icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Ранній дитячий аутизм

Діти з підозрою на ранній дитячий аутизм, вік яких до 3-х років, намагаються не взаємодіяти з людьми, відчувають труднощі з вираженням емоцій, мають затримки мовного розвитку та монотонні інтонації.

Ранній дитячий аутизм

Чи можна вилікувати ранній дитячий аутизм?

Ранній дитячий аутизм — це вроджений стан психіки, який проявляється у замкнутості та відмежуванні від зовнішнього світу. Ця особливість психіки стає помітною у перші роки життя та характеризується порушеннями сенсомоторної, пізнавальної та мовної функцій, і навіть нерозвиненістю соціальної комунікації. Відповідь на запитання, чи можна вилікувати ранній дитячий аутизм, спроможний дати тільки лікар, тому за перших ознак аутистичного розладу варто звернутися до фахівців «Центру Стимуляції Мозку».

Ранній дитячий аутизм (РДА) проявляється у віці до 3 років. Зазвичай дитина не говорить, відчуває труднощі взаємодії із соціумом, робить стереотипні рухи. Такі симптоми є показанням до консультації невролога. Звернутися з цією проблемою можна до «Центру Стимуляції Мозку», де ведуть прийом кваліфіковані лікарі: неврологи, психіатри, дефектологи, логопеди, психологи.

У клініці використовують сучасні методи діагностики раннього дитячого аутизму та прогресивне обладнання для реабілітації. До процесу терапії обов’язково долучаються батьки дитини та її найближче оточення, що підвищує мотивацію до навчання та досягнення нових успіхів.

Класифікація раннього дитячого аутизму

Для діагностики аутизму сьогодні застосовують дві системи: МКБ-10 (Міжнародна класифікація хвороб) та DSM-5 (Діагностичний та статистичний посібник із психічних розладів США). Згідно з МКБ, усі форми аутизму перераховані під шифром F84.0-F84.9. До них належать такі види раннього дитячого аутизму:

Класифікація американського співтовариства психіатрів об’єднує всі форми аутизму в розлади аутистичного спектру (РАС).

Ознаки раннього дитячого аутизму

Симптоми раннього дитячого аутизму за МКХ-10:

Симптоматика за DSM-5:

Для своєчасної діагностики аутизму важливо спостерігати за дитиною з перших місяців її життя. Симптоми раннього дитячого аутизму, що вимагають консультації у дитячого невролога:

Якщо поведінка дитини помітно відрізняється на фоні однолітків, варто звернутися до ЦСМ для консультації. Своєчасна діагностика дає більше шансів на успішну корекцію та соціальну адаптацію.

Клінічні прояви раннього дитячого аутизму

Діти з підозрою на ранній дитячий аутизм, вік яких до 3-х років, намагаються не взаємодіяти з людьми, відчувають труднощі з вираженням емоцій, мають затримки мовного розвитку та монотонні інтонації. При ранньому аутизмі дитину лякають будь-які прояви почуттів. Це виявляється в негативному сприйнятті емоцій інших людей. Такі діти не посміхаються у відповідь на посмішку, не дивляться у вічі, у разі стресу заспокоюють себе стереотипними рухами, що дають відчуття безпеки.

Серед інших ознак раннього аутизму у дітей:

Діти з раннім дитячим аутизмом мають порушений режим сну та активності. Їм властиві часті істерики, страх незнайомих людей і полохливість.

Причини раннього дитячого аутизму

Етіологія та патогенез раннього дитячого аутизму остаточно не вивчені. Фахівці у сфері РДА мають кілька гіпотез:

Інші можливі каталізатори розвитку РАС у дітей:

У низці випадків ранній дитячий аутизм розвивається через комплекс причин: генетичних та зовнішніх.

Ускладнення раннього дитячого аутизму

Діти з раннім дитячим аутизмом зазнають складнощів у взаємодії із зовнішнім світом. Їм важко дається навчання, вони не можуть налагодити контакт з однолітками. У дорослому віці спостерігаються проблеми з адаптацією до соціального життя, здобуттям професії та створенням сім’ї. Наслідки раннього дитячого аутизму без лікування — депресія та ізоляція від соціуму.

Діагностика раннього дитячого аутизму

Діагностика РАС — складний та багатоетапний процес. Спочатку проводиться тест на ранній дитячий аутизм для батьків (опікунів) дитини. За його результатами педіатр встановлює групу ризику та дає направлення на консультацію психіатра, щоби підтвердити чи заперечити діагноз. У психіатрії велику увагу приділяють соматичному та неврологічному огляду, а також лабораторним аналізам. Серед основних методів:

Фахівці ЦСМ використовують сучасні профільні методики виявлення РАС. Зокрема діагностику ADOS-2, ADI-R-тест, CHAT, Casd, Leiter-3, PEP-3, ATEC, Conners-3, WISC-4.

Лікування раннього дитячого аутизму

Сьогодні наявні ефективні методи, що покращують стан дитини та підвищують якість її життя. Корекція раннього дитячого аутизму охоплює роботу над поведінкою та навичками спілкування. Медикаментозна терапія також дає позитивні результати. До корекційної програми залучається найближче оточення дитини, аби створити для неї максимально сприятливий життєвий простір.

Лікування раннього аутизму в «Центрі Стимуляції Мозку» проводиться з використанням сучасного обладнання та методик, серед яких:

Своєчасна діагностика та початок корекції дають змогу досягти позитивних результатів у лікуванні раннього дитячого аутизму. Прогноз вилікуваності залежить від багатьох факторів, тож буде різним для кожного пацієнта. У медичній сфері поки що не існує профілактики раннього дитячого аутизму.

Який лікар лікує ранній дитячий аутизм?

Робота з дітьми із синдромом раннього дитячого аутизму належить до компетенції дитячого психіатра. За показаннями до терапії долучається невролог, логопед, масажист, фізіотерапевт. У ЦСМ проводиться корекція всіх РАС, зокрема синдромів Каннера, Ретта та Аспергера. Щоби пройти діагностику та розпочати корекцію за індивідуальною схемою, запишіться на консультацію за телефоном або на сайті.

Джерела

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті