icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Розсіяний склероз

Клініка Центру Стимуляції Мозку (ЦСМ) у Києві надає інноваційні методи діагностики та лікування розсіяного склерозу. Наші кваліфіковані фахівці використовують передові технології та індивідуальний підхід до кожного пацієнта, щоб забезпечити оптимальні результати. Ми пропонуємо комплексне лікування, спрямоване на зменшення симптомів, підвищення якості життя та підтримку функцій мозку.

рассеянный склероз в Киеве

Розсіяний склероз – причини та лікування

Розсіяний склероз – це ураження центральної нервової системи. Його пов’язують із пошкодженням головного та спинного мозку. Захворювання розповсюджується на білу речовину та за відсутності адекватного лікування призводить до суттєвих фізіологічних змін. Виявлення на початковому етапі підвищує позитивний прогноз.

Які причини розвитку та симптоми?

Фахівці достеменно не можуть встановити причини розсіяного склерозу. За деякими визначеннями, захворювання передається через генетичну схильність. Імунна система починає працювати помилково, замість вірусних подразників атакує власні мієлінові оболонки. Це призводить спочатку до гострого, а потім до хронічного запального процесу.

Клінічні прояви патології небезпечні, адже перші симптоми розсіяного склерозу проходять непомітно для пацієнта. Консультація буде доречна за виявлення таких порушень:

Розсіяний склероз розвивається в рецидивно-ремітуючий формі. Почергово виникають періоди загострення та ремісії. Їх інтенсивність може зменшуватися чи збільшуватися. Погіршення стану здоров’я в деяких випадках проходить плавно та поступово.

Як проходить діагностика та лікування захворювання?

Щоб пройти діагностику розсіяного склерозу, найкращим вибором буде клініка ЦСМ у Києві. У закладі проводиться комплексне дослідження стану головного та спинного мозку. Воно включає МРТ й інші діагностичні методики. Раннє виявлення захворювання дає змогу призначити ефективне лікування, зменшити вираженість симптомів і тривалість рецидивів. Невролог у Києві у клініці «ЦСМ» проведе консультацію, встановить точний діагноз і призначить лікування.

Лікування розсіяного склерозу є індивідуальним і призначається відповідно до симптоматичної картини конкретного пацієнта. Воно охоплює приймання великих доз кортикостероїдних препаратів, імуномодуляторів, цитостатичних медикаментів, інших груп лікарських засобів. Лікувальний процес має бути комплексним і постійним.

Розсіяний склероз – це підступне захворювання, що потребує професійного підходу до терапії. Небезпечно займатися самолікуванням – пацієнту треба швидше звернутися до невролога й інших лікарів, які розроблять ефективний терапевтичний план. Такий підхід сприятиме уповільненню прогресування захворювання.

Профілактика розсіяного склерозу охоплює відмову від куріння та споживання алкоголю, ведення здорового способу життя. Гарантувати відсутність захворювання неможливо, природа його виникнення до цього часу досконально не вивчена. Своєчасне лікування та професійний підхід допоможуть уникнути суттєвих наслідків, запобігти інвалідизації. Тому варто слідкувати за своїм станом і реагувати на зміни в мінімальні строки.

Чим відрізняється розсіяний склероз від інших неврологічних захворювань?

Розсіяний склероз (РС) - це аутоімунне захворювання, яке впливає на центральну нервову систему. У порівнянні з іншими неврологічними захворюваннями, такими як болісна полінейропатія або епілепсія, РС характеризується власною комбінацією симптомів та прогресуванням.

Які симптоми розсіяного склерозу можуть виникати?

Симптоми РС можуть бути різноманітними та включати втомленість, м'язеву слабкість, порушення рухів, проблеми з зором, втрату чутливості та погіршення координації. Ці симптоми можуть виникати в різний час та в різних комбінаціях.

Як лікується розсіяний склероз?

Лікування РС спрямоване на зменшення частоти та важкості загострень, сповільнення прогресування захворювання та покращення якості життя. Лікування може включати медикаментозну терапію, фізичну реабілітацію, психологічну підтримку та зміни у життєвому стилі.

Чи можна жити повноцінним життям з діагнозом розсіяного склерозу?

Багато людей, які живуть з РС, можуть продовжувати вести активний та задовільний спосіб життя. Хоча захворювання може впливати на різні аспекти життя, від роботи до особистих відносин, підтримка від родини, друзів та медичних фахівців, а також належне лікування можуть допомогти зменшити вплив РС та дозволити людям з ним продовжувати насолоджуватися життям.

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті