Лікування
Лікування анорексії в Клініці ЦСМ ми завжди проводимо в комплексі, завдяки чому отримуємо найкращі результати. Зазвичай курс лікування триває від трьох до семи місяців, й інтенсивність терапії залежить від стадії захворювання, віку пацієнта, його фізичного та психічного стану. Проводиться лікування в нашому стаціонарі. Деяким хворим необхідна госпіталізація до реанімаційного відділення Клініки ЦСМ.
Комплексний план лікування анорексії охоплює безліч методів, серед яких ми використовуємо найбільшу кількість із доведеною ефективністю та впливаємо на самопочуття та здоров’я пацієнта з усіх боків.
Після прибуття на лікування в Клініку ЦСМ пацієнт проходить повну діагностику організму для виявлення стану його життєдіяльності та потенціалу. У таку діагностику внесені: огляд кардіологом та супутні обстеження з аналізами ендокринологом, неврологом, психологом, психіатром, а також у разі необхідності та наявності показань консультація уролога/гінеколога, ортопеда, дієтолога та інших фахівців. Це дає змогу визначити навантаження та інтенсивність відновлення з періодом лікування.
Поступово підвищуючи фізичну та інтелектуальну працездатність, ми покращуємо стійкість організму до несприятливого зовнішнього впливу та зміцнюємо нервову систему, внаслідок чого вже в перші тижні лікування:
- покращується обмін речовин і прискорюється виведення токсинів;
- всі рідкі середовища та тканини насичуються киснем;
- виводяться токсичні метаболічні продукти;
- нормалізується тонус судин;
- зникає метеоризм і покращується робота кишечника;
- поступово нормалізується склад кишкової мікрофлори;
- збільшується кількість функціонуючих капілярів, що покращує кровопостачання тканин.
На наступному етапі ми займаємося відновленням функціонального стану центральної нервової системи:
- проводимо нормалізацію психофізіологічних та психологічних показників: (покращення психоемоційного стану, підвищення активності, зниження емоційної напруженості та стомлюваності, нормалізацію сну, апетиту, зниження показників тривожності, невротичності, зменшення страху, посилення мотивації до подальшого лікування, поліпшення здатності до навчання, підвищення контактності тощо);
- виявляємо стимулюючий та відновлювальний ефект (зниження порушень емоційно-вольової сфери);
- покращуємо гемодинаміку (центральне вегетативне регулювання кардіореспіраторної системи);
- підвищуємо поріг больової чутливості, а також аналгезуючий ефект (головний біль напруження, функціональний головний біль, інші види болю);
- контролюємо нормалізацію гормонального балансу.
Коли пацієнт починає одужувати та набирається сил, йому потрібно реалізовувати свою енергію. Для цього ми маємо унікальний метод тренувань, здатний впливати на продуктивність та гармонізацію роботи головного мозку та нервової системи. Вправи стимулюють поліпшення в саморегуляторній та сенсорно-моторній функціях нервової системи, покращують увагу та допомагають тримати ритм повсякденного життя. Водночас людина починає контролювати та планувати процеси самостійно, включно з харчуванням.
Паралельно з усім лікуванням перерахованим вище, на перших етапах організовується:
- Дієтотерапія. Лікувальне меню складається дієтологом з урахуванням смакових уподобань хворого. Калорійність раціону підвищується поступово. У тяжких випадках хворому спочатку рекомендується внутрішньовенне введення розчинів глюкози, потім призначається вживання поживних сумішей і лише після цього проводиться звичайна їжа;
- Фісіотерапія. Її завдання — почути справжній біль та причину, чому пацієнту знадобилася анорексія, оскільки для багатьох із них це можливість зберегти своє існування в системі відносин, адаптуватися до соціуму. Ми робимо так, що клієнт усвідомлює сенс свого РХП і потім розуміє, чого в житті йому не вистачило, з ким таких стосунків не було. І ми допомагаємо йому все це втілити в житті, змінюється не тільки клієнт, але і вся його сім’я;
- Медикаментозна терапія. Хворому призначаються препарати для відновлення росту та статевого розвитку, зміцнення кісток, заповнення дефіциту вітамінів та мінералів, набору ваги та усунення тривожності та депресії. Проводиться лікування виявлених захворювань ШКТ та інших органів.
У Клініці ЦСМ для терапії анорексії успішно застосовується авторська методика провідного спеціаліста з лікування РХП Валерія Патонича. Вона може використовуватися для лікування анорексії у дітей та дорослих. Метод фісіотерапії допомагає не жити із хворобою, а позбавлятися її. Раніше цей метод застосовувався в психологічних центрах Revocanda plus, тепер він доступний у ЦСМ.
Фісіотерапія (авторський метод Валерія Патонича) — це:
- особистий консультант;
- можливість зв’язку в режимі 24/7 з консультантом, якому можна написати або зателефонувати в будь-який час, знайти опору та розуміння;
- порятунок від РХП, а не усунення симптомів.
Завдяки Revocanda 95 % клієнтів, які пройшли авторську програму фісіотерапії, одужали повністю.
Профілактика анорексії
Для профілактики анорексії робота повинна проводитися як у повсякденному житті людини, так і в її сім’ї. Батьки повинні формувати у дітей здорові звички харчування та ставлення до тіла з дитячого віку.