Хвороба Альцгеймера: осінь у світі розуму
Одним із найпоширеніших нездорових станів людини сьогодення є деменція. Це об'ємний медичний термін, який охоплює низку нейродегенеративних розладів мозку, що виявляються в порушеннях розумових здібностей і функціональності людини. Однією з явно виражених форм деменції є хвороба Альцгеймера.
Статистичні, аналітичні, експертні дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) свідчать про агресивну тенденцію розповсюдження деменції. Безпосередньо Альцгеймер називають проблемою та викликом століття.
Дослідження механізмів хвороби Альцгеймера
Внаслідок тривожних статистичних даних і заяв експертів сьогодні проводяться активні наукові дослідження хвороби у всьому світі, спрямовані на пошук альтернативних та інноваційних методів боротьби з недугом.
Альцгеймер – це дегенеративна хвороба мозку, яка інтенсивно прогресує та наслідками якої є:
- втрата розумових функцій і пам'яті;
- розлади мислення та мовлення;
- зміни особистості, емоційного фону, поведінки;
- дезорієнтація в часі та просторі.
Альцгеймер, причина виникнення якого досі до кінця не розкрита, є небезпечним для життя станом. Людина поступово втрачає контроль над діями, що може призвести до незворотних наслідків.
Базис закладення розладу формують кілька чинників генетичного, нейробіологічного, психосоціального, екологічного напрямків. Стимулятором розвитку стає вікова дегенерація мозку та когнітивних функцій.
На ранніх стадіях симптоми Альцгеймера можуть бути незначними та безневинними:
- порушення короткочасної пам'яті;
- труднощі з формуванням фраз/речень;
- алогічність мислення/висновків;
- порушення координації/рухливості.
Поступово прояви кожного зі симптомів посилюються, людина потребує все більшої допомоги для виконання простих повсякденних завдань. На кінцевій/важкій стадії людина втрачає самостійність, стає повністю залежною та потребує цілодобового догляду. Вона може повністю втратити пам'ять, здатність спілкування та впізнавання близьких.
Альцгеймер – хвороба, що потребує особливого комплексного підходу в обстеженні та лікуванні, використання новітніх методів і досліджень. В Україні медичним закладом передових технологій є клініка ЦСМ у Києві.
«ЦСМ»: авангард побудови нового життя з Альцгеймером
«ЦСМ» завжди тримає руку на пульсі часу. Лікар-невролог у Києві й інші фахівці найвищої кваліфікації мають в арсеналі найсучасніші технології боротьби з найгіршими та небезпечними хворобами сьогодення, такими як деменція, Альцгеймер тощо.
Діагностика Альцгеймера в «ЦСМ» – це комплекс клінічних оцінок, інструментальних методик із маркуванням, психологічних, когнітивних і генетичних тестів для виявлення хвороби та встановлення діагнозу на початкових стадіях.
Лікування Альцгеймера в «ЦСМ» – ще більший комплекс заходів із застосуванням різноманітних найсучасніших медичних терапій, практик і стимуляцій, спрямованих на уповільнення прогресу розладу та максимальне збереження/подовження активної життєвої позиції пацієнтів.
«ЦСМ» – майстер «ювелірних» справ, що розкриває таємниці загадкових порушень і допомагає людям зі значними відхиленнями пристосовуватися до нового способу життя та насолоджуватися ним.