icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Розлади психіки та поведінки

Лікування поведінкових та психічних розладів у Клініці ЦСМ засноване на комплексному підході, що передбачає медикаментозну терапію, групові та індивідуальні заняття з психологом, фізіотерапію та інші методи корекції.

Розлади психіки та поведінки

Розлади психіки та поведінки: види, причини, лікування

Розлади психіки та поведінки — це одна з найбільш складних медичних проблем, яка охоплює людей незалежно від їхнього місця проживання та соціального статусу. Психічні та поведінкові розлади можуть як кардинально впливати на життя людини, так і бути практично непомітними для сторонніх. 

За даними ВООЗ, кожна 4-5 людина у світі має якийсь розлад психіки чи поведінки. (На тлі пандемії COVID-19 кількість людей, які страждають на тривожні та депресивні розлади зросла на 26-28 %, незважаючи на наявність ефективних способів профілактики та лікування.)

Ви помітили тривожні симптоми психоневрологічної проблеми у себе чи дитини? Є обтяжена спадковість? Бажаєте пройти діагностику чи перевірити діагноз? Не знаєте який лікар лікує розлади психіки та поведінки? У багатопрофільній Клініці ЦСМ у Києві ви отримаєте відповіді. У нашій клініці повного циклу швидко діагностують хворобу, складуть схему корекції та допоможуть максимально покращити якість життя. У нас працюють лише найкращі фахівці, а дослідження та лікування проводяться за перевіреними протоколами на обладнанні експертного рівня.

Які бувають розлади психіки та поведінки

Розлади психіки — це широкий спектр патологічних станів, спровокованих зміною психіки людини. Вони прямо чи опосередковано впливають на спосіб життя людини, її соціалізацію, працездатність, а також здатність виконувати щоденні завдання та адекватно сприймати події, що відбуваються з нею.

Розлади поведінки (екстерналізовані розлади) — це патологічні стани, при яких люди відчувають стійку нездатність планувати та контролювати власні поведінкові реакції, їх поведінка не відповідає загальноприйнятим соціальним нормам (тому проблема часто сприймається як креативність, інакодумство та особливості характеру). Також такі люди не здатні соціалізуватися (їм важко вибудовувати взаємини навіть із рідними), мають проблеми з пам'яттю та інтелектуальними здібностями. 

Види розладів психіки та поведінки за міжнародною статистичною класифікацією хвороб (МКХ): 

Чому в людей виникають психічні розлади та розлади поведінки?

Причини психічних та поведінкових розладів поділяються на зовнішні та внутрішні чинники. Але, незалежно від етіології, об'єкт ураження — головний мозок, від порушень у якому залежить здоров'я психіки.

Внутрішні чинники, що впливають формування розладів:

Зовнішні чинники, що впливають на формування розладів:

Визначити точну причину розвитку гострого чи хронічного розладу може лише фахівець після опитування пацієнта (іноді і її ближнього оточення) та експертної комплексної діагностики організму.

Симптоми психічних розладів та розладів поведінки, з якими варто звернутися до лікаря

Ознаки психічних та поведінкових розладів можуть мати вікові (особливо у дітей молодшого віку), статеві, фізіологічні та соціальні особливості, а також залежати від самої патології. 

Крім того, симптоми можуть проявлятися як окремо, так і в комплексі. 

У будь-якому випадку, при їх появі рекомендується звернутися до дорослого або дитячого психіатра, психолога або невролога.

Симптоми психічних розладів

Фахівці відзначають, що всі психічні розлади мають такі клінічні симптоми загальні для обох статей:

Симптоми поведінкових розладів

Основними симптомами для розладів поведінки фахівці вважають:

У дітей обидва розлади можуть супроводжуватися: невмінням та небажанням комунікувати, надмірною агресією, жорстокістю, непослухом, брехнею, втечами з дому, ненавченістю, поганою пам'яттю, дефектами мови.

Наслідки психічних та поведінкових розладів

Розлади психіки та поведінки у дітей та дорослих небезпечні не тільки для якості життя безпосередньо самих пацієнтів, а і їхніх рідних. Крім того, на певних стадіях, а також при загостреннях вони можуть призвести до:

Діагностика розладів психіки та поведінки

Розлади психіки та поведінки вимагають кваліфікованої діагностики. Їх не можна диференціювати та лікувати самостійно.

До обстеження може входити:

Лікування розладів психіки та поведінки

Як йшлося вище, самостійне лікування психічних розладів і лікування поведінкових розладів — помилка. Як правило, таке рішення лише посилює ситуацію. Щоб лікування справді дало очікуваний позитивний результат, рекомендуємо при перших підозрах звертатися за допомогою до спеціалізованих медичних закладів. 

У нашій клініці проводиться корекція поведінкових розладів у дітей, а також психічних розладів у пацієнтів різного віку. Якість та ефективність застосовуваних нами методик перевірено сотнями пацієнтів.

Лікування поведінкових та психічних розладів у Клініці ЦСМ засноване на комплексному підході, що передбачає медикаментозну терапію, групові та індивідуальні заняття з психологом, фізіотерапію та інші методи корекції (зокрема у нашому центрі застосовуються авторські методики).

Профілактика психічних розладів та розладів поведінки

Головне правило профілактики поведінкових та психічних розладів у дітей та дорослих — знання та розуміння перших ознак та симптомів проблеми, а також усвідомлення того, що деякі стани, зокрема депресія, — це не «від неробства», а хвороба, яку потрібно лікувати.

Крім того, щоб запобігти розладам, а також покращити стан при наявних розладах психіки та поведінки, потрібно:

Що стосується психічного здоров'я дитини, то варто приділити її вихованню більше уваги (але пам'ятайте, що правильне виховання — це не означає «їжакові рукавиці», стежити за її режимом дня та сну, а також харчуванням, фізичними та розумовими навантаженнями (вони повинні відповідати віку), не зайвим буде приділити час на те, щоб обговорити, як пройшов день дитини (незалежно ходить вона до дитячого садка, школи або ВНЗ) тощо.

Питання-Відповідь

Хто знаходиться у групі ризику виникнення психічних розладів?

До груп з підвищеним ризиком порушень психічного здоров'я належать люди, на яких впливають такі негативні фактори, як: низький соціальний статус (зокрема бідність), насильство (як фізичне, так і моральне), інвалідність, нерівність (соціальна, гендерна тощо.). Одночасно до факторів захисту та ризику належать емоційні навички та генетичні особливості. Крім того, причиною виникнення психічних та поведінкових розладів можуть стати функціональні зміни головного мозку, спровоковані травмою чи хворобою.

Які психічні захворювання можуть передаватися у спадок?

У спадок передається схильність до таких психічних захворювань, як: СДУГ, дислексія, розлади аутистичного спектру, шизофренія, афективний біполярний розлад, хвороба Альцгеймера, епілепсія, психопатії, деменція, синдром Дауна, хвороба Гентінгтона, синдром «котячого крику», синдром Клайнфельтера тощо. У той же час, можливість того, що хвороба може передаватися у спадок, ніяк не захищає сім'ї без обтяженої спадковості; ризик завжди є.

Як правильно спілкуватися з психічно хворими людьми?

Головне у спілкуванні з психічно хворими людьми — уміти уважно слухати. Людям із розладами психіки дуже важливо, щоб їх справді вислухали та зрозуміли. Також у жодному разі не можна виявляти негатив, висміювати, коментувати та знецінювати їхні слова та дії. Така поведінка сприймається болісно, навіть здоровими людьми.

Який шанс захворіти на шизофренію?

Шизофренія діагностована приблизно у 24 млн осіб, це 0,32 % населення планети. Імовірність захворювання, за даними дослідників, не перевищує 1 % (0,4-0,6 %, 4-6 випадків на 1000 людей). Гендерний поділ наближений до співвідношення 1:1, але у жінок спостерігається схильність до пізнішої появи ознак захворювання.

Переваги лікування психічних та поведінкових розладів у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — медичний центр, в якому ви можете отримати повний комплекс послуг: від діагностики до відновлювальної терапії.
  2. Експертна діагностика проблем зі здоров'ям: висококваліфіковані фахівці, потужний томограф MAGNETOM Skyra Maximize 3T із 70-сантиметровим тунелем та інше діагностичне обладнання експертного рівня.
  3. Персональний підхід до кожного пацієнта.
  4. Лікування за допомогою унікальних для України методик та методів, затверджених світовою неврологічною та психіатричною практикою.
  5. Конфіденційність надання послуг.
  6. Доступні ціни на якісну медичну допомогу.

Потрібно пройти лікування розладів психіки та поведінки у Києві? Експертна діагностика та ефективна корекція проблем доступні вам у Клініці ЦСМ. Окрім вирішення ваших проблем зі здоров'ям у столиці, ми пропонуємо мешканцям Києва та області приїхати на повне обстеження у багатопрофільну Клініку ЦСМ у Білій Церкві: до ваших послуг комфортний готель на базі медичного центру та швидка діагностика. Щоб записатись на прийом, зв'яжіться з нашим контакт-центром за телефоном або через сайт. Довірте своє психічне та фізичне здоров'я професіоналам — ми допоможемо покращити якість вашого життя та додамо до нього яскравих фарб.

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті