icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Хвороби нервової системи

Лікування захворювань нервової системи у дітей та дорослих у Клініці ЦСМ проводиться з використанням унікальних для України методик та методів, затверджених світовою неврологічною практикою.

Хвороби нервової системи

Хвороби нервової системи: види та особливості лікування 

Нервова система — це цілісна сукупність різних взаємопов'язаних нервових структур, яка в синергії з ендокринною системою забезпечує регуляцію діяльності всіх систем організму та контролює його реакцію на зміну умов внутрішнього та зовнішнього середовища.

Дві основні її частини — центральна (спинний та головний мозок) та периферична (черепно-мозкові та спинномозкові нерви, нервові сплетення) нервові системи. (Скорочено їх називають ЦНС та ПНС.)

Неврологічні захворювання, або хвороби нервової системи — це патології, які виникають у різних частинах нервової системи — у спинному та головному мозку, а також у периферичних нервових стовбурах та вузлах.

За інформацією ВООЗ, понад 1 млрд людей у світі страждає на неврологічні порушення, а понад 9,5 млн помирає щороку. 

Не знаєте який лікар лікує хвороби нервової системи? Ви почали підозрювати у себе чи своєї дитини неврологічні порушення? У вас є вже встановлений діагноз, але ви хотіли б уточнити його та/або отримати ефективне лікування? У Клініці ЦСМ у Києві дадуть відповіді на всі ваші питання, забезпечать експертну діагностику хвороб нервової системи, складуть ефективну схему лікування. Лікування захворювань нервової системи у дітей та дорослих проводиться з використанням унікальних для України методик та методів, затверджених світовою неврологічною практикою.

Які бувають хвороби нервової системи

Види захворювань нервової системи за Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я (МКХ):

Також захворювання нервової системи поділяються за етіологічним принципом на: судинні, інфекційні, спадкові, травматичні. Також виділяють хронічно прогресуючі хвороби нервової системи.

Судинні захворювання нервової системи (церебральні, спинальні) — це патології, зумовлені зміною судин головного або спинного мозку з порушенням мозкового кровообігу. Ця група становить понад 40 % усієї патології нервової системи. Серед них: інсульти та хронічна судинно-мозкова недостатність.

Інфекційні захворювання нервової системи (нейроінфекції) — загальна назва інфекційних патологій, які були викликані бактеріями, вірусами, грибками або найпростішими, з локалізацією збудника в ЦНС. До них відносяться: менінгіти, енцефаліти, мієліти, поліомієліти тощо.

Спадкові захворювання (хромосомні та геномні) — широка та різноманітна група патологій, що супроводжується пошкодженнями ЦНС та ПНС. До цієї групи належать: синдром Дауна, хвороба Баттена, міотонія (хвороба Томсена), гепатолентикулярна дегенерація тощо.

Травматичні ушкодження нервової системи — патології, що виникають після травм, ударів або здавлювання спинного та головного мозку. 

Хронічно прогресуючі захворювання нервової системи — патологічні стани, які можуть розвинутись через вплив інфекції, порушення метаболізму, інтоксикацію або при специфічній будові нервової системи. До цієї групи хвороб належать міастенія, склероз тощо. Такі патологічні процеси прогресують поступово, знижуючи життєздатність різних систем організму.

Основні причини хвороб нервової системи

Збудником хвороби нервової системи у дітей та дорослих можуть стати:

Крім того, несприятливий вплив на нервову систему може чинити, створюючи умови для виникнення патологічного стану ЦНС та ПНС: неповноцінне харчування, ниркові, серцеві та ендокринні захворювання.

Симптоми захворювань нервової системи

Ознаки захворювань нервової системи можуть бути різними. Клінічна картина залежить від самого захворювання (зокрема його стадії та занедбаності), наявності супутніх діагнозів, статі, віку. Деякі хвороби можуть по-різному виявлятися у дорослих та дітей.

Проте є й загальна група симптомів. Серед них:

Наслідки захворювань нервової системи

Хвороби нервової системи у дітей та дорослих можуть призвести до погіршення якості життя, недієздатності, інвалідності та смерті.

Діагностика захворювань нервової системи

Лікування захворювань нервової системи у дітей та дорослих не може проходити без повноцінного обстеження та диференційної діагностики. Перед початком терапії будь-якого захворювання проводяться:

Перелік необхідних досліджень визначається індивідуально в кожному конкретному випадку; залежить від симптоматики, віку, статі, наявності обтяженої спадковості, загального стану пацієнта. 

Якщо невролог має складнощі у диференціальній діагностиці через нечітку клінічну картину, він може залучити фахівців суміжних спеціальностей — ендокринолога, гастроентеролога, уролога тощо.

Лікування захворювань нервової системи у клініці

Особливості лікування хвороб нервової системи у дорослих та дітей залежать від діагнозу та клінічної картини. Лікування призначається тільки лікарем, і в першу чергу спрямоване на:

Лікування може включати такі інструменти, як:

Специфіка захворювань нервової системи значною мірою впливає на тривалість лікування захворювання, необхідність подальших курсів терапії, ризики виникнення наслідків та ускладнень. Саме тому лікування вимагає ретельної діагностики (зокрема контролю на кожному етапі терапії), грамотного підходу кваліфікованого фахівця, зусиль пацієнта; самостійне лікування нервової системи є неприпустимим.

Профілактика захворювань нервової системи

Хворобам нервової системи, принаймні в деяких випадках, можна запобігти, якщо дотримуватись нескладних правил профілактики. Серед них:

Також потрібно пам'ятати: при появі клінічної картини захворювання нервової системи необхідне термінове звернення за професійною допомогою. Запущені випадки можуть мати незворотні наслідки.

Питання-Відповідь

Які вітаміни необхідні для підтримки та зміцнення нервової системи?

Найбільш корисні для нервової системи такі вітаміни та мікроелементи, як: вітаміни A, E, C, D та 6 вітамінів із групи В — В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В5 (пантотенова кислота), В6 (піридоксин), В9 (фолієва кислота), В12 (ціанокобаламін), а також магній та залізо.

Чи можна відновити пошкоджені нерви?

Відновити функції ушкоджених нервів можна. У деяких випадках для цього вистачає медикаментозного лікування та неінвазивних методів лікування. Але іноді, щоб відновити пошкоджені нерви, потрібне застосування нейрохірургії, спрямованої на комплексне відновлення їх функцій.

Який лікар лікує вегетативну дисфункцію (ВСД)?

Вибір вузькопрофільного фахівця залежить від клінічних проявів ВСД. Це можуть бути такі фахівці, як терапевт, невролог, гастроентеролог, ендокринолог, уролог, психіатр. Найчастіше пацієнтів із дисфункцією веде невролог, але діагностику можна розпочати і з відвідування терапевта.

Переваги лікування хвороб нервової системи у клініці

 1. Клініка ЦСМ у Києві — багатопрофільний медичний центр з повним комплексом послуг з діагностики, лікування та відновлення.
 2. Експертна діагностика на високоточному устаткуванні.
 3. Лікування за допомогою унікальних для України методик та методів, затверджених світовою неврологічною практикою.
 4. Досвідчені спеціалісти з багаторічним досвідом лікування нейропатології.
 5. Проведення комплексного лікування на базі однієї медустанови з урахуванням періодів відновлення та реабілітації.
 6. Доступна вартість надання послуг.

Потрібно пройти ефективне лікування захворювань нервової системи у Києві? На базі Клініки ЦСМ ви можете пройти експертну діагностику, якісне лікування та реабілітацію із гарантованим позитивним результатом. Також ми пропонуємо мешканцям Києва та області приїхати на повне обстеження у багатопрофільну Клініку ЦСМ у Білій Церкві: до ваших послуг комфортний готель на базі медичного центру, найкращі діагности та обладнання експертного рівня. Щоб записатись на прийом, зв'яжіться з нашим контакт-центром за телефоном або залиште заявку на сайті.

Фахівці

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

  30 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті