icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Чи можна вилікувати дизартрію?

Дизартрія - це мовний розлад, що полягає в спотворенні та утрудненій вимові деяких слів або звуків. При цьому захворюванні формується обмеження рухливості мовного апарату в результаті порушення його іннервації через ураження центральної нервової системи.” - украинская версия.

Лікування дизартрії в Києві

Питання «чи можна вилікувати дизартрію» турбує всіх батьків, чия дитина страждає від прояву цієї патології. Тому що дизартрія — це не тільки розлад мови, що виникає у разі пошкодження мозкових центрів, які відповідають за функцію мовних механізмів. Дизартрія позначається на декількох сферах розвитку дитини, крім мови: внаслідок таких дефектів страждає мовна моторика, порушується вимова, мова стає невиразною, нечленороздільною.

Своєчасне лікування дизартрії у дітей дає змогу уникнути тяжких наслідків і зробити вимову зрозумілою для оточуючих.

Класифікація, форми та види захворювання

Згідно з локалізацією ураження виділяють такі види дизартрії:

Також існує холодовий вид дизартрії.

Крім цього, виокремлюють ще кілька видів захворювання: аферентну та еферентну форми корковії дизартрії, гіперкінетичну та гіпокінетичну — екстрапірамідну дизартрію, змішану — у разі багатовогнищевого ураження.

Патологія має чотири ступені тяжкості:

Патологія може бути набутою внаслідок травм або захворювань, але найчастіше у дітей діагностується вроджена дизартрія.

Причини дизартрії

Термін «дизартрія» утворюється зі слова arthson — «зчленування» та частки dys, що перекладається як «розлад». Захворювання виникає внаслідок патологічних змін у центральній нервовій системі. Патологія вражає всі рівні системи:

Причины дизартрии у детей возникают часто из-за таких факторов:

Об'ємні новоутворення головного мозку та наслідки перенесеного гострого мозкового кровообігу також можуть бути причинами дизартрії. Проблема може виникати в поєднанні з відхиленнями в індивідуальному пре- і перинатальному розвитку організму. До 85 % випадків дизартрії припадає на пацієнтів із ДЦП.

Виникнення дизартрії у дітей, прогноз, ускладнення

Патологія виникає внаслідок порушення роботи м’язів артикуляційного апарату або механізму передачі імпульсів від ЦНС, спотворення зв’язку з периферійними органами й утрудненого управління ними.

У результаті м’язи мовного апарату розвиваються погано, тому м’язовий тонус порушується. Це призводить до появи ригідності, спастичності, паретичності. У цьому випадку страждає рухливість м’якого піднебіння, губ та інших органів мовлення. Порушення спричиняють розлад артикуляції. Дефект поширюється на весь мовний апарат і перешкоджає чіткій вимові звуків.

На перших двох початкових стадіях розвитку патології у дітей із нормальним психофізичним розвитком можна обійтися повною корекцією. Третій та четвертий ступені дизартрії супроводжуються складними ураженнями мовнорухового аналізатора, тому прогноз менш оптимістичний.

Проте лікарі нашого Центру допоможуть зробити мову дитини максимально зрозумілою.

Ускладнення

Якщо ігнорувати лікування дизартрії у дитини, це призведе до серйозних ускладнень. Утруднена вимова слів призводить до порушення сприйняття звуків, провокуючи інші наслідки дизартрії у дітей:

Дизартрія у школярів негативно позначається на особистому житті та майбутній професійній діяльності.

Симптоми та ознаки дизартрії

Основною ознакою дизартрії у дитини є порушення у вимові всіх слів, а не окремих звуків.

Механізми патології багатопланові, тому симптоми дизартрії також різні:

Специфічні мовні та немовні порушення є в кожної форми дизартрії. Так, для стертої дизартрії у дітей характерні труднощі з пережовуванням твердої їжі. Точний діагноз «дизартрія» може поставити тільки фаховий логопед.

Профілактика дизартрії полягає в ранній діагностиці мовних порушень та їхній корекції.

Діагностика дизартрії

Дуже важливо правильно диференціювати логопедичні захворювання від схожих розладів. При дислалії теж порушена звуковимова, але мозкові центри не уражені. Для алалії характерне системне недорозвинення мови, пов’язане з недостатністю розвитку мовних центрів, а от синдром дизартрії спричиняється органічною недостатністю іннервації мовної мускулатури.

Також потрібно виявити причини дизартрії. Діагностика дизартрії знаходиться у сфері неврології та логопедії. Логопедичне тестування скероване на оцінювання мовних (синхронності роботи органів мовного апарату, звуковимови, зв’язності та продуктивності мови) та немовних параметрів (розвиненості лицевої мускулатури, правильності дихання під час спілкування, обсягу рухів СНЩС). Крім усної, логопед-дефектолог перевіряє й письмову мову.

Невролог визначає вираженість рефлексів і за показаннями призначає додаткові діагностичні процедури:

Також дітям із дизартрією рекомендована консультація отоларинголога.

Лікування дизартрії

Дизартрію, як правило, супроводжують інші патологічні симптоми і в першу чергу потрібно звернутися до невролога для визначення причини виникнення дизартрії. Логопед оцінює органи артикуляції, визначає рівень мовного розвитку, після чого індивідуально підбирається система занять для корекції мовлення і супутніх проблем (проблем з моторикою, харчуванням через слабкість лицьової мускулатури тощо).

Після визначення наявних симптомів дизартрії починається їхнє комплексне лікування. Робота з пацієнтом у Центрі стимуляції мозку проводиться досвідченими фахівцями в таких напрямах:

Комплекс включає логопедичний масаж, вправи для нормалізації тонусу та моторики мімічної мускулатури. Логопед працює з голосом дитини (сила, модуляція), проводить заняття з мовного дихання та просодики. Надається увага дрібній моториці рук, слуховій терапії (інноваційний метод inTime).

Лікування дизартрії у дітей проводиться, щоби розвинути правильну вимову всіх звуків. Для дитини проводять тренування фонематичного слуху, корекцію вимови. Спеціаліст намагається викликати конкретний звук і автоматизувати його в мовному потоці з подальшою диференціацією.

Під час розвитку комунікативних навичок дитина вчиться самоконтролю, самостійному застосуванню просодичних засобів.

Надалі задача полягає в тому, що попередити появу порушень мови знову або їх подолати.

Підготовка дітей із дизартрією до школи включає психологічну підготовку до навчання, профілактику помилок і формування графомоторних навичок.

Фахівці ЦСМ мають величезний досвід роботи з діагнозом «дизартрія», тому досягають хороших результатів навіть у дуже важких випадках. Запорука позитивного результату — унікальна програма корекції та складання індивідуальної програми терапії.

Поради та рекомендації

Навіть із діагнозом прихована дизартрія дитина повинна відвідувати заняття кваліфікованих спеціалістів. Водночас батьки також повинні докласти зусиль:

Обов’язково потрібно контролювати логопедичні заняття, повідомляти логопеда про успіхи та невдачі, виконувати рекомендації фахівця.

Який лікар лікує дизартрію?

Логопед і невролог — спеціалісти, до яких звертаються з проблемами дизартрії. Під час комплексної реабілітації в «Центрі Стимуляції Мозку» пацієнти досягають значних успіхів у формуванні мовлення. Пройти лікування дизартрії у нас можна в зручний час і за доступною ціною. Наші лікарі допоможуть дитині розвинути виразну вимову, достатню для комфортного спілкування та соціалізації. Уточнити подробиці можна за телефонами на сайті Центру.

Джерела

Сертифікати

Ціни

 • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  45 хвилин

 • CC18. Консультація логопеда (первинна) Дитячий

  30 хвилин

 • LC1. Заняття з логопедом Дитячий

  30 хвилин

 • LC5. Логопедичний масаж Дитячий

  20 хвилин

 • LC6. Рефлексотерапія (апаратна логопедична) Дитячий

  20 хвилин

 • PRC3. ЛФК Дитячий

  30 хвилин

 • AMA1. Голкорефлексотерапія

  30 хвилин

 • AA2. Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

Вiдгуки

Людмила 01.11.2021

5.0
5.0

Лечение дизартрии

У ребенка был поставлен диагноз дизартрия в 5 лет. Проходим курс, в Центре Стимуляции Мозга. Радует положительная динамика. Спасибо всему персоналу клиники, в особенности логопеду - Полтавской Виктории Владимировне, замечательной женщине, и профессионалу своего дела.

Дарья Трушко 30.08.2021

5.0
5.0

Лечение дизартрии

Ребенок 10 лет путал лево и право, также был небольшой дефект речи. В интернете нашла клинику ЦМС по пр-ту Василия Порика 13б. Спасибо нашему доктору, Селезневой О. И. Проходим лечение уже 3 недели, у нас не просто положительная динамика - благодаря комплексу всех процедур, у Алеши появились успехи в школе.

Галина Степанова 10.08.2021

5.0
5.0

Лечение дизартрии

Выражаю благодарность всему персоналу "Центра Стимуляции Мозга" за возможность получить качественную помощь в нашем городе. Как только мы сыном переступили порог клиники, я поняла, что это именно то место где нам помогут. Так и случилось. Два года мы боролись с дизартрией, сегодня Васе 6 лет и только благодаря старанием врачей, мы идем в обычную школу. В особенности хочу поблагодарить нашего невролога - Селезневу Ольгу Ивановну, человека с огромной душой, врача от Бога. Низкий Вам поклон за Ваш труд.

Ольга 21.05.2021

5.0
5.0

Лікування дизартрії

Дочку я народила в 40 років, були складні пологи. Але все ж дитина довгоочікувана, тому шалена радість материнства. Однак слово “мама” поки так і не почула. У місцевій поліклініці сказали, що просто лінується, але я відчувала, що треба діяти. Прочитавши в інтернеті отзиви, я вирішила звернутися в ЦМС. Тщатільне обстеження і невтішний результат. Неможливо передати словами мого відчаю, коли моїй дитині в 4 роки поставили діагноз дизартрія 3 ступеня. Проте у клініці нам запропонували лікування, все детально розписали, пояснили, чого від якої процедури чекати. Дуже вдячна всій команді, за надану підтримку, і подаровану віру. Вже після першого тижня курсу ми помітили прогрес, нехай маленький, але ми ж тільки на початку шляху. У нас стали проскакувати виразні звуки, ми вже не плутаємо де верх, де низ. Особливо Маришка прив'язалася до нашого логопеда , їй дуже подобаються вправи, які ми повторюємо весь час вдома. Спасибі, вам за вашу працю, розуміння, за вашу допомогу.

Марина 16.04.2021

4.0
4.0

Лікування дизартрії

Дитині, 6 років, не вимовляє ні однієї літери. Ходимо на лікування в ЦМС тиждень, нам порадив наш педіатр. Велике спасибі нашому логопеду за розуміння та підтримку. Поки продовжуємо, але для нас дорогувато.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом
error
error

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті