Варто утриматися від процедури у разі індивідуальної непереносимості компонентів, зокрема акрилу з тейпів.Також під час кінезіотейпування для дітей у протипоказання входять свіжі травми, набряклість і підвищена температура від їхнього отримання. Це - реабілітаційний метод, який використовують для відновлення м'язів, а не для швидкого лікування.
Що охоплює процедура кінезіотейпування
Кінезіотейп - це еластична бавовняна стрічка. З внутрішньої сторони вона має шар із гіпоалергенного клейкого гелю на акриловій основі. За рахунок нього відбувається кріплення під час накладання на шкіру. Тейпи не токсичні, тому застосовують такі матеріали навіть у педіатрії.
Процедура тейпування вимагає незначної підготовки. Для її реалізації знадобиться поголити або підстригти тримерами волосся на шкірі, щоби забезпечити краще зчеплення клею. Водночас важливо, щоби не залишилося подряпин.
Здійснюється тейпування в такій послідовності дій:
- Ділянку на тілі, куди буде клеїтися елемент, очищають і знежирюють.
- З тейпа знімаю паперовий захист.
- Клеять без натяжки фіксуючі кінці. Також важливо, щоби вони були закругленими, так підвищується ефективність використання тейпів і термін їхнього носіння.
- Під час накладення не повинно утворюватися складок, оскільки в таких місцях буде з'являтися висип. Водночас сам пластир може бути рябим під ліфтинг шкіри. Необхідно вміло натирати стрічки, щоби створити потрібне зчеплення.
Процедуру варто довірити фахівцю, який володіє навичками, як правильно клеїти тейп. У «Центрі Стимуляції Мозку» працюють фахівці зі знаннями та досвідом здійснення процедур даної японської технології.
У роботі важливо дотримуватися способу тейпування, який добирають під ділянку кріплення. Лікувальні тейпи завжди кріплять уздовж та направляють по функціональних лініях тіла, щоби зафіксувати зв'язки у фізіологічно правильному положенні. Так вони не будуть перешкоджати функціонуванню організму, а будуть створювати мікромасаж і стимулювати обмінні процеси клітин. Дитячі тейпи виглядають трохи вужчими, ніж звичайні, або можна відрізати потрібний за довжиною шматок.
Також процедура залежить від місця кріплення. Добирають напрямки з огляду на те, тейпування якої ділянки тіла виконують - попереку, плеча, коліна, живота, шиї або ключиці. На спині - це у напрямку хребта, а під час тейпування стопи стрічки можуть накладати одну на іншу хрестом, щоб обмотати ушкоджений суглоб. Накладання також можна робити при деформації стоп або при плоскостопості.