Демієлінізуючі хвороби ЦНС мають свої наслідки для здоров'я та якості життя людини. Вони можуть призводити до порушення когнітивних функцій, втрати чутливості та інших проблем. І, як наслідок, до інвалідизації та навіть смерті.
Демієлінізуючі хвороби ЦНС мають свої наслідки для здоров'я та якості життя людини. Вони можуть призводити до порушення когнітивних функцій, втрати чутливості та інших проблем. І, як наслідок, до інвалідизації та навіть смерті.
Демієлінізуюче захворювання — це патологічний процес, що належить до групи захворювань, при яких відбувається пошкодження мієлінових оболонок провідних шляхів ЦНС (головний та спинний мозок). При пошкодженні мієліну передача імпульсів нервовими волокнами уповільнюється або зовсім не відбувається, що призводить до появи неврологічної симптоматики.
За даними ВООЗ, лише на розсіяний склероз припадає понад 1 млн хворих у світі. У статистиці діагностованих випадків діагноз переважає серед жінок віком 20-35 років (близько 80 %) та чоловіків 35-45 років. Середній вік початку хвороби — 29-33 роки. У дітей до 18 років початок порушень функцій мієлінових нервових волокон зустрічається рідше — 2,7-6 %, а у людей старше 59 років — у 0,6 % випадків. Зараз серед неврологічних захворювань саме розсіяний склероз є основною причиною стійкої інвалідизації осіб молодого віку.
Є питання? Бажаєте пройти діагностику, підозрюєте у себе чи своїх родичів демієлінізацію? Чи маєте вже встановлений діагноз? Не знаєте, який лікар лікує демієлінізуючі хвороби ЦНС?
У багатопрофільній Клініці ЦСМ у Києві ви отримаєте відповіді. У нашій клініці повного циклу швидко діагностують хворобу, складуть схему лікування та допоможуть максимально уповільнити розвиток захворювання та покращити якість вашого життя. Демієлінізуючі хвороби центральної нервової системи у дітей та дорослих для нас — виклик, а не вирок.
Види демієлінізуючих хвороб головного мозку та спинного мозку за міжнародною статистичною класифікацією хвороб (МКХ):
Етіологія демієлінізації ЦНС остаточно неясна. Існує велика кількість теорій причин та умов виникнення хвороб. Серед можливих негативних факторів, які можуть спричинити хворобу, називають:
Більшість дослідників схиляється до теорії комбінованої етіології. Це означає, що умови розвитку патології включають поєднання з декількох перерахованих вище і досі невідомих факторів.
Ознаки демієлінізуючих захворювань ЦНС досить різноманітні. Через різноманітність захворювань, що належать до цієї групи, практично неможливо виділити загальну клінічну картину. І, навіть у рамках найпоширенішої демієлінізації — розсіяний склероз — симптоми залежатимуть від локалізації ураження мієліну спинного та головного мозку.
До загальних симптомів можна віднести ознаки, якими досить складно диференціювати проблему. Серед них:
Демієлінізуючі захворювання центральної нервової системи мають свої наслідки для здоров'я та якості життя людини. Вони можуть призводити до порушення когнітивних функцій, втрати чутливості та інших проблем. І, як наслідок, до інвалідизації та навіть смерті.
При появі симптомів демієлінізуючих захворювань ЦНС для діагностики використовується:
Магнітно-резонансна томографія є єдиною візуалізуючою діагностикою при демієлінізуючих захворюваннях ЦНС. Комп'ютерна томографія та ультразвукова діагностика не показують вогнища на ранніх стадіях, оскільки суттєвої зміни щільності у них не відбувається.
Лікування демієлінізуючих захворювань ЦНС — складний і тривалий процес, обумовлений хронічним характером хвороби.
Основна мета лікування при демієлінізації — уповільнення темпів розвитку патологічного процесу та покращення якості життя пацієнта.
Комплексне лікування може включати такі інструменти, як:
Залежно від стадії захворювання застосовується терапія, здатна впливати на імунні процеси.
Як правило, лікування демієлінізуючих захворювань ЦНС складається з симптоматичної терапії та специфічних методів лікування.
Схема лікування підбирається індивідуально та залежить від стадії захворювання, віку та статі пацієнта, особливостей його організму тощо.
Вже діагностовані демієлінізуючі хвороби ЦНС вимагають призначення препаратів, які дозволять ефективно боротися із загостреннями та гальмувати прогресування хвороби.
Якщо ж ви хочете запобігти їхньому розвитку, як такої специфічної профілактики не існує. Рекомендації полягають у запобіганні впливу на організм факторів, що входять до етіологічного списку. А для людей, які раніше перенесли захворювання ЦНС або мають обтяжену спадковість, — систематичний медичний огляд.
Потрібно пройти високоточну діагностику та лікування демієлінізуючих хвороб ЦНС у Києві? Не знаєте, де це зробити? Експертна діагностика та ефективне лікування доступні у київській Клініці ЦСМ. Щоб записатись на прийом до невролога, зв'яжіться з нашим контакт-центром або залиште заявку на сайті — і ми передзвонимо вам найближчим часом для уточнення деталей. Довіртеся професіоналам — ми не підведемо!
CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)
789 грн
45 хвилин
CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)
689 грн
30 хвилин