Лікування гострої нейросенсорної приглухуватості
Успіх терапії при сенсоневральній та кондуктивній приглухуватості залежить від її своєчасності. Чим раніше буде розпочато лікування, тим найкращий результат принесе. У більшості випадків зниження слуху спровоковане нестачею кисню в нервових клітинах слухового аналізатора. Для запобігання їхній загибелі та поліпшення циркуляції крові в патологічних зонах проводять лікування сенсоневральної приглухуватості в барокамері.
Відповідно до досліджень курс гіпербаричної оксигенації забезпечує позитивну динаміку функції слуху. Це проявляється у вигляді зміни показників тональної граничної аудіометрії. Ефект від терапії спостерігається від 6 місяців до 15 років. Після повторного курсу баротерапії у пацієнтів знову настає покращення показників слуху.
Підтримуючі курси лікування гострої нейросенсорної приглухуватості методом гіпербаричної оксигенації дають можливість зберегти позитивний результат. Ефективність методики було виявлено у пацієнтів усіх вікових груп, зокрема у дітей. Її рекомендовано застосовувати під час лікування хворих із сенсоневральною та кондуктивною приглухуватістю різного походження без обмежень за віком. Дітям також необхідні заняття з логопедом-дефектологом та дитячим психологом.
Високу ефективність у лікуванні дітей та дорослих із приглухуватістю показала фізіотерапія, зокрема:
- методика мікрострумової рефлексотерапії;
- УВЧ;
- лазеромагнітотерапія;
- електрофорез;
- віброакустична терапія.
До медикаментозних методів лікування належить прийом вітамінів групи В та судинних препаратів. Підбір лікарських засобів здійснюється лікарем індивідуально. В окремих випадках при приглухуватості використовують слухопротезування та кохлеарну імплантацію.