icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Порушення зору у дітей

Дитячі хвороби зорової системи добре піддаються лікуванню. У разі своєчасного звернення до лікаря можна уникнути прогресування патології та не довести ситуацію до хірургічної операції.

Види порушення зору у дітей та методи їхнього лікування

Зір — один із важливих показників здоров’я дитини. Щоби не пропустити тривожні ознаки порушення зору, дитина повинна регулярно відвідувати дитячого офтальмолога. Чим раніше будуть діагностовані проблеми із зором, тим легше їх усунути. «Центр Стимуляції Мозку» займається лікуванням різних видів порушень зору у дітей. Ми використовуємо цілу низку сучасних методик та технологій, завдяки яким вдається уникнути хірургічного втручання.

Порушення зору — це зниження здатності бачити, погіршення чіткості зору з певної причини. Воно може бути спричинене аномаліями рефракції та акомодаціями, а також захворюваннями очей, внаслідок яких знижується гострота зору.

Види порушення зору

Дитячий очний кришталик намагається адаптуватися до проблеми та докладає значних зусиль для отримання чіткого зображення на будь-якій відстані. Це може провокувати стомлюваність очей та розвиток косоокості.

Вроджені порушення зору зустрічаються у 2 % всіх новонароджених. Вони можуть бути спровоковані: вродженою глаукомою, катарактою, ретролентальною фіброплазією сітківки, дакріоциститом та іншими захворюваннями.

Причини порушення зору у дітей

До вроджених причин належать:

До набутих причин порушення зору належать:

Щоб уникнути погіршення зору, необхідно здійснювати профілактичні візити до лікаря. Їх варто розпочинати у перші місяці життя. Особливої ​​уваги вимагають діти-школярі. З початком активного навчального процесу навантаження на очі значно зростає, що може негативно позначитися на здоров’ї дитини.

Порушення зору: етіологія та патогенез

Зорова система дитини розвивається поступово. Новонароджені в перші дні життя можуть розрізняти лише близько розташовані предмети. Дитина бачить лише нечіткі силуети та плями. Через місяць дитячі очі здатні розрізняти навколишні предмети в чорно-білому кольорі.

До тримісячного віку дитина вже розрізняє обличчя, може фокусувати погляд на предметах, іграшках. У віці 6 місяців з’являється здатність побачити кольорові зображення. Гострота зору однорічної дитини становить лише 50 %. І лише до 6 років діти можуть бачити, як дорослі, хоча їхній зоровий апарат продовжує активно розвиватися.

У цьому віці дитина йде до школи та починає відчувати посилені навантаження на зір. Водночас очні м’язи та нерви страждають від надмірного напруження. Це може призвести до спазму акомодації та інших патологій зорової системи.

Найчастішими формами порушення гостроти зору є аномалії рефракції. Рефракція та акомодація є механізмами, що відповідають за гостроту зору. При збої у роботі одного з механізмів виникає порушення зору.

Важливо розрізняти поняття порушення зору та порушення зорової функції. Перше є загальним поняттям патології ока та його прилеглих анатомічних утворень. Порушення зорових функцій — приватна патологія однієї з функцій ока. Причини хвороби можуть бути інфекційними чи ендокринними.

Ознаки порушення зору

Також існують інші симптоми порушення зору: сухість очей, відсутність звуження зіниці під променями світла, свербіж і печіння в очах. Для своєчасної діагностики порушень зору, симптоми якого можуть бути одиночними чи комплексними, варто негайно звернутися до дитячого офтальмолога.

Ускладнення порушення зору у дітей

У ранні роки проблеми із зором можуть призвести до затримки моторного, мовного та когнітивного розвитку. У шкільному віці до наслідків порушення зору долучають низьку академічну успішність. Діти з порушеннями зору зазнають труднощів в адаптації до нового колективу. Вони більше схильні до травматизму. Також у разі відсутності правильного лікування захворювання може посилюватися, що призводить до прогресування зниження зору.

Діагностика порушення зору

Первинний огляд малюка у офтальмолога має бути проведений у перші місяці життя. Це надасть змогу розпізнати вроджені захворювання очей на ранній стадії та вчасно розпочати терапію.

Етапи первинного обстеження дитини:

Основні методи дослідження зорової системи:

Якщо під час всебічного обстеження виявлено порушення зору, дитячий офтальмолог призначить лікування, фізіотерапевтичні процедури, випише окуляри.

Офтальмологія тісно пов’язана із неврологією. Спільність проблем двох галузей медицини пов’язана з формуванням зорового апарату на внутрішньоутробному етапі розвитку організму. Стан здоров’я очей може сигналізувати про можливу патологію центральної та периферичної нервової системи. Тому у разі появи болю в очах, головного болю варто записати дитину на консультацію до дитячого невролога.

Лікування порушення зору у дітей

Дитячі хвороби зорової системи добре піддаються лікуванню. У разі своєчасного звернення до лікаря можна уникнути прогресування патології та не довести ситуацію до хірургічної операції.

Сучасні методики лікування порушення зору:

Крім зазначеного переліку, в «Центрі Стимуляції Мозку» для лікування зору у дітей успішно застосовуються спеціальні методики:

Для досягнення максимального результату від корекції порушення зору у дітей лікар-офтальмолог добирає окуляри, які дитина повинна носити постійно.

Профілактика порушення зору

Погіршення зорової активності дитини можна уникнути шляхом використання комплексу профілактичних заходів.

Як не допустити порушення зору у дітей:

На додаток до вищезазначених заходів необхідно виконувати вправи для профілактики порушення зору. З їхньою допомогою можна підвищити тренованість очей, посилити очні м’язи, нормалізувати кровопостачання зорової системи, стабілізувати зір та усунути втому очей.

У домашніх умовах можна робити вправи на розслаблення очей: моргати, закривати та відкривати очі на рахунок. Можна тренувати фокусування очей на одному предметі. Серед ефективних заходів профілактики та реабілітації дітей із порушеннями зору — апаратні методики, фізіотерапевтичні процедури, спеціалізовані відеотренажери.

Який лікар лікує порушення зору у дітей?

Лікуванням очних патологій займається дитячий офтальмолог. При деяких захворюваннях очей до участі в терапії залучається дитячий невролог. У Центрі Стимуляції Мозку ведуть прийом досвідчені неврологи з великим досвідом роботи. ЦСМ — клініка повного циклу. Ми пропонуємо рішення від діагностики до лікування та відновлення.

У нашій клініці знаходиться найбільше фізіотерапевтичне відділення та одне з найбільших відділень гіпербаричної оксигенації в Україні. Ми застосовуємо найсучасніші методики фізіотерапевтичного лікування порушень зору у дітей.

Джерела

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті