icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Дитяча епілептологія

Дитячі епілептичні напади, судоми у разі підвищення температури, при інтоксикаціях вимагають уваги кваліфікованих фахівців. У «Центрі Стимуляції Мозку» батьки можуть отримати повну консультацію, де фахівці ознайомлять із сучасними методами лікування та підберуть індивідуальний підхід для кожного пацієнта.

Дитяча епілептологія

Дитяча епілептологія

У вашої дитини бувають епілептичні напади? Вам необхідна консультація досвідченого лікаря, але ви не знаєте, куди звернутися? Дитяча епілептологія — напрям, який активно розвивається в «Центрі Стимуляції Мозку» у Києві. Сьогодні отримати онлайн-консультацію у нашого дитячого лікаря-епілептолога можуть пацієнти з будь-якого міста. ЦСМ є клінікою повного циклу, тому тут розв’язання медичної проблеми завжди починається з діагностики та закінчується лікуванням і реабілітацією.

Епілептологія — це частина неврологічної галузі. Вона займається вивченням причин і симптоматичної картини, а також методів виявлення, терапії та профілактики епілепсії. Перебіг епілепсії у дітей може проявлятися різними особливими формами, тому препарати для лікування добираються строго індивідуально та нерідко відрізняються від терапевтичної схеми, рекомендованої дорослим пацієнтам. Тож дитяча епілептологія — це вужче спрямування епілептології, яка спеціалізується на діагностиці та терапії у дітей і підлітків.

Коли потрібна консультація епілептолога?

Епілептологія не випадково виділена в окремий напрям неврології, оскільки обстеження, терапія та ведення пацієнтів із таким діагнозом вимагає від лікаря глибших знань про пароксизмальні розлади, принципи призначення електрофізіологічних (ЕЕГ, МЕГ тощо) та нейровізуалізуючих (КТ, МРТ тощо) методів обстеження, підходів до добору протиепілептичних засобів. Дитяча епілептологія діє ще прицільніше та враховує характер перебігу захворювання у дітей.

Дитячий епілептолог орієнтується у вікових особливостях пароксизмальних розладів у дітей та підлітків, способах обстеження, принципах призначення препаратів і спостереження пацієнтів цієї групи. Звернення до нього необхідно при будь-яких підозрах на епілепсію або патології зі схожими проявами у дитини.

Ознаки епілепсії в дітей

Епілепсія — це захворювання з варіабельними симптомами. Напади можуть супроводжуватися аурою (провісниками) або виникати без них, проявлятися великими та малими епілептичними нападами або абсансами.

Тому для постановки правильного діагнозу необхідність у прийомі епілептолога наявна досить часто.

Зазвичай напади розвиваються після впливу певних факторів. Тригери індивідуальні, але найпоширеніші з них:

Консультація дитячого епілептолога необхідна у разі появи у вашої дитини таких ознак епілепсії:

Судомний напад може виникнути як у стані неспання, так і уві сні. У дітей із таким діагнозом часто спостерігаються лунатизм, зміни характеру, надмірна дратівливість, різкі перепади настрою.

Симптоми епілепсії у дітей до 1 року:

У дитячому віці ознаки захворювання нерідко плутаються з іншими патологіями або індивідуальними особливостями поведінки. Тому звернення до епілептолога необхідне для точної постановки діагнозу.

Діагностика епілепсії у дітей

Перший напад — це завжди вагомий привід для отримання консультації епілептолога та проведення всебічного обстеження дитини. Після бесіди з батьками лікар-епілептолог призначає такі методи діагностики для уточнення діагнозу:

У разі необхідності пацієнту призначаються консультації дитячого невролога, психіатра, ендокринолога та інших профільних фахівців.

Лікування та профілактика епілептичних нападів

Пущене на самоплив захворювання здатне спричиняти важкі функціональні порушення мови та пам’яті, призводити до затримки фізичного та розумового розвитку. Тому, чим раніше розпочати лікування епілепсії у дітей, тим краще прогноз. Після індивідуального добору медикаментозної терапії епілептичні напади стають рідшими та слабшими.

В процесі дорослішання мозкові процеси стабілізуються, і стан дитини поліпшується. За спостереженнями фахівців, у 70–80 % дітей епілепсія добре піддається лікуванню, а при деяких формах патології напади припиняються спонтанно у віці 13–15 років. У більшості випадків інтелект у пацієнтів із таким діагнозом залишається нормальним, а психічний розвиток ніяк не порушується.

Для запобігання нападам призначаються антиконвульсанти. Підбір препаратів строго індивідуальний. Зазвичай це — монотерапія, але іноді вона доповнюється іншими препаратами. Прийом протиепілептичних засобів повинен бути постійним, навіть якщо напади відсутні. Якщо нападів немає кілька тижнів, епілептолог може порекомендувати знизити дозу препарату. Лікар повністю скасовує антиконвульсанти у разі відсутності ризиків повторення епінападів.

У «Центрі Стимуляції Мозку» для лікування епілепсії застосовуються не тільки протиепілептичні препарати, але й різні фізіотерапевтичні методики: оксигенотерапія, масаж, ЛФК тощо. Доцільність їхнього призначення визначається з огляду на особливості стану дитини та тільки після усунення протипоказань.

У деяких випадках для лікування може рекомендуватися методика імплантації приладу для стимуляції блукаючого нерва. Цей апарат допомагає знижувати активність певних зон мозку та запобігати виникненню провокуючих судоми імпульсів. Метод не усуває необхідність проведення протиепілептичної терапії, але дає змогу знижувати дозу антиконвульсантів або отримувати вираженіший ефект від них. Стимуляція блукаючого нерва має низку недоліків у вигляді таких побічних явищ, як кашель, захриплість та болі в горлі. Однак стимуляція покращує настрій і психоемоційний стан дитини.

Хірургічні методи боротьби з епілепсією у дітей застосовують рідко. Вони рекомендуються при органічних ураженнях мозку на тлі наслідків гематоми, інсульту або новоутворення. Також до хірургічного лікування вдаються у разі неефективності медикаментозної терапії або стимуляції блукаючого нерва.

Для профілактики епілептичних нападів і їхніх наслідків батькам дитини даються рекомендації щодо запобігання травмам при падіннях, надання першої допомоги під час епінападів, створення сприятливих психоемоційних умов і уникнення впливу провокуючих чинників. Надмірно «тепличні» умови не вимагаються, але дотримання зважених рекомендацій дитячого епілептолога дає змогу дітям активно спілкуватися з однолітками, вчитися, займатися спортом тощо.

Наші переваги

  1. Висока кваліфікація лікарів.
  2. Можливість отримання онлайн-консультації вузького спеціаліста.
  3. Сучасне обладнання для всебічної діагностики.
  4. Індивідуальний підхід.
  5. Демократична вартість консультації епілептолога.

Лікарі

Вам необхідно записатися до епілептолога? Звертайтеся до «Центру Стимуляції Мозку», зателефонувавши за вказаним на сайті номером або заповнивши форму для онлайн-запису чи зворотного дзвінка. Оператори контакт-центру швидко відреагують на звернення, і ви зможете поспілкуватися з лікарем у зручний для вас час.

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукранської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукранської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Ирина Сергеевна 10.10.2021

5.0
5.0

Детская эпилептология

Стеценко Татьяна Ивановна, вы лучший врач по эпилепсии! Спасибо вам за помощь дочке. Когда нам поставили этот диагноз это был гром среди ясного неба. Не знали куда и бежать в поисках лучшего врача. Родственница посоветовала ЦСМ на проспекте Василия Порика дом 13 Б. Мы ни разу не пожалели что обратились туда! Татьяна Ивановна провела диагностику и назначила прием препаратов. Приступы отступили. Через два года нам уменьшили количество препаратов. Теперь дочку не пугают приступы, и она может заниматься в художественной школе. Очень надеемся, что болезнь отступит. Ведь так бывает у детей с эпилепсией. Нам очень нравится клиника и наш любимый эпилептолог. Лучшего и искать не будем, хотя сейчас ее консультации только онлайн доступны. В самой клинике всегда чисто, персонал приветливый и внимательный. С дочкой здесь занимается опытный психолог и это тоже дает положительные результаты. Спасибо руководству, врачам и всему персоналу! Профессионалов своего дела сейчас так мало, а вы реально заботитесь о детях с такими непростыми диагнозами. Вы лучшие!

Георгий 23.08.2021

5.0
5.0

Детская эпилептология

Обратился в Центр Стимуляции Мозга с сыном после судорожного приступа. Стеценко Татьяна Ивановна хороший врач. Провела онлайн-консультацию, очень детально распрашивала об обычном поведении малого, обстановке в доме, событиях до приступа и т.д. Потом посоветовала, что делать и какие анализы сдать. Отклонений по физиологии никаких не выявили, пока будем наблюдаться дальше. Спасибо Татьяне Ивановне! Лучше платить опытному врачу, чем сомневаться в профессионализме специалиста из обычной поликлиники, в которой всегда очереди, вечно всем некогда и даже обычная процедура превращается в долгое ожидание и стресс, особенно для ребенка.

Влада 11.07.2021

5.0
5.0

Детская эпилептология

У нас нет родителей и здоровьем младшей сестры занимаюсь я. Ей поставили диагноз эпилепсия. Педиатр сказала, что с этим стоит пойти в клинику ЦСМ на пр-те Василия Порика 13б, в которой принимает опытный детский эпилептолог Стеценко Татьяна Ивановна. Мы смогли быстро связаться с ней в онлайн формате, что было очень удобно на тот момент. Потом пошли на анализы по назначенному списку уже в сам ЦСМ. Потом врач назначила нам прием лекарств. Теперь приступов почти нет, и мы надеемся, что скоро они совсем исчезнут. Татьяна Ивановна, спасибо вам за все! Вы умеете лечить и поддерживать в сложную минуту. Я всегда буду помнить ваше участие и буду рекомендовать всем. Вы - врач от Бога!

Олег Васильев 03.04.2021

5.0
5.0

Детская эпилептология

Сыну 10 лет и у него эпилепсия. Искали хорошего врача и нам порекомендовали Центр Стимуляции Мозга. Принимает там по поводу эпилепсии Стеценко Татьяна Ивановна. Мне очень понравился подход этого специалиста. Консультирует она онлайн, но полное обследование делают в самой клинике и быстро. Довольно удобная процедура приема. Как сдали анализы, врач назначила нам препараты. Их немного, в отличие от назначений из обыкновенной поликлиники, и они действуют на все 100 %. Видно, что нет цели просто запичкать ребенка бесполезной фармой лишь бы считалось. Клинику и Татьяну Ивановну рекомендую всем!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті