Симптоми булімії
Формування булімічного неврозу відбувається протягом тривалого періоду. Головний симптом булімії — це напади переїдання. Відчуття голоду виникає раптово та провокується внутрішніми чи зовнішніми чинниками: стрес, сварка, невдачі, неприємні спогади. Для усунення емоційного дискомфорту хворий з’їдає багато їжі за короткий проміжок часу. Напади обжерливості зазвичай відбуваються на самоті. Хворий підбирає максимально калорійні страви — гарніри із соусом і м’ясом, торти, тістечка тощо. Під час їди людина себе не контролює, відчуває ейфорію та радість, отримує полегшення.
Під час булімічного нападу не відчувається насичення, і споживання продовжується або до моменту, коли їжа закінчується, або до появи явних ознак переїдання у вигляді нудоти, відчуття розпирання та тяжкості в животі, болю. Під час такого зриву хворий отримує кілька тисяч калорій, які значно перевищують добову потребу.
Після нападу булімічного неврозу на зміну задоволенню та усуненню напруженості приходить почуття провини, агресія, роздратування, ненависть до себе та страх набору ваги. Для компенсації стану хворий може використовувати різні способи звільнення від з’їденого: виклик блювання, проведення клізми, прийом діуретиків та проносних, інтенсивні заняття спортом або періоди голодування.
У хворих із нервовою булімією вага наближена до норми або злегка підвищена. Незважаючи на це, пацієнти дуже стурбовані своєю фізичною формою та зовнішністю. Вони намагаються схуднути, але зазвичай вживають низькокалорійні страви лише в присутності інших людей. На самоті у них відбуваються напади обжерливості, і споживаються висококалорійні продукти.
На відміну від хворих з анорексією пацієнти з булімічним РХП критичніше ставляться до свого стану та розуміють, що порушення в харчуванні є. Вони відчувають почуття провини й найчастіше зізнаються у своїй хворобі близьким людям. Булімія рідко призводить до соціальної ізоляції, імпульсивних вчинків, наркоманії чи алкоголізму та депресії, але тривожні розлади спостерігаються частіше, ніж у анорексиків.