Етіологія захворювання
Прийшов час подбати про свій хребет, знайти причину болю в спині і відновити фізіологічну гармонію. Цей діагноз не є причиною для паніки, але і не варто вважати його незначною річчю, яку можна випустити з уваги.
Основою успішного лікування міжхребцевих гриж є відновлення рухливості у всіх сегментах хребта, особливо при патологічних змінах. В такому випадку ми рекомендуємо використання Super Inductive System - інноваційної технології високоінтенсивної магнітотерапії, яка застосовується нами з перших днів її існування і практично не має протипоказань.
Існують 3 основних причини міжхребцевої грижі:
- травми;
- підвищене до нерозумних меж фізичне навантаження;
- вікові зміни в тканинах.
Остання причина виникнення патологічного процесу – це неминучий наслідок прямоходіння, яке дає постійне навантаження на хребет. Також, негативними чинниками, що впливають на стан хрящових кілець дисків, є: неправильне харчування, недостатнє надходження в організм вітамінів і мінералів (або їх погане засвоєння), недостатня активність (пасивний спосіб життя).
Патогенез
Утворення міжхребцевої грижі умовно можна розділити на 3 стадії:
- 1 етап – зміщення тканини всередині диска з подальшим випиранням дискової пластини назовні. Процес супроводжується порушенням харчування тканин і швидкою втомлюваністю без особливих навантажень. Класичні ознаки міжхребцевої грижі можуть не проявлятися;
- 2 етап (необоротна стадія) – утворення протрузії або пролапсу: тканина втрачає первинну форму і зміщується за зовнішню ділянку диска. Зміни супроводжуються болями, оскільки стискаються корінці спинномозкових нервів, а також втрачається стабільність хребта на окремих ділянках;
- 3 етап – діскоз останньої стадії. Ця патологія зазвичай діагностується у вікових пацієнтів. При ній дискова тканина ущільнюється, кальцинується, скорочуються рухові можливості. У хребті відбуваються незворотні дегенеративні зміни.
Клінічні прояви
Для кожної стадії захворювання існують свої ознаки міжхребцевої грижі. Також, міжхребцева грижа може по-різному проявлятися в залежності від зосередження випирання, розмірів, сили тиску на корінці спинномозкових нервів. Зародження міжхребцевої грижі у всіх випадках проявляється однаково – ниючий біль, що підсилюється при різких рухах, кашлі, фізичних навантаженнях.