icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Синдром подразненого кишечника

Лікування СПК підбирається персонально під кожен випадок. У Клініці ЦСМ можна пройти обстеження на обладнанні експертного рівня, отримати висновок та консультацію у досвідчених фахівців, пройти ефективне лікування за визнаними у більшості країн світу протоколами.

Синдром подразненого кишечника (СПК)

СПК, спастична товста кишка, спастичний коліт, нервова діарея, синдром подразненого кишечника — це функціональний розлад, який пов'язаний з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту та відрізняється відсутністю пошкоджень його тканин і рецидивними больовими та дискомфортними відчуттями в животі, які, здебільшого, супроводжуються змінами частоти дефекації та / або консистенції випорожнень. Згідно зі статистикою ВООЗ, кожна п'ята людина (20 %) у популяції має СПК. Найчастіше проблема виявляється у людей 30-40 років, причому майже 70 % з них — жінки.

У багатопрофільному медичному центрі повного циклу — Клініка ЦСМ — можна пройти обстеження на обладнанні експертного рівня, отримати висновок та консультацію у досвідчених фахівців, пройти ефективне лікування за визнаними у більшості країн світу протоколами тощо.

Причини виникнення синдрому подразненого кишечника

Спровокувати появу синдрому подразненого кишечника у дітей та дорослих можуть різні фактори, які умовно можна поділити на такі категорії, як:

Психологічні чинники — це не тільки причини СПК, вони можуть також значно впливати на результати лікування синдрому.

Симптоми та ознаки СПК

Симптом синдрому подразненого кишківника, що переважає у дорослих, залежить від форми захворювання. Найчастіші комбінації:

У всіх трьох випадках порушується природний процес дефекації.

Досить часто діарея може чергуватись із закрепами.

Також існують такі симптоми СПК, як:

Описана клінічна картина триває щонайменше 12 тижнів.

У дітей основними симптомами синдрому подразненого кишечника можуть бути такі ознаки, як:

У той же час, СПК, незалежно від віку, зазвичай, не супроводжується різкою втратою ваги, надто інтенсивним болем, кровотечами, високою температурою. Така клініка властива для більш серйозних захворювань шлунка та кишечника.

Наслідки синдрому подразненого кишечника

З одного боку, СПК, на даному етапі розвитку медицини, неможливо вилікувати повністю, з іншого — при тривалому перебігу патології, частих рецидивах, відсутності правильного лікування та профілактики можливий розвиток хронічного коліту або дивертикулярної хвороби.

Діагностика синдрому подразненого кишечника

Діагностика синдрому подразненого кишківника складається з:

Лікар може призначити пройти такі види діагностики, як:

При постановці діагнозу обов'язково проводиться диференціальна діагностика з онкологією кишечника, непереносимістю лактози, медикаментозно-індукованою діареєю, апендицитом, холециститом, паразитарними захворюваннями, ентеритом тощо. У деяких випадках також з деякими гінекологічними та урологічними захворюваннями.

Лікування синдрому подразненого кишечника

Лікування СПК підбирається персонально під кожен випадок. При призначенні лікування лікар орієнтується на основні скарги пацієнта.

Схема лікування може містити такі методи, як:

Також можуть бути призначені інші види терапії (за станом хворого).

Рекомендації щодо запобігання стану

Профілактика синдрому подразненого кишечника вимагає як від людини з уже встановленим діагнозом, так і від того, хто хоче уникнути хвороби:

Питання-Відповідь

Як довго може тривати синдром подразненого кишківника?

Один період хвороби може тривати кілька місяців або років.

Чи можна повністю вилікувати синдром подразненого кишечника?

На даному етапі розвитку медицини, СПК повністю не виліковується.

Як швидко зняти спазм у кишечнику?

При будь-яких захворюваннях ШКТ важливо відкоригувати харчування: налагодити регулярний прийом їжі, виключити вживання шкідливої та невідповідної їжі, знизити кількість раціону гострих, жирних, копчених і смажених продуктів. Це значно знизить частоту виникнення спазмів у кишечнику. Всі інші методи зняття спазмів у кишківнику повинні підбиратися лікарем індивідуально, оскільки кожен випадок є унікальним.

Що їсти на сніданок при синдромі подразненого кишечника?

Рекомендації щодо харчування залежать від особливостей та причин хвороби.

Які трави допомагають при синдромі подразненого кишечника?

Самолікування при СПК, особливо травами, є неприпустимим. Будь-яке лікування має призначатися лікарем після вивчення клінічної картини. Крім того, при лікуванні травами можливе виникнення алергічної реакції.

Переваги лікування СПК у клініці

  1. Клініка ЦСМ — приватний медичний центр повного циклу, в якому ви зможете пройти експертну діагностику з інтерпретацією результатів досвідченими фахівцями, отримати якісне лікування.
  2. Фахівці з великим досвідом та високим рівнем емпатії.
  3. Лікувальне та діагностичне обладнання експертного рівня.
  4. Мінімальний ризик побічних ефектів від лікування.
  5. Індивідуальна програма лікування у кожному конкретному випадку.
  6. Демократична вартість медичних послуг.

Потрібно пройти лікування синдрому подразненого кишечника у Києві? Шукаєте який лікар лікує СПК та цікавлять фахівці, які це роблять грамотно? Фахівці Клініки ЦСМ забезпечують якісну діагностику, лікування та профілактику проблеми, що впливає на якість вашого життя. Запишіться на консультацію, зв'язавшись з нашим контакт-центром або заповнивши форму зворотнього зв'язку на сайті. Також можливе лікування на базі філії клініки у Білій Церкві (з проживанням у готелі на території медичного центру). Дбайте про своє здоров'я та якість життя, довіряючи їх професіоналам: ми не підведемо!

Фахівці

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті