icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування контузії

Лікування контузії в клініці ЦСМ в Києві - надаємо комплексну медичну допомогу при контузії (сотрясінні) головного мозку. Наша команда досвідчених фахівців з неврології забезпечує індивідуальний підхід до кожного пацієнта, використовуючи сучасні методи діагностики та лікування.

Лечение контузии

Лікування контузії: етапи та особливості

Контузія є локалізованим ушкодженням внутрішніх тканин та органів без видимих розривів шкіри. Причин виникнення може бути декілька. Найчастіше це наслідки впливу вибухової хвилі, рідше – травми після ударів, падінь тощо. Своєчасне та правильне лікування має вирішальне значення для забезпечення належного відновлення життєво важливих функцій та мінімізації ускладнень.

Як проводиться терапія контузії?

Основні завдання при лікуванні контузії – це:

Спочатку уражену ділянку слід захистити від подальшого пошкодження шляхом іммобілізації або використання пристроїв для підтримки, таких як пов'язки або шини. Важливо розуміти, що при контузії часто страждає голова і, зокрема, головний мозок. Тому постраждалого краще покласти, зафіксувавши його тіло, щоб той не міг робити різких рухів. Не зайвим буде використання пакетів з льодом – їх можна прикласти до ураженого місця, щоб звузити судини, зняти біль та зменшити набряк. Однак слід стежити, щоб подібна маніпуляція не призвела до обмороження шкіри. Оптимальний варіант – покласти на шкіру тканину і потім лід.

Варто враховувати, що це лише перша допомога. При лікуванні контузії голови необхідно використовувати додаткові запобіжні заходи через делікатний характер травми. При наявності симптомів (втрати свідомості, постійного головного болю або ознак травмування) слід негайно звернутися за медичною допомогою. Фахівець проведе діагностику та зможе визначити ступінь контузії, підбере подальший курс терапії. У разі наявності легкого ступеня зазвичай рекомендується спокій та спостереження. Слід уникати дій, здатних посилити симптоми, таких як фізичні навантаження чи напружені розумові завдання. Госпіталізація в таких ситуаціях не завжди є обов'язковою.

Якщо ж йдеться про середню або тяжку контузію, постраждалому призначається більш інтенсивний курс лікування та реабілітації. У більшості випадків пацієнт повинен весь час перебувати у медичній установі. Йому призначають спеціальні препарати – антибіотики, анальгетики, судинозвужувальні, протизапальні і т. д. Це ліки для зняття болю, зменшення набряку та запобігання ускладненням. У деяких випадках може знадобитися хірургічне втручання для видалення тромбів або зменшення тиску на мозок.

Лікування наслідків контузії у клініці «ЦСМ»

В Україні багато медичних закладів надають необхідну допомогу при контузіях різного ступеня складності. Однак важливо розуміти, що при подібних ушкодженнях слід обирати лише перевірені клініки, адже від терапії та правильної реабілітації буде залежати подальша якість життя потерпілого. Саме такою установою є клініка «ЦСМ». Тут підхід до лікування контузії, зокрема, наслідків ураження головного мозку та нервової системи, психічних розладів на фоні отриманих ушкоджень, відповідає міжнародним нормам та кращим практикам, які наголошують на своєчасній оцінці, правильній діагностиці та індивідуальних планах терапії.

Алгоритм лікування наслідків контузії головного мозку включає комплексну діагностику з використанням сучасних підходів та високоточного обладнання. Завдання фахівця полягає у виявленні тих розладів (фізичних, психічних та психологічних), які стали наслідками безпосередньо поразки ЦНС і не були усунені в ході самої терапії. Далі проводиться реабілітація за допомогою підібраних методик, наприклад, фізіотерапії разом із прийомом медичних препаратів. Головною метою лікаря при цьому є повернення пацієнту всіх його життєво важливих функцій. Додатково може проводитися консультація з близькими потерпілого, оскільки після виходу з клініки йому може бути потрібний додатковий догляд.

Часто задавані питання про контузію головного мозку

Які симптоми можуть вказувати на контузію головного мозку?

Зазвичай контузія головного мозку супроводжується такими симптомами, як головний біль, запаморочення, втрата свідомості, погіршення координації рухів та скарги на загальну слабкість.

Як проводиться діагностика контузії в клініці ЦСМ?

Для діагностики контузії головного мозку ми використовуємо різні методи, включаючи клінічний огляд, нейрологічне обстеження, рентгенографію, комп'ютерну томографію (КТ) та магнітно-резонансну томографію (МРТ).

Як проходить лікування контузії в клініці ЦСМ?

Лікування контузії головного мозку включає режим спокою, фармакотерапію для зменшення запалення та контролю болю, а також реабілітаційні заходи, такі як фізіотерапія та реабілітаційні вправи для відновлення функцій мозку та координації рухів.

Як довго триває відновлення після контузії головного мозку?

Тривалість відновлення після контузії головного мозку може варіюватися в залежності від тяжкості контузії та індивідуальних особливостей пацієнта. У більшості випадків пацієнти повністю відновлюються протягом кількох тижнів або місяців.

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті