Діагностика
Самодіагностика міжхребцевої грижі неможлива. Визначити є вона чи існує інша проблема зі схожою симптоматикою може тільки лікар після повного обстеження пацієнта зі скаргами.
Діагностика міжхребцевої грижі включає: фізикальний огляд пацієнта, вивчення історії захворювання, наявності супутніх проблем зі здоров'ям і проведення ряду обстежень – МРТ, КТ, мієлографія з контрастом. Рентгенографія не є показовою, оскільки не виявляє міжхребцеві грижі.
Основні критерії постановки первинного діагнозу:
- зниження тонусу м'язів;
- зосередження болю;
- розташування зон зі зниженою чутливістю;
- порушення рефлексів сухожиль;
- травми і операції в анамнезі;
- різка зміна ваги.
Початкове завдання лікаря – диференціювати грижу від інших медичних проблем. Серед них: остеохондроз, спондилоартроз, міозит тощо.
Лікування
Діагноз «міжхребцева грижа» не є причиною для паніки, але і тягнути з лікуванням захворювання не варто. Усувати проблему необхідно на стадії, коли це можна зробити без оперативного втручання. У клініці «Центр стимуляції мозку» лікування міжхребцевої грижі в 90% випадків відбувається без втручання хірургів. Це можливо за рахунок нашого підходу, який забезпечує:
- відновлення харчування дисків;
- поліпшення кровообігу;
- відновлення натуральної регенерації;
- поліпшення рухливості у всіх сегментах хребта.
Тривалість терапії індивідуальний показник для кожного окремого випадку і залежить від занедбаності захворювання, загального стану пацієнта.
У нашій клініці для лікування гриж використовується Super Inductive System – нова технологія високоінтенсивної магнітної терапії. Процедури на цьому апараті практично не мають протипоказань, а перший результат відчутний вже після першого сеансу. Ця фізіотерапевтична методика найбільш ефективна в боротьбі з грижею без хірургії. При цьому, вона може застосовуватися на будь-якій стадії больового синдрому для його полегшення у відповідності з різними теоріями контролю болю.
Проходження лікування міжхребцевої грижі в «Центрі стимуляції мозку» допоможе:
- знеболити;
- вправити випинання диска;
- реанімувати чутливість і рухливість рук і ніг;
- розслабити мускулатуру;
- знизити необхідність в ліках;
- зміцнити імунну і нервову систему;
- позитивно впливає на психічний стан пацієнта.