Розсіяний склероз – причини та лікування
Розсіяний склероз – це ураження центральної нервової системи. Його пов’язують із пошкодженням головного та спинного мозку. Захворювання розповсюджується на білу речовину та за відсутності адекватного лікування призводить до суттєвих фізіологічних змін. Виявлення на початковому етапі підвищує позитивний прогноз.
Які причини розвитку та симптоми?
Фахівці достеменно не можуть встановити причини розсіяного склерозу. За деякими визначеннями, захворювання передається через генетичну схильність. Імунна система починає працювати помилково, замість вірусних подразників атакує власні мієлінові оболонки. Це призводить спочатку до гострого, а потім до хронічного запального процесу.
Клінічні прояви патології небезпечні, адже перші симптоми розсіяного склерозу проходять непомітно для пацієнта. Консультація буде доречна за виявлення таких порушень:
- зір на одному оці погіршується;
- виникає біль під час руху очного яблука;
- з’являється подвоєння в очах;
- порушується робота вестибулярного апарату – незграбність рухів;
- болісні відчуття під час нахилу голови вперед.
Розсіяний склероз розвивається в рецидивно-ремітуючий формі. Почергово виникають періоди загострення та ремісії. Їх інтенсивність може зменшуватися чи збільшуватися. Погіршення стану здоров’я в деяких випадках проходить плавно та поступово.
Як проходить діагностика та лікування захворювання?
Щоб пройти діагностику розсіяного склерозу, найкращим вибором буде клініка ЦСМ у Києві. У закладі проводиться комплексне дослідження стану головного та спинного мозку. Воно включає МРТ й інші діагностичні методики. Раннє виявлення захворювання дає змогу призначити ефективне лікування, зменшити вираженість симптомів і тривалість рецидивів. Невролог у Києві у клініці «ЦСМ» проведе консультацію, встановить точний діагноз і призначить лікування.
Лікування розсіяного склерозу є індивідуальним і призначається відповідно до симптоматичної картини конкретного пацієнта. Воно охоплює приймання великих доз кортикостероїдних препаратів, імуномодуляторів, цитостатичних медикаментів, інших груп лікарських засобів. Лікувальний процес має бути комплексним і постійним.
Розсіяний склероз – це підступне захворювання, що потребує професійного підходу до терапії. Небезпечно займатися самолікуванням – пацієнту треба швидше звернутися до невролога й інших лікарів, які розроблять ефективний терапевтичний план. Такий підхід сприятиме уповільненню прогресування захворювання.
Профілактика розсіяного склерозу охоплює відмову від куріння та споживання алкоголю, ведення здорового способу життя. Гарантувати відсутність захворювання неможливо, природа його виникнення до цього часу досконально не вивчена. Своєчасне лікування та професійний підхід допоможуть уникнути суттєвих наслідків, запобігти інвалідизації. Тому варто слідкувати за своїм станом і реагувати на зміни в мінімальні строки.