icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Комп'ютерна томографія

Комп'ютерна томографія проводиться для виявлення травм та патологічних станів (зокрема новоутворень) органів черевної порожнини та заочеревинного простору, дихальної та кісткової системи людини. Найбільш затребуване КТ при визначенні точного розташування травм.

Комп'ютерна томографія

Комп’ютерна томографія (КТ) у Києві

Комп'ютерна томографія (КТ) — це безболісний, високоінформативний і точний (надійність даних більше 90 %) спосіб променевої діагностики, при якому за допомогою рентгенівського пучка променя пошарово скануються тканини людського тіла в різних напрямках. Це дозволяє створити шляхом нашарування кількох рентгенівських знімків тривимірну модель потрібного органу: дослідити його розміри та будову, виявити патологічні зміни на початкових стадіях їх розвитку. Існує два види КТ — без контрастного посилення та з введенням контрастного підсилювача (підвищує деталізацію дослідження м'яких тканин, судин та новоутворень). 

Пройти КТ у Києві у багатопрофільній Клініці ЦСМ (на базі наших партнерів TOP CLINIC DENIS) можна як з контрастом, так і без нього на сучасному 64-зрізовому томографі з низькою дозою випромінювання Philips Brilliance CT 64. Також у нас ви можете пройти СКТ — спіральну комп'ютерну томографію — нижча доза опромінення, ніж при звичайному КТ. Після обстеження в нашому медичному центрі повного циклу ви можете відразу отримати наступну консультацію фахівця з повним поясненням діагностичного висновку «простою мовою» і призначенням лікування.

Для чого потрібна комп’ютерна томографія

Записатися на комп'ютерну томографію потрібно, якщо вона була обрана лікарем, як основний метод, для:

Показання до КТ

Показаннями до комп'ютерної томографії є ​​діагностика (постановка та уточнення діагнозу, контроль) таких патологічних станів, як:

У клініці можна пройти обстеження грудної клітки, черевної порожнини та заочеревинного простору, органів малого тазу, стегна, верхнього плечового поясу, верхньої щелепи, скронево-нижньощелепного суглоба, гомілковостопного суглоба та стопи, головного мозку, придаткових пазухів носа, хребта, колінного та ліктьового суглобів, голови та шиї, гомілки тощо.

Протипоказання до КТ

Комп'ютерна томографія з обережністю призначається або тимчасово відкладається при таких станах організму, як:

Також можливі й інші відносні та тимчасові протипоказання.

Остаточне рішення про можливість проведення КТ приймає лікар, який по можливості замінює її на МРТ, оскільки магнітно-резонансна томографія не має рентгенівського випромінювання (основа методу — магнітний резонанс).

Підготовка до комп’ютерної томографії

Підготовка до КТ може включати:

Також необхідна консультація з фахівцем, на якій обов'язково треба повідомити лікаря про такі проблеми, як: алергічні реакції, прийнята або нещодавно завершена медикаментозна терапія, наявність кардіостимулятора, захворювання нирок та нервової системи, бронхіальна астма, страх замкненого простору (клаустрофобія).

При направленні на комп'ютерну томографію до наших партнерів у TOP CLINIC DENIS ви обов'язково отримаєте докладні індивідуальні рекомендації щодо підготовки до обстеження від лікаря Клініки ЦСМ.

Як проводиться комп’ютерна томографія

Процедура КТ складається з двох основних етапів — підготовка та сканування.

У підготовку входить:

Етап сканування включає:

За тривалістю процедура займає не більше 20 хвилин, з яких безпосередньо дослідження — 3-5 хвилин.

Використовуване обладнання

Для проведення КТ у Києві у TOP CLINIC DENIS використовується томограф Philips Brilliance CT 64 (США та Ізраїль), що дозволяє одночасно збирати дані з 64 зрізів (товщина 0,67 мм, ширина захвату до 40 мм). Це — КТ-сканер з низькою дозою випромінювання. Справа в тому, що його робота заснована на технології супер-швидкої системи реконструкції зображень CIRS G4VS, завдяки якій можна без втрат точності та якості картинки скоротити час проведення діагностики, зробити дозу опромінення набагато меншою. 

Цей томограф допускає обстеження пацієнтів з обмеженою мобільністю, а також літніх та тих, які мають зайву вагу (до 150 кг).

Він чудово підходить для діагностики головного мозку, серця, судин, легень, суглобів, хребта, кінцівок та інших органів.

Проводиться комп'ютерна томографія виключно за показаннями та призначенням лікаря, оскільки доза опромінення перевищує опромінення при звичайному рентгені.

Результати КТ та їх розшифровка

Комп'ютерна томографія проводиться для виявлення травм та патологічних станів (зокрема новоутворень) органів черевної порожнини та заочеревинного простору, дихальної та кісткової системи людини. Найбільш затребуване КТ при визначенні точного розташування травм.

Результати КТ вивчає лікар-радіолог. Він аналізує знімки та наявну медичну документацію, робить опис та висновок з рекомендаціями. Весь процес займає 3-5 годин (чим складніший випадок, тим більше часу потрібно лікарю для надання кінцевого висновку).

Точний термін видачі результатів можна уточнити одразу після дослідження. 

У ціну дослідження входить запис результатів на диск та висновок з рекомендаціями щодо подальших дій.

Питання-Відповідь

Скільки разів на рік можна робити комп’ютерну томографію?

Допустима частота проведення КТ — 1 раз на пів року. При доцільності дослідження може застосовуватися частіше, але при призначенні діагностики лікар обов'язково враховує сумарну дозу отриманого випромінювання.

Як вивести контрастну речовину після КТ з контрастом?

Щоб прискорити виведення контрастної речовини після КТ з організму, рекомендується пити велику кількість рідини, особливо чистої води без газу протягом 24 годин після проведення обстеження.

Як довго виводиться з організму контрастна речовина?

Після внутрішньовенної ін'єкції контраст виводиться протягом 2-3 діб. 95 % речовини виводиться з організму через нирки з сечею в незміненому вигляді, частина, що залишилася, — з потом, слиною, слізною рідиною.

Чим відрізняється комп’ютерна томографія від рентгену?

Комп'ютерна томографія та рентгенографія засновані на одному принципі — вплив рентгенівського випромінювання. Але, на відміну від рентгену, при КТ робиться безліч знімків — шар за шаром. Це і є причиною того, що доза іонізуючого випромінювання при КТ, навіть при низькодозовому дослідженні, значно перевищує ту, яку отримує пацієнт при звичайному рентгені. Саме тому томографія застосовується за показаннями.

Що шкідливіше для організму МРТ чи КТ?

КТ — це променева діагностика, а МРТ ґрунтується на магнітному резонансі. Тому в плані безпеки МРТ виграє. Магнітно-резонансну томографію можна проводити навіть вагітним, маленьким дітям та людям із захворюваннями щитовидки та тим, хто перебуває у важкому стані. Однак є клінічні випадки, коли краще зробити КТ.

Чи можна проходити КТ у період лактації?

За даними останніх досліджень, немає необхідності скасовувати КТ у період лактації. Якщо діагностика проводиться без використання контрасту, можна годувати дитину відразу після процедури, зцідивши першу порцію молока. Якщо обстеження проводилося із застосуванням контрасту, від годування груддю варто утриматися протягом 48 годин.

Чи можна робити КТ з контрастом при температурі?

Так, можна. Підвищена температура не є протипоказанням до КТ.

Переваги КТ у клініці

  1. Клініка ЦСМ у Києві — медичний центр повного циклу, в якому можна отримати консультацію щодо подальшого лікування за результатами КТ.
  2. Низька доза випромінювання та висока точність дослідження: дослідження проводиться на 64-зрізовому томографі Philips Brilliance CT 64.
  3. Фахівці з багаторічним досвідом та високим рівнем емпатії.
  4. У ціну входить диск зі знімками та висновок з рекомендаціями.
  5. Безпечно, безболісно, ​​у комфортних умовах.
  6. Доступна вартість медичних послуг.

Бажаєте швидко отримати максимально точну інформацію про своє здоров'я? Пройти комп'ютерну томографію у Києві з достовірним результатом та експертною оцінкою результатів можна у партнера Клініки ЦСМ за адресою: вул. Композитора Мейтуса, 5. Щоб записатись на дослідження (а якщо потрібно і на консультацію до профільного фахівця), зв'яжіться з нашим контакт-центром за телефоном або залиште заявку у нас на сайті, і ми найближчим часом зв'яжемося з вами. Довірте здоров'я професіоналам — ми не підведемо.

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті