Рефлекторний масаж за Сандаковим при ДЦП
Масаж за Сандаковим – це авторська мануальна методика, яка передбачає рефлекторний (неврологічний) вплив масажними рухами з метою стимуляції та розвитку у дитини установчих рефлексів. Розроблена московським дитячим лікарем та неврологом Дмитром Сандаковим для реабілітації дітей з ДЦП. Коли застосовують масаж за Сандаковим лікарі-реабілітологи та мануальні терапевти нашого Центру стимуляції мозку допомагають дітям з особливими потребами формувати самостійні рухові навички та природний руховий стереотип.
ДЦП залишається однією з основних дитячих патологій. Це той діагноз, коли малюк навіть не намагається рухатися як нормальна дитина. А якщо й намагається – то кожний рух супроводжується болем та мимовільними сльозами.
Але згідно зі статистичними даними, лише 10% дітей з ДЦП страждають на незворотні ураження головного мозку. Більшість малюків-церебральників зберігають когнітивні функції: увага, мова, пам'ять, інтелектуальні здібності, сприйняття та аналізування інформації. Далеко не одна дитина з діагнозом ДЦП навчається в школі нарівні з іншими дітьми. А значить, що такі діти здатні розвиватися, щоб спілкуватися з навколишнім світом та людьми.
Масажна практика, що стала змістом життя
За волею обставин, у 1993 році, тоді ще анестезіолог-реаніматолог, Сандаков удався до практики як мануальний терапевт та масажист. Серед пацієнтів лікаря, який перекваліфікувався, одразу з'явилися малюки з ДЦП. Але до методики, яка дарує надію батькам та дітям, Дмитро Васильович прийшов шляхом спроб та помилок. Затримка розвитку моторики, м'язова дистонія та патологічні рефлекси не піддавалися методам класичної реабілітації. Упевнившись на особистій практиці, що традиційний лікувальний масаж та ортопедія не дають малюкам позитивного результату та провокують поглиблення симптоматики ДЦП, лікар Сандаков відмовився від класики – та продовжив лікувальний пошук.
Розроблена Сандаковим масажна методика ґрунтується на знаннях фізіології та патофізіології. Рефлекторний масаж за Сандаковим містить технічні елементи трьох самостійних методів терапії:
- східні мануальні техніки (китайський точково-меридіанний масаж);
- бобат-терапія (нейро-розвивальна терапія);
- акупресура (точковий масаж).
Масаж при ДЦП за Сандаковим передбачає повну відмову від ортопедичних виробів з жорсткою фіксацією (лонгетів, корсетів, ортезів), а також лікувальних фармпрепаратів (окрім тих, які дитина приймає за життєвими призначеннями).