icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 66, стоматологія (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

+38 (067) 761-63-44 (Стоматологія)

Пн.-Сб. 9:00-19:00, Нд. 9:00-18:00

Перинатальне ураження ЦНС

Перинатальне ураження ЦНС - це не один, а кілька діагнозів, які мають на увазі порушення функцій роботи в головному мозку новонародженої дитини і можуть привести до стійких неврологічних наслідків в більш старшому віці.

Перинатальне ураження ЦНС у дітей

Лікування перинатального ураження ЦНС в Україні – послуга, за якою звертається ледь не половина пацієнтів нашої клініки, адже такий діагноз отримують від 5 до 55% новонароджених. Подібній поширеності сприяє кілька причин. По-перше, не чіткі межі діагнозу, куди входять різні за локалізацією та силою ураження тканин спинного та головного мозку. По-друге, статистика включає всіх дітей з перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС незалежно від його ступеня – навіть з легкими перехідними порушеннями, які зазвичай компенсуються до одного року.

Але чи можуть батьки та дільничний педіатр «на око» визначити, чи порушення у певної дитини – саме такого характеру, минуть самі собою, а не стануть серйозною проблемою в майбутньому? Якщо вас щось турбує в стані дитини, одразу ж звертайтеся до клініки з діагностики та лікування перинатального ураження ЦНС «Центр стимуляції мозку». Завдяки сучасному обладнанню та унікальному досвіду неврологів ми виявляємо перинатальне ураження ЦНС будь-якого ступеня тяжкості та надаємо клінічні рекомендації стосовно подальших дій. Раннє звернення до клініки – найкраще, що ви можете зробити для своєї дитини:

 • в найніжнішому віці, коли мозок ще продовжує дуже активно розвиватися, адекватна терапія сприяє дозріванню нових клітин замість тих, що загинули;
 • ширший спектр можливостей – ми можемо використовувати майже всі методи впливу, які є в Центрі;
 • вартість послуги нижча – для лікування перинатального ураження ЦНС гіпоксично-ішемічного генезу у новонароджених необхідно менше курсів, ніж для корекції уражень у дитини 3-4 років.

Наслідки перинатального ураження ЦНС (ПУ ЦНС) можуть бути різними: від легких психічних, мовних, моторних порушень до серйозних діагнозів (епілепсія, ДЦП, гідроцефалія).

Класифікація перинатальних уражень нервової системи у новонароджених

Для класифікації уражень та обрання ефективних методів впливу необхідне розуміння причин порушення в роботі ЦНС. В клініці роботу з кожним новим пацієнтом починають з пошуку чи конкретизації причини, що спровокувала ураження:

 • гіпоксія – недостатнє живлення тканин мозку киснем; можливе як у внутрішньоутробному розвитку (вади розвитку плоду, низький рівень гемоглобіну), так і під час пологів (стрімкі пологи, обвивання пуповиною);
 • травми – механічні впливи, які прямо чи опосередковано призводять до загибелі клітин мозку;
 • респіраторні інфекції та інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • токсичні речовини, що викликають порушення обміну речовин – лікувальні препарати, алкоголь, куріння під час вагітності.

Причина ураження впливає на симптоматику, планування корекції та прогноз терапевтичних заходів. Окрім того, варіативність симптомів визначається ще й періодом захворювання – всупереч відмінності причин, що викликають його, перебіг проходить три основних періоди:

1. Гострий.
1-й місяць життя. Характерні симптоми: підвищена збудливість, гіпертонус, тремтіння кінцівок, підборіддя, ігнорування грудей.

2. Ранній поновлювальний період ПУ ЦНС.
2-3 місяць життя. Характерні симптоми: затримка темпів психічного та мовного розвитку, підвищена рухова активність та збудливість дитини, синдром рухових порушень, епілептичні напади, проблеми з ковтанням, жуванням, сповільнений розвиток міміки, мови, гідроцефальний синдром та ін.

3. Пізній поновлювальний період ПУ ЦНС.
з 4 місяців до 1 року (до 2 років у недоношених дітей). Характерні симптоми: бідність міміки, затримка гугукання та белькотіння, індиферентне ставлення до навколишнього світу, предметів у тому числі до іграшок.

4. Наслідки захворювання.
Прямо залежать від того, чи було надано допомогу дитині в попередніх періодах. Її відсутність чи уривчастий характер призводять до формування стійких станів та синдромів: СДУГ, епілепсії, ДЦП, алалії, ЗПР, дизартрії та інших.

Лікування перинатального ураження ЦНС у дітей в клініці, найкращій в Україні

Лікування перинатального ураження ЦНС в клініці базується на двох принципах: комплексність лікувальних заходів та індивідуальність загального терапевтичного впливу. Висока точність діагностики з елементами метамерного підходу дозволяє працювати з наймолодшими пацієнтами.

В кожному випадку комплекс методик індивідуальний та широкий, може містити медикаментозне лікування, інноваційні методики стимуляції функціональних відділів мозку, фізіотерапію та масаж. Для старших дітей – логопедичну та педагогічну корекцію, психологічну допомогу. Позитивна динаміка лікування в Центрі стимуляції мозку є завжди, різні лише її темпи – чим раніше воно почнеться, тим вища ефективність.

Тому не відкладайте свій дзвінок – телефонуйте, записуйтесь на консультацію до невролога та даруйте своїй дитині можливість позбавитись наслідків перинатального ураження.

Джерела

Фахівці

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ліцензії та сертифікати

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • CC10. Консультация нейрореабілітолога для дітей (повторна)

  45 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • PRC6. Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)

  40 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  50 хвилин

 • PRC7. Масаж лікувальний загальний підлітковий (14-17 років)

  60 хвилин

Вiдгуки

Настя Кравец 21.06.2021

5.0
5.0

Лечение перинатального поражения ЦНС

Обратились в Центр Стимуляции Мозга с нашей новорожденной доченькой. У нее диагностировали перинатальное поражение ЦНС. Записались на прием к зав. отделением нейрореабилитации Ворошилову Евгению Александровичу. Очень отзывчивый, замечательный доктор! С замечательным подходом к грудничкам! Подобрал индивидуальную программу для моей малышки. Будем и дальше наблюдаться у Евгения Александровича и рекомендовать как отличного врача!

Ирина 05.05.2021

5.0
5.0

Лечение перинатального поражения ЦНС

Мы буквально спасли своего сына, когда обратились в Центр стимуляции мозга в прошлом году. У меня были стремительные роды и это скорее всего сказалось на нашем малыше. Когда было сыну два месяца, нас с мужем начало что-то настораживать в его поведении. В клинике ребенку обследования поставили диагноз - перинатальное поражение ЦНС. На консультацию мы попали к заведующему отделением нейрореабилитации и физиотерапии Ворошилову Е. А. - молодому, но очень хорошему врачу! Спасибо за качественное и безопасное для ребенка лечение! Динамика положиельная - а это главное! Спасибо еще раз!

Дарія Ткачук 19.04.2021

5.0
5.0

Лікування перинатального ураження ЦНС

Син народився обвитий пуповиною, були важкі пологи. Це відразу стало приводом для обстеження мозку дитини, щоб не допустити проблем зі здоров'ям у майбутньому. Записалися в Центр стимуляції мозку практично відразу після виходу з пологового будинку, тому, що були дивні симптоми, сіпання кінцівок, збудливість, часто плакав. Мене дуже порадував такий комплексний підхід до мого малюка і до стану його здоров'я, лікарі не байдужі до долі маленьких пацієнтів. У нас всі шанси на відновлення центральної нервової системи завдяки ранній діагностиці та досвіду лікарів.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті