icon

Адреси клінік

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Масаж за Сандаковим

Масаж за Сандаковим – це авторська мануальна методика, яка передбачає рефлекторний (неврологічний) вплив масажними рухами з метою стимуляції та розвитку у дитини установчих рефлексів. Розроблена московським дитячим лікарем та неврологом Дмитром Сандаковим для реабілітації дітей з ДЦП.

Рефлекторний масаж за Сандаковим при ДЦП

Масаж за Сандаковим – це авторська мануальна методика, яка передбачає рефлекторний (неврологічний) вплив масажними рухами з метою стимуляції та розвитку у дитини установчих рефлексів. Розроблена московським дитячим лікарем та неврологом Дмитром Сандаковим для реабілітації дітей з ДЦП. Коли застосовують масаж за Сандаковим лікарі-реабілітологи та мануальні терапевти нашого Центру стимуляції мозку допомагають дітям з особливими потребами формувати самостійні рухові навички та природний руховий стереотип.

ДЦП залишається однією з основних дитячих патологій. Це той діагноз, коли малюк навіть не намагається рухатися як нормальна дитина. А якщо й намагається – то кожний рух супроводжується болем та мимовільними сльозами.

Але згідно зі статистичними даними, лише 10% дітей з ДЦП страждають на незворотні ураження головного мозку. Більшість малюків-церебральників зберігають когнітивні функції: увага, мова, пам'ять, інтелектуальні здібності, сприйняття та аналізування інформації. Далеко не одна дитина з діагнозом ДЦП навчається в школі нарівні з іншими дітьми. А значить, що такі діти здатні розвиватися, щоб спілкуватися з навколишнім світом та людьми.

Масажна практика, що стала змістом життя

За волею обставин, у 1993 році, тоді ще анестезіолог-реаніматолог, Сандаков удався до практики як мануальний терапевт та масажист. Серед пацієнтів лікаря, який перекваліфікувався, одразу з'явилися малюки з ДЦП. Але до методики, яка дарує надію батькам та дітям, Дмитро Васильович прийшов шляхом спроб та помилок. Затримка розвитку моторики, м'язова дистонія та патологічні рефлекси не піддавалися методам класичної реабілітації. Упевнившись на особистій практиці, що традиційний лікувальний масаж та ортопедія не дають малюкам позитивного результату та провокують поглиблення симптоматики ДЦП, лікар Сандаков відмовився від класики – та продовжив лікувальний пошук.

Розроблена Сандаковим масажна методика ґрунтується на знаннях фізіології та патофізіології. Рефлекторний масаж за Сандаковим містить технічні елементи трьох самостійних методів терапії:

Масаж при ДЦП за Сандаковим передбачає повну відмову від ортопедичних виробів з жорсткою фіксацією (лонгетів, корсетів, ортезів), а також лікувальних фармпрепаратів (окрім тих, які дитина приймає за життєвими призначеннями).

Особливості фізичних вправ за Сандаковим

В основу реабілітації за методикою Сандакова покладено точковий масаж, гімнастичні вправи та лікувальна фізкультура. Щоб досягти позитивного результату, дотримуємося головних принципів:

  1. Стимуляція та розвиток установчих рефлексів

    Автор методу акцентує увагу на тому, як важливо під час масажу при ДЦП прищеплювати дитині нормальні рухові реакції. Якщо здорова дитина не замислюється над тим, як виконати рух та утримувати тіло у вертикальному положенні – то хворий прикладає більше зусиль, щоб утримати голову чи зробити переворот. Такого малюка під час реабілітації стимулюють до розвитку установчих рефлексів.

    Установчі рефлекси – це такі, які підтримують та зберігають пози тіла. В регуляції цієї групи рефлексів беруть участь продовгуватий та середній мозок. Коли стимулюють рефлекторні реакції, масаж при ДЦП у дітей розвиває функціонування мозку та ЦНС.

  2. Виконання правильних укладальних позицій

Укладання за Сандаковим виконуються в присутності чи навіть за участю батьків. Рідна людина фіксує верхню (плечі) чи нижню (таз, ноги) частину тіла, а лікар-реабілітолог змушує рухатися кінцівки, протилежні зафіксованим. За утриманням плечей рухаються ноги – за утриманням таза та ніг рухаються голова, руки та торс. Рухи тіла дитини та статичні пози виконуються руками лікаря, тому заняття нагадують пасивну йогу.

Покази до проведення рефлекторного масажу за Сандаковим

Вік для реабілітації дітей з ДЦП

Що стосується віку, що підходить – доктор Сандаков радить проводити масаж та ЛФК при ДЦП якомога раніше. Рання реабілітація та виховання установчих рефлексів дають дитині більше шансів на повноцінне життя та соціальну адаптацію.

Відчутні результати реабілітація дає в період від народження до 8 років. В цьому віці дитячий мозок переживає стрімкий розвиток. І тому порушення чи втрачені функції здатні компенсуватися здоровими відділами мозку.

Масаж при ДЦП за Сандаковим у нашій клініці

Дитячий масаж, гімнастика та ЛФК за методикою Сандакова потребують регулярного виконання. Важливо не просто не переривати курси занять на тривалий час – але також поступово збільшувати фізичне навантаження.

Виконуючи масаж при ДЦП у дітей в Києві та підбираючи індивідуально вправи, ми можемо досягти таких результатів:

У дітей з ДЦП масаж усуває спастичне напруження м'язів, що знаходяться у стані гіпертонусу (спазми, судоми) – м'язи, що не працюють навпаки тонізує. Точковий масаж при ДЦП активізує передачу нервових імпульсів та стимулює появу природних рефлексів.

Те, що дитина навчається повзати лише у 7 років, а у 10 вперше стає на ноги за допомогою підпірок та маминих рук – не привід для дитячих комплексів, а щастя. Надія та мета, до яких варто прагнути. І нехай навіть кожний крок вдається із труднощами та болем – але це крок до свободи рухів та підтримки повноцінного життя.

Фахівці

Ліцензії та сертифікати

Ціни

    Вiдгуки

    Залишити відгук:

    Ваша оцінка:

    Ваша оцінка:

    Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

    Запишіться на прийом
    error
    error

    Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті