icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Лабораторні аналізи у дітей

Лабораторні аналізи у дітей — це різні методи розробки зразків сироватки, плазми та цільної крові, сечі, калу та інших біологічних матеріалів на спеціалізованому устаткуванні у медичній лабораторії.

Лабораторні аналізи у дітей

Лабораторні аналізи дітям у Києві

Лабораторні аналізи у дітей — це різні методи розробки зразків сироватки, плазми та цільної крові, сечі, калу та інших біологічних матеріалів на спеціалізованому устаткуванні у медичній лабораторії. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, 75-90 % від загальної кількості обстежень, які проводяться під час моніторингу стану здоров'я, — це лабораторні аналізи для дітей та дорослих. Багатопрофільна Клініка ЦСМ пропонує клієнтам повний цикл послуг, зокрема у нас ви зможете провести лабораторне обстеження дітей та отримати подальшу консультацію дитячих профільних лікарів. Наші фахівці виконають аналізи у обіцяний термін та обов'язково з достовірним результатом.

Показання до здачі лабораторних аналізів у дітей

Здати аналізи дитині може знадобитися у кількох випадках, серед них:

  • check-up здоров'я (щорічний, медкомісія перед вступом до школи, дитячого садка, спортивної секції тощо, перед вакцинацією);
  • первинна діагностика захворювання за наявності у дитини тривожних симптомів;
  • уточнення вже поставленого діагнозу (зокрема для отримання альтернативної другої думки);
  • моніторинг стану для контролю результативності лікування чи перед проведенням оперативного втручання.

Види лабораторних аналізів для дітей

  • ЗАС і ЗАК (та інші загальноклінічні дослідження)
  • Біохімія крові
  • Бактеріологічні дослідження
  • Мікроскопічні дослідження для виявлення паразитів
  • Аналізи на рівень гормонів
  • Імунологічні дослідження
  • ПЛР-діагностика тощо.

Крім того, у Клініці ЦСМ надають пакетні послуги.

Підготовка дитини до здачі аналізів

Аналізи для дітей, здебільшого, неможливо провести без дотримання правил підготовки. До кожного виду лабораторної діагностики висуваються свої вимоги до підготовки. Від їх виконання повністю залежить достовірність результатів аналізів, що будуть проведені дитині.

Нижче викладено загальні правила. Поряд із ними існують специфічні вимоги до підготовки до різних видів лабораторної діагностики, з якими батьків обов'язково ознайомить лікар.

Аналіз крові

  • розглянути можливість відміни лікарських препаратів та БАДів, прийом яких може спричинити спотворення результатів аналізу;
  • мінімум за добу до дослідження потрібно прибрати зі звичного раціону дитини жирну, солодку, смажену їжу;
  • забір матеріалу обов'язково провадиться до 11:00, оскільки саме на цей час розраховані нормативні значення;
  • почекати 5-8 годин від останнього прийому їжі (для немовлят — максимально можливу паузу без годування, але не менше 2 годин);
  • дітей до 5 років можна напоїти чистою негазованою водою (для немовляти — 50 мл, для дорослих — 150-200 мл) за 30 хвилин до здачі крові (рекомендація не стосується випадків, коли планується здача аналізу на визначення рівня глюкози в крові).

Після забору крові обов'язково порадуйте дитину чимось приємним.

Аналіз сечі

  • провести ретельну гігієну статевих органів;
  • доставити контейнер в лабораторію потрібно протягом 2 годин, якщо немає такої можливості — зберігайте рідину в холодильнику.

Аналіз калу

  • у немовлят допускається взяття калових мас з підгузника (виняток — аналіз на дисбактеріоз);
  • при діагностиці на ентеробіоз забір біоматеріалу здійснюється до 10 години ранку, дитину не можна підмивати ні ввечері, ні вранці;
  • за 2-3 дні до забору матеріалу потрібно скасувати прийом препаратів заліза та міді, також краще не використовувати різні сорбенти, ректальні засоби на жировій основі;
  • підготовка зразка для аналізу з вечора вимагає додаткових умов зберігання калу при температурному режимі від +2 до +8 С0;
  • проконтролювати відсутність сечі чи води у зразку.

ПЛР-дослідження

  • перед забором мазка із зіва не рекомендується: за 6 годин — давати дитині препарати, пов'язані з розсмоктуванням, зрошувати ротоглотку, промивати ніс, за 3 години — давати жувати жуйки, цукерки та будь-яку їжу, а також не можна пити, чистити зуби, полоскати рот та/або горло;
  • перед забором мазка з носа не рекомендується за 3 години до дослідження закапувати або промивати носа дитини, а за наявності рясних виділень потрібно очистити носові проходи перед забором зразка.

Зішкріб на ентеробіоз

Забір зразка для дослідження проводиться в ранковий час (обов'язково до дефекації та до проведення гігієни статевих органів). Специфіку проведення буде описано батькам дитини педіатром при призначенні.

Мікроскопічне дослідження біоматеріалу на Demodex

  • за 3 дні до забору біоматеріалу слід виключити з використання дитиною засобів особистої гігієни з високим вмістом лугу, лікарських препаратів місцевого застосування;
  • за 24 години до аналізу перестати вмивати дитину (навіть звичайною водою).

Бактеріологічні дослідження

Цей вид діагностики, в більшості випадків, немає сенсу проводити під час антибактеріальної терапії та після неї протягом 14 днів.

Протипоказання до здачі медичних аналізів

Протипоказанням до того, щоб здати лабораторні аналізи дітям у Києві в Клініці ЦСМ, можуть стати такі фактори, як:

  • рентгенографія, томографічні, ультразвукові, ендоскопічні дослідження та інші методи функціональної діагностики, а також масаж, рефлексотерапія та фізіотерапія, проведені до забору біологічного матеріалу у день здачі аналізу;
  • внутрішньовенні лікарські ін'єкції (на розсуд лікаря);
  • цистоскопія (треба почекати 5-7 діб, а потім здавати сечу);
  • гастроскопія, колоноскопія та інші процедури (для аналізу на приховану кров у калі потрібно почекати не менше 14 днів);
  • клізма (потрібно почекати 2-3 години перед забором калу);
  • тріщини, травмована дерма та слизова оболонка в зоні анального проходу (краще не проводити забір зішкрібу на ентеробіоз);
  • ІФА та бакпосів не проводяться при проходженні антибактеріальної терапії та протягом 14 днів після її закінчення (виняток — контроль впливу на організм призначеного лікування).

І це далеко не вичерпний список протипоказань, які варто вивчити відразу після того, як ви знайшли де здати аналізи дитині.

Як відбувається здача аналізів у дітей

Забір капілярної та венозної крові здійснюється в маніпуляційному.

Сечу та кал дитини потрібно зібрати самостійно в стерильні контейнери (при зборі сечі дітей, які ще не привчені до горщика, потрібно використовувати сечоприймач), після чого доставити до клініки на дослідження у zip-пакетах.

Забір мазків та зішкрібів, здебільшого, здійснюється безпосередньо лікарем у консультаційному кабінеті або співробітниками маніпуляційного кабінету. Отриманий зразок переноситься на предметне скло та/або разом з інструментом поміщається у спеціальний контейнер або пробірку.

Забір зразка для дослідження у дитини займає трохи більше 10 хвилин.

Більшість процедур забору матеріалу не супроводжуються болем лише легким дискомфортом. У тому випадку, коли при заборі зразка можливі невеликі болючі відчуття, обов'язково використовується місцеве знеболювання (підбирається в залежності від віку маленького пацієнта).

Після забору та прийому зразка його максимально швидко відправляють до лабораторії для проведення дослідження.

Результати дитячих аналізів та їх розшифровка

Завдяки наявності власної сучасної лабораторії дитячі аналізи у Клініці ЦСМ виконуються максимально швидко (деякі з них будуть готові вже за 1-2 години). Зразки крові, сечі, калу тощо швидко доставляються в лабораторію, котра оснащена високопродуктивною апаратурою.

Навіть за наявності у результатах аналізів референс-значень за статтю та віком, якісну інтерпретацію результатів може здійснити лише педіатр або дитячий профільний лікар, який знає повну клінічну картину, історію хвороби, результати інших досліджень. Від коректності розшифровки аналізів у дітей залежить точність поставленого діагнозу та ефективність призначеного лікування.

Отримати консультацію лікаря як до, так і після лабораторної діагностики можна в нашій клініці повного циклу.

Питання-Відповідь

Скільки потрібно сечі для аналізу у дитини?

Щоб отримати достовірний результат аналізу сечі у дитини, потрібно лише 50 мл рідини, для новонароджених ще менше. Але, якщо сечі буде менше 20 мл, дослідження не можна буде провести.

Як здавати аналіз крові немовляті?

У тому випадку, коли потрібно здати аналіз крові немовляті, постарайтеся зробити це в проміжках між годуваннями (інтервал між останнім годуванням та забором крові повинен бути не менше 2 годин). За 30 хвилин до забору крові на аналіз дитині потрібно дати до 50 мл води. У момент забору крові ручки дитини обов'язково мають бути теплими. До того ж, потрібно подбати про позу дитини. Вона має бути зручною і для малюка, і для медичного працівника, якому потрібно провести забір крові.

З якого віку здають аналізи на алергени у дітей?

Алергопроби у дітей можна робити, починаючи з 1 року. Але фахівці вважають, що зазвичай до 3 років проведення цього аналізу не має жодного сенсу, а оптимальний вік для алергопроб — 5 років.

Чи можна кров здавати при температурі у дитини?

Так, можна. Навіть навпаки, її потрібно здати обов'язково, якщо висока температура тримається у дитини більше 3 діб. Разом із ЗАК варто також здати й ЗАС. За їхніми результатами лікар може оцінити тяжкість перебігу хвороби та, у деяких випадках, призначити додаткове обстеження для уточнення діагнозу чи відкоригувати терапію.

Як здавати сечу немовляті?

Для комфорту батьків та дитини радимо використовувати сечоприймач. Це — спеціальний контейнер, який приклеюється на шкіру промежини. З його допомогою сеча збирається у стерильну ємність. У жодному разі, не можна здавати на дослідження сечу, яку було вичавлено з памперсу.

Як часто можна здавати кров із вени дитині?

Пацієнт будь-якого віку може здавати кров так часто, як вимагає його стан. Жодних обмежень за частотою забору крові з вени немає. Здебільшого, у дітей для взяття аналізу використовують вени, які розташовані у зоні ліктьового згину або тильного боку долоні. Іноді забір крові можуть провести з вени на передпліччі, тильній стороні ступні чи вени на голові.

Які аналізи здають дітям для профілактики?

Для щорічних check-up дитині обов'язково потрібно здавати такі лабораторні дослідження, як: ЗАК з підрахунком лейкоцитарної формули, ЗАС, аналіз крові на феритин і С-реактивний білок.

Як часто потрібно здавати аналізи дітям для профілактики?

Частотність планових лабораторних досліджень дітей залежить від віку дитини. Дітям до 3 років фахівці радять проводити дослідження 1 раз на 6 місяців, а дітям віком від 3 років — 1 раз на 12 місяців.

Переваги лабораторної діагностики у нашій клініці

  1. ЦСМ у Києві — це клініка повного циклу із власною сучасною лабораторією.
  2. Забір зразків проводиться у всіх філіях клініки (без черг).
  3. Дослідження зразків біоматеріалу проводиться на сучасній високоточній апаратурі.
  4. Контроль якості здійснюється лікарем-лаборантом.
  5. Якщо дає змогу методика проведення дослідження, аналіз буде готовий протягом 1 години. Також у клініці проводяться дослідження «Cito».
  6. Високий рівень конфіденційності медичної інформації.
  7. Демократичні ціни на лабораторні аналізи для дітей.

Потрібно здати аналізи дитині у Києві? Хочете зробити це максимально швидко та організовано? Плануєте провести дитині check-up чи діагностику можливих проблем зі здоров'ям при поганому самопочутті? У лабораторії Клініки ЦСМ у Києві ви зможете провести всі необхідні дитині аналізи та отримати достовірні результати аналізів. Записатися на проходження лабораторної діагностики можна телефоном або через форму зворотного зв'язку на сайті. Довірте своє здоров'я професіоналам.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті