Стратегії виживання: лікування, діагностика в Києві
Одним із найскладніших станів нестабільної психіки вважається біполярний розлад, який можна визначити ключовою фразою – екстремальна імпульсивність. Сьогодні захворювання вважається хронічним станом. Вилікувати біполярний розлад повністю поки не можливо. Але він підлягає контролю та стабілізації на більш-менш усередненому рівні. Висококваліфікований і досвідчений психіатр в Києві надасть допомогу та підтримку хворим, навчить як керувати станом для повноцінного життя в добробуті.
Що таке біполярний розлад?
Це порушення психіки, що асоціюють із двома крайнощами в поведінці людини: глибоким депресивним станом і маніакальною активністю. Воно характеризується явно вираженими різкими змінами цих протилежних полюсів. Біполярний розлад – це зигзаг із дуже гострими кутами та непередбачуваною амплітудою, за яким ховається складне хронічне психічне порушення. Кожний перепад/зміна полюсів має умовний термін – епізод.
Біполярний розлад, причини якого досить неоднозначні, знаходиться на стадії дослідження та з'ясовування світовою психіатрією. На сьогодні існують припущення щодо виникнення захворювання – це результат взаємодій і реакцій генетичних чинників і хімічного дисбалансу в мозку. Додатково провокаційними поштовхами можуть бути емоційні/фізичні стреси та вплив середовища.
Причина виникнення стану не поодинока. Це індивідуальний конгломерат чинників-провокаторів, що призводить до багатогранності проявлення захворювання:
- з акцентом на депресивні епізоди;
- з акцентом на маніакальні епізоди;
- змішаного типу – невпорядкована комбінація проявів.
Біполярний розлад класифікують на кілька типів/підтипів: від м'яких, але частих проявів до чітко виражених епізодів.
Біполярний розлад: симптоми
Кожний тип прояву має власну складну симптоматику, але можна виділити основні/усереднені загальні ознаки.
Прояви діаметрально протилежних крайнощів під час депресивних і маніакальних епізодів:
- Сум, пригніченість або збудженість/ейфорійний настрій.
- Втома, втрата інтересу до діяльності чи збільшення енергії/гіперактивність.
- Суїцидальні думки/спроби чи підвищення самооцінки/почуття власної грандіозності.
- Загальмованість поведінки, порушення концентрації уваги чи прискорене мовлення зі швидкістю думок.
Стан відображається майже в усіх аспектах життєдіяльності людини: крайні зміни потреб сну від надмірного до безсоння, їжі – від почуття постійного сильного голоду до повної втрати апетиту тощо.
Біполярний розлад: пошук балансу між двома полюсами
Біполярний розлад – суто індивідуальне явище та непростий діагноз. Його проявлення не є константою, він може виходити на поверхню системно/безсистемно, рідко/часто, у легкій або важкій формі. Щоб остаточно зафіксувати біполярний розлад, діагностика має складатися з комплексу дій:
- анамнезу та генетичного дослідження;
- клінічного спостереження та оцінки симптоматики;
- медичного обстеження та психологічного/психіатричного тестування.
Клініка ЦСМ у Києві – медичний заклад, що спеціалізується на неврологічних розладах і психіатричних як суміжних. Ми володіємо передовими технологіями та світовими дослідженнями для точної діагностики та максимально ефективного лікування майже всіх хвороб і розладів.
Навіть норовливий біполярний розлад, лікування якого в «ЦСМ» охоплює різноманіття підходів і методик, стає податливим і покірним. Після діагностування лікар-психіатр розробляє та впроваджує індивідуальний план психотерапевтичних, медикаментозних і фізіотерапевтичних заходів, що налаштовані на збалансованість стану та вміння пацієнта його контролювати.