Дрібна моторика - це вміння людини здійснювати осмислені і спрямовані рухи пальцями рук або ніг.
Дрібна моторика - це вміння людини здійснювати осмислені і спрямовані рухи пальцями рук або ніг.
Дрібна моторика - це вміння людини здійснювати осмислені і спрямовані рухи пальцями рук або ніг. Дитина удосконалює дрібну моторику пальців у міру дорослішання - але опановує нею вже з народження. У нашому Центрі стимуляції мозку малюків навчають цьому природному - але такого необхідного процесу: впевнено володіти власними руками, щоб досягати маленьких і великих цілей.
Проста моторика означає захоплення, утримання предмета і подальшу роботу з ним (їсти, одягатися). Тонка і складна моторика має на увазі письмо, малювання, виконання скрупульозної роботи (вирізання фігурок, створення аплікацій, оригамі, в'язання, ліплення). Коли людина виконує якийсь рух, вона залучає одночасно нервові імпульси, м’язи пальців рук, кістково-суглобний та зоровий апарат.
Розвиток моторики пальців допомагає дитині оволодіти необхідними побутовими навичками - а також підготуватися до школи. Малюк який впевнено володіє руками не буде відволікатися на те, як краще взяти письмове приладдя, щоб не упустити - а тому зможе більше концентрувати увагу на навчальному процесі.
Вчені виявили прямий з‘вязок між моторикою та мовною функцією. Спостереження довели: коли розвивають моторику, розвивається й мова. Моторний та мовний центри мозку розташовані в близькому сусідстві, достатньому для взаємодії.
Дитина з розвиненою дрібною моторикою рук отримує якості, що допомагають в побуті та навчанні:
Маленька дитина – створіння пластичне. Це означає, що у неї збережене те, що втрачене більшістю дорослих: здатність не просто стрімко розвиватися – але й змінюватися під впливом цього розвитку. Тому в майбутньому, якщо паралельно з розвитком дрібної моторики рук прищеплювати дитині любов до творчості та навчати самостійно мислити – з маленької людини виросте розумна особистість з естетичним смаком та тонким сприйняттям навколишнього світу.
Людина з рухливими пальцями сама по собі виглядає емоційніше та приваблює цікавість. Але без участі названих факторів розвиток моторики не здатний виховати гострий розум та обдаровану особистість.
З часом моторика рук стане чимось більшим, ніж вмінням писати літери та тримати ложку. Стане тим фундаментом, на основі якого тато з мамою та викладачі продовжать розвиток маленької людини.
Прості вправи для поліпшення рухливості і вправності пальців рекомендується виконувати з 7-8 місяців. Заняття з викладачем в профільному центрі починають після 2 років. У нашій клініці навчають дітей молодшого та старшого дошкільного віку.
Удосконалювати мистецтво спритності рук рекомендується як в дошкільні роки - так і в старших класах школи. Відома думка, згідно якого заняття з розвитку дрібної моторики потрібні молодим людям до 20-21 років. Адже в цей період припиняється ріст і остаточно формується скелет (невипадково в західних країнах віком повноліття вважається не 18, а 21 рік). А також тим, що в 20 років юнаки та дівчата ще навчаються - але вже не в школі, а в інституті або університеті.
Щоб розвиток дрібної моторики руки відбувалося повноцінно, підбір занять виконується з урахуванням віку дитини. Вік розкриває потенціал, з якого виходять при виборі вправ - і диктує потреби, які потрібно враховуються для досягнення розвиваючої мети.
Розвиток дрібної моторики у дітей 2 років відбувається на прикладі простих занять та ігор за типом «Ладушки». Дворічний малюк працює тільки долонею, пальці мало беруть участь в захопленні.
Дрібна моторика у дітей 2-3 років розвивається за допомогою ігор з пальчиками («Сорока-ворона»), що виконується дорослими масажним впливом.
Розвиток дрібної моторики у дітей 3-4 років проводиться за участю пальців, коли відбувається захоплення і маніпулювання річчю. Пазли, конструктори і виготовлення паперових фігурок будуть до речі.
У 4-5 років дитина вчиться шнурувати взуття, застібати ґудзики. Тому вправи орієнтовані на копітку роботу,що виконується пальцями. Вправи також спрямовані на розроблення рухливості кисті та обертання зап'ястям.
У 5-6 років дитина комбінує моторику з кінетичними навичками. Маленька людина вчиться відчувати себе в просторі.
Дрібна моторика для дітей 6-7 років - серйозний етап підготовки й до освіти, й до самостійності. Бо попереду у дошкільника - перший клас і шкільне життя. Тому допомога дбайливих батьків вже не буде постійною.
Розвивається образне мислення, виразна мова, здатність рахувати. Вправи із залученням невеликих предметів спрямовані на розроблення фаланг пальців. Крім виконання спеціальних вправ, дитині шести-семи років корисно ліпити, малювати, збирати конструктор і навчатися грі на гітарі чи фортепіано. А також допомагати мамі з хатньою роботою.
Розвиток дрібної моторики у дітей в Центрі стимуляції мозку відбувається за участі логопедів і психологів, які враховують вік, потреби і здатності певного малюка.
Вправи для розвитку дрібної моторики рук у дітей побудовані на ігрових елементах. Це допомагає пробудити у дитини цікавість і утримати її біля заняття.
До цієї гри залучають безпечні предмети, не здатні травмувати. Використовуються сипкі речовини: крупа, пісок. Пластичні матеріали, здатні змінюватися під впливом рук: пластилін, глина, солоне тісто. Предмети, робота з якими розвиває уяву: папір, картон. А також багатоелементні іграшки, що вимагають логіки: кубики, пазли, конструктори, Лего.
Мініатюрні штучки (намиста, ґудзик, мушлі, камінчики, прищіпки) розроблюють групи коротких м’язів пальців.
Працюючи з дітьми, наші викладачі контролюють ступінь важкості вправ на розвиток. З цією метою заняття з розвитку дрібної моторики чергуються. Прості вправи змінюють складні, дитина засвоює побутові рухи – та навчається виконувати функції, що розвивають логічне мислення та творчу уяву.
CC15. Консультація психолога дитячого (заключна)
589 грн
30 хвилин
CC14. Консультація психолога дитячого (повторна)
789 грн
60 хвилин
CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий
539 грн
30 хвилин
EC2. Заняття з корекційним педагогом Дитячий
489 грн
30 хвилин
CC12. Консультація психолога Дитячий
489 грн
30 хвилин
EC8. Терапія сенсорної інтеграції (індивідуальне заняття) Дитячий
600 грн
45 хвилин
EC9. Терапія сенсорної інтеграції групові заняття Дитячий
480 грн
45 хвилин