icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Гідроцефалія

На сторінці клініки ЦСМ у Києві ви знайдете інформацію про гідроцефалію – захворювання, пов'язане з надлишковим накопиченням рідини в мозку. Наші спеціалісти проводять ретельну діагностику та пропонують сучасні методи лікування, включаючи хірургічні втручання та консервативну терапію, для забезпечення найкращих результатів для пацієнтів.

Гидроцефалия у детей

Гідроцефалія: біологічний дисбаланс у мозку та його подолання

Загадкова гідроцефалія – медичний термін із галузі неврології, з яким стикаються багато людей різного віку впродовж життя. У просторіччі її називають водянкою головного мозку.

За своєю суттю, гідроцефалія – це надмірна кількість цереброспінальної (спинномозкової) рідини у шлуночках мозку та його просторах під оболонкою. З одного боку, ця рідина є дорогоцінним ресурсом, постачальником поживних речовин для нормального функціонування мозку та його захисту, адже працює як амортизатор. З іншого – її надлишки можуть призводити до неприємних, іноді важких наслідків.

Гідроцефалія: причини та наслідки

Гідроцефалія може бути вродженою чи виникнути внаслідок черепно-мозкових травм, пухлин головного мозку, інфекцій і захворювань, що мають негативний вплив на природній потік цереброспінальної рідини. Гідроцефалія в дорослих може виявитися після блокування судин, крововиливів після інсульту, інших пошкоджень мозку.

Загальні симптоми гідроцефалії:

Симптоматика гідроцефалії має великий обсяг проявлень, кожен із яких по-своєму впливає на загальний стан здоров'я людини/дитини та якість її життя: від короткочасних/довгострокових проблем до інвалідності/смерті.

Гідроцефалія у дітей

Викликати гідроцефалію можуть генетична спадковість, хвороби/інфекції матері, дефекти формування нервової системи під час внутрішньоутробного розвитку. У кожному конкретному випадку це може бути власна специфічна причина, що потребує ретельного дослідження для призначення ефективного лікування.

Гідроцефалія: симптоми в немовлят і дітей

Зазвичай основним із них вважається непропорційне збільшення голови. Також супровідними симптомами можуть бути:

Гідроцефалія, наслідки якої можуть бути дуже небезпечними для немовлят/дітей, здатна затримувати загальний розвиток і негативно впливати на когнітивні функції: розуміння та усвідомленість, пам'ять і впізнавання. Діти можуть мати складнощі у сприйманні інформації, навчанні.

Гідроцефалія: діагностика та лікування в «ЦСМ»

Провідна клініка ЦСМ у Києві, де неврологія – основний напрямок діяльності, має неперевершене найсучасніше обладнання для досліджень і діагностики порушень головного/спинного мозку будь-якого ступеня складності. Клініка проводить класичні методи обстеження гідроцефалії (УЗД, КТ, МРТ) й інноваційні – ліквороманометрію (вимірювання кількості рідини та внутрішньочерепного тиску), люмбальну пункцію (дослідження зразка спинномозкової рідини).

Найвищий рівень кваліфікації та досвіду фахівців дає змогу боротися із захворюваннями та отримувати найкращі результати. Лікування гідроцефалії – справа суто індивідуальна. Комплекс способів боротьби з нею охоплює медикаментозні методи, хірургічні втручання (штучне виведення зайвої цереброспінальної рідини), додатково фізіотерапевтичні/реабілітаційні процедури/техніки (наприклад, рефлексотерапія).

Які основні симптоми гідроцефалії?

Основні симптоми гідроцефалії включають збільшення розмірів голови (особливо у немовлят), головні болі, нудоту, блювоту, проблеми з координацією, порушення зору, затримку розвитку у дітей, а також зміни в поведінці.

Як діагностується гідроцефалія в клініці ЦСМ у Києві?

Діагностика гідроцефалії в нашій клініці включає неврологічний огляд, ультразвукові дослідження (для немовлят), комп'ютерну томографію (КТ) або магнітно-резонансну томографію (МРТ) для оцінки накопичення рідини в мозку.

Які методи лікування гідроцефалії доступні в клініці ЦСМ у Києві?

У нашій клініці ми пропонуємо сучасні методи лікування гідроцефалії, включаючи хірургічні втручання, такі як вентрикуло-перитонеальне шунтування або ендоскопічну третю вентрикулостомію, а також консервативну терапію для контролю симптомів і покращення якості життя пацієнтів.

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті