icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Гострі порушення мозкового кровообігу

Гострі порушення мозкового кровообігу (ГПМК) - группa синдромів, що розвиваються внаслідок гострого розладу кровообігу головного мозку. Виникають при склеротичних ураженнях великих і дрібних судин, при захворюваннях серця, при порушенні згортання крові та ін.

Лікування гострих порушень мозкового кровообігу у дітей

Інсульти чи гострі порушення мозкового кровообігу, лікуванням яких займаються лікарі Центра стимуляції мозку, вважаються віковим захворюванням – відповідно статистиці, найчастіше на них страждають люди старші 65 років. Але ця статистика не означає, що молодість автоматично виключає різні ризики. Людина будь-якого віку може потрапити в лікарню з інсультом, навіть підліток чи немовля. Різниця лише в кількості випадків. Якщо говорити за дітей, різні джерела наводять кількість від 2-3 до 6-7 випадків захворювання на 100000 здорових дітей.

В Україні достатньо неврологів, знайомих з клінікою інсультів у дорослих, здатних обрати правильне лікування та спланувати реабілітацію. Та дуже не вистачає тих, хто зустрічався з ГПМК у маленьких дітей – навіть в Києві надто складно знайти такого фахівця. Складно, але можливо – Центр стимуляції мозку спеціалізується на неврології, порушення мозкового кровообігу входить в кількість нозологій, з якими успішно працюють наші фахівці.

Класифікація та причини інсульту

Порушення мозкового кровообігу у дітей – це стан, за якого певна зона головного мозку не отримує необхідного живлення, до неї припиняється постачання кисню. Як наслідок частина клітин гине, а разом з ними втрачаються деякі функції.

Інсульт може бути:

У дітей віком від народження до 18 років найчастіше діагностують ГПМК геморагічного типу, але зустрічаються і випадки ураження комбінованого характеру, коли в одній долі знаходяться геморагічні осередки, а в іншій – ішемічні. Це не єдина класифікація порушень мозкового кровообігу. Залежно від віку виділяють інсульти:

До факторів, які підвищують ризик порушення кровообігу у дітей віком до 18 років відносять неналежний перебіг вагітності, постійно підвищений артеріальний тиск у матері під час виношування, травматичні пологи, перенесенні внутрішньоутробні інфекції, хвороби серця, вроджені аномалії судин та серцево-судинної системи.

Точні причини розвитку ГПМК у дітей відрізняються залежно від типу інсульту. Причиною геморагічного інсульту можуть стати:

Комплекс причин, що викликають ішемічний інсульт, відрізняється та до нього належать:

Cимптоми

Поєднання клінічних проявів лишається однаковим для всіх типів уражень та включає такі симптоми:

Перераховані симптоми включають прояви характерні і для дітей до року, і для доросліших пацієнтів. Якщо відбувається ГПМК у дітей, їм необхідна невідкладна допомога: що раніше вона буде надана, тим простіше відбувається реабілітація, оскільки зміни будуть не такими глибокими та широкими.

Але визначити дитині діагноз ГПМК не завжди вдається з першого разу через те, що у неї можуть бути відсутні специфічні симптоми інсульту: однобічна втрата чутливості, проблеми з мовою. А в маленьких дітей такі зміні визначити вдвічі складніше.

Лікування в Центрі стимуляції мозку

В перебігу інсульту вирізняють три періоди:

 1. Найгостріший.
 2. Гострий.
 3. Відновний.

Протоколи лікування ГПМК під час перших двох періодів спрямовані на підтримку нормального артеріального тиску та температури тіла, контроль внутрішньочерепного тиску, запобігання судом. У відновному періоді дії лікарів спрямовані переважно на реабілітацію дитини, відновлення втрачених функцій.

Лікування ГПМК у дітей в Києві на відновному етапі – одна з основних послуг Центра стимуляції мозку. Наші методи неінвазивні та ефективні одночасно, при цьому вони вибіркові – сама мікрополяризація мозку дозволяє діяти локально, впливає лише на уражену ділянку органу та не зачіпає здорові ділянки. Для лікування інсульту у дітей фахівці клініки використовують усі доступні апаратні методики, багато з яких унікальні в Києві та Україні. В поєднанні з класичними шляхами реабілітації це дозволяє лікарям Центра допомагати усім дітям, незалежно від складності наслідків та прогнозу.

Дитячий мозок ніжніший та пластичніший, він швидше піддається реабілітації, тому в певних випадках наші лікарі своїми вмілими діями майже повністю усувають негативні наслідки хвороби. Головне – не відкладати момент звернення до Центра стимуляції мозку!

Джерела

Відео

Сертифікати

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

  30 хвилин

 • AC4. Біоакустична корекція (БАК) Дитячий

  20 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRC6. Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)

  40 хвилин

 • PRA5. Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті