, всегда была рядом, помогала прекратить истерику, давала важные советы. Спасибо огромное.

Анна 02.04.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу выразить огромную благодарность всему коллективу ЦСМ. Очень хорошая клиника, есть все необходимое оборудование, лаборатория. Команда врачей, это квалифицированны специалисты, знающее свое дело. Огромное спасибо Беньковской А.В. ребенок просто в восторге, от занятий. Уже после трех посещений я увидела прогресс. Спасибо огромное.

Юля 09.02.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

У “Центрі стимуляції мозку” проходили лікування синдрому Аспегера. Хочу висловити величезну подяку, всім фахівцям за допомогу і індивідуальний підхід в лікуванні. Окреме спасибі Селезньовій А.І за лікування Броніслава, і позитивний результат. Зараз Броня дуже любить малювати. Спасибі, дай вам Бог здоров'я.

Марина Михайлова 26.01.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Клініка гарна. Тут можна пройти різноманітні процедури, лікарі застосовують різні техніки. Якщо і можуть ще десь допомогти, то тільки в ЦСМ. Тут все облаштовано для зручності пацієнтів. Спасибі окреме лікарю Ользі Іванівні за поради та допомогу. Величезного вам здоров'я.

Ірина Романова 14.01.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу висловить подяку Беньковській А.В, за лікування моєї особливої дитини. Олена В'ячеславівна дуже хороша людина, лікар вищого рівня. Дуже легко знайшла підхід до сина. Після занять в сенсорній кімнаті Даня стає спокійним, може навіть покликати мене пограти. Спасибі вам величезне, міцного здоров'я і всього найкращого.

Татьяна 15.11.2020

4.0
4.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Посещали занятия в сенсорной комнате, дочери очень понравилось. Вообще была удивлена, как тщательно разрабатывают план занятий и процедур для детей с учетом всех особенностей, ребенка и его болезни. Спасибо Козубенко Ольги Геннадиевне, за лечение нашей крошки. Одно - НО: забыла маску и бахилы, пришлось идти в соседнее здание.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті