icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Емоційний розлад

Емоційні сплески, спалахи агресії, імпульсивні вчинки створюють дискомфорт у спілкуванні з сім'єю та оточуючими людьми. Варто звернутися за консультацією до провідних фахівців та отримати висококваліфіковану допомогу у боротьбі з психоемоційним розладом.

Емоційний розлад

Як лікувати емоційний розлад?

Ви стали схильні до спалахів агресії чи імпульсивних вчинків? Емоційні сплески лякають вас і через них страждає ваша професійна діяльність чи сім’я? Для виправлення ситуації потрібна допомога професіоналів. Звернення до Центру Стимуляції Мозку Допоможе вам отримати відповідь на питання про те, як лікувати емоційний розлад, і провести ефективний курс терапії за допомогою сучасних методів доказової медицини.

Емоційний розлад — це один із розладів особистості, що характеризується неврівноваженістю, імпульсивністю дій без урахування наслідків та зниженим контролем вчинків. Загальні симптоми порушень проявляються відсутністю самоконтролю, невмінням і небажанням підкорятися загальноприйнятим правилам і нормам через недостатній самоконтроль та імпульсивність, складнощі у створенні та підтримці контактів з іншими людьми.

Емоційні порушення можуть піддаватися психотерапевтичному лікуванню, і люди, які страждають від цих розладів, можуть навчитися необхідним правилам взаємодії із соціумом.

Класифікація емоційних розладів

Виділяється два види емоційних розладів:

Етіологія емоційних розладів

Причини емоційних розладів пов’язані з порушеннями функцій ЦНС і найчастіше виникають на тлі таких факторів:

Перші прояви емоційної нестійкості можуть бути у дитячому віці чи виникають після впливу причин розладу.

Патогенез емоційних розладів

Емоційний розлад розвивається у разі дисбалансу між процесами збудження та гальмування центральної нервової системи. Через прискорення нейронної передачі імпульсів знижується цілеспрямованість і емоційний відгук стає неадекватним відповідно до сили подразника.

Клінічні прояви емоційних розладів

Характер ознак емоційного розладу залежить від виду порушення.

При імпульсивному різновиді емоційно нестійкого розладу особистості спостерігається:

До симптомів емоційного розладу імпульсивного типу нерідко додається схильність до маніпуляцій, надмірної підозрілості та необґрунтованих ревнощів.

При межевому типі агресія до оточуючих менш виражена. Пацієнти схильні до таких проявів:

При дисоціальному розладі особистості спостерігається:

Фахівці виділяють і загальні симптоми емоційних розладів:

Особливості перебігу емоційних розладів під час вагітності

На тлі гестації суттєво змінюється гормональний фон та прояви емоційної дисрегуляції посилюються. Нестабільний психоемоційний стан вагітної здатен негативно відбиватися на стані плода та здоров’я майбутнього малюка.

Ускладнення емоційних розладів

Відсутність кваліфікованої допомоги призводить до різних негативних наслідків емоційних розладів:

При емоційних розладах у пацієнтів часто спостерігається зниження мотивації до поліпшення самопочуття та взаємостосунків із соціумом, і для організації лікування вони потребують допомоги з боку родичів.

Діагностика емоційних розладів

У разі підозри на емоційний розлад рекомендується консультація психіатра та невролога.

Для діагностики емоційних розладів лікар проводить бесіду з пацієнтом, вивчає історію його хвороби та життя, ставить додаткові питання. Виявлення порушень підтверджується результатами тесту на емоційний розлад. Для уникнення помилок проводиться ЕЕГ, виконується диференціальна діагностика для пацієнтів з епілепсією, межевим та істеричним розладом особистості.

Лікування емоційних розладів

Тактика лікування емоційних розладів визначається психотерапевтом персонально після проведення всебічного обстеження. Медикаментозна терапія призначається не завжди, і зазвичай прийом препаратів потрібен у разі поєднання розладів з депресією чи іншими порушеннями психіки. Основні методики лікування — це когнітивно-поведінкова та діалектична терапія. Індивідуальні та групові заняття проводяться психотерапевтом та психологом. Вони навчають пацієнтів самоконтролю та допомагають розуміти свої думки та психоемоційні реакції.

Ефективно доповнювати психотерапію та медикаментозне лікування можуть різні фізіотерапевтичні процедури:

Також лікування може доповнюватися музикотерапією та арт-терапією.

Профілактика емоційних розладів

Для запобігання розвитку психоемоційних порушень необхідно дотримуватися низки правил:

Який лікар лікує емоційні розлади?

Ви вирішили пройти курс терапії емоційного розладу та шукайте досвідчених фахівців? Звернення до Центру Стимуляції Мозку Допоможе вам отримати комплексну професійну допомогу від досвідчених лікарів. Записатися на прийом до фахівця можна, зателефонувавши за вказаним номером або заповнивши спеціальну форму для онлайн запису або зворотного дзвінка. Звертайтесь — і ми допоможемо вам жити в гармонії з оточуючими!

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті