icon

Адреси клінік

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Як лікувати тривожний розлад?

Тривожний розлад — це психогенно зумовлене захворювання невротичної групи. Переважаючими симптомами стану є неконтрольовані переживання, ірраціональний страх, стійке відчуття тривоги, плаксивість.

Як лікувати тривожний розлад?

Як лікувати тривожний розлад?

Постійна стурбованість і страхи, що виникають без причин та буквально паралізують думки й тіло, свідчать про тривожний розлад. Такий стан знижує працездатність, заважає соціальній взаємодії та в підсумку веде до низки тяжких наслідків. Тому тут необхідна термінова професійна допомога. Щоби дізнатися, як лікують тривожний розлад у «Центрі Стимуляції Мозку» і зробити перший крок до одужання, запишіться на прийом. У нашій клініці працюють тільки найкращі фахівці, які використовують у лікуванні тільки перевірені методики та сучасні протоколи.

Що таке тривожний розлад?

Тривожний розлад — це психогенно зумовлене захворювання невротичної групи. Його також називають підвищеною тривожністю. Переважаючими симптомами стану є неконтрольовані переживання, ірраціональний страх, стійке відчуття тривоги, плаксивість. Тривожний розлад може викликати бажання відмежуватись від соціуму. На відміну від природних переживань через стрес, цей стан характеризується тривалістю.

Класифікація

Невротичні, пов'язані зі стресом та соматоформні розлади — це група захворювань із різними проявами. Лікарі виділяють такі види тривожних розладів:

Захворювання має хронічну й астенічну форму з підвищеною втомлюваністю психіки та періодами біполярності. Тривожний розлад будь-якого виду може проходити різні стадії: від легких проявів до серйозних нападів із фізичними симптомами.

Причини патологічної тривожності

Етіологія тривожного стану на сьогодні лише частково вивчена. Часто провокується тривожний розлад причинами стресового характеру. Також він з'являється на тлі фізичного захворювання або без видимих підстав.

Основні причини тривожного розладу:

Тривожний розлад особистості часто виникає через стрес і психологічні травми, отримані у дитинстві або в дорослому віці.

Як протікає

Початковий етап тривожного розладу може супроводжуватися нав'язливими думками, що з'являються несвідомо. Далі це переростає в постійну й навіть некеровану тривогу. Безперервна стурбованість триває близько півроку. Водночас може доходити до гострих проявів з панічними атаками та фізичними змінами.

Симптоми й ознаки

Ознаки тривожного розладу поділяють на фізичні та психічні. Тривога може виникнути раптово або розвиватися поступово протягом хвилин, годин або днів. Вона не зникає, переростаючи в хронічний стан. Особа уникає зустрічей з іншими людьми, починає боятися різних ситуацій.

Психічні симптоми тривожного розладу:

Страхи можуть бути пов'язані зі звичайними життєвими ситуаціями та більш серйозними явищами (смертю, самотністю, втратою контролю тощо).

Фізичні симптоми тривожного розладу такі:

Можливі ускладнення

Без використання належної медичної та/або психологічної, а іноді і психіатричної, допомоги (залежно від причини проблеми) спостерігаються такі наслідки тривожного розладу:

Методи діагностики патологічної тривожності

Діагностика тривожного розладу проводиться за наявності конкретних симптомів із психологічної та фізичної категорії, які спостерігаються протягом двох тижнів і більше. Спочатку фахівці виключають інші причини й оцінюють тяжкість порушення. Проводиться опитування Бека, тест на тривожність за госпітальною шкалою, тест Спілбергера або Цунга.

Особливості терапії

Лікування тривожного розладу добирається залежно від форми, яку підтвердило тестування, і складності клінічного випадку. При тривожному розладі лікування може полягати в психологічній терапії. Йдеться про індивідуальні, групові чи сімейні сеанси психотерапії. Підтримуюча або психодинамічна психотерапія тривожних розладів проводиться за індивідуальними планами для дітей, підлітків і дорослих. Також (залежно від випадку) може знадобитися вживання антидепресантів, анксіолітиків і транквілізаторів. Препарати при тривожному розладі призначає тільки лікар.

Контроль, профілактика й рекомендації

Рекомендується регулярно відвідувати психолога та проводити психологічні обстеження для профілактики тривожності після одужання. Можна пити відвари ромашки та меліси, які позитивно впливають на нервову систему.

У кого лікувати стан тривоги?

Хочете відновити душевну рівновагу та забути про патологічну тривожність? У цьому разі вам можуть допомогти кваліфіковані фахівці ЦСМ. Якщо ви не знаєте, який лікар лікує тривожний розлад, варто записатися на консультацію до психолога або психіатра, який надасть необхідні рекомендації.

Джерела

Ціни

  • CA3. Консультація лікаря психіатра (первинна)

    45 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті