icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Сколіоз

Сколіоз – це деформація хребта. В одному з десяти випадків вона є вродженою, в інших розвивається внаслідок травм чи неправильної постави.

Лікування сколіозу

Сколіоз – це деформація хребта. В одному з десяти випадків вона є вродженою, в інших розвивається внаслідок травм чи неправильної постави. Багато хто роками не помічає цю проблему, але з часом деформація посилюється.

Перш ніж ігнорувати будь-які викривлення хребта варто пройти діагностику в нашій клініці, яка знаходиться в Києві за адресою пр-т Василя Порика, 13-Б та почати лікування сколіозу. Занедбані стадії можуть негативно відобразитись на роботі систем та органів життєдіяльності людини.

В медицині виділяють кілька форм деформації хребта.

Лікування сколіозу 1 ступеня

Сколіоз 1 ступеня візуально майже не помітний, для нього характерне невелике викривлення. Лежачи хребет приймає правильну форму. Симптомами патології вважають:

Такий ступінь піддається корегуванню. Для лікування грудного сколіозу 1 ступеня використовують консервативні методи, спрямовані на зміцнення та виправлення положення хребта, такі як:

Найдієвіші вправи для лікування сколіозу 1 ступеня виконуються на рівній поверхні:

Йога та пілатес дають гарні результати у вирішенні цієї проблеми. Статичні вправи зміцнюють саме ті м’язи тіла, від яких залежить постава людини.

Для лікування сколіозу важливо підбирати асиметричні рухи, які допомагають змістити хребет в потрібний бік та випрямити його. З усієї різноманітності вправ потрібно обирати ті, які спрямовані на роботу з власною вагою, без додаткового обтяження. Викривлений хребет погано реагує на силові навантаження, роботу з гантелями чи штангами.

Такі методи лікування сколіозу хребта 1 ступеня добре впливають на стан хребтового стовпа, з їхньою допомогою можна виправити та покращити статуру, зміцнити м’язи спини.

В нашій клініці в Києві працюють кваліфіковані фахівці. Вони допоможуть виробити індивідуальний комплекс вправ при сколіозі для отримання максимального ефекту. Якщо ступінь захворювання не критичний, то лікування сколіозу у дорослих може бути успішним і в домашніх умовах.

Лікування сколіозу 2 ступеня

За 2 ступеня патології кут нахилу хребта збільшується до 25 градусів. У пацієнтів з’являються болісні відчуття в спині, а асиметрія лопаток стає помітною збоку. Якщо не почати лікування захворювання цього ступеня, то воно може прогресувати та перейти у важчий, 3-й.

До методів лікування сколіозу 2 ступеня відносять:

За наполегливої роботи та регулярних тренувань приблизно за рік можна досягти відчутних результатів.

Рекомендовані вправи для лікування сколіозу 2 ступеня:

Не варто самостійно розроблювати собі комплекс вправ. Краще звернутися до фахівця, який врахує всі фізіологічні потреби.

Що раніше буде почате лікування сколіозу 2 ступеня, тим краще. Запишіться на консультацію до нашого центру в Києві для лікування сколіозу.

Лікування сколіозу 3 ступеня

За сколіозу 3 ступеня викривлення помітне збоку (може досягати 80 градусів), та вимагає серйозного підходу у лікуванні. Така патологія рідко розвивається у дітей тому, що хребет досить гнучкий, щоб набути правильного положення. Головне завдання терапії – зупинити прогресування патології та виправити положення хребта.

До методів лікування сколіозу відносять:

Лікування правобічного сколіозу проходить легше, ніж лівобічного. Це пов’язане з тим, що склеротична дуга не здійснює такого сильного впливу на серцево-судинну систему. Оперативне втручання показане у випадках, коли викривлення прогресує чи супроводжується болем.

Лікування сколіозу 4 ступеня

За діагностування 4 ступеня викривлення хребет відхилений вбік на кут більше 80 градусів. Це помітно не лише на рентгенограмі, але й неозброєним оком. За відсутності лікування такого сколіозу у дітей, зупиняється їх зростання.

І в дітей і в дорослих можуть виникати:

Сколіоз хребта без лікування значно погіршує якість життя, може стати причиною неврозів та депресії.

Метою лікування сколіозу 4 ступеня є зменшення вигину хребта, зміцнення м’язів. Шлях лікування сколіозу – хірургічне втручання. До допоміжних методів належить масаж, мануальна терапія, носіння індивідуального корсету.

Види патології сколіозу

Лікування с-подібного сколіозу грудної клітини проходить трохи легше, ніж s-подібного. Це пов’язане з тим, що зміни в такому випадку не настільки сильні та ще зворотні.

Нерідко фахівці нашої клініки виявляють і поперековий сколіоз при зверненнях зі скаргами на остеохондроз.

S-подібний сколіоз – це викривлення в двох місцях за якого сколіоз поперекового відділу є компенсацією аналогічної деформації в грудному. Часто розвивається у школярів через неправильну поставу та неправильні пози під час занять. Період до 18 років – найнебезпечніший для розвитку викривлення хребта у підлітків. Характерною ознакою такої патології є різна довжина ніг у пацієнта.

Для лікування s-подібного сколіозу 1 та 2 ступеня застосовуються консервативні методи:

Комплекс вправ для лікування s-подібного сколіозу спрямований на корегування постави, і за дотриманням систематичності тренування дають гарний результат.

Нескладні та ефективні вправи для лікування сколіозу:

За 3 й 4 стадії s-подібного сколіозу для лікування часто застосовують оперативні методи. Після операції пацієнти починають реабілітацію. Окрім того, для лікування поперекового сколіозу використовують протизапальні препарати, анальгетики та міорелаксанти. Гарний ефект показує кінезитерапія – унікальна методика занять на спеціальних тренажерах.

Якщо захворювання прогресує, для зупинки патологічного процесу може знадобитися не один рік, але за впертої роботи можна досягти стійкого результату. Якщо не проводити вчасного лікування сколіозу грудного відділу хребта, то можуть постраждати внутрішні органи. Найбільш схильна до деформації серцево-судинна система.

Як записатися на прийом в Києві

Щоб почати лікування сколіозу, радимо записатися на консультацію до лікаря в нашу клініку. Можна заповнити форму на сайті чи зателефонувати за вказаним телефоном. Фахівець проведе повну діагностику, зробить рентгенографічне дослідження, обере методику та призначить адекватне лікування.

Ми маємо все необхідне обладнання для ефективного лікування сколіозу в Києві у дітей та дорослих.

Фахівці центра готові працювати з пацієнтами будь-якого віку з різними діагнозами. Ми зацікавлені у вашому одужанні!

Джерела

Фахівці

Жук Олександр Вікторович
Жук Олександр Вікторович

Остеопат, краніосакральний терапевт

Ціни

 • PRC6. Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)

  40 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

 • CA12. Консультація лікаря-остеопата

  1589 грн

  60 хвилин

 • AMC2. Сеанс остеопатії для дітей

  1200 грн

  60 хвилин

 • PRC7. Масаж лікувальний загальний підлітковий (14-17 років)

  60 хвилин

 • AMA2. Сеанс остеопатії

  1589 грн

  60 хвилин

Вiдгуки

Тетяна 02.06.2021

5.0
5.0

Лікування сколіозу

Доньці після закінчення першого класу і переходу в другій на медогляді визначили сколіоз першого ступеня, тому що стала дуже помітна сутулість. Для такого легкого ступеня рекомендується плавання і лікувальна фізкультура. Курс фізкультури ми пройшли з Буньковским Євгеном Петровичем, а на басейн записалися ближче до нашого дому. Супер позитивно проходили заняття, не було потреби примушувати дитину йти на тренування, бігла сама. Вдома повторювала і повторює досі вправи, особливо які їй сподобалися. Рекомендую центр для реабілітації діток з хворобами хребта!

Анна Биличенко 13.05.2021

5.0
5.0

Лечение сколиоза

С проблемой сколиоза у ребенка обратились в Центр стимуляции мозга, который расположен на проспекте Василия Порика 13-Б. По совету хирурга из нашей поликлиники кстати! Мы там прошли очередную диагностику, определили степень и приступили к исправлению ситуации. У ребенка была уже 2-я степень! Врач-реабилитолог подобрал комплекс упражнений, сделал курс массажа, научил что мы должны деласть самостоятельно, как носить корсет по несколько часов в день.Очень толковый доктор, спасибо. Будем трудиться.))

Віра Олександрівна 15.04.2021

5.0
5.0

Лікування сколіозу

Пройшли з донькою курс лікувальної фізкультури при сколіозі, в Центрі стимуляції мозку. Доречі - тут не тільки мозок стимулюють, тому кожен може знайти фахівця за потреби! Дуже подобається підхід лікарів, звертаємося не вперше. Підбирається комплекс індивідуально для кожного, йде заняття весело, без напрягу. Я б і сама займалася!

Оля 27.03.2021

5.0
5.0

Лікування сколіозу

У сина дуже запущений правобічний сколіоз 3 ступеня. Після школи та інституту проблеми зі спиною дуже великі. Реабілітологи “Центру стимуляції мозку” - професіонали високого рівня, ми дуже вдячні, що після комплексу процедур прогрес хвороби зупинений, біль в спині значно зменшився. Тепер будемо повторно проходити реабілітаційні курси тільки тут, але трохи згодом.

Александр Викторович 09.02.2021

5.0
5.0

Лечение сколиоза

Благодарен за работу с сыном! Михаил Васильевич Василенко не только грамотный реабилитолог, но и психолог сумел заинтересовать второклашку физкультурой при сколеозе! Непоседе купили фитбол и дома он с него не слазит, учит маму упражнениям. Кстати классная вещь, спасибо за рекомендации!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті