icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Бобат-терапія

Бобат-терапія являє собою реабілітаційну методику, суть якої полягає в стимуляції правильних рухів шляхом впливу на певні точки тіла. Дана терапія працює не тільки з руховою активністю, а й зі зорово-моторною координацією.

Бобат-терапия в Киеве

Бобат-терапія в Києві

Бобат-концепція — одна з найбільш часто використовуваних у відновлювальній терапії для пацієнтів з неврологічними захворюваннями. Бобат-терапія в Києві в ЦСМ показала свою ефективність у лікуванні дітей з ДЦП, синдромом Дауна та іншими ураженнями ЦНС. Бобат-терапія — це програма допомоги дитині з обмеженою руховою активністю, що сприяє виробленню контрольованих рухів, прояву активності в звичайному житті.

Методика Бобат заснована на єдності психічних і фізичних процесів. Це цілісна терапія, яка має на меті придушення патологічних моделей руху та поз і стимуляцію правильних рухів. Лікування орієнтоване на відновлення нормального функціонування всього організму. Бобат-терапевт прагне розширення набору нормальних рухів, намагається зробити його більш якісним і різноманітним.

Реалізувати метод Бобат можна, коли пацієнт перебуває в певному положенні, при якому відбувається дія на певні точки тіла. Це стимулює роботу конкретних м'язових груп, що беруть участь в руховому акті. Комплекс використовуваних подразників дозволяє активувати рефлекси в тому вигляді, в якому вони повинні виявлятися при нормальній, природній моториці.

Цілі Бобат-терапії

Показання до Бобат-терапії

Як правило, діагноз ДЦП та синдром Дауна ставлять ще зовсім маленьким дітям, тому Бобат-терапія є для них ефективним методом реабілітації. Розлади аутистичного спектру не завжди можна розпізнати відразу.

Симптоми РАС у дітей

У дітей з РАС спостерігаються різноманітні розлади розвитку і поведінки. Це проявляється наявністю симптомів, при яких дитина:

Бобат центр нашої клініки надає рекомендації батькам по навчанню дітей повзати, сидіти, повертатися, ходити, ставати на карачки. Програми курсу реабілітації добираються індивідуально для кожної дитини, з урахуванням її фізіологічних особливостей, супутніх захворювань.

Бобат-терапія для дітей

Бобат-терапія спрямована на реабілітацію дітей з такими захворюваннями, як:

Бобат-терапія: протипоказання

Спектр дії Бобат-терапії досить широкий, але існують і певні протипоказання до її застосування:

При наявності у дитини вивихів або підвивихів суглобів необхідно отримати додатковий висновок лікаря-ортопеда.

Діагностика перед застосуванням методики Бобат

Для досягнення результату при використанні Бобат-терапії для дітей враховуються індивідуальні емоційні, рухові та психо-мовленнєві особливості дитини, її можливості, на які спираються елементи терапії, поступово розвиваючи їх при постійній стимуляції та корекції.

У нашому центрі заняття з Бобат терапії для дітей в Києві проводяться тільки після консультації невролога, нейросонографії (за показаннями) і ЕЕГ. Пацієнта оцінюють з урахуванням характеру ушкоджень і особливостей захворювання, індивідуальних проявів рухової активності та можливостей для максимального підвищення ефективності рухів.

Принципи і техніка терапії Бобат

Для отримання найбільш ефективного результату від терапії Бобат лікування дітей з неврологічними порушеннями найкраще починати у віці 3-6 місяців. Реабілітаційна програма при ДЦП та синдромі Дауна є багатоступеневою, включає навчання батьків і заняття з Бобат-терапії для дітей. 

Бобат-терапія будується на трьох основних принципах:

Сеанси Бобат-терапії для дітей проходять у формі гри, що допомагає лікареві побудувати дружні і довірчі відносини з маленькими пацієнтами, а дітям — відчувати себе більш спокійно і комфортно. Нейрореабілітація та відновлювальне лікування розраховані не тільки на дітей.

Терапія Бобат абсолютно безболісна, не викликає фізичного або емоційного дискомфорту. Всі рухи виконуються плавно в розміреному, відповідному для дитини темпі. Нові навантаження вводяться поступово. Особлива увага в ході лікування приділяється нормалізації тонусу м'язів і полегшенню довільної рухової активності за допомогою спеціальних маніпуляцій.

Вправи Бобат-терапії можуть виконуватися з використанням шведської стінки, металевих обручів, балансуючої дошки, круглого скейта, інших ортопедичних пристосувань. Такі заняття допомагають стимулювати рух навіть у пацієнтів з важкими неврологічними порушеннями. Для розвитку дрібної моторики лікарі використовують дерев'яні пазли і картинки, намистини, пірамідки, машинки, річкові камінці, дерев'яні рамки-вкладиші та ін.

Курс бобат-терапії не є стандартним або повторюваним, оскільки постійно коригується відповідно до потреб пацієнта.

Ефекти Бобат-терапії

Переваги Бобат-терапії в ЦСМ в Києві (Україна)

  1. До застосування терапії Бобат у ЦСМ залучені фахівці високого класу, які мають великий досвід і регулярно проходять за кордоном навчання з метою підвищення кваліфікації.
  2. Нейророзвиваюча терапія Бобат — абсолютно безпечна реабілітаційна програма, яка підходить навіть немовлятам.
  3. Центр обладнаний усім необхідним для консультування і лікування дітей з діагнозом ДЦП, аутизм і синдром Дауна.
  4. Терапевти добирають комплекс вправ для Бобат-терапії індивідуально для кожної дитини, у відповідності до діагнозу та коригувань, яких вона потребує.
  5. Вартість Бобат-терапії повністю відповідає якості надаваних послуг.

При дотриманні всіх рекомендацій, відвідуванні занять і виконанні "домашніх завдань" метод Бобат дає високий результат, тобто діти мають шанс наздогнати в розвитку своїх однолітків, стають більш соціалізовані і володіють усіма необхідними навичками за віком (за умови збереження інтелекту). 

Лікарі

Ключем до якнайшвидшого одужання при неврологічних порушеннях є рання реабілітація. Пройти курс Бобат-терапії під керівництвом кваліфікованої команди професіоналів в Києві, на Подолі, можна вже сьогодні! Ми гарантуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Записатися на консультацію в нашому Центрі, дізнатися вартість Бобат-терапії або отримати відповіді на додаткові питання можна за телефонами, вказаними на сайті.

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

Вiдгуки

Іришка 28.01.2021

5.0
5.0

Бобат-терапія

Довго шукали, де можна пройти реабілітацію в Києві. Зупинилися на ЦСМ і анітрохи не пошкодували. Залишилися дуже задоволені і заняттями, і ставленням персоналу. Однозначно рекомендую!

Ирина Б 03.01.2021

5.0
5.0

Бобат-терапия

У моего ребенка синдром Дауна. Для кого-то это диагноз, а для меня просто особое состояние, при котором ребенок требует постоянного внимания и регулярных занятий. В ноябре проходили курс реабилитации в центре. По совету Ольги Ивановны Селезневой решили попробовать Бобат-терапию. Результаты очень порадовали. Улучшилось общее состояние, моторика, малыш стал намного спокойнее. Спасибо за ваш ежедневный труд и поддержку!

Ольга Ш 15.12.2020

5.0
5.0

Бобат-терапія

Добрий день! У центрі я проходила реабілітацію після інсульту. "Біда" зі мною трапилася 1,5 роки тому, але до цих пір не можу відновитися остаточно. Курси реабілітації проходила неодноразово в інших клініках - безліч різних процедур, після якихось ставало ненабагато краще. Тут мені стало легше вже після третього сеансу бобат терапії, через два тижні пройшли болі в голові і ногах, стала впевненіше хода. Медперсонал воістину творить чудеса! Удачі вам і процвітання!

Миколаєва С М 21.10.2020

5.0
5.0

Бобат-терапія

Відгуки пишу рідко, але тут не могла втриматися. Дитина у мене особлива, вимагає постійної уваги, сам не ходив, тільки з підтримкою. невролог Ольга Іванівна спостерігає нас з народження, саме вона порадила записатися на консультацію до Мандзюк В.В. За що ми їй безмежно вдячні! Після курсу бобат терапії ми нарешті пішли самі! Паралельно робили масаж і займалися на фітболі. Зупинятися не будемо, з'явилася надія, що не все так безнадійно!

Полина Игоревна 04.08.2020

5.0
5.0

Бобат-терапия

Искреннее спасибо всему персоналу ЦСМ! В центр попали по совету знакомых. Когда мы обратились за помощью, сыну было 3 года, и мы могли только сидеть и не уверенно ползать. Благодаря вашей кропотливой работе наш малыш за полгода работы начал ходить! Пусть и коряво, но зато сам! Виктория Владимировна, вы лучшая в своем деле! Огромное Вам спасибо!

Юрьева Т 14.07.2020

5.0
5.0

Бобат-терапия

Хочу выразить слова глубочайшей благодарности Центру и лично врачу-неврологу Ольге Геннадьевне Козубенко. Ребенок у нас долгожданный и, как говорится, “выстраданный”. Поэтому, когда нам сообщили, что у малыша ДЦП, это прозвучало, как удар грома среди ясного неба. Ольга Геннадиевна наблюдала нашего малыша с самого рождения. Мы сдали кучу анализов и прошли многочисленные процедуры. Когда Славе исполнилось полгода, нам рекомендовали пройти курс бобат терапии. Начинать было сложно, и слезы и сопротивление малыша. Но результат налицо - ребенок смог самостоятельно сесть. Эффект однозначно положительный! На этом останавливаться не собираемся, будем заниматься столько, сколько нужно. Спасибо всем сотрудникам за прекрасное отношение и чуткость!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті