icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Демієлінізуючі хвороби ЦНС

Демієлінізуючі хвороби ЦНС мають свої наслідки для здоров'я та якості життя людини. Вони можуть призводити до порушення когнітивних функцій, втрати чутливості та інших проблем. І, як наслідок, до інвалідизації та навіть смерті.

Демієлінізуючі хвороби ЦНС

Демієлінізуючі хвороби ЦНС

Демієлінізуюче захворювання — це патологічний процес, що належить до групи захворювань, при яких відбувається пошкодження мієлінових оболонок провідних шляхів ЦНС (головний та спинний мозок). При пошкодженні мієліну передача імпульсів нервовими волокнами уповільнюється або зовсім не відбувається, що призводить до появи неврологічної симптоматики.  

За даними ВООЗ, лише на розсіяний склероз припадає понад 1 млн хворих у світі. У статистиці діагностованих випадків діагноз переважає серед жінок віком 20-35 років (близько 80 %) та чоловіків 35-45 років. Середній вік початку хвороби — 29-33 роки. У дітей до 18 років початок порушень функцій мієлінових нервових волокон зустрічається рідше — 2,7-6 %, а у людей старше 59 років — у 0,6 % випадків. Зараз серед неврологічних захворювань саме розсіяний склероз є основною причиною стійкої інвалідизації осіб молодого віку. 

Є питання? Бажаєте пройти діагностику, підозрюєте у себе чи своїх родичів демієлінізацію? Чи маєте вже встановлений діагноз? Не знаєте, який лікар лікує демієлінізуючі хвороби ЦНС?

У багатопрофільній Клініці ЦСМ у Києві ви отримаєте відповіді. У нашій клініці повного циклу швидко діагностують хворобу, складуть схему лікування та допоможуть максимально уповільнити розвиток захворювання та покращити якість вашого життя. Демієлінізуючі хвороби центральної нервової системи у дітей та дорослих для нас — виклик, а не вирок.

Що належить до демієлінізуючих хвороб центральної нервової системи

Види демієлінізуючих хвороб головного мозку та спинного мозку за міжнародною статистичною класифікацією хвороб (МКХ): 

Основні причини демієлінізуючих захворювань ЦНС

Етіологія демієлінізації ЦНС остаточно неясна. Існує велика кількість теорій причин та умов виникнення хвороб. Серед можливих негативних факторів, які можуть спричинити хворобу, називають:

Більшість дослідників схиляється до теорії комбінованої етіології. Це означає, що умови розвитку патології включають поєднання з декількох перерахованих вище і досі невідомих факторів.

Симптоми та ознаки демієлінізуючих процесів у головному мозку та спинному мозку

Ознаки демієлінізуючих захворювань ЦНС досить різноманітні. Через різноманітність захворювань, що належать до цієї групи, практично неможливо виділити загальну клінічну картину. І, навіть у рамках найпоширенішої демієлінізації — розсіяний склероз — симптоми залежатимуть від локалізації ураження мієліну спинного та головного мозку.

До загальних симптомів можна віднести ознаки, якими досить складно диференціювати проблему. Серед них:

Наслідки демієлінізуючих хвороб центральної нервової системи

Демієлінізуючі захворювання центральної нервової системи мають свої наслідки для здоров'я та якості життя людини. Вони можуть призводити до порушення когнітивних функцій, втрати чутливості та інших проблем. І, як наслідок, до інвалідизації та навіть смерті.

Діагностика демієлінізуючих захворювань ЦНС

При появі симптомів демієлінізуючих захворювань ЦНС для діагностики використовується:

Магнітно-резонансна томографія є єдиною візуалізуючою діагностикою при демієлінізуючих захворюваннях ЦНС. Комп'ютерна томографія та ультразвукова діагностика не показують вогнища на ранніх стадіях, оскільки суттєвої зміни щільності у них не відбувається.

Лікування демієлінізуючих захворювань ЦНС

Лікування демієлінізуючих захворювань ЦНС — складний і тривалий процес, обумовлений хронічним характером хвороби. 

Основна мета лікування при демієлінізації — уповільнення темпів розвитку патологічного процесу та покращення якості життя пацієнта.

Комплексне лікування може включати такі інструменти, як:

Залежно від стадії захворювання застосовується терапія, здатна впливати на імунні процеси.

Як правило, лікування демієлінізуючих захворювань ЦНС складається з симптоматичної терапії та специфічних методів лікування.

Схема лікування підбирається індивідуально та залежить від стадії захворювання, віку та статі пацієнта, особливостей його організму тощо.

Профілактика демієлінізуючих захворювань ЦНС

Вже діагностовані демієлінізуючі хвороби ЦНС вимагають призначення препаратів, які дозволять ефективно боротися із загостреннями та гальмувати прогресування хвороби. 

Якщо ж ви хочете запобігти їхньому розвитку, як такої специфічної профілактики не існує. Рекомендації полягають у запобіганні впливу на організм факторів, що входять до етіологічного списку. А для людей, які раніше перенесли захворювання ЦНС або мають обтяжену спадковість, — систематичний медичний огляд.

Питання-Відповідь

Як виглядає демієлінізація на МРТ?

У висновку МРТ, що підтверджує демієлінізуючу хворобу ЦНС у дітей та дорослих, фахівець вказує на наявність характерних магнітно-резонансних ознак ураження білої речовини мозку. У ньому виявляються зони зі зміненим сигналом та нечіткими контурами. Наприклад, розсіяний склероз проявляється дрібними овальними осередками (до 2 см), розташованими вздовж нервових волокон. У міру розвитку патології окремі осередки можуть зливатися в одну патологічну ділянку. Відтінок вогнищ ураження змінюється в залежності від стадії хвороби. Він може бути світлим, темним і навіть цілком ідентичним здоровим тканинам. В останньому випадку, за наявності клінічної картини, демієлінізацію можна виявити тільки при використанні контрастної речовини.

Де можуть бути осередки демієлінізації?

Як правило, осередки захворювання розташовуються у білій речовині головного мозку. Але також вони можуть бути біля шлуночка головного мозку, у стовбурі, базальних гангліях, спинному мозку. Дуже рідко — у зорових нервах.

Чим можна відновити мієлін?

Вчені Кембриджського університету підтвердили, що протираковий препарат бексаротен відновлює захисні мієлінові оболонки нервових волокон, що руйнуються при розсіяному склерозі. Також для відновлення та покращення вироблення мієліну в медичній практиці використовують Omega-3, вітаміни групи В у комбінації з фолієвою кислотою.

Чи можна зупинити розвиток розсіяного склерозу?

На даному етапі розвитку медицини вилікувати розсіяний склероз неможливо, а ось призупинити та контролювати розвиток захворювання цілком реально, якщо вчасно звернутися за допомогою до професіоналів.

Переваги лікування демієлінізуючих хвороб ЦНС у клініці

 1. Клініка ЦСМ у Києві — медичний центр, в якому ви можете отримати повний комплекс послуг: від діагностики до підтримуючої терапії.
 2. Потужний томограф MAGNETOM Skyra Maximize 3T із 70-сантиметровим тунелем та інше діагностичне обладнання експертного рівня.
 3. Неврологи з великим практичним досвідом лікування демієлінізуючих захворювань та високим рівнем емпатії.
 4. Персональний підхід до кожного пацієнта.
 5. Лікування за допомогою унікальних методик та методів, затверджених світовою неврологічною практикою.
 6. Комфортні умови проведення діагностики та терапії.
 7. Демократична вартість послуг.

Потрібно пройти високоточну діагностику та лікування демієлінізуючих хвороб ЦНС у Києві? Не знаєте, де це зробити? Експертна діагностика та ефективне лікування доступні у київській Клініці ЦСМ. Щоб записатись на прийом до невролога, зв'яжіться з нашим контакт-центром або залиште заявку на сайті — і ми передзвонимо вам найближчим часом для уточнення деталей. Довіртеся професіоналам — ми не підведемо!

Фахівці

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Ціни

 • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

  30 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті