icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Посттравматическое стрессовое расстройство

У Клініці ЦСМ за один день діагностують ваш стан, складуть схему лікування та допоможуть за короткий термін подолати проблему. Досвідчені спеціалісти проводять лікування посттравматичного стресового розладу у дітей та дорослих.

Посттравматическое стрессовое расстройство

Що таке посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та як його лікувати?

Бажаєте дізнатися, що таке посттравматичний стресовий розлад? З вами трапилися жахливі речі, ви підозрюєте у себе чи у своєї дитини розлад, але не знаєте який лікар лікує ПТСР? Фахівці Клініки ЦСМ у Києві дадуть відповіді на всі запитання. У нашій клініці повного циклу за один день діагностують ваш стан, складуть схему лікування та допоможуть за короткий термін подолати проблему. У нас проводиться лікування посттравматичного стресового розладу у дітей та дорослих.

«Післявоєнний синдром», ПТСР, посттравматичний стресовий розлад — це повторювані (більше 1 місяця), нав'язливі спогади про травматичну та/або стресову подію. Зазвичай розлад виникає протягом 6 місяців після події. Причому необов'язково подія-причина має бути пережита безпосередньо пацієнтом. Можна бути непрямим учасником подій. Наприклад, свідком того, як інші отримали серйозну травму, були вбиті або наражалися на смертельну небезпеку. Або навіть буває достатньо дізнатися про події, що відбулися з близькими людьми.

Поширеність ПТСР протягом життя — 9 %, а протягом 12 місяців після події — 4 % (у мирний час), 20 % (під час воєнних дій). Щоб не потрапити до першої цифри статистики, важливо зрозуміти одне: у ПТСР, як і у зверненні за психологічною допомогою, немає нічого ганебного; ви ж йдете до лікаря, коли стикаєтеся з будь-яким іншим болем. Тим більше, звернення за медичною допомогою важливе, якщо йдеться про психологічне здоров'я дитини. 

Після початку активної фази війни України з рф кожен українець, незалежно від статі та віку, опинився у групі ризику розвитку ПТСР. (Жінки вдвічі більше схильні до розвитку ПТСР, ніж чоловіки: це — близько 8% чоловіків і 20% жінок, які пережили травматичні події.)

Причини ПТСР

У принципі, будь-яка ситуація, яку психіка людини сприймає стресовою та/або травмуючою, може стати причиною ПТСР у дитини та дорослої людини.

Отже, що може викликати в людини почуття страху, жаху, безпорадності?

Серед найбільш явних причин нашої дійсності — війна, бойові дії, терористичні акти, фізичне та/або сексуальне насильство, загибель / смерть / хвороба / травматизація / зникнення безвісти близької людини (і навіть незнайомих нам людей), загроза власної смерті, серйозної травматизації чи смертельно небезпечної хвороби. 

Крім цього, причинами посттравматичного стресового розладу можуть стати:

Симптоми та ознаки ПТСР

Посттравматичний стресовий розлад у дітей та дорослих може виявлятися такими клінічними ознаками, як:

Крім того, симптоми ПТСР також включають нічні кошмари та ретроспекції. 

Специфічний симптом ПТСР у дітей — відтворення травматичної події або окремих її аспектів за допомогою гри.

Наслідки ПТСР

Серед дорослих пацієнтів із хронічним ПТСР поширені такі проблеми, як:

У дітей клінічна картина наслідків ПТСР залежить від віку. У підлітковому віці наслідки можуть виявлятися як у дорослих.

Повної корекції піддаються лише гострі розлади. Тому так важливо звернутися по професійну допомогу вчасно, а не списати все на чорну смугу в житті та нездатність адаптуватися до ситуації. У Клініці ЦСМ у Києві вам допоможуть на кожному кроці боротьби з розладом, нададуть психологічну та медикаментозну допомогу, забезпечать реабілітацію.

Діагностика посттравматичного стресового розладу

Діагноз ґрунтується на анамнезі.

І це не просто розмова з пацієнтом. Співробітником клініки буде проведено спеціальний тест на ПТСР, який допоможе визначити наявність та ступінь схильності до посттравматичного стресового розладу.

Через те, що людина з ПТСР несвідомо схильна до приховування свого реального стану, іноді психіатр вдається до додаткових консультацій у присутності близьких людей пацієнта (це можуть бути родич, друг, будь-яка людина з близького оточення). Такий підхід допомагає провести диференціальну діагностику ПТСР та виключити наявність інших симптоматично схожих станів.

Лікування ПТСР у клініці

Лікування посттравматичного стресового розладу в Клініці ЦСМ у Києві складається з психологічної та медикаментозної допомоги.

Психологічна терапія у дітей та дорослих може складатися з:

Як допоміжний метод може використовуватися масаж, релаксація.

До медикаментозного лікування ПТСР входить прийом антидепресантів, протитривожних препаратів, антигіпертензивних засобів.

Але треба врахувати, що ліки полегшують симптоматику ПТСР (покращують концентрацію та сон, полегшують депресію, знижують рівень занепокоєння та тривожності, пригнічують нічні кошмари тощо), але не усувають проблему.

Також потрібно усвідомити, що якщо у вас чи вашого близького є ПТСР, це не означає, що він недієздатний і його життя має завмерти на час лікування. Такий підхід посилює психічний стан. Тут головне зрозуміти — життя продовжується і воно може бути прекрасним, навіть після жахливих подій! 

Щоб полегшити свій стан під час лікування, пацієнт повинен:

В іншому, тактика лікування ПТСР підбирається індивідуально.

Профілактика посттравматичного стресового розладу

Страх, тривога, неспокійний сон або його відсутність, агресивність, депресія, докори совісті — це здорові реакції на травматичні та/або стресові події, якщо вони не затягуються надовго. 

ПТСР розвивається далеко не завжди й не у всіх. Запобігти еволюції здорової реакції на стрес у психічний розлад можна, задіявши своєчасну допомогу з боку або надавши її собі самостійно. Профілактика ПТСР включає такі фактори повсякденного життя, як:

Також можна звернутися за допомогою до сім'ї, друзів, будь-якої людини, яка може вислухати та втішити без висловлювання оціночних суджень про правильність чи неправильність ваших реакцій. Якщо в оточенні немає людей, яким ви можете беззастережно довіряти, краще знайти психолога, психотерапевта для короткого курсу кризової психотерапії.

Питання-Відповідь

Чи можна позбутися від ПТСР самостійно, без лікарської допомоги?

Після травматичної події можна самостійно побудувати схему життя, що перешкоджає розвитку ПТСР. Але, якщо розлад розвинувся, то допомогти людині може тільки професійна допомога. І це далеко не завжди лише розмовна терапія, у деяких випадках додатково застосовується тривале медикаментозне лікування.

Як довго може тривати ПТСР?

Симптоми ПТСР, як свідчить практика, виявляються через певний період після стресової події. (Зазвичай це 3-18 тижнів.) І можуть зберігатися тривалий час — місяці, роки, десятиліття. 9% випадків ПТСР, через несвоєчасне звернення за психологічною допомогою або відмови від такої, зберігаються у пацієнтів до кінця життя.

Який лікар може поставити діагноз «Посттравматичний стресовий розлад»?

Запідозрити діагноз ПТСР може сімейний лікар, психолог чи психотерапевт, але проводити повноцінне лікування розладу потрібно у психіатра.

Як довго лікується ПТСР?

Лікування посттравматичного стресового розладу в Клініці ЦСМ у Києві в середньому триває 1,5 місяці. Але, в цілому, немає якогось еталонного або контрольного терміну для лікування ПТСР, все залежить від тяжкості перебігу, виду та стадії розладу в момент звернення пацієнта за допомогою.

Переваги лікування ПТСР у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — медичний центр повного циклу: у нас ви можете пройти повноцінну діагностику, лікування та профілактику захворювань, зокрема посттравматичного стресового розладу.
  2. Використання унікальних методик лікування психічних розладів.
  3. Висококваліфіковані психологи, психотерапевти та психіатри з великим практичним досвідом лікування ПТСР.
  4. Комфортні умови проведення діагностики та терапії.
  5. Демократична вартість послуг.

Хочете дізнатися, як допомогти собі, своїй близькій людині чи дитині після травматичної події? Підозрюєте розвиток ПТСР? Діагностика, профілактика та лікування посттравматичного стресового розладу у Києві в Клініці ЦСМ проводиться досвідченими фахівцями із застосуванням перевірених методик та протоколів лікування. Пам'ятайте, здоров'я – це не лише фізіологічне самопочуття, а й психічне.

Фахівці

Кашура Алла В'ячеславівна
Кашура Алла В'ячеславівна

Завідуюча відділення психіатрії клініки ЦСМ, дитячий психіатр

Киян Олександр Сергійович
Кіян Олександр Сергійович

Психолог. Засновник та директор Центру стимуляції мозку, Центру Пріорітет, Клініки ЦСМ

Ціни

  • CC4. Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

    60 хвилин

  • CC6. Консультація лікаря психіатра дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CA3. Консультація лікаря психіатра (первинна)

    45 хвилин

  • CA5. Консультація лікаря психіатра (заключна)

    30 хвилин

  • CC5. Консультація лікаря психіатра дитячого (повторна)

    60 хвилин

  • CA4. Консультація лікаря психіатра (повторна)

    45 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті