icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Гостра сенсоневральна приглухуватість

Це стрімке зниження слуху через ураження слухових рецепторів, структури внутрішнього або середнього вуха. Своєчасне звернення до отоларинголога та правильно призначене лікування допоможуть зупинити розвиток захворювання та уникнути повної втрати слуху.

Лікування гострої сенсоневральної приглухуватості

Приглухуватість зазвичай вважається захворюванням літніх людей. Але, згідно з даними ВООЗ, втрата слуху може статися й у молодому віці, і навіть у дітей. У світі від проблем зі слухом страждає майже 460 млн. людей. Водночас гостра сенсоневральна приглухуватість — один із найпоширеніших діагнозів. «Центр Стимуляції Мозку» використовує сучасні методики лікування гострої сенсоневральної приглухуватості, а наші лікарі багато років успішно займаються корекцією слухових патологій. Сьогодні ЦСМ — це клініка повного циклу, де можна пройти діагностику, лікування та реабілітацію.

Гостра сенсоневральна приглухуватість — це стрімке зниження слуху. У медичній літературі вона також називається нейросенсорною. Своєчасне звернення до отоларинголога та правильно призначене лікування допоможуть зупинити розвиток захворювання.

Види та форми нейросенсорної приглухуватості

Втрата слуху буває односторонньою, двосторонньою та неуточненою. Також виділяють вроджену та набуту приглухуватість. За тривалістю розрізняють 4 види сенсоневральної приглухуватості:

Відповідно до МКХ-10 виокремлюють такі форми захворювання:

Гостра нейросенсорна приглухуватість: етіологія та патогенез

Вроджена глухота може мати різні причини: від недостатнього розвитку присінку внутрішнього вуха до хромосомних аномалій. Набуті порушення слуху стають наслідком травм, перенесених вірусних та інфекційних захворювань, впливу медикаментів чи вікових змін.

При сенсоневральній приглухуватості уражаються слухові рецептори, структури внутрішнього або середнього вуха. Патологія є порушенням кровопостачання та руйнування клітин внутрішнього вуха, слухового нерва або ЦНС. Дане захворювання потребує негайного лікування. В іншому випадку воно може призвести до глухоти. Особливу увагу варто приділяти гострій сенсоневральній приглухуватості у дітей. Якщо вчасно не показати дитину лікарю, патологія незабаром призведе до безповоротної втрати слуху. Єдиним методом лікування в цьому разі буде протезування.

Причини гострої сенсоневральної приглухуватості

Ознаки гострої сенсоневральної приглухуватості

При гострій формі захворювання спостерігається стрімке зниження слуху. Водночас патологія зачіпає одне або два вуха. На ранній стадії клінічна картина буває дещо непевною, тому варто уважно стежити за першими проявами хвороби.

Серед симптомів гострої сенсоневральної приглухуватості виокремлюють:

Якщо людина зазнає труднощів під час розмови, погано сприймає інформацію в умовах з фоновим шумом або спостерігає за рухом губ співрозмовника для кращого сприйняття слів, варто звернутися до лікаря. Серед поширених ознак можливого розвитку приглухуватості: перегляд телевізора на високій гучності, відсутність реакції на шум.

Гостра сенсоневральна приглухуватість у дітей

Порушення слуху у дітей спричиняє розумову відсталість. Дитина вчиться говорити, слухаючи оточуючих, тому зниження слуху призводить до мовних дефектів. У дітей приглухуватість буває вроджена та набута. Першу виявляють у пологовому будинку шляхом викликаних слухових потенціалів. Отримане захворювання зазвичай діагностують у віці 4 років, коли починають шукати причину затримки мовного розвитку.

Види приглухуватості у дітей:

Найчастіше зниження слуху у дітей має змішаний характер. Для встановлення діагнозу та вибору правильної терапевтичної стратегії важливо показати дитину дитячому отоларингологу.

Наслідки гострої сенсоневральної приглухуватості

Відсутність своєчасного лікування гострої сенсоневральної приглухуватості загрожує повною втратою слуху. Це призводить до інвалідності та необхідності слухопротезування.

Діагностика гострої сенсоневральної приглухуватості

У разі появи перших ознак погіршення слуху варто звернутися за консультацією до лікаря-отоларинголога та сурдолога. Фахівець збере анамнез, проведе огляд вушних раковин, надасть направлення на лабораторні аналізи та інструментальні діагностичні процедури.

До списку лабораторних аналізів входять:

Інструментальні методи діагностики сенсоневральної приглухуватості, кондуктивної приглухуватості та глухоти охоплюють:

Лікування гострої нейросенсорної приглухуватості

Успіх терапії при сенсоневральній та кондуктивній приглухуватості залежить від її своєчасності. Чим раніше буде розпочато лікування, тим найкращий результат принесе. У більшості випадків зниження слуху спровоковане нестачею кисню в нервових клітинах слухового аналізатора. Для запобігання їхній загибелі та поліпшення циркуляції крові в патологічних зонах проводять лікування сенсоневральної приглухуватості в барокамері.

Відповідно до досліджень курс гіпербаричної оксигенації забезпечує позитивну динаміку функції слуху. Це проявляється у вигляді зміни показників тональної граничної аудіометрії. Ефект від терапії спостерігається від 6 місяців до 15 років. Після повторного курсу баротерапії у пацієнтів знову настає покращення показників слуху.

Підтримуючі курси лікування гострої нейросенсорної приглухуватості методом гіпербаричної оксигенації дають можливість зберегти позитивний результат. Ефективність методики було виявлено у пацієнтів усіх вікових груп, зокрема у дітей. Її рекомендовано застосовувати під час лікування хворих із сенсоневральною та кондуктивною приглухуватістю різного походження без обмежень за віком. Дітям також необхідні заняття з логопедом-дефектологом та дитячим психологом.

Високу ефективність у лікуванні дітей та дорослих із приглухуватістю показала фізіотерапія, зокрема:

До медикаментозних методів лікування належить прийом вітамінів групи В та судинних препаратів. Підбір лікарських засобів здійснюється лікарем індивідуально. В окремих випадках при приглухуватості використовують слухопротезування та кохлеарну імплантацію.

Гостра сенсоневральна приглухуватість: профілактика

Уникнення факторів ризику — один із найдієвіших методів профілактики зниження слуху. Варто своєчасно лікувати інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів та отити. Людям, які працюють на шумному виробництві, важливо використовувати спеціальні засоби захисту. У разі появи перших ознак погіршення слуху потрібно якнайшвидше записатися до отоларинголога для консультації.

Пацієнтам із діагностованою нейросенсорною приглухуватістю необхідно регулярно відвідувати сурдолога для контролю ефективності терапії. У разі різкого зниження порога чутності варто негайно звернутися до лікаря.

Який лікар лікує гостру сенсоневральну приглухуватість?

Страждаєте зниженням слуху? Потребуєте консультації лікаря? У «Центрі Стимуляції Мозку» ведуть прийом висококваліфіковані фахівці із багаторічним досвідом роботи. Також ми маємо найбільше фізіотерапевтичне відділення в Україні та одне з найбільших відділень гіпербаричної оксигенації. Наші лікарі успішно використовують найсучасніші методики лікування порушень слуху у дорослих та дітей. Тому, якщо лікар рекомендував вам пройти лікування приглухуватості в барокамері або з використанням інших ефективних фізіотерапевтичних методик, ви можете впевнено звернутися до «Центру Стимулювання Мозку», де вам нададуть весь спектр лікувальних та реабілітаційних процедур із найвищою якістю та доступністю. Дізнатися всі деталі можна у фахівців нашого кол-центру за телефонами, вказаними на нашому сайті, або через форму зворотного зв’язку.

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті