Перинатальне ураження ЦНС - це не один, а кілька діагнозів, які мають на увазі порушення функцій роботи в головному мозку новонародженої дитини і можуть привести до стійких неврологічних наслідків в більш старшому віці.
Перинатальне ураження ЦНС - це не один, а кілька діагнозів, які мають на увазі порушення функцій роботи в головному мозку новонародженої дитини і можуть привести до стійких неврологічних наслідків в більш старшому віці.
Лікування перинатального ураження ЦНС в Україні – послуга, за якою звертається ледь не половина пацієнтів нашої клініки, адже такий діагноз отримують від 5 до 55% новонароджених. Подібній поширеності сприяє кілька причин. По-перше, не чіткі межі діагнозу, куди входять різні за локалізацією та силою ураження тканин спинного та головного мозку. По-друге, статистика включає всіх дітей з перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС незалежно від його ступеня – навіть з легкими перехідними порушеннями, які зазвичай компенсуються до одного року.
Але чи можуть батьки та дільничний педіатр «на око» визначити, чи порушення у певної дитини – саме такого характеру, минуть самі собою, а не стануть серйозною проблемою в майбутньому? Якщо вас щось турбує в стані дитини, одразу ж звертайтеся до клініки з діагностики та лікування перинатального ураження ЦНС «Центр стимуляції мозку». Завдяки сучасному обладнанню та унікальному досвіду неврологів ми виявляємо перинатальне ураження ЦНС будь-якого ступеня тяжкості та надаємо клінічні рекомендації стосовно подальших дій. Раннє звернення до клініки – найкраще, що ви можете зробити для своєї дитини:
Наслідки перинатального ураження ЦНС (ПУ ЦНС) можуть бути різними: від легких психічних, мовних, моторних порушень до серйозних діагнозів (епілепсія, ДЦП, гідроцефалія).
Для класифікації уражень та обрання ефективних методів впливу необхідне розуміння причин порушення в роботі ЦНС. В клініці роботу з кожним новим пацієнтом починають з пошуку чи конкретизації причини, що спровокувала ураження:
Причина ураження впливає на симптоматику, планування корекції та прогноз терапевтичних заходів. Окрім того, варіативність симптомів визначається ще й періодом захворювання – всупереч відмінності причин, що викликають його, перебіг проходить три основних періоди:
1. Гострий.
1-й місяць життя. Характерні симптоми: підвищена збудливість, гіпертонус, тремтіння кінцівок, підборіддя, ігнорування грудей.
2. Ранній поновлювальний період ПУ ЦНС.
2-3 місяць життя. Характерні симптоми: затримка темпів психічного та мовного розвитку, підвищена рухова активність та збудливість дитини, синдром рухових порушень, епілептичні напади, проблеми з ковтанням, жуванням, сповільнений розвиток міміки, мови, гідроцефальний синдром та ін.
3. Пізній поновлювальний період ПУ ЦНС.
з 4 місяців до 1 року (до 2 років у недоношених дітей). Характерні симптоми: бідність міміки, затримка гугукання та белькотіння, індиферентне ставлення до навколишнього світу, предметів у тому числі до іграшок.
4. Наслідки захворювання.
Прямо залежать від того, чи було надано допомогу дитині в попередніх періодах. Її відсутність чи уривчастий характер призводять до формування стійких станів та синдромів: СДУГ, епілепсії, ДЦП, алалії, ЗПР, дизартрії та інших.
Лікування перинатального ураження ЦНС в клініці базується на двох принципах: комплексність лікувальних заходів та індивідуальність загального терапевтичного впливу. Висока точність діагностики з елементами метамерного підходу дозволяє працювати з наймолодшими пацієнтами.
В кожному випадку комплекс методик індивідуальний та широкий, може містити медикаментозне лікування, інноваційні методики стимуляції функціональних відділів мозку, фізіотерапію та масаж. Для старших дітей – логопедичну та педагогічну корекцію, психологічну допомогу. Позитивна динаміка лікування в Центрі стимуляції мозку є завжди, різні лише її темпи – чим раніше воно почнеться, тим вища ефективність.
Тому не відкладайте свій дзвінок – телефонуйте, записуйтесь на консультацію до невролога та даруйте своїй дитині можливість позбавитись наслідків перинатального ураження.
CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)
739 грн
45 хвилин
CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)
589 грн
30 хвилин
CC10. Консультация нейрореабілітолога для дітей (повторна) Дитячий
500 грн
30 хвилин
CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий
539 грн
30 хвилин
LC1. Заняття з логопедом Дитячий
489 грн
30 хвилин
AC5. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий
589 грн
20 хвилин
PRC6. Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)
550 грн
40 хвилин
PRC3. ЛФК Дитячий
600 грн
30 хвилин
PRC7. Масаж лікувальний загальний підлітковий (14-17 років)
650 грн
60 хвилин
Настя Кравец 21.06.2021
Лечение перинатального поражения ЦНС
Обратились в Центр Стимуляции Мозга с нашей новорожденной доченькой. У нее диагностировали перинатальное поражение ЦНС. Записались на прием к зав. отделением нейрореабилитации Ворошилову Евгению Александровичу. Очень отзывчивый, замечательный доктор! С замечательным подходом к грудничкам! Подобрал индивидуальную программу для моей малышки. Будем и дальше наблюдаться у Евгения Александровича и рекомендовать как отличного врача!
Ирина 05.05.2021
Лечение перинатального поражения ЦНС
Мы буквально спасли своего сына, когда обратились в Центр стимуляции мозга в прошлом году. У меня были стремительные роды и это скорее всего сказалось на нашем малыше. Когда было сыну два месяца, нас с мужем начало что-то настораживать в его поведении. В клинике ребенку обследования поставили диагноз - перинатальное поражение ЦНС. На консультацию мы попали к заведующему отделением нейрореабилитации и физиотерапии Ворошилову Е. А. - молодому, но очень хорошему врачу! Спасибо за качественное и безопасное для ребенка лечение! Динамика положиельная - а это главное! Спасибо еще раз!
Дарія Ткачук 19.04.2021
Лікування перинатального ураження ЦНС
Син народився обвитий пуповиною, були важкі пологи. Це відразу стало приводом для обстеження мозку дитини, щоб не допустити проблем зі здоров'ям у майбутньому. Записалися в Центр стимуляції мозку практично відразу після виходу з пологового будинку, тому, що були дивні симптоми, сіпання кінцівок, збудливість, часто плакав. Мене дуже порадував такий комплексний підхід до мого малюка і до стану його здоров'я, лікарі не байдужі до долі маленьких пацієнтів. У нас всі шанси на відновлення центральної нервової системи завдяки ранній діагностиці та досвіду лікарів.