icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Міжхребцева грижа

Центр стимуляції мозку (ЦСМ) у Києві надає передове та багатопрофільне лікування міжхребцевих гриж, включаючи діагностику, консервативне та хірургічне лікування, а також реабілітацію, забезпечуючи пацієнтам індивідуальний та висококваліфікований підхід для відновлення та повернення до активного та здоровішого життя.

Грижа міжхребцевого диска

Фахівці

Волошина Вікторія Анатоліївна
Волошина Вікторія Анатоліївна

Фізіотерапевт, Лікар ФРМ

Корнійчук Сергій Олександрович
Корнійчук Сергій Олександрович

Лікар-нейрохірург другої категорії

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Міжхребетна грижа: симптоми та лікування

Грижа міжхребцевих дисків – це випинання ядра міжхребцевого диска у хребетний канал, що є наслідком порушення структури фіброзного кільця. М'язовий корсет не може витримати таку деформацію, через що поступово розвивається патологічний процес.

Це поширена медична проблема, яка сильно впливає на якість життя пацієнта, провокує численні болючі відчуття, дискомфорт. Багато пацієнтів бояться оперативного втручання, тому відтягують момент відвідування лікаря. Але насправді у певних випадках можна обійтися консервативним та безопераційним лікуванням.

Класифікація

Існує кілька різновидів міжхребцевих гриж залежно від рівня ураження хребта, прояву симптомів та загальної вираженості клінічної картини.

За локалізації патологія поділяється на грижі:

  1. Шийного відділу. Больові відчуття з'являються в гострій фазі при повороті та нахилі голови, найчастіше поширюються в руки та між лопатками. Кінцівки слабшають і стають неслухняними.
  2. Грудний відділ. Біль має оперізуючий характер, провокує проблеми з рухами, а також призводить до порушення роботи сечовидільної системи.
  3. Поперекового відділу. Біль різний за періодичністю, інтенсивністю, найчастіше проявляється при випрямленні спини. Додатково патологія провокує проблеми із сечовидільною та репродуктивною системами.

Також грижі класифікують за розміром:

За способом розвитку грижі поділені на:

Етіологія захворювання

Від стану хребта залежить загальне самопочуття, тому при появі болю та дискомфорту в спині потрібно відразу знайти причину, усунути її та відновити фізіологічну гармонію. Грижа міжхребцевих дисків – це вирок і причина для паніки, адже за правильної терапії можна уникнути гострого прояви патології.

Є три основні причини утворення міжхребцевих гриж:

  1. Травми та механічні пошкодження.
  2. Нерозумне та неправильно розраховане фізичне навантаження.
  3. Вікові зміни у тканинах.

Ще однією причиною вважається прямоходіння, тому що все навантаження розподіляється саме на хребет, що призводить до появи механічних деформацій. Також негативний вплив має неправильне харчування, відсутність достатньої кількості вітамінів, мінералів або погане їх засвоєння. Малорухливий спосіб життя, сидяча робота – основна проблема сучасності, що призводить до проблем із хребтом.

Патогенез

Процес утворення міжхребцевих гриж можна умовно поділити на 3 стадії прояву:

  1. 1 етап – зміщуються тканини всередині диска, через що дискова пластина висувається назовні. Без особливих навантажень людина відчуває дискомфорт, втому у спині. Але часто якихось проявів немає, оскільки тиск не сильний, і багато пацієнтів не відчувають його.
  2. 2 етап – незворотна стадія розвитку патології, за якої додатково з'являються протрузії або пролапси. Тканина втрачає свою форму, диск зміщується у зовнішню частину, що призводить до запуску процесу деформації. Хребет в окремих ділянках втрачає свою стабільність, відбувається тиск на коріння спинномозкових нервів, що супроводжується сильними болями.
  3. 3 етап – дискоз останньої стадії. Найчастіше діагностується у пацієнтів похилого віку, оскільки дискова тканина ущільнюється, покривається кальцієм, що порушує рухову функцію. Ці дегенеративні зміни незворотні, тому не піддаються лікуванню.

Клінічні прояви

Кожна стадія патології має прояви, тому повноцінно поставити діагноз можна лише за повноцінному обстеженні. Існують різні клінічні прояви залежно від місця випирання диска, розміру патології, тиску, а також навантаження на нервові коріння. Ниючий біль з часом переростає в гострий, посилюючись при рухах, фізичних навантаженнях.

Симптоми

До основних симптомів розвитку міжхребцевої грижі шиї та грудей відносяться:

Якщо розвивається міжхребцева грижа в поперекових відділах, то до основних симптомів належать:

Особливості перебігу хвороби при вагітності

Міжхребцева грижа не є протипоказанням до вагітності. Але, може істотно вплинути на здоров'я майбутньої мами і складність виношування. Щоб отримати максимально корисні поради та консультації щодо особливостей вагітності при міжхребцевій грижі, необхідно звернутися до профільного лікаря при плануванні вагітності і вжити всіх необхідних заходів для мінімізації проблем під час виношування плоду, в т.ч. залучити фізіотерапевтичні методи лікування.

Особливості хвороби в дитячому віці

У дитячому віці міжхребетна грижа найчастіше розвивається через неправильне фізичне навантаження. Якщо дитина веде малорухливий спосіб життя, не відвідує спортивні секції і в цілому обмежена фізично, це призводить до проблем з хребтом. Але є й другий бік медалі – якщо дитина веде надміру активний спосіб життя, це провокує перенапругу, яка й призводить до розвитку гриж. Також причиною може стати травма хребта. Категорія ризику – діти віком від 10 до 15 років (вік, коли організм розвивається швидкими темпами, а м'язовий корсет не сформований). У дітей раннього віку захворювання рідкість.

Ускладнення

Головною небезпекою захворювання вважається ймовірність пошкодження спинного мозку та нервових закінчень. На запущених стадіях шкіра втрачає чутливість, з'являється фізичне обмеження рухливості кінцівок, що невдовзі призводить до паралічу. Також велика грижа може спровокувати парез стопи, заблокувати канал хребетного стовпа, стиснути нерви, що проходять по ньому (при цьому вже не обійтися без операції). Але все це наслідки міжхребцевої грижі, яких можна уникнути, якщо вчасно скористатися сучасною діагностикою та повноцінним лікуванням: на ранніх стадіях лікування можливе без операції, за допомогою медикаментозної та фізіотерапії.

Діагностика

Самодіагностика міжхребцевої грижі неможлива. Визначити є вона чи існує інша проблема зі схожою симптоматикою може тільки лікар після повного обстеження пацієнта зі скаргами.

Діагностика міжхребцевої грижі включає: фізикальний огляд пацієнта, вивчення історії захворювання, наявності супутніх проблем зі здоров'ям і проведення ряду обстежень – МРТ, КТ, мієлографія з контрастом. Рентгенографія не є показовою, оскільки не виявляє міжхребцеві грижі.

Основні критерії постановки первинного діагнозу:

Початкове завдання лікаря – диференціювати грижу від інших медичних проблем. Серед них: остеохондроз, спондилоартроз, міозит тощо.

Лікування

Лікування грижі

Діагноз «міжхребцева грижа» не є причиною для паніки, але і тягнути з лікуванням захворювання не варто. Усувати проблему необхідно на стадії, коли це можна зробити без оперативного втручання. У клініці «Центр стимуляції мозку» лікування міжхребцевої грижі в 90% випадків відбувається без втручання хірургів. Це можливо за рахунок нашого підходу, який забезпечує:

Тривалість терапії індивідуальний показник для кожного окремого випадку і залежить від занедбаності захворювання, загального стану пацієнта.

У нашій клініці для лікування гриж використовується Super Inductive System – нова технологія високоінтенсивної магнітної терапії. Процедури на цьому апараті практично не мають протипоказань, а перший результат відчутний вже після першого сеансу. Ця фізіотерапевтична методика найбільш ефективна в боротьбі з грижею без хірургії. При цьому, вона може застосовуватися на будь-якій стадії больового синдрому для його полегшення у відповідності з різними теоріями контролю болю.

Проходження лікування міжхребцевої грижі в «Центрі стимуляції мозку» допоможе:

Профілактичні заходи

Найбільш ефективна профілактика міжхребцевої грижі - забезпечення адекватного виконання функцій кожного хребетного сегмента і усунення факторів, що призводять до виникнення захворювання.

Вторинна профілактика грижі:

Також, потрібно уникати:

Який лікар лікує?

Запитуєте: «Який лікар лікує міжхребцеву грижу?» – при наявності такої проблеми може знадобитися консультація кількох профільних фахівців - вертебролог, ортопед, невролог. Також, вас можуть направити на додаткові консультації до інструктора масажу, мануального терапевта, лікаря ЛФК, хірурга, рентгенолога, нейрохірурга.

Лікування міжхребцевої грижі в Києві, на Подолі, пропонує клініка «Центр стимуляції мозку». Звернувшись до нас, ви отримаєте дієву допомогу без операції, із застосуванням найсучаснішого обладнання унікального для України і новітніх перевірених протоколів лікування.

Питання-Відповідь

Які ліки застосовують при лікуванні міжхребцевої грижі?

Лікування міжхребцевої грижі має здійснюватися тільки кваліфікованим лікарем. Як правило, при наявності патології призначаються ліки, які не мають побічних дій на роботу травного тракту і нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Вони допомагають зняти запалення, зменшити біль. До комплексного лікування також входять високоінтенсивна магнітотерапія і фонофорез.

Які грижі хребта вважаються великими?

Розмір грижі хребта, яка утворилася, залежить від відділу, в якому вона виникла. Наприклад, для шийного відділу хребта грижа вважається великою, якщо вона досягла розміру 5-6 мм. А для поперекового відділу буде великим грижове випинання розміром 9-12 мм. Правильне вимірювання допомагає визначити, який метод лікування потрібно використовувати — хірургічний або медикаментозний.

Що не можна робити у разі виникнення міжхребцевої грижі?

У гострій стадії міжхребцевої грижі категорично протипоказаний масаж і відвідування лазні. Лікарі не рекомендують довго перебувати на сонці та проводити заняття на турніку. Пацієнт повинен уникати статичного тривалого положення тіла і не допускати переохолодження. Не можна допускати неконтрольоване підняття важких предметів. Якщо потрібно перенести сумку, то робити це необхідно без різких рухів. Пацієнтам з міжхребцевою грижею показаний масаж під час реабілітації після захворювання.

Чи потрібно робити операцію у разі виникнення міжхребцевої грижі?

Кожна людина з міжхребцевою грижею може уникнути операції, якщо почне своєчасне лікування. При появі перших симптомів патології обов'язково потрібно звернутися за консультацією до нейрохірурга. Професійна і кваліфікована діагностика дозволяє позбутися хвороби за допомогою фізіотерапевтичних методів лікування.

Як краще спати за наявності грижі хребта?

Людина уві сні не може контролювати позу, а рух хребців за наявності грижі призводить до больового синдрому і, відповідно, порушення сну. Тому фахівці рекомендують своїм пацієнтам спати зі злегка піднятими за допомогою подушок ногами. Зниження навантаження на спину можливо завдяки вирівнюванню хребта за допомогою подушок.

Джерела

Відео

Сертифікати

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

    45 хвилин

  • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

    60 хвилин

  • PRC3. ЛФК Дитячий

    30 хвилин

  • PC5. Магнитотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000)* Дитячий

    30 хвилин

  • PC10. Електротерапія (БТЛ-4000)* Дитячий

    20 хвилин

  • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

    30 хвилин

  • PC9. Фонофорез (Апарат БТЛ - 4000)* Дитячий

    30 хвилин

  • PA5. Магнітотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000) 1 зона*

    30 хвилин

  • PA10. Електротерапія (БТЛ-4000)

    20 хвилин

  • PA9. Фонофорез (Апарат БТЛ - 4000)

    30 хвилин

Вiдгуки

Марія Гриценко 27.06.2021

5.0
5.0

Лікування міжхребцевої грижі

У мами дуже боліла спина вже давно. Мама пробувала різні народні методи, але нічого не допомагало. Різкий біль при поворотах, нахилятися взагалі стало неможливо. Давався взнаки вік, утворилася міжхребцева грижа. Без операції не обійшлося. Нейрохірург Корнійчук Сергій Олександрович вів мою маму і консультував і робив операцію. Я дуже вдячна за вашу роботу і ставлення до літніх людей!

Александр 14.05.2021

5.0
5.0

Лечение межпозвоночной грыжи

Повредил спину, таская тяжести. Заболела поясница, так что терпеть было уже невмоготу. Записался на консультацию к Корнийчуку Сергею Александровичу, продиагностировал здорово, лечение и процедуры помогли. Спасибо!

Ира 19.04.2021

5.0
5.0

Лечение межпозвоночной грыжи

Мой муж стал жаловаться на радикулит. Говорит, боль с такими прострелами, что невозможно пошевелиться. Решили обратиться в Центр стимуляции мозга. Проконсультировались у невролога и хирурга. Прошли несколько сеансов фонофореза, плюс таблетки, потом лечебная физкультура. В клинике очень современная аппаратура и хорошие врачи. Очень помогли!

Валентина Александровна 10.03.2021

5.0
5.0

Лечение межпозвоночной грыжи

У меня диагностировали протрузию в шейном отделе. Очень больно поворачивать голову и наклонять, иногда даже немели руки. Проходила лечение я в Центре Стимуляции Мозга. Мне замечательно обезболили, вправили диск, от этого востановилась чувствительность рук. Дали рекомендации, как не допустить в дальнейшем подобной ситуации.

Юля 24.02.2021

5.0
5.0

Лечение межпозвоночной грыжи

У меня часто вылетают позвонки в грудном отделе и инодга начинают неметь ладони или появляется опоясывающий спазм в области грудной клетки. Нужна была консультация хорошего врача как этого избежать, поскольку и ребенок маленький, которого часто приходиться поднимать, а он уже 20 кг весит. И работа сидячая, и зарядку делать лень))) Спасибо Корнийчуку Сергею за составленный курс, действуя по которому есть вероятность избавиться от этого. Ну и конечно массаж, фитнес и проч. в качестве допнагрузки))

Алексей Пятков 30.01.2021

5.0
5.0

Лечение межпозвоночной грыжи

Хочу сказать спасибо врачу-нейрохирургу Корнийчуку С. А. поднял меня на ноги. Практически не мог ходить от болей после операции, а теперь могу даже станцевать! Врач от бога, хороший человек и замечательный специалист!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті