icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Відставання в інтелектуальному розвитку

Відставання в інтелектуальному розвитку є недугою, головною умовою якого вважається зниження IQ, придбане дитиною до триріччя або вроджене. У цьому випадку здатність мислити абстрактно, в основному, обмежена, так само як і математичні навички, логіка і навіть творчість.

Відставання в інтелектуальному розвитку

Відставання в інтелектуальному розвитку: чи є шанс на порятунок?

Відставання в інтелектуальному розвитку є недугою, головною умовою якого вважається зниження IQ, придбане дитиною до триріччя або вроджене. У цьому випадку здатність мислити абстрактно, в основному, обмежена, так само як і математичні навички, логіка і навіть творчість. При цьому емоційна сфера практично не страждає - тобто пацієнти з обмеженими розумовими можливостями відчувають симпатію і ворожість, горе і радість, веселощі і смуток. Можливо, почуття таких людей не так різноманітні і складні, як у тих, що мають нормальні показники інтелекту. Важливо відзначити, що відставання в інтелектуальному розвитку не має тенденції до прогресу, отже, рівень недорозвитку IQ стабільний, а іноді навіть збільшується з часом під впливом освіти і навчання.

Деякі причини розумової відсталості можна запобігти за допомогою належної медичної допомоги. Діти з подібним діагнозом найбільш успішно лікуються в ранньому віці. Тому, якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини є відставання у розвитку, слід звернутися до фахівця. У нашій клініці за допомогою інноваційних методик, в тому числі - мікрополярізаціі - можна впоратися з цією страшною недугою. В результативності ТКМП можна переконатися вже після перших сеансів!

Як хвороба може проявитися?

Затримка інтелектуального розвитку починається у дитинстві. Люди з обмеженими можливостями IQ мають розумове функціонування та інтелект нижче середнього, а тести на комунікативні навички та виконання повсякденних завдань показують, зазвичай, нижчі результати.

Ступінь відставання у розумовому розвитку поділяється на: легку, середню та важку або глибоку. Симптоми розумової відсталості з’являються ще задовго до того, як дитині виповниться 18 років. Ознаки хвороби можуть бути як самодостатніми, так і викликані іншими, менш серйозними захворюваннями на додаток до розумової відсталості.

Симптоми відставання в інтелектуальному розвитку включають в себе:

Причини виникнення відхилень

Розвиток інтелекту визначається оточуючим середовищем та генетикою. Серед основних несприятливих факторів можна відмітити:

 1. У дитинстві: спадкові захворювання; хвороби або інфекції головного мозку – менінгіт, енцефаліт, вітряна віспа, коклюш та кір; травми голови; нестача освіти; дефіцит поживних речовин; вплив свинцю, ртуті та інших токсинів; соціальні чинники; експозиція; ендокринні розлади; генетичні дефекти.
 2. Проблеми при народженні: травма під час пологів; нестача кисню під час пологів; передчасні пологи або недостатня вага під час народження.
 3. Проблеми під час вагітності: токсоплазмоз; інфекція краснухи, ВІЛ, ЦМВ, герпес; сифіліс; вживання наркотиків або алкоголю, які впливають на розвиток плода; вплив певних захворювань або інфекцій під час вагітності; куріння; недоїдання.

Слід зазначити, що не у всіх пацієнтів, які зазнали впливу цих факторів, розвивається розумова відсталість. Крім того, її розвиток більшою мірою залежить від часу, коли був вплив того чи іншого фактору, ніж від його природи. Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина у небезпеці, скажіть про це лікарю.

До нас часто звертаються з питанням: «Як лікувати відставання в інтелектуальному розвитку?»

До нині медицина не мала коштів для терапії подібних порушень: освітні заходи в поєднанні з медикаментами залишалися основною зброєю у боротьбі з такими ураженнями. Але на сьогоднішній день з’явилася інноваційна методика мікрополяризації, чия результативність перевірена безліччю клінічних досліджень та роками практичного використання. Тому, при подібному діагнозі ми рекомендуємо використовувати ТКМП. Курс ТКМП має тривалий ефект: пацієнти відзначають активну тенденцію розвитку дитини, в тому числі інтелектуальну. Чим раніше ви розпочнете лікування, тим простіше буде досягти успіху, а виражені порушення інтелекту також можуть бути компенсовані.

Переваги мікрополяризації мозку:

 1. Дозволяє знизити лікарське навантаження, а в деяких випадках повністю усунути його.
 2. Це не фармакологічний метод, отже він не токсичний для організму дитини.
 3. Сумісний з іншими видами лікування: підсилює терапевтичний ефект інших методів за допомогою комплексного підходу.
 4. Не викликає звикання, не має побічних ефектів та не вимагає коригування.
 5. Висока ефективність перевірена багаторічним використанням (понад 25 років).

Цілющі ефекти ТКМП:

 1. Нормалізується артеріальний тиск.
 2. В міру розвитку рухових функцій – дитина стає більш умілою, поступово починає освоювати навички самообслуговування.
 3. При вдосконаленні комунікативних навичок – починає чути та розуміти мову, намагається взаємодіяти з однолітками та дорослими.
 4. Зникають страхи, зменшується агресивність, виникає потреба в знаннях про світ, інтерес до інших дітей та багато іншого.
 5. При формуванні та активації ВПФ – довільна зорова та слухова увага.
 6. Загальне оздоровлення організму та психопрофілактика: підвищення та підтримання пристосованості організму, процесів саморегуляції.
 7. Профілактика серцево-судинних захворювань.

Запишіться на курс мікрополяризації та позбудьтеся відставання в інтелектуальному розвитку вже починаючи з перших сеансів!

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Ціни

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • AC2. Томатис-терапія (1-й курс, 15 занять) Дитячий

  11250 грн

 • AC3. Томатис-терапія (2-й курс, 8 занять) Дитячий

  11200 грн

 • AC3. Томатис-терапія (3-8 курси, 8 занятть) Дитячий

  11200 грн

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті